Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

petrap001
27. júl 2010

@mirka285 dakujem.skusim,len neviem ci tu mi nieco daju,ci nebudem musiet pockat kym neprideme domov.. 😒

mojalili
27. júl 2010

@denisse ja striham od porodnice kazdy treti den, neuveritelne mu rastu a ma ich ostre, ze sa kriabe... 😉

lutsine
27. júl 2010

Balite nasiroko?

oacka
27. júl 2010

@petulka_1 tak tá otázka o varení je za milión! ja tiež vobec neviem,čo si mám variť a už vobec nie,kedy to mám variť. keď všetko robím na etapy.... malá od piatej hore, len kojíme, prechádzame sa, prezliekala som ju, fotila, a one tie očiská nezavrie ani za svatého, už nevládze žiť, vidím to na nej, no furt oči vypliešťa... teraz konečne v kočíku zaspala, uvidíme ako dlho...ňfakt baby, čo varíte? sú niekde nejaké recepty pre dojčiace matky?????
aj vy máte pocit,že máte horúce prsníky??????

oacka
27. júl 2010

@lutsine ja som balila asi dva dni,ale prišlo mi to ako mučenie, tento týždeń asi pojdeme na tú kontrolu klbikov,uvidím,či som nespravila blbosť,že som nebalila..

mojalili
27. júl 2010

@lutsine my mame papersku, plienku a nohavicky, balim veru, po vcerajsej navsteve lekara, ze musime cvicit Vojtovku, tak balim a nepodcenujem nic... ☹

oacka
27. júl 2010

v porodnici kúpali každý tretí deň,ale v tých horúčavách sú deti celé dopotené,ja kúpem každý deň,aj naša malá to má rada, síce reve,lebo je hladná,ale keď ju dám do vody,tak zas len tie očiská vyvalí a pozoruje,čo sa s ňou deje....@zrzulka v noci prebaľujem, ty nie?
naša kadí zväčša na pravú stranu,nie je to čudné? furt to má pri pravej nohe... a lehátko má v paži, nemá na ňu žiaden ukľudňujúci účinok...škoda...

mojalili
27. júl 2010

@oacka HEj, aj ja mam teplejsie prsniky..hlavne sa strasne potim pod nimi, nosim tam stale plienku, lebo ja mam orb prsniky🙂

JA som varila toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=25175

oacka
27. júl 2010

@mojalili takže majú staré baby pravdu, treba baliť? teraz je chladno, aj by som mohla,asi by jej to tak nevadilo...

petulka_1
27. júl 2010

@oacka Aj maly je hore, ale nastastie, lezka pekne v sedacke a kuka, zatial bez vreskotu, tak idem sikovno zacat varit..

mojalili
27. júl 2010

@oacka V tychto horucavach kupem kazdy den, a aby tak nevrestal, tak predtym 15 min, nez ho idem kupat, tak mu dam trochu cucnut mlieka....potom je kludny a po kupani sa docuca k vecernemu spanku... 😉

lenkaaninka
27. júl 2010

ja varím a jem všetko 😉 aj guláš som mala už 😀

@oacka ja čo som zástancom balenia na široko som nebalila doteraz lebo mi to prišlo ako týranie v takom teple ...uvidíme ked tiež po mesiaci na kontrole povie na tom sone doktor že hej tak budem...
chudiatko taká je malá unavená až moc že nemôže zaspať že??? to mi príde na detičkách najhorší stav po bolení bruška...aj ten náš tak včera večer nie a nie sa uložiť...

mojalili
27. júl 2010

@oacka ja som aj pri LILI balila, tak som sa rozhodla predsa davat, ked lekar odporucil do 3. mesiaca

oacka
27. júl 2010

@mojalili moja má tiež otrasné nechty! ale keď si poškriabe tvár,tak jej to hne´d zmizne, no keď mi škrabne do dvorca,lebo ho stále chytá,tak ma ide poraziť! už aj pod okom ma škrabla,teda riadne to zabolelo! 😀 😀 😀

lenkaaninka
27. júl 2010

u nás sa robieva taká vec aj dneska to varím...cestoviny bud mašličky alebo tie štvorčeky uvariť, šunku nakrájať, zemiaky uvariť a pretlačiť, vajíčka uvariť pretlačiť ,,, všetko zmiešať a dať zapiecť...a hotovo...

petulka_1
27. júl 2010
lenkaaninka
27. júl 2010

@oacka malý sa tak baby poškriabal že mu to hnisalo a mal pod nosom chrastu teraz 4 dni 1cmx1cm no škaredé ako šlak ale som mu to čistila kamilkami a zišlo mu to a dneska nemá už ani trošku tak sa teším lebo to mal hnusné..a odvtedy strihám hned ako cítim kusok špicatého alebo ostrého..

oacka
27. júl 2010

@mojalili ja mojej nemôžem dať cucnúť pred kúpaním,lebo ona nevie cucnúť trocha! musí cicať dvadsať minút,lebo inak rev... a keď jej dám pred kúpaním,tak všetko vyvracia na prebaľovací pult...tak reve ako tur,šak nech sa trochu pozlostí... 🙂

oacka
27. júl 2010

@lenkaaninka a kedy striháte????? ja keď kojím,vtedy sa dá,lebo ona inak strašne metá rukami,a v spánku je to tiež vadí,hneď sa začne mrviť...

oacka
27. júl 2010

@petulka_1 to bude fajný obed, ale ja by som cibuľu a cesnak nedávala...
môže sa jesť kompót z kôstkového ovocia? mne už ide kuracie mäso hore krkom... mama mi normálne objednáva obed k nim do firmy ako pre ostatných zamestnancov a mm mi ho nosí domov, aspoň sa spolu naobedujeme.....

jaruska8
27. júl 2010

Ahojte baby, naša malá naposledy kakala v sobotu ráno, vždy v plienke mala aspoň prdík, teraz plienka iba popišaná a biela ako sneh. 😒 Najhoršie je, že stále prdká a bolí ju to. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Počujte, vy papáte čokoládu??????
@mojalili Malý koľko vtedy nekakal??? A vieš aj príčinu??? Ja už sa bojím, či ju z čokolády nezapieklo, ale doteraz nemala problémy a už ju papám vyše týždňa, ale nie veľa. ☹ ☹

lenkaaninka
27. júl 2010

@oacka vieš kedy striháme??? ked je napapkaný po okupaní musí byť spokojný ale aj tak musi mmstrihať lebo ja som strachoprd z tých miniprstov.. 😀

@jaruska8 ja som už jedla ale malý sa vyhádzal tak obmedzujem ale skús jej bruško v klude ak ho má tvrdé tak ju bolí ak nie tak sa nič nedeje...mne deti nekakali ked boli kojené nejakých 6 dní a aj tak bolo v poriadku všetko..alebo skús tu rektálnu trubičku to sa dá vlekárni kupiť sa tam pošpáraš a vyprdká sa...

mirka285
27. júl 2010

@jaruska8 cokoladu???tak tu si urcite nemala ☹ baby ja striham nechty cvakatkom,ja to noznicami neviem...a varim dnes kuracie prsia udusene s cukinou,poradajkami a paprikami 🙂
@lenkaaninka to musim aj ja niekedy navarit Tomasovi,take lubi 🙂

oacka
27. júl 2010

@jaruska8 ja žerem čokoládu,neviem si pomôcť a strašne sa bojím,lebo je to alergén... kojené deti môžu aj dlhšie nekakať a veľa detí sa pučí ke´d si ide puknúť,je to fuška. ja som si pre istotu kúpila Infacol kvapky,vraj sú dobré na prdenie a aj Pupík krémik na bruško, zatiaľ som nepoužila. krčíš jej kolienka a priťahuješ k brušku? aj to pomáha. a moja krstná mi poradila priťahovať ľavé kolienko k pravej ruka a naopak a pritom tak cmukať, vraj sa bábo vyprdká, tak neviem.... 😖

lenkaaninka
27. júl 2010

mnááám parádny recept 😵 😵
inak ja dávam olupané nakrájané jablko na štvťky aj s kuraťom piecť a urobí sa potom akokeby kompot z nich a je to fajne...

baby skoro ma trafilo ..u nás v stánku novinovom som včera nechala desať euri lebo baby si navyberali laky na nechty potom dve rozprávky na dvd a také pištole na vodu...ako má tam brutál ceny ale sem tam tam čosik kupim. to bolo včera. Dneska deti že si idú druhu rozprávku pustiť otvoria zalepené páskou ten vrch a kukneme dnu a tam kus kartona aby to bolo tvrdé ako dovidenia skoro ma roztrhlo od zlosti...aj sa mi zdala tá paska divná lebo to byva bud spinkou alebo páskou ale takým kolečkom a toto je klasika páska...och sa na nu teším poobede krava jedna ...

mojalili
27. júl 2010

@jaruska8 nekakal 6 dni, potom sa tak vyřádil 😀 😀
@oacka a cumel nechce?

jaruska8
27. júl 2010

@mirka285 Názory na čokoládu sú rôzne, je to alergén a keď nie sú rodičia alergici tak by to nemal byť problém. Tak som skúsila a nič jej to nerobilo, ale aj tak sa bojím, či to nemohlo mať na to kakanie vplyv, hľadám príčinu, nič iné, čo zapeká som nejedla, jem skôr mliečne výrobky. Rektálnu rúrku sme použili, Pupík aj Infacol dávam. Ona stále prdká a niekedy ju to bolí, ale prdká dosť často, presne odvtedy, čo nekakala. 😒 😒 😒 😒

oacka
27. júl 2010

@lenkaaninka tak to je dobré svinstvo!
@mojalili cumeľ vezme na milosť tak raz do týždňa, inak ju len rozzúri....

merikac
27. júl 2010

@oacka aj u nas funguje strihanie nechtikov,len ked kojim,,,,
Dievcata, chcem sa vas spytat,,istotne aj vy dostavate vela veci od navstev na drobcov,,aj to periete pred pouzitim?? vyvarate, ci len date na nejaky program preplachania??

lenkaaninka
27. júl 2010

@merikac jednoznačne vyváram a žehlím 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre