Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

miki060707
11. júl 2010

neviem, či eri nahlasovala maxi, ale narodili sme sa toho 7.7 a merali sme 50cm a vážili 3 kilečka, no som fakt spokojná..ale nemám mleko...tak nutrilon je nachystaný, kojim, ale nič z toho, aj sestričky vraveli, že sa nevytvorilo, lebo sme ho stále vážili, tak aby nepochudol moc, tak sme museli dokrmiť, ale jako kojiť budem, ale musim aj umele davať, ale som šťastná, že je zdravý a netrápi ma, že dávam nutrilon.....
a malá to tak krásne zvládla, až som sa čudovala.....
došli sme pred chvilkou, idem si vybaliť tašky....neviem kto ešte porodil, ale hadam po čase kuknem...

miki060707
11. júl 2010

@mirka285 dakujeme Mirka.....

maxi ešte neporodila, že?

miki060707
11. júl 2010

a inak mala som isť pod narkozu, ale ma prehovorili, že nech idem spinal, juuuj to bol krááásny zážitok......a ani hlava nebolela.....teraz len rana, ked vstávam, ale ked sa rozbehnem ide to super a ani ja som nerevala za sonou, vôôbec, mala som super spolubývajúcu a tiež mala Šimona a ktomu aj na Š priezvisko ako naše, podobné....

mirka285
11. júl 2010

@miki060707 nie Maxi je este tu,napchava sa marhulami cely den ale zajtra sa ma ukazat v nemocke 🙂

adelaine
11. júl 2010

ahojte krasavicky,
my mame zly den, po zlej noci...maly stale place, je prebaleny, nema zastavene vetry,
stale je na prsniku ☹ ked ho dam dole, rev strasny 😖 😖 myslite, ze je to tym teplom?
som total k.o. noc bola podobna, spala som asi 1/2 hodiny, stale som kojila, odsavala
a tak stale dookola....
tie mudre rady, ze novorodencovi staci asi 15 az 30 min. dojcenia na nas neplatia, fnuk 😖
on si pyta stale....
vcera som mala aj teploty, z cita jasna ma chytila triaska a bim ze 38 st.C...mlieko som si odsala,
ak je to, moze dieta take mlieko pit? a ked ho chcem dokrmit, je lepsia striekacka, alebo
davate mlieko z flase?

miki060707
11. júl 2010

@mirka285 fú, tak nech si ich dopraje kym môže...super, .....
🙂

mirka285
11. júl 2010

@miki060707 aj ja som bez mlieka takze ficime na nutrilone,ale uz si z toho nic nerobim,nasla som v tom dokonca aj vyhody 😉

miki060707
11. júl 2010

@adelaine ja som v nemocke maleho kojila hodinu a sestrička, že to nemôžete, že to stači 15min. jeden prsnik, a pak druhý, že potom sa on hraje a ked sme ho dali na váhu po hodine kojenie, čo som si myslela, že sal, tak mal rovnako.....
no idem, vypínam pc, idem si batožinu rozbaliť 🙂

miki060707
11. júl 2010

@mirka285 no inak aj ja, fakt sa trápim, síce je to kráátky čas, sa prisaje a saje a nič z toho, prsníky mam také, že nič tam neni a ten len dudle to a nekedy nechytí, tak chytí nervy jak šlak a ked dam nutrilon, spapa a viem kolko, síce materske mleko je materské, ale psychiku si nebudem ničiť, mam dve deti....xi

adelaine
11. júl 2010

@alllexa ja si nepamatam tie rozmery, uz nemam tehu knizku, ale
viem, ze posledny bol 19 cm....
myslis, ze velke babo je indikaciou na cisarsky? mne nikdy nebol
ani navrhnuty, pritom sa matne tusilo, ze Riso bude macko, ale
ze az taky 😕 😕 ale podarilo sa mi to, ani neviem ako,
moj porodnik bol skvely ...
ved aj kafko mala macka, nie?

mirka285
11. júl 2010

@adelaine teplotu som aj ja mala v porodnici a potom tie problemy s prsnikmi..no nic moc moja ti poviem...moja mala vtedy tiez stale plakala a potom som zistila ze nemam skoro ziadne mlieko tak plakala hadom...ak das flasu,nemusi ti potom chciet prijat naspat prsnik...

adelaine
11. júl 2010

@mirka285
ja som maleho vyhladovala v nemocke, chudaka, prve tri dni ziadne mlieko, sestricky do mna hustili,
ze treba prikladat a sukali do neho Nutrilon, z ktoreho mal koliky, teraz doma, mam mlieka vela
praveze ho nadojcim, z jedneho prsa, mam klobuciky, tak vidim, ze mlieko sa tam zbiera...doodsavam si
zbytok a on o pol hodinku zacne vrieskat, tak ho musim supnut na druhy 😖
ale hadam sa dame nejako dokopy, aj on aj ja...a postupne nastolime nejaky rezim...
lebo takto to nejde 😢 😢

merikac
11. júl 2010

@adelaine je vhodne doodsavat si mliecko ak malinke nyvypije vsetko?

adelaine
11. júl 2010

@merikac ja si ho odsavam..radsej...tie triasky a teplota mi nestoja za to :(
ja mam pocit, ze len co si ho odsajem, hned je potvora tam...mam strasne plne prsia,
ale dva balvany...

inak, co si davate na bradavky? ja ich mam tak znicene 😖 😢 😢 😢 😢
uz som vyskusala snad vsetky maste a nic nezabera, to caste a dlhe dojcenie
s odsavanim mi dava zabrat, skoro nad dojcenim revem 😢

oacka
11. júl 2010

@adelaine ani ja nemám malú pri prsníku 10 min, raz chce 15min, raz 40 min a dnes je v jednom kuse na cicke, teraz som ju priložila o pol piatej - v sekunde zaspala! taká bola unavená. ja to neriešim,myslím,že je to kvoli tomu počasiu. aj tak nemám nič iné na práci,tak nech si bude na prsníku,keď jej to robí dobre... ddúfam,že jej to neostane na dva rokky!!!!!

oacka
11. júl 2010

@miki060707 vitaj doma! gratulujem ku krásnemu Simonkovi! inak nechápem,že vám deti hneď v nemocke prikrmovali. mne povedali,že deti prvý týždeň necítia hlad, a že chudnúť je normálne,že oni neprikrmujú... moja na cicke zaspala,dala som ju na posteľ,už zas gúľa očami...som zvedavá,kedy začne revať... neviem,čo je to dnes s ňou...

adelaine
11. júl 2010

@oacka mne ho v nemocke prikrmovali, lebo vrestal ako tur,
lebo je velky, mozno prvy den po narodeni nechcel nic, potom
sa uz dozadoval obzivy 😀

inak, ako zmenim status v profile, ze uz mam babo a nie som tehu?

oacka
11. júl 2010

@adelaine bradavky vraj nemajú bolieť, že to bolia,keď prikladáš v zlej polohe... 😒 😒 😒 😒 bohvie,či je to pravda... neskúsiš zavolať nejakú laktačnú poradkyňu? mňa napríklad zatiaľ bradavky nebolia a hneď po kojení sa dostanú do pôovodného malého stavu.... ale je fakt,že už ich začínam trocha cítiť, asi malá viac saje. Dnes váži 3560g!

oacka
11. júl 2010

@adelaine to bude tou veľkou váhou, aj kafkin a zrzulkin papajú ostošesť.

mirka285
11. júl 2010

@adelaine a nerobia sa ti hrce?lebo mne sa porobili potom tie hrce a mala som uz tak neskutocne bolave prsniky ze som nevedela ako tie hrce zlikvidovat...no to co som si zaila s prsami bolo u mna sto krat horsie ako porod ☹

oacka
11. júl 2010

@mirka285 bože, to je hrozné, a tak si sa na to všetko tešila a pripravovala.... ale aspoň vieš,koľko malá zje a kľudne spí,ako hovorila merikac....

mirka285
11. júl 2010

@oacka veru mne nevysiel ani porod ani kojenie...ale z porodu aspon nemam traumatizujuci zazitok ako z toho prveho 😉 velmi ma ukludnilo ze mala dobre znasa ten Nutrilon,nema koliky ani reflux a dnes je mimoriadne dobra a papa kazde dve hodky 60 ml..tak dufam ze uz pribrala konecne lebo naposledy sme nemali ani tri kila 😒

adelaine
11. júl 2010

@mirka285 hrce uz nie, mala som jednu, tu som nasoluxovala, rozohnala a vysala...

merikac
11. júl 2010

@adelaine v pase si len vymaz, sta, ze nie si tehotna ( nechcem povedat)

aalexis007
11. júl 2010

Ahojte, zajtra idem vybavovat vsetky potrebné papiere, tak len pre info aby som niečo nezabudla, či je to všetko čo treba vybaviť:
rodný list na matrike,
kartičku poistenca v zdravotnej poistovni,
prídavky na dieťa na ÚPSVaR
trvalý pobyt v mieste bydliska ?????

a po 28 dňoch - príspevok+príplatok k príspevku pri narodení - ÚPSVaR ???????????

Je to všetko? alebo treba ešte niečo......

merikac
11. júl 2010

ak mas 2 pilier,,,tak na socialku treba zaniest kopiu rod. listu a vypisat tam potrebne doklady,,-oni ti ich daju

mirka285
11. júl 2010

@aalexis007 a este odniest kopiu rodneho listu do socialnej poistovne a je to vsetko 😉

cigaretka5
11. júl 2010

@zrzulka No narodila sa 8.7.2010-pekný dátum , že? Rodíla som na Kramároch ešte sme tu zltacku nám ešte nepotvrdili tak uvidim......

ericica
11. júl 2010

@miki060707 hej pisala som to tu....pc som mala v oprave ale od piatku je doma...len co ho duri doniesol uz som to sem aj supla 🙂
inac s tym kojenim je to aj u nas ine ako pri rebi...ona sa napapala z jedneho a stacilo jej....Edinka vytaha z jedneho aj z druheho a este vypije 10 ml umeleho a vtedy zaspi....a spi tri hodiny.....v noci takisto ale mlieka mam pijem vineu,uzivam homeopatika a pijemcaj na kojenie.....aj teraz uz taha od druhej a ja uz mam naliate prsniky jak slak 😝

aalexis007
11. júl 2010

@mirka285 - a to je k comu v tej sociálnej poistovni? K dôchodkovému poisteniu - ked som zamestnaná?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre