Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

dugyna
25. jan 2010

fatimuska tak to ma mrzi..mozno to babetko podla sona keby ti vtedy dr spravila zistila ze neni este vhodne na to vysetrnie..lebo mne spravila najprv sono..dr totiz povedala ze k tomu vystreniu treba najprv sono babetka..lebo sa tam zadava vek podla sona..velkost arozmery babetka

wolfsinda aty si nebola ani v 11tt na sone?kde sa meria NT a ani ti nebrl krv*??

dugyna
25. jan 2010

denisse prejasnenie cize rozmer NT sa robi medzi 10-13tt

a EKG sa ma robit v I.trimestri a v III.trimestri

na ten glukozovy test sa chodi v 25tt

to sono v 2OTT je morfologicke sono

denisse
25. jan 2010

a ja som prave zistila, ze na ten UZV s AFP odberom som objednana na 10.2 a to budem 17+3 😕 tak neviem, ci to nie je neskoro ... ked tam pisu 15-17tt .. neviem teraz ako to myslia ...

mirka285
25. jan 2010

kocky vsetkym co vam vysli tie skriningove testy zle,nerobte si z toho hlavu mne na Kramaroch povedali ze tie testy su nespolahlive a hlavne vychadzaju falosne pozitivne ☹ a vraj uz inde vo svete sa prave kvolu falosnej pozitivite prestali robit...inac citala som dnes taku knihu a tam doporucovali vsetky sporty pocas tehotenstva okrem jazdy na koni,posilnovne a silovych sportv..takze si vyber...a pri mojom stasti ja padnemsko na rovnej zemi ako na lyziach 😀 kocky ktore uz mate deti odmerali by ste mi rozmery detskych navleciek do postielky?dakujem 🙂

denisse
25. jan 2010

este som nasla takyto prehlad vysetreni ...
http://maminkymaminkam.webnode.cz/news/prenatal...

a co sa tyka sportu ... tak ja viem tak (a mam odskusane z prveho tehotenstva), ze ak sa zena citi dobre a nejedna sa o rizikove tehotenstvo, tak moze pokracovat v lubovolnom cviceni, na ktore je zvyknuta - samozrejme s primeranou zatazou .. ja som napriklad pri prvom az do 38tt chodila do posilky ... teraz by som si netrufla, lebo som dlho nebola ...

vseobecne sa neodporuca v tehu zacinat s novym sportom, na ktory nie ste zvyknute (vynimkou je speci tehu cvicenie a plavanie)

lucka_o
25. jan 2010

ja som sa rozhodla ze cvicenie nebudem riesit....mam rizikove...a som rada ze mam to babo....tak uz nad tym ani nepremyslam...nejak potom zhodim....🙂

mojalili
25. jan 2010

JA tiez si moc netrufam na cvicenie a pravdu povediac, ani nemam cas. Vazne, rodina, dieta, praca, vsetko mi ada riadne zabrat tak, ze padnem vecer dole hubou unavena a to sa niekedy ani nezastavim. 😒

Dnes ma tak dcera vytocila, krpec jeden, treskla zatahovacimi dverami a pokazila ich. Zasekli sa, ze nesli otvorit, tak manzel ich musel vypacit a uz su zle.....myslela som, ze ju zabijem... 😠 Chuda moje male, v skole sa rozculujem nad deckami, doma s vlastnym...to zaziva ale soky v brusku... 😒

wolfskinka
25. jan 2010

baby a kedy sa robi amniocenteza ?

wolfskinka
25. jan 2010

dugyna bola som na to meranie, ale nepovedal ziadne hodnoty iba ze nosova kosticka pritomna a NT v poriadku a ani mi nepovedal ake je velke babetko, kolko meria a ani termin porodu a to som v 15tt, keby som si to nevypocitala na ineternete tak to neviem
krv mi zobrali na krvnu skupinu a nejake testy krvne toxoplazmozu a take ostatne a objednali ma na dalsiu poradnu 8.2. a az ked som tam potom volala ja ze ci mi nebudu brat v 17tt krv tripletesty tak sestricka, ze mam teda prist nalacno ... keby som sa ja nezaujimala tak im je to jedno a to som zaplatila 250 eur za rizikove tehotenstvo

katkaking
25. jan 2010

wolfkinka, mozem sa opytat, odkial si?
Ja mam niekedy az preopatrneho doktora aj sestricku, vzdy mi vsetko vysvetlia, dnes mi napr.aspon 20 minut vysvetloval ohladne sona, ukazoval co kde je....a tak...a to mi popritom ani nemal dnes robit sono. 😨
Inak neviem, preco mi brali krv prvy krat az teraz v 17tt, stalo sa vam to niektorej? Alebo je to normalne...? 🤐

denisse
25. jan 2010

mojalili, ja tiez velmi nemam cas na cvicenie .. ono je to predsa len ine, ked uz jedno dieta mam ... a chodim do prace ...

ja ale citim, ze nejak by som cvicit mala, kedze mam operovanu vyskocenu platnicku a cvicenie uz dlho zanedbavam a ked sa to neposiluje, tak mi moze vyskocit znova ... 😒 a zvacsujuce sa brucho a porod mi nepridaju ... 😝

katkaking
25. jan 2010

ja som tiez prestala cvicit, pred otehotnenim som chodila dva krat do tyzdna do fitka, ale ked som zistila ze cakam babo, mala som tak trochu respekt pred tym, kedze prve tehu som krvacala, nechcela som radsej nic pokusat. Teraz malinka zacala chodit...slabe slovo, skôr behat, tak mam pohybu okolo nej az az.. 😵

wolfskinka
25. jan 2010

katkaking zo ziliny

zrzulka
25. jan 2010

ja cvicit chodim ale len na tehu cvicko ... no ale ono ked uz ma zena jedno dieta tak to je take... to s asetrit neda. ja malu beriem viackrat za den na ruky.... to je ako posilnovanie🙂)))

Ale inak to cvicenie mi aj pomaha lebo sice som uz jedno dieta porodila uplne mi vypadlo to dychanie... aspon si zopakujem...

stanka33
25. jan 2010

Ahojte babeny,

luminka neboj sa vysledky ti vyjdu dobre, pozrela som tvoje fotky...mala je super...aj vylet ste maly pekny

aj ja by som isla na lyzovacku..hned, keby som nebola tehotna urcite niekam ideme, kazdy rok chodime jedna partia.. no zasa si to musim odpustit,lebo ja nie som nejaky dobry lyziar tak by som sa bala...ale tesi na ked nam decka podrastu ako ich budeme ucit lyzovat..straasne...a strasne tuzim ist do Talianska do dolomitov, boli ste tam niektora????

co sa tyka cvicenia ja som pri prvom chodila aj 2 krat tyzdenne, kvoli tomu ze mi to robilo dobre hlavne na chrbat a ze som sa citila aspon chvilu dobre a nie spuchnuta ako melon...lebo predtym som stale nejako sportovala,

no a teraz ako pisu baby pohybu pri malom dost.. namiesto posilky ho dviham, stale za nim behat..ako pise zrzulka setrit sa neda....

stanka33
25. jan 2010

dugy, asi pojdem ale az na 18 tu, a ty???

katkaking
25. jan 2010

wolfi, to je hrozne taky doktor a este v takoom velkom meste...ved tam ma konkurenciu...nerozmyslala si prejst k inemu lekarovi?

mirka285
25. jan 2010

Stani ja mam zlyzovane skoro cele Rakusko,v Taliansku som nebola lebo sa mi to zda zbytocne daleko 😒 ale vraj je to tam super..ja mam slabost na dobru rakusku pohostinnost a hlavne viem nemecky tak som v Rakusku jak doma 🙂 🙂

strasska
25. jan 2010

Ahoj Luminka, zle testy nemusia znamenat hned chorucke babo, ja mam vo svojom okoli hned 4 zienky, ktore mali zle vysledky a babatka su v poriadku.
Pred tehu som robila v zariadeni pre zdravotne postihnute deticky a skoro ziadne nemalo v anamneze, ze podozrenie na postihnutie bolo uz pocas prenatalneho vyvinu... ani u Downikov to nebolo vzdy jasne.
A kuk stranku
http://rodina.cz/scripts/journal/article.ASP?id...
hlavne ta pripomienka s 1 hviezdickou je podla mna zaujimava

strasska
25. jan 2010

a este mi napadlo, niekto sa tu pytal, ze kde by si mohol pozriet "nase fotky". Tak co keby sme do prispevkov davali hned link na fotoalbum, nech to nemusime vyhladavat 😉

wolfskinka
25. jan 2010

katkaking no len k akemu, vsetci dobri gyndosi su plní, v ziline je strasne malo gyndosov a toto je byvaly primar z cadce a zmartina cize predpoklad je zeby mal byt dobry, ale stavia sa k tomu ko keby sa ho to netykalo a pritom co sme si my vytrpeli na ceste za babetkom to si malokto vie predstavit tie nekonecne roky cakania, 3x umele oplodnenia, 3 inseminaciu, 3x ET, 1xKET a nekonecny poct stimuacnych cyklov, laparoskopiu, 2 potraty a teraz sa nam topi tretom umelom podarilo a dotiahla som to az sem, a teraz kvoli nedbanlivosti doktora sa moze nieco stat, tak ma to zerie .. hlane ze ma vpisal na rizikove tehotenstvo, ale z by ma nejako zvlast kontroloval to ne

any23
25. jan 2010

ahojte babulky🙂luminka mrzi ma ze sa musis takto stresovat,ale neboj jedny zle vysledky este nemusia nic znamenat,tiez si myslim ze to budu opakovat,tak sa drzkaj a nestresuj sa,babatku to skodi😉ja tiez cakam na vysledky,min.utorok som bola na krv a teraz stvrtok ma poradnu,myslite ze uz budu?😕tiez bojim bojim ale snazim sa nemysliet na to,ved to nijako neovplyvnim...tak este raz-lumi silnooo drzim palceky nech to dobre dopadne😉ery gratulujeeem k dobrym vysledkom😵uz aj ja som si vytvorila novy albumcek-ako s drobcekom rastieme😅

any23
25. jan 2010

pri alexovi som chodila na tehu cvicenie,viedla ho mila porod.asistentka,bola vazne super,zlata zienka-myslim ze mi to dost dalo...polku cvicenia sme cvicili na lopte a na zinenke,nic namahave,zvysok bola teoria teda priprava na porod-zaujimave veci...ale tentokrat veru casu nieto na cviko😒

wolfskinka
25. jan 2010

mne zakazali akekolvek cvicenie,vysavanie, natahovane dohora, ohybanie, skratka vsetko, mozem len sediet chodit a lezat .... doma bordel ako v tanku, keby ste to videli ale ked je zakazane tak nebudem riskovat

any23
25. jan 2010

wolfi jasne,babenko je prednejsie😉ja to tiez nemam doma tip-top aj ked sa snazim ale nevladzem tolko ako predtym,ale ani mi to tak nevadi,ak ma napr.alex bordelik s hrackami,radsej zavriem izbu alebo oci a nevsimam si to😝mimi je dolezitejsie ako poriadok😉

sunnygirl
26. jan 2010

Ahojte bábiky,
tak som si dnes ráno pozerala vaše albumy, detičky sú krásne a milé, gratulujem. Gratulujem k všetkým prvým úspechom a pokrokom.

Ja asi dnes zájdem za Dr. lebo včera ma tie priedušky riadne boleli, večer a nevedela som sa najesť, skoro nič som nezjedla. Alebo si vezmem pár dní dovolenky, aby som nebehala po vonku, keďže včera bolo ráno -16 a dnes -9 a najhoršie je, že mám len jeden bus do roboty a raz nejde a raz ide.

Ja tiež cvičenie neriešim, nakoľko som riziková. A ja som necvičila ani pred tým. Nemám rada žiaden šport a ten ktorý by som chcela robiť, je plávanie, ale nemôžem, pretože sa pri plávaní veľmi rýchlo zadýcham a z bazénov nachytám mykózu. ☹ .

A tie fotečky si môžete ľahko pozrieť kliknutím na foťák a ste v albume.

Luminka, držím palčeky.

Aj sa na pondelok teším a zároveň aj bojím, lebo ja sa posledné dva týždne vôbec necítim ako tehotná. Len nosím malé bruško. Ja zatiaľ tehu nohavice ešte nenosím, ale rifle už povoľujem. 🙂

sunnygirl
26. jan 2010

chcela by som sa opýtať, nemáte nejaké dobré rady na čistenie nerezových spotrebičov?

fatimuska
26. jan 2010

dugyna..ďakujem🙂 doki povedala veď načo, krava jedna🙂,,,už ohrýzam parkety..ale 8 dní už vydržím🙂
prajem vám všetkým pekný deň

erytrea
26. jan 2010

wolfskinka - urcite by som po tom vsetkom co si napisala nevahala ani sekundu a isla si k nemu pre kartu a utekala od neho co najdalej, nikde nie je napisane ze musis byt 20 rokov u jedneho gynekologa, myslim si ze ku komu kolvek pojdes, navstivis osobne a povies mu aky mas problem a co vsetko si si uz presla tak Ta isto kazdy jeden zoberie, len skus osobny pokec a nie cez telefon, alebo ak mas kamosky co maju ineho dokiho nech Ti poradia, urcite by som u tohoto nezostavala, ide predsa o babo a sprav pre to vsetko aby si si to niekedy nemusela vycitat....drzim Ti palce ale hlavne pr to nieco sprav!

sunny ja mam nerezove vsetko este aj rychlovarnu kanvicu, vyzera to sice efektne ale to cistenie 😝 vyskusala som uz kazde co vsetky drahe vlhcene utierky a ostatne reklamove odzuby ale najlepsie mi to vycisti horuca jarova voda s klasickou hubkou na riad a potom to vylestim s Clinom na okna a to kuchynskou utierkou, to mi zatial vycistilo najlepsie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre