Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

alllexa
22. jún 2010

@maxara - tak to by Ta tam podla mna tak dlho bez porodu nenechali... Bud budes ok a poslu Ta domov, alebo budes mat vysoky tlak a naplanuju porod... Ja by som tiez radsej rodila normalne, ale keby mi "hrozil" cisarak, tak si poviem, ze asi je to tak lepsie a ked nieco hrozi, tak nech to eliminuju cisarakom, ako by som potom mala trpnut, ci to dobre dopadne... Ved taky pripad, ze by sa nieco pri cisarskom stalo, ani nie je, nepocula som o nicom.

zrzulka
22. jún 2010

inak ja som sa uz aj porodnika pytala ako to budu riesit a vraj len antibiotika do infuzky podaju pred porodom aby sa drobec nenakazil prechodom cez porodne cesty, ze sa tym nemam znepokojovat... vypustit z hlavy to mam.

alllexa
22. jún 2010

@janulienocka - to fakt, ten Hedelix Ti nedali? Mne ho vyslovene dala lekarnicka s tym, ze sa v tehotenstve moze... No, radsej ho uz nebudem brat...

zrzulka
22. jún 2010

@maxara a este k tej nemocnici. moja ja viem ze je to tazke, tiez mam presne take iste obavy ako ty takze ta plne chapem ale verme ze ta tam nenechaju. viem ze je tazke mysliet pozitivne v takomto stave... vsak aj ja od vcera vkuse revem jak male decko a neviem prestat... (teda s prestavkami) Snad sa bude dat nejako s tym porodnikom dohodnut aby si tam nemusela byt... mas ho zazmluvneneho????

zrzulka
22. jún 2010

@alllexa hedelix sa moze podla mna, ved ten sa dava aj detom....alebo zeby boli dva druhy. viem ze ja som aj malej davala

janulienocka
22. jún 2010

@alllexa no ved prave ze som sa jej pytala, na hocijaky sirup do kasla, ona ze nic, a ja ze aspon hedelix, a ona ze ani to nie 😕

petrap001
22. jún 2010

@maxara ☹ tak pri tom ma napadla len jedna vec nie pekna ale...ze z hovien do sraciek 🙄 a po tom sa ti akoze ma ustalit ten tlak?? ved si myslim,ze ked si ho budes sama kontrolovat,tak by ta nemali davat do nemocky.ved to je na osalenie byt tam tak dlho..takze ty si asi sed len pekne na ritke doma,zatiahni zavesy,zamkni dvere,nech ta nic nerozculi 😀 ja viem,ze to nieje sranda s tlakom v nasom stave,ale nic neboooj 😉

maxara
22. jún 2010

@alllexa Asi mas pravdu, radsej nech ho spravia, ako bby sa malo cosi stat ☹ a hadam ak by sa ukazalo, ze je to len syndrom bieleho plasta, tak ma poslu domov.. (hadam maju na porodnej sale zelene plaste.. 😢 )

@zrzulka ja viem, ze ten bakter sa lieci tou infuzkou a mozno ziadna tragedia, ale aj tak som nasrata, ze ja musim mat vzdy vsetko.. 😒 Dr by som mala zazmluvneneho, keby som sa s nim medzicasom stretla. Ibaze moj dr mi robil poradne az do dnes, lebo akosi pozabudol na to, ze idem na Kramare rodit a nie do Ruzinova. Keby som sla tam, robil by mi poradne az do konca. No tak som vzdy volala tomu, co som si ho chcela zazmluvnit, ze este mam buduci tyzden to a potom to a on vzdy, ze tak staci, ked sa dovalim potom a takto sa to odkladalo, ze ani neviem ako vyzera.. 😒 ste aj z toho mam nervy teraz, vidis..

@janulienocka ja som presvedcena o tom, ze Hedelix sa urcite moze. A co ti povedal dr, ze co mas? normalne nejaku virozu alebo bakteriozu?

maxara
22. jún 2010

@petrap001 😔 ked ja si nemozem pomoct, ja si furt myslim, ze oni maju dosahany tlakomer.. 😒 ved to nie je mozne, aby som mala taky tlak, ked pol hodinku predtym mam ukazkovy a potom prejdem autom, bez namahy, stresu a nasratia 10 minut do vedlajsej dediny a tlak mam jak kompresor? to co je?! a este k tomu, keby mi ho merali ortutovym, tak tomu verim, ale maju digital taky podobny ako ja doma.. ja neviem..

petrap001
22. jún 2010

@maxara na tvojom mieste by som svoj vzala nabuduce so sebou a nech ti zmeraju na oboch.nikdy nevies..

janulienocka
22. jún 2010

@maxara no lekarka sa moc nevyjadrila, mne to zacalo minuly tyzden, vo stvrtok som stratila hlas, tak som sla v piatok k lekarke, dala mi len nieco na kloktanie, ze to prejde, lenze nepreslo a cez vikend som zacala aj silno kaslat, bolelo hrdlo, vcera rano som sa uz pomaly ani nestihala nadychnut co ma tak dusilo, tak som sla zase k obvodnej a povedala ze mi teda da silnejsie lieky a dala mi antibiotika. zevraj do piatku by som mala byt fit, ale zatial mi nie je o moc lepsie: horsie urcite nie ale ani moc lepsie, tak cakam co zajtra, hadam sa to uz zlepsi. Ja sa tak bojim zakaslat, ze mi to vyvola porod, to je strasne, stvrdne mi brucho, vsetko boli, to uz som sa len dozila ku koncu tehotenstva 😢

janulienocka
22. jún 2010

maxi no fakt, zober aj svoj tlakomer z domu a uvidia, ci nemaju pokazeny alebo co

maxara
22. jún 2010

@petrap001
@janulienocka no ja uz nabuduce idem k tomu mojmu porodnikovi.. teda vo stvrtok po strvtej. Dnes mm ide po auto k svokrovcom a vezme od nich aj ich tlakomer, tak si premeram oboma tlakomermi a ked budem mat vysoky tlak, tak pojdem k dr uz zajtra.

cigaretka5
22. jún 2010

@maxara Ale ber to tak že radšej ležať v nemocke ako si potom niečo vyčítať. Hlavne nepanikar, uvidis s valentom vo štvrtok, ten keď sa na teba usmeje hneď mas tlak ukazkovy.....

lela1809
22. jún 2010

@maxara jaj maxi drzim palec vo stvrtok 🙂
k tomu ich tlakomeru.... dnes mi merali tlak 3x 😀 dva krat ho sestricka nejak zle zapla, potom si myslela ze su blbe baterky 😀 a nakoniec mi ho zmerali.. najlepsie ze tlak ok ale tep mam u nich vzdy okolo 75 a doma ked si meram nemam pod 110... a dnes som si naschval merala pred tym ako som k nemu isla a mala som tep 110.... tak neviem ci oni tak na nas posobia.... doma si si nemerala ked si prisla??

maxara
22. jún 2010

@cigaretka5 ty si ho videla? je pekny? ja sa budem hanbit, ak je..

@lela1809 merala som si az ked som dovarila, umyla podlahy a podobne.. mala som 132/83.. ale to uz som si dala ten liek co mi napisal, pre istotu

lela1809
22. jún 2010

@maxara 132/83 je vysoky???? lebo ja som mala v soboru 142/80 a to som si myslela ze je mierne zvyseny.... ale zase potom sa mi ustalil.... ja viem ze mavam vzdy okolo 112/73 .... ale u neho mam vzdy dobry.... no mali by si asi aj zadovazit este jeden tlakomer... bohvie ako im to mera....

lela1809
22. jún 2010

letim k zubarovi ☹ tak dufam ze nas nebude dlho trapit 🙂 majte sa zatial 🙂

maxara
22. jún 2010

@lela1809 nie, ten vysoky nie je, ale ten som si namerala doma.. na poradni mi namerali 151/112 😔
a inak nemoze mat na "vysku" tlaku vplyv aj to, ze mam obrie paze? Ja mam strasne tucne ramena alebo ako sa vola ta cast tela od lakta po plece.. Bezna ta manzeta ma problem ma obciahnut. Ale oni maju tu dlhsiu na tlakomery, tak neviem.. ja uz nicomu nerozumiem

maxara
22. jún 2010

@lela1809 no u zubara vela stastia, ja idem vo strvtok. Chodis Svarcovi?

luminkasp
22. jún 2010

@maxara, chapem ta, lebo aj ja som sa bala cisarskeho ako ...., ale uvidis, ze to sa este urobi a nebude ziaden a pekne si to normalne odrodis, nebok

zrzulka
22. jún 2010

@maxara maxi farbu plasta nebudes isto vnimat na sale.... neboj zvladnes to ty nasa vecna optimistka .... 😀 inak co sa tyka kramarov tak ja co som teraz absolvovala tie vysetrenia so srdcom tak som bola velmi milo prekvapena aki je tam mily personal... mozno som len mala stastie lebo co sme sa nabehali s malou po detskej hospital tak tam ten personal nestal za vela. teda na urcitych oddeleniach

maxara
22. jún 2010

Babky zabky, dakujem za podporu, ja asi potrebujem len polutovat a pohladkat.. a mm sa zdrzal v robote..
KUK co mame nove 😉
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/julovky2010/...

zuzik1983
22. jún 2010

no to uz mame ale teda vela babatiek

mirka285
22. jún 2010

maxi podla mna keby bol ten tlak taky zly ako ti ho namerali tak to aj patricne citis...tak nestresuj zbytocne 😉 a toho hovnivala mam aj ja,teda dufam ze uz nemam lebo som dobrala cipky uz minuly tyzden 🙂 to chce klud,som zvedava co povie vo stvrtok Valent 😉

mirka285
22. jún 2010

a ked pozeram tu tabulku,tak mam pocit ze viac babatiek sa rodi cisarakom ako normalne,bolo by fajn to tam pisat zo zaujimavosti...a dost ma to zacina deprimovat lebo som presvedcena ze ked som sa rozhodla pre prirodzeny porod tak som sa rozhodla spravne,tak dufam ze to nebudem lutovat 😔

alica26
22. jún 2010

Ahojte júlové čakateľky, som tu nová, pretože len dnes som na nete našla toto fórum a dnes som dosť času strávila čítaním Vašich príspevkov. Veľmi dobre mi to padlo a tak Vás chcem srdečne pozdraviť a informovať, že som ďalšia, ktorá to má za pár...xi 😀

lenkaaninka
22. jún 2010

baby sa teším našla som na nete izbu detskú stenu nabudúci týžden piatok ju ideme vziať aj so stolom písacím...sa vytešujem aj vymalujeme 😉 😉
akurát mám poslov ako divých aj tep 112...fuj ale mi je...idem vás čítať...

lenkaaninka
22. jún 2010

@maxara maxi neboj všetko bude tak ako má byť aby ste boli obidve v stopercentnom poriadku.. 😉

adelaine
22. jún 2010

@maxara
maxi, po namerani hned prvej hodnoty ti povedia, ze mas vysoky tlak?
a este k tomu tie digi tlakomery nie su spolahlive, postup by mal byt taky.
ze po namerani vysokej hodnoty sa tlak meria 3x, berie sa ten stredne namerany...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre