Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

stanka33
3. aug 2010

Ahojte...
par dni som tu nebola...nejako som nestihla a ani nemala chut po vikendovom mechceche co sme mali...
teda v nedelu rano nas sused oproti vytopil, teda cele nase poschodie..odlisli na vikend prec a praskla im hadicka z umyvadla....v nedelu rano cela chodba pod vodou asi 3-4 cm, keby sme nedavali vodu prec tak nam natecie do bytov...tak sme cele doobedia vylievali vodu, a patrali po susedovi..nakoniec to zasiahlo elektrinu a boli sme skoro 2 dni bez elektriny...no predstavte si z dvoma detmi bez elektriny...som mala strasne nervy a stresy aj menej mlieka...nastastie uz je vsetko ok.....
malicka je dobrucka cez den, v noci nadranom ju asi bolieva brusko, sice spinka ale akoby tlacila, puci sa, vadava pri tom zvkuky ja neviem co s nou robit ked ona spi,pobudi maleho pritom...takze som riadne nevyspata

stanka33
3. aug 2010

@katty17 kedy chodievate von????
@alllexa nasla som v sprche alebo na toaletaku, mne uz vypadli vstky nastastie.....

kafoditka
3. aug 2010

@alllexa mne vypadavali take cierne, ci hnede. vacsinou v sprche som ich videla, ja som aj doma cikala v sprche a
hned sa umyvala. Vypadavali postupne po jednom, prve sli tie vonkajsie a vnutorne este stale ja osobne mam a to som 7 tyzdnov po porode 😒 ale uz iba nejake dva, takze celkom pohoda.

zrzulka
3. aug 2010

@stanka33 a ako vies ze uz ti vsetky vypadli??? mne tiez uz nejake vypadli ale ked ja neviem kolko ich bolo

zrzulka
3. aug 2010

@kafoditka a ako si vedela ktore su vnutorne a ktore vonkajsie???... ja ked mi vypadol prvy som sa zlakla ze to co je... vyzeralo to cudne 😀

stanka33
3. aug 2010

@zrzulka ja som sa pytala dokiho ze kolko ich mam, som mala iba 4 vonkajsie a tie som si aj nasla ked vypadli....

kafoditka
3. aug 2010

@zrzulka zrzi sak som sa kukala 😀 😀 mala som 6 vonkajsich modrych, tie mi vypadli pomerne rychlo a ostatne si davali "nacas" 😉

zrzulka
3. aug 2010

aha:O))) ja uz verim ze zo mna nic nevypadne 😀 ja neviem kolko ich bolo, viem ze boli aj vnutorne lebo vsak mi sil krcok ale tych vonkajsich bolo len zopar... a ja som sa este furt nepozrela jak to tam po "boji" vypada...

zrzulka
3. aug 2010

inak to je super ze nas siju tymito nitami co same povypadavaju... keby nam to mali este vyberat oni tak no zbohom :O)))

tinka349
3. aug 2010

ahojte ko0rculky 😀

@zrzulka @kafoditka pozeram ze rozoberate stehy - mne dnes prvykrat vypadli dva stehy a to som presne 2 tyzdne po porode , ale zvnutra ma vsetko nenormaaaaalne boli ☹ skusala som rosalgin, teraz sa clkapkam v repiku 😖 a to som po porode nemala ziadne bolesti, ved na 2.den som aj sedela....

@stanka33 aj moja malinka toto robi ked spinka - puci sa akoby tlacila, ja hned zapinam lampu ze co sa deje, a ona spinka dalej...a teraz mi uz spinka od pol6tej- 5 hodin vkuse 😀 som zvedava co bude robit vnoci 😀 minule spala ceeeelu noc, 8 hodin vkuse 😝 a dnes sme jej dali espumisan a pupik masticku.....uvidime ci zaberie daco na bolave brusko.....ja newem co mam jest - normalne sa bojim aby som jej neublizila 😒

sarai
4. aug 2010

@stanka33 to akoby si pisala o mojej Nadi. cez den je dobrucka, ale rano od 4.00 sa zacne pucit a prestane az rano. puci sa aj cez den, ale nie tak intenzivne ako o tej stvrtej. neviem, co to je.

jaruska8
4. aug 2010

Ahojte dievčatá,
už vyše týždňa sa trápime s častými prdíkmi. Niektoré sú úplne neškodné (aj keď na také malé telíčko hlučné ) A niektoré malinkú strašne bolia, vyslovene ich tlačí, budia ju zo spánku (cez deň). A najhoršie je, že ju to chytá pri papaní, potom kojenie trvá aj dve hodiny a ja vážne neviem, či ju pri ton neprekrmujem, lebo ona je schopná papať aj trikrát z oboch prsníkov, odgrgáva si dobre a niekedy si aj odgrcne. Skúšame feniklový čajík aj Espumisan, zdalo sa mi, že je to lepšie, ale včera večer to trvalo strašne dlho, od pol 9 do 11 večer. Potom spala 7 hodín, čo bol rekord. A ešte jedna vec, skoro vždy doteraz zaspinkala na prsníku, keď dopila a zaspala, tak som vedela, že má dosť, ale teraz nezaspí, teda, zatvorí očká, aj vyzerá, že spí, ale keď si odgrgne a dám ju do postieľky, tak otvorí očká, aj klipká, vyzerá, že zaspí, ale často dostane akoby kŕče, alebo vyzerá, že chce silou mocou zaspať a nedá sa jej, tak jej dám cumlík a spí. Ma mrzí, že to culmíkom riešim, ale na druhej strane som aj čítala, že zaspávanie na prsníku nie je dobré, lebo si deti spoja jedenia so spánkom, tak neviem. Vám ako deti zaspávajú???? A možno sa len mení, rastie a ja zbytočne robím somára z komára. Hlavne, nech ju to bruško nebolí, chúďa, je to strašný pocit, keď ju tak vidím.

sonkab
4. aug 2010

@sarai Tak my mame to iste. O 3h00 rano sa maly zacne mrvit, nakojim ho a on nie a nie zaspat. Bude sa pucit aj hodinu, az potom zaspi
Ozaj baby, chcem sa spytat - uz mate nejaky rezim ? Mne sa maly budi kazde dve, niekedy tri hodiny, dokonca aj v noci. A to nam na priprave hovorili, ze po kupeli bude babatko spat aj 4 - 5 hodin vkuse . .

jaruska8
4. aug 2010

@stanka33 My máme toto isté, teraz spinká od pol 7 a tiež sa pučí, ale ona sa pučí , bohužiaľ aj ke´d je hore, tiež neviem, čo robiť, čo jesť či nejesť. ☹

izira
4. aug 2010

Ahojte, konecne som vas docitala po aktualnu stranku...
Pisat nestiham, dve deti daju zabrat, esteze svokrovci beru
maleho Duska na vylety niekedy...mm je v praci, mal volno
len jeden den :( sa inak nedalo - v juli nastupil do novej prace.
Inak Matej nam rastie, vcera sme boli na poradni ma 4660 g
a tri tyzdne 🙂 je len kojeny, zatial. Uvidime ako dlho potiahneme,
bola by som rada, ak by sa nam podarilo dlhsie, ale problemy sa mozu vyskytnut
a niekedy to nie je mozne ovplyvnit...
Velmi rada si citam vase prispevky, v mnohom mi pomohli, hlavne
psychicky sa citim lepsie, ked si precitam o spolocnych problemoch
a pocitoch, ktore prezivame a ktore nas spajaju... Takze vam vsetkym dakujem
a prajem vela radosti, trpezlivosti a lasky s drobcami. Su to naozaj krasne okamihy, ktore
sa neopakuju...
Pekny den prajem 🙂))

samayka
4. aug 2010

mamulienky, v prvom rade prepáčte, že som vám sem takto vtrhla... ani jedna prosím neberte moje slová ako odsudzovanie, alebo kritizovanie niekoho, kto nekojí... chcela som len povzbudiť tie, ktoré sa trápia, že je tam na konci toho bolavého tunela plného ragád a plaču nejaké to svetielko 🙂 mne takéto povzbudzovanie velmi pomohlo, aby som sa zmobilizovala... ale viem že ak to nejde, netreba sa trápiť, preto je tu UM, aby nám deti netrpeli 🙂 som si 100% istá že každá robíme pre to svoje prťolátko viac ako maximum a tak to má byť 🙂

@oacka - ja som prvé mesiace kojila tuším stále, malá mi zaspávala pri jedle - museli sme ju doslova budiť, ucpávali sme jej noštek, aby sa zobudila - bruátl.. ale bolo to treba.. tiež sme sa trápili s odgrgávaním, neskôr nám na sone diagnostikovali reflux... no hrúza.. okolo 3m sa to začalo všetko nejak upokojovať, zmenila som polohu kojenia, malá začala pekne priberať.. ale pamätám si že som kojila cez deň každé 1,5-2hodiny a v noci 2-3 hodiny..

meruska
4. aug 2010

ahojte..my sme mali tiez problem so zaspavanim....od 20 do 22 sme sa pucili, kricali a nic nepomahalo...ale zistila som ze ked som ho podlozila vankusom zaspinkal....tak ze by bola chyba v tom? celu noc potom krasne spinkal na vyvysenom a ja som sa super vyspala...hadam som prisla na koren veci..uvidime dnes vecer 🙂

inak cez den aj my pouzivame lehatko, je to super vec....inak vy davate deticky do lehatka na chrbatik? lebo ja ho polohujem, raz na jeden bok, raz na druhy....

oacka
4. aug 2010

ja si myslím,že tie naše deti sa na nás dohodli. naša sa odvčera tak nenormálne pučí že strach! večer som jej šupla nutrilon,lebo už som v prsiach vobec nič nemala,a ona stále revala a chcela, a neviem,či jej ten neurobil nepplechu v brušku. celú noc sa pučákovala. a teraz spí už viac ako dve hodiny. tak som si pospala s ňou. horšie je,že som našla v posteli blchu!!!!!!!! ale na psovi nie sú,dali sme ju strihať, to by bolo na nej vidno. asi sa preniesla z nej do postele. bože,.čo mám robiť? ja už na toho nášho psa nnemám nervy.... furt uteká pod posteľ,aj keď nesmie...

carrie84
4. aug 2010

Babule - tie julove deticky su fakt ako cez kopirak 😀 My sme vcera kvoli brusku rucali cca. od 21 do polnoci 🙄 Maly sa stale dral na prsnik, prisal sa a zacal zase plakat - bo to neslo poriadne dolu, potom sa skrucal ako husenicka, potom bol zase hladny a dokolecka dokola ..... chuda male ☹ Ale zase potom od polnoci prespal az do pol 6 😵 Tak som si konecne schrupla 😀
Co sa tyka lehatka - ja tam maleho davam - len skoda, ze mi tam prilis dlho nevydrzi. Ale zase zatial mam kolisku na koleckach prenho (este po segre a po mne), tak ked som v kuchyni, tak maleho presuniem aj s koliskou a je to 😉 Maly je totizto prehnane spolocensky a sam v izbe nebude ani za svet 😀

patresko11
4. aug 2010

baby co mam robit pri kolike strasne place skoro kazdy den....uz som s neho uplne hotova...

mirka285
4. aug 2010

@meruska ja davam na chrbatik do lehatka....inak mozno sa malemu vracia mliecko,preto mu vyhovuje vyvysena poloha...toto iste robil sestrin maly a nakoniec mu zistili reflux,tak potom musel aj spavat tak ze hlavicku mal vyssie...
@samayka my nedojciace sa nehnevame,len ked to clovek pocuva z kazdej strany to iste a hlavne veci co mame nastudovane a vieme ich uz pomaly naspamat tak to proste obcas leze na nervy...kazda z nas urobila pre kojenie maximum,ale jednoducho ako mi povedala lekarka-nie kazda zena moze kojit ☹

sonkab
4. aug 2010

@patresko11 a skusala si mu dat pred krmenim infacol ? Nam to celkom dobre zabralo. Inak baby odporucaju aj esplumisan. A ak ju uz ma, pomozne nosenie v "klbku". Ked tak drzim maleho, hned sa vyprdka

oacka
4. aug 2010

ja dávam malej infacol druhý deň a mám pocit.,že zaberá,dnes keď sa pučí,tak pritom aj prdká. ako dlho ho dávate? nie je na dlhodobé užívanie,nie?

kafoditka
4. aug 2010

ja mam dobre skusenosti so Sab Simplexom, malemu dost pomohol.. a aj z mojho caju na kojenie pekne prdka 😉

patresko11
4. aug 2010

@sonkab co je to ten infacol?

patresko11
4. aug 2010

@kafoditka tie kvapky saq mozu davat kazdy den?

kafoditka
4. aug 2010

@patresko11 ano, pred kazdym kojenim 5 kvapiek do mliecka

patresko11
4. aug 2010

@kafoditka to za den kolko krat davas?

kafoditka
4. aug 2010

@patresko11 ja som ho davala pred kazdym kojenim len tyzden - potom uz len 2x denne rano a vecer, bolo mi totiz proti srsti don ladovat kvapky zakazdym..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre