Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tinka349
27. júl 2010

@agika1982 no to utrpenie pri porode stalo za to 🙂 nevie sa jej vynadivat, ale to asi kazda mamina 😀

mojalili
27. júl 2010

@ericica tak to mi je luto,z e mas take problemy.... my pouzivame PUPIK, s sem tam po nom poprdi....masirujeme dene, cvicime denne a dnes som si dovolila dat Espumisan.....

Od rana je Danko nevrly, stale place, zaspi max na par minut a opet reve, ale taky zalostny rev...poprdat poprda stale, papa castejsie, no ked uz svkra zahlasila, ze je dnes nekludny, tak to je co povedat....... prosim pekne pred 3 minutami zaspal a uz je zase hore 😠 😠 😠 no to bude noc ☹

tinka349
27. júl 2010

babule newete poradit nieco aby malinku nebolelo brusko????? ja nejem nic co by jej mohlo skodit - same dietne jedla ...a aj tak sa mi puci a skruca a place uz druhy den ☹ ☹ ☹ ☹

mirka285
27. júl 2010

@miki060707 tak to je super zemas aj tu antibioticku mast,ja som dnes stretla vonku moju detsku lekarku ze mam sa zajtra zastavit a tiez mi da recept,tak som rada,lebo mala to ma fakt skarede a uz nic nepomaha...baby mne povedala kozna,ze malu v ziadnom pripade nemam po kupani natierat olejom,vraj to je najvacsia hlupost 😕 ja si neviem vynachvalit obycajnu modru indulonu..tou ju trosku natriem po kupani a pokozku ma krasnu,vsetky drahe kremy co mam doma sa mozu strcit 😒
@tinka349 mala je zlatunka 🙂
@zrzulka moji rodicia by to neprezili keby nemohli malu dva mesiace vidiet,ved je to ich prva a posledna vnucka 🙂

@merikac moja Linda tiez cely tato,uz ma to aj rozculuje ze to vsetci hovoria,ja mam dve deti a ani jedno sa nepodalo na mna ☹

agika1982
27. júl 2010

@tinka349 z tej stolice si nic nerob..ked sme prisli domov, nekakala nam ceky vikend..doky vravel ze je to normalne, ze nemusi kakat aj tri dni....nedavaj jej teplomer...lepsie je ak si kupis v lekarni detsku rektalnu rurku...ak sa bude pucit, namoc tu rurku do sudocreamu alebo niecoho podobneho a daj do ritky....nasej malej to pomaha....kaka nam bobky...tiez sme sa zlakli ale ze to je ok....niektore deti kakaju riedke a ine zas take bobulky....a pre istotu jej davame pred papanim infactol, vtedy ju neduje a super travi mliecko

agika1982
27. júl 2010

@tinka349 a hlavne jej brusko masiruj v smere hodinovych ruciciek....je mozne ze jej to dobre netravi

oacka
27. júl 2010

@mojalili naša dnes tiež nespí....
boli sme na poradni a doki povedala,že mesačné dieťa má jesť každé dve alebo dve a pol hodiny,že nie častejšie. že mám skúšať ten interval predlžovať,že ona sa chce na prsníku len ukľudňovať a ja teraz zisťujem,že naša malá asi nevie zaspať inak ako na prsníku,preto chce furt dudlať. musíme ju to naučiť...už zas sa pučí a reve....

agika1982
27. júl 2010

@tinka349 ja som mala sekciu, ale poviem ti, v Trnavskej nemocke to bolo vsetko perfektne....klobuk dole...a doteraz ak mam problem, mozem hocikedy volat na novorodenecke......

mojalili
27. júl 2010

@oacka to je pravda s jedenim, treba mat rezim. Danko ma, len dnes je extra nevrly....on necuca prsnik, ked nechce pit ci jest, vypluje ho jazyckom, co mam dobre....kurnik, ake 2 trnky na mna pozeraju.....zase je hore 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

tinka349
27. júl 2010

@agika1982 ale ked ja sa nemozem uz pozerat ako sa mi trapi 😢 uz som aj plakala kvoli tomu...ale tha...ona je spokojnucka ked jej dam papat akurat - vtedy sa nepuci . . .

merikac
27. júl 2010

@mirka285 tak to sme na tom rovnako,,,,aj mna to tak niekde vo vnutri trosku stuchne, ze ani jeden neni na mna,,ale na druhej strane, som rada, ze su zdravi,,,,Uz som sa chcela spytat davnejsie,,ako "maly" privital lidu,,aj ti s nou pomaha?

tinka349
27. júl 2010

@mojalili no ja som amla tuto noc taku . . . nespala som s malinkou od 2hej do 8mej rana co ju bolelo brusko a len sa pucila ☹

tinka349
27. júl 2010

kocky a este k tym bradavkam - mala mi nechce tahat cez tie gumove nadstavce ☹ a moja lava bradavka je v stave odumretia od bolesti - sa to neda vydrzat ☹

merikac
27. júl 2010

@mirka285 inac s tym natieranim telicka olejom, aj mne hovorila kozna, ze je najvacie svinstvo, lebo zapchava ten olej babatku pory, ze babo nepotrebuje mat az tak premastenu pokozku,,,,a ze potom sa mamicky cuduju, ze deti su povyhadzovane.....

agika1982
27. júl 2010

@tinka349 no vyskusaj to s tou rektalnou...kupis ju v lekarni....a neplac, bo malinka to vyciti a potom bude zla...

mirka285
27. júl 2010

@merikac no pomaha hlavne ked mu poviem nech ide vyniest smeti tak posle mna,lebo on zabava Lindu 😀

mirka285
27. júl 2010

@merikac my mame asi rovnaku koznu,presne toto hovorila aj mne 🙂

merikac
27. júl 2010

@mirka285 😀 ..zlaty chlapec a vidiet, ze je aj mudry.......Denis mi pomaha pri kupani,,,vzdy vylieva vanicku a na ruky berie malu vzdy ked je ticho 😀

mojalili
27. júl 2010

kocky, toto som nasla na zaciatok.... http://www.clinic24.eu/clanky/14/cvicenie-po-po...

merikac
27. júl 2010

@tinka349 tinka, mne najviac pomohla klasicka kalciova masticka,,,aspom myslim, ze to bola ona a nie cas pocas ktoreho si bradavky jednoducho zvykli.....

merikac
27. júl 2010

@mojalili inac, ak si dobre pamatam, tak ked som rodila pred -15-timi rokmi,tak nam po porode na izbu chodila, nieco take ako rehabilitacna a cvicili sme s nou, prene tak ako si poslala ten link

mojalili
27. júl 2010

este toto... http://www.mamatata.sk/clanok/2611/2/56/cviky_p...

Tinka, mne pomahalo, pred kojenim umyt prsia teplou vodou, po kojeni studenou vodou, vetrat a ja som pouzivala len Mky masticku, tam je lanolin. Ale KAlciova je dobra, len reba zmyvat pred kojenim,,,,
snaz sa prsia umyt a vetrat, nechat ich v klude..

mojalili
27. júl 2010

@merikac aj k nam teraz prisla a ukazovala mi cviky, ktore mam zacat cvicit po porode a co mam robit 😉 JA som jemne vcera zacala cvicit....kocky, maly tusim zaspal a idem zehlit, co robim od rana... 😒

merikac
27. júl 2010

mne dnes mala spi cely cas na rukach,,ked ju polozim, tak plac , oci ledva vladze drzat, ale spat nebude, akonahle ju zoberiem na ruky, tak spi...... 😠

simonka28
27. júl 2010

ahojte maminky!jeeee mojalili ved som stale na teba myslela,ze ako si dopadla!danielko je krasny chlapcek 🙂 gratulujem a drzte sa! 😉

lussykralova
27. júl 2010

ahojte :o))) dnes je den termínu a malý sa ani len náznakom nehlási von 🙂

kafoditka
27. júl 2010

@mojalili ty mas doma moje dieta?? 😉 😀 moj Filip uplne to iste co tvoj Daniel. Spi v 10min. intervaloch a medzitym place do bezvedomia 😠 😠 😠 ale az tak, ze sa zanasa... 🙄 chrbat ma boli ako svina z toho nosenia ho na rukach...

nika23t
27. júl 2010

@tinka349 Ja mam to iste... Mala tie gumene chranice nechce ani vidiet, takze som musela zatat zuby a kojit s bolestami... Chvilami som si poplakala, ale teraz som si uz zvykla. Inak moja Emmka chce pit aj 10 krat denne. Dnes som kojila od 5 do 6, a od pol 7 do teraz... A pritom je chuducka, pribrala len 200 g od porodnice, dnes mi ju vazili.

nika23t
27. júl 2010

@tinka349 A som celkom zabudla, ze gratulujem k nadhernej dcerke a prajem vela vela zdravia a stastia a usmevov a nech bolesti bruska rychlo prejdu 😉

mojalili
27. júl 2010

@kafoditka KAfko, neuveris, ale zaspal nam v kociku, neumyty, a tvrdo spi.....co narobim, dnes ho teda kupat nebudem, ved nebolo tak teplo, aby sa spotik. Tvaricku som mu umyla, tak uvidim, dokedy vydrzi.
Idem kocky do vane, mam ju plllnuuu napoustenu, po 3 prackach zehlenia si zasluzim.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre