Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
1. aug 2010

dobry vecer sa praje 🙂 ja dnes tiez nestihm,sme boli u svokrovcov cely den,tak sa vytesovali z malej...
@alllexa mna po prvom porode bolelo sitie styri mesiace,zo mna uz doktori nechapali co vymyslam,ale mna to fakt strasne bolelo,ale nakoniec sa to zahojilo a potom uz bolo dobre,tak snad sa ti to zlepsi skor ako mne..jaaj babule to kejenie je velka veda vam poviem,ja uz som si zvykla ze dam flasu a vybavene...ja mam zase iny problem-Linda je zavisla na natriasani,ona by bola najradsej keby sa jej stale rit natriasala,normalne nechapem ale aj Tomas bol taky 😀 a posledne dni strasne malo cez den spi,predtym spala skoro stale,teraz si uz len tak zdriemne na pol hodku a zase je hore...nastastie nie je niaka uplakana,zabavime sa spolu,ale tiez som s nou sama od rana do vecera lebo Gabko ma kopec roboty ☹

dugyna
1. aug 2010
zrzulka
1. aug 2010

@alllexa boze to vazne? ☹ 😒 si si musela teda vytrpiet ☹ mna sili asi 15 minut a uz to sa mi zdalo ako cela vecnost... tak v tom pripade je to asi normalne ze ta to furt boli ale pre istotu by som asi aspon zavolala gynekologovi a popytala sa ...

miki060707
2. aug 2010

dobré ránko,
jaaj hned som dostala miernu depku, ked pišete o kojení a ja som to predčasne vzdala, mala som sa zaprieť a nechať maleho ťahať a možno by sme sa rozkojili a možno by mi mlieko nabehlo, lebo ked tu čitam nie každá odsajete stovečku, ja som tak najviac desinku, ale čo som mala robiť, ked mali reval jak pavian, dudloval a dudloval a chudák hladaal a reval od hladu........

@mirka285 no inak aj mne malý cez den len tak "drieme"....ale som rada, že vydrží v postielke, či v lehátku, ked ma oči otvorené, to pri soni bol záázrak, ale navečer nás dobre trápi bruško, ale dá sa to zvládnuť...

Mirka, normálne ti závidim, že nemusiš kupovať lucku, ja by som sa bála dať našu vodu, lebo nekedy normálne je aj žltá, hrdzava, ževraj je dobrá, ale bohvie...a ako ste s očkom, mi tam máme ešte stále hnis, ale taký malinky, hadam to prejde, ja mu dnes dam aj libenar, lebo ked dýchal som citila, že ťahal aj sopliky, tak nech sa mu nošťek prečistí, ale to len nekedy, teraz dýcha pekne a nekedy tak jak keby mal upchatý nos....

no ja som od včera takto začala, pomaličky, lebo čo som doma som normálne dve kila pribrala, hroooozne, ale po šiestej nejem, budem tak týden, alebo dva a potom si zas zvolim, že sladkosti raz za týden a tak, bojim sa začal tak prudko 😉

mirka285
2. aug 2010

@miki060707 mna ani nenapadlo davat lucku,ani pri Tomasovi som nedavala a nic mu nebolo,a zda sa mi nasa voda v pohode...ved kto by vlacil tie lucky z obchodu 😀 ocko este tiez trosku hnisa a aj ja davam libenar do nosteka vzdy vecer po kupani...teraz mi zadriemala,tak idem rychlo poupratovat trochu,na bed si spravim cestoviny s cukinou,a zajtra sa chystam do Rakuska do drogerie nakupi plienky a prasky na pranie a pomotam sa tam trosku lebo zajtra uz nema byt pekne pocasie...Miki ved postupne vyhod z jedalnicka sladke,biely chlieb a rozky,po siestej nejest a uvidis ze pomaly tie kilecka zacnu ubudat 😉

miki060707
2. aug 2010

@mirka285 ako spraviš cukinu???? môžeš dať recept 😉
dufam, že to bude ubúdať, ale hadam by malo, xi, šak ťa budem informovať, ale fakt z tej mojej obrej vahy, vy tu pišete 60 kil a tak a ja mam raz tolko skoro a to som veru neni daleko..

miki060707
2. aug 2010

a ešte niečo, nezabudajte fotiť detičky, jasne, že ich fotite aj každý den, ale v daný den, ked ma, mesiac, či dva, jeeej niekto tu ma dva mesiace, no nie Danko, xi
ja som tak tiež robila a potom som si spravila kalendár a dala vytlačiť a to je tiež pekná pamiatka,kt. je v kufriku spomienok, xi
no už by som mala isť, malý pekne spinkal, ťažko zaspinkal, ale sa zobudil raz v noci a raz skoro ráno a teraz buva a mm tiež s malou, ja už som po kávičke..

janka256
2. aug 2010

@zrzulka mala vazila pri narodeni 2900g a s porodnice sme odchadzali s vahou 2550g ale pomalicky priberame no 😒

vierkaha
2. aug 2010

Ahojte babule, tak som ešte stále kinderko dnes mám zase kontrolu v nemocnici tak uvidím, že čo bude. Najhoršie je, že z toho čakania je mm už nervóznejší ako ja a už od rána mi tu vysvetľuje, že sa mám s dokinou dohodnúť, aby si ma nechali v nemocke už dnes a nie čakať až do piatka 😒
Normálne neviem, že čo mám robiť lebo podľa termínu z utz prenášam už týždeň, ale podla menzesu 4 deň. Najhoršie je to, že ma všetko bolí 🙄 už nevládzem.

oacka
2. aug 2010

@maxara mne sa nedá odsať vôbec, ja s odsávačkou nedostanem von ani 10ml, a pritom malá priberá. a psria sa mi cez deň tiež nič moc nenaplnia, plné prsníky som mala raz,aj to len pravý. v noci mám plnšie, lebo malá menej často pije. ale ako sa mi majú naplniť,keď je každú hodinu na cicke? asi zas máme laktačnú krízu,ale takú miernejšiu. veď je 6.tt. posledné dva dni má novú hru - po 10min chytí bradavku natiahne ju jak gumu a pustí... a pritom sa naťahuje a narovnáva nohy. predpokladám,že buď už jej ide málo mliečka a ona by ešte chcela, alebo nejde vobec... alebo si chce puknúť. ale super to bolí...

tadotami
2. aug 2010

@oacka to sa ti len hra s bradavkami a za nasledok to bude mat ze ich budes mat cele doranane s rankami z ktorych ti bude tiect krv a mala to mliecko nebude chciet.poznam to.stalo sa nam to iste a uz 5dni odstrekujem a bradavky si davam do poriadku.ked pouzijem odsavacku tak mlieko musim vyliat lebo mi tecie aj krv.

oacka
2. aug 2010

@tadotami nebude to len hra,lebo sa pritom veľmi veselo netvári,niečo ju sere... je zlostná,keď to robí. to už ťahá tak ku koncu a ťažko jej ide podľa mňa. lebo ústočka otvára jak vrata,celá sa trasie,že chce bradavku a keď ju má,tak sa zlostí.

agika1982
2. aug 2010

ahojte...tak my mame asi najhorsiu noc co sme zatial mali.....mala desne plakala, stale cikala...aj ked len cvrkla, uz bol plac..asi prechladla, TT ma 37,2....najhorsie je, ze ked ju ukludnim a zaspi, jakmile ju dam do postielky, zobudi sa a place...uz neviem co mam s nou robit...

tadotami
2. aug 2010

@oacka mne maly robil to iste.ked bradavku pustil mlieko mi same tieklo.ale ked ju mal v puse natahoval ju ze som az hviezdicky videla,natahoval sa,vrtel.az raz ked som mu ju na silu vytiahla som zbadala ze mi z nej krv tecie.

tadotami
2. aug 2010

@agika1982 nema zapalene medzi nozkami?no ja by som si odchytila moc a isla k dr nech ho da na rozbor.

agika1982
2. aug 2010

@tadotami nie, mna uz napadlo ze ci ju pri cikani nereze.....

ericica
2. aug 2010

@maxara tak som fungovala ja presne dva tyzdne....mala vypila z oboch prsnikov a este vypila 3O niekedy 20 Beby.-
a medzitym som skoro kazdu hodinu kojila....a ono sa to samo upravilo behom tzydna dvoch.....teraz mame ako taky rezim....ked ju neboli brusko.tak pekne po troch hodinkach papame a medzitym spime a v ncoi vydrzime aj styri hodky a staci jej z jedneho prsniku.....
vcera vecer ju bolelo brusko ale sa aj pekne vyprazdnila islo aj na mna aj na parkety 😀 😀 😀 a ran takisto ,,,o satach ani nehovorim mala to az skoro na krku 😀 a ako tlacila tak ju z toho silneho tlaku naplo a vsetko co vypila islo prudom von 😠 chuda male.....hadam sa to upravi....

tadotami
2. aug 2010

@agika1982 no ved prave.moze mat zapal mocovych ciest.sedi k tomu aj mierne zvysena teplota.ale bez rozboru mocu ani dr nic nezisti.dievcatka velmi rychlo nieco taketo dostanu.

agika1982
2. aug 2010

@tadotami budem musie skocit dokymu..chuda malinke....v noci tak strasne plakala a nie a nie ju utisit

tadotami
2. aug 2010

@agika1982 moja tamarka to mala a musela mat velke bolesti.takze poznam.hlavne to neodkladaj a odchyt moc.

agika1982
2. aug 2010

@tadotami dakujem...a este sa chcem spytat, kt.lieky mozem mat doma repsktivne by som mala mat bez receptu pre pripad?????

tadotami
2. aug 2010

@agika1982 no urcite paralenove cipky.

mojalili
2. aug 2010

@miki060707 ANOOO MIKI, MAME 2 MESIACEEEE. 😀 😀

Dnes som bola s LILI na prvej preventivke u ZUBARA - nevedela do coho ide, tak bola vysmiata, spolupracovala. MA zubky uuuuuplne zdrave a dozvedela som sa jednu zvvlastnost......LILI MA 3 JEDNOTKY - PREDNE ZUBY, tej jeden ma taky stoceny bokom.....doktor vravel, ze to je rarita... 😕 😕 😕 Som spokojnejsia, lebo tento zub ked vypadne ci ho vytrhu, tak mozu tie dve jednotky rast dobre... 😉

o 2 hodiny ideme cvicit Vojtovu metodu na rehabilitacne,tak som zvedava na tie cviky, len aby mu to pomohlo...

@agika1982 v lekarnach maju saciky na odchytavanie mocu pre babatka, to sa nalepi a babatko sa do toho vycika...my sme to pouzivali, i ke du dievcat je to tazsie 😉

agika1982
2. aug 2010

@mojalili oki pojdeme to kuk...a ze dobre je mat aj nurofen sirup....

mirka285
2. aug 2010

@vierkaha no ked to nejde same mali by tomu babatku trochu pomoct,ti verim ze uz ti to leze na nervy urcite...ja som zatial trosku poupratovala vytrela dlazky,mala sice vrestala ze si ju nevsimam ale uz naozaj bolo nutne aj prach utriet a tak...
@miki060707 ja na troske oleja osmazim casnak a na to supnem nakrajanu cukinu kadecim okorenim a chvilu podusim,ale nie dlho,musi ostat taka chrumkava...no a potom to pouzijem bud na cestoviny,alebu na lasagne..
@mojalili mne stale niak unika preco musite cvicit tu vojtovku?

mojalili
2. aug 2010

@mirka285 MAly ma skrateny sval na krku, netoci dobre hlavicku do lava, preto na strasne zlezanu hlavu na pravej strane...

Vcera sme sa bavili s manzelom, ze mesiac prazdnin je za nami a LILI si ich vobec neuzila a nemame na nut ak cas.....az nam to je luto.......
Tak dnes ju berie tatko na Shreka 4., na piatok som jej dohodla jazdecky kurz na koni, ona zboznuje kone, tak budeme chodit kazdy tyzden.....ale podmienka je, posluchat, upratat si po sebe a papat... 😉

liluu
2. aug 2010

jooj dievčatá mne niekto vymenil dieťa...... predtým len spikal, papal a kakal a teraz čo s nami robí??? Reve, reve až je modrý, potom prestane a kukne jak sa tvárime a zasa spustí rev. A v noci sa nechá nosiť aj hodinu, kým zaspí....
A včera v noci to nevydržal sused s nervami a buchal nám na stenu..... jak keby som ho ja naschvál nechala plakať.... božeeee

vierkaha
2. aug 2010

@mirka285 ja by som už chcela aby mi pomohli, aj som to dokine hovorila, ale lekári celkovo nie sú z vyvolávania pôrodov odviazaní a stále vymýšľajú, že prečo nie. Ale tak už to vydržím, čo by som pre drobca neurobila. 😀 Ja sa len rán budím v takých depresívnych stavoch, že zase nič, ktoré si potom chodím vylievať sem 😅

meruska
2. aug 2010

ahojte...dnes sme sa boli prevazit a konecne sme pribrali..sice len 100 g za vikend ale aj to je nieco...takze UM zatial nemame davat, a len prikladat a prikladat a odsavat a vsetko mu dat dotahat...

prikladam foto ako nas navsteva u lekarky unavila 🙂

lenkaaninka
2. aug 2010

čaute babizne no ja vás vôbec nestíham dneska sme boli na očkovaní proti TBC tak som asi viac unavená ako malý ...samozrejme nám dochádza baterka v hodinkách a mali sme byť o deviatej tam a o deviatej sme boli ešte toma kedže doma som mala štvrť na deväť 😉 ale malý ani moc neplakal a teraz doma spinká...potom mu dám čipku pre istotu od bolesti aj prevenčne od horúčky..

inak cigaretka moja kamoška tiež ma tieto testy zlé na Cistickú ale mala zelenú vodu plodovú a pritom rodila o 10 dní skôr a asi z toho lebo pedina jej povedala ak to nieje dedičné tak to je vlastne skoro robene a 90% opakovaných testov dopadne negat.

náš malý ma celkom fajn režim v noci spal od pol deviatej do jednej a potom o piatej hore papal a už ráno začal krofkať ako prasiatko to ked sa mu nedá kakať potom prebalovanie zasa jedenie a o šiestej zaspal...ale hlavne že v noci spíme.

@agika1982 a teplotu si merala v ritke??? ale aj z plaču môže mať horúčku...lebo ked v ritke tak sa odčitava z toho tušim dve či tri čiselka napr. 37. tak má 36.7 tuším tak...idem varit

vrátila sa mi moja alergia na slnko a dekolt ma svrbí ako by som mala svrab baby a taký ho mám ako storočná babka no hrôza fuj...ale svrbí ako das..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre