Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tinka349
7. aug 2010

@agika1982 no od nas dokopy farar nepytal nic .....doniesla som papier o tom ze krstna mama ma prijimanie a birmovku, krstny otec mal len prijimanie tak bol len svedok krstu. A rodny list babatka. Kosielku a sviecku 😀

tinka349
7. aug 2010

@pepppe ja som dnes krstila malu, mala dupacky a kosielku bielu. A potom na oslavu som jej prezliekla take letne biele satocky lebo bolo horuco...a aj tak v kostole je chladnejsie a mala som ju v perinke lebo take drobne drzat cely obrad bez perinky... 😖

tinka349
7. aug 2010
cigaretka5
7. aug 2010

@pepppe Ak na krst chceš slavnostnejsie veci vyuzi pozicovne. Môj Brasko krstil malého a bol v bielom obleku dokonca aj smotanovu kravatu a smotanove topánky mu požičali. Tie veci mali od kamosky poziciava takéto veci a posiela aj poštou ak budeš chcieť kontakt poslem , viem že má celu fotogaleriu veci na mimibazare.......

zrzulka
8. aug 2010

@denisse jaaaaj... ved ju nebudes nosit cely zivot 😠 male deti si to proste vyzaduju... nas ma tiez rad spolocnost... nema rad ked je niekde "odlozeny" ja ho napriklad uspim a o 20 minut je hore... vcera sa to opakovalo zo 3 razy...nechapala som ved bol napapany, odgrgnuty, prebaleny a furt sa budil... tak som ho supla k muzovi a dcere do postele... mala samozrejme natesena ho isla rozpucit a on drzal... nakoniec takto zaspali obaja... maly ani nepipol.... on celkovo na malu krasne reaguje...hodim fotku do sukromnej 😀 my sme ich chodili s muzom obdivovat aki su uzasni 😉muz ich aj natocil na video 😀
deni prosim ta nehodis mi kontakt na sestru do ip... aspon meno na fb...potrebujem sa s nou skontaktovat... vdaka

zrzulka
8. aug 2010

@tinka349 krasna babika

oacka
8. aug 2010

@zuzik1983 ja čajík ani vodičku nedávam. dávala som dva dni feniklový, malá ho veľmi nechcela,ani moc nepomáhal,lebo aj tak chcela hneď prsník - nenechala sa oblbnúť. a ešte aj z neho prestala prdieť. vraj na niektoré deti má taký účinok,že sa im roztihanu črievka,ale nevládzu tie prdíky dať von, takže ju bolelo bruško. tak nič nedávam, diká dosť a priberá dobre. a vodu neznáša, to sa hrozne ksichtí,keď som jej dávala lyžičkou.

oacka
8. aug 2010

musím sa potešiť,že aj my máme už tri dni vzorové dieťa, uvidím,kedy ju to prejde. myslím,že je to aj tým,že mám viac mlieka, tá kríza asi prešla. len teraz pahltnejšie papá,takže ju musím dávať odgrgnúť,doteraz vôbec nechcela grgať.

denisse
8. aug 2010

dobre ranko

@oacka tak u nas naopak ... my treti den mame velmi nespokojne dieta 😉 stale sa priserne puci, aj v noci ... aj hned po kakani ... po jedle je chvilku ok, spokojne si lezi na pleci, grgne ... ale o chvilku je nespokojna, vrti sa, ale nemam pocit, ze hlada prsnik, nic necuca, nechce ani dudku ... tak ju nosim na rukach a to ju ukludnuje, ale len tak podriemkava, kazdu chvilu otvara oci, akoby sa jej nedalo poriadne zaspat ...

a to donedavna sama zaspavala v lehatku 😕

victory881
8. aug 2010

@cigaretka5 ...tak toto ako by som pisala ja=DD...presnee...hocikto ju zobere na ruky si odgrgne a ja ju zoberem a iba malokedy si odgrgne...no..minule si tak odgrgla 3 krat za sebou ze ani ja tak negrgaam=DD...inak tuuto noc bola hore ze vecer od desiatej do dvanastej..potom som jej dala zase papat zaspala.o druhej ma zobudila a do stvrtej zase hore.a potom o siestej zase nechcela spat ...po pol hodke som to vzdala a zobrala som si ju k sebe do postele a som ju hladkala a tak zaspala a to sme spali do pol deviatej...inak uz si zaciinam na tekyto rezim pomalicky zvykat=DD...inak zacala som jej davat na to naduvanie sub simplex nezaberal a tuto noc som jej davala espumisan l a tiez nic moc..neviem ...

tinka349
8. aug 2010

@denisse aj moja taka bola, ale raz za den jej davam espumisan a je ako anjelik - spinka a papa 🙂 sem tam brusko boli, dam ju lahnut na brusko a masirujem ju, aj pupik jej dam

ericica
8. aug 2010

ahojte kraasnu nedelu prajem
tak ako deticky posluchaju???my sme mali super noc a aj den je zatial super 🙂 vecer sa zobudila o osmej ,tak som jun okupala dala papat a zaspala pekne sama na posteli kym som pozerala telku.v noci sa zobudila len raz a potom az nadranom 🙂
rebeca je u baky na prazdninach a ja mam teraz klud.....za chvilku ideme obedovat,tak sa majte zatial potom sem nakuknem

@denisse aj moja mala to robila tak som prisla na fintu ze vzdy ked sa vykaka jej skusim strcit do ritky este rektalnu a idu z nej take vetry ze by sa z nich dal balon nafuknut aj kaka niekedy,tak vyskusaj 😉 potom je uz kludna

@oacka velmi sa tesim ze sa vam to upravilo ,bodaj by vam to aj ostalo
@tinka349 Beky je nadherna,my budeme krstit az v septembri ale za knazom skocim uz tnto tyzden pre termin 😉
@maxara dufam ze sa ti to upravi a budete s ninkou obe spokojne 😵 😵 😵

alllexa
8. aug 2010

@maxara - no presne - ja ze aka pohoda to bude, ze mam prirodzeny porod, ze to sa hned dam dokopy a budem cvicit. A ledva chodim - tiez sa citim dost dorasovana... A ruky som mala tiez totalne dopichane. Musime si to tieto narocne tyzdne po porode nejako odkrutit, bude lepsie.

Inak, ako zvladate to nocne vstavanie? Ja som bola v noci uz taka vycerpana, ze som si potom ani nepamatala, kolko krat som maleho krmila, vsetko sa mi zlievalo do jedneho kolotoca, brutal ma bolela hlava...

luminkasp
8. aug 2010

ahojte, tak mne uz odisli nasi ☹ , vcera som bola total utahana, teraz som poslala muza s malou na prechadzku, s malym nemozem chodit von kvoli horucavam, az neskoro vecer.

@alllexa neboj sa, to sitie sa casom upravi, mna dlho bolelo pri malej, teraz ani neviem

drzte sa, maly sa zobudil a este musim postihat nejake veci, ked sa bude dat, hodim aj nejake foto

zuzik1983
8. aug 2010

@oacka to sa pytam preto,ze mala si kolkokrat pyta papat aj kazdu hodinu a pol a kazdy do mna huci,ona je urcite smadna,preco jej nedavas cajik alebo vodicku.uz ma to nebavi dookola pocuvat.

mirka285
8. aug 2010

ahojte 😉 my sme uz po obede,robila som plnene rezne s ryzou a slepaciu mi poslala svokruska 😉 noc sme mali zase super,mala isla o siedmej spat a zobudila sa az o pol stvrtej,najedla sa a spinkala do osmej 🙂
@alllexa viem presne ako ti je,mne bolo takto po prvom porode,ja som bola uplne v prdeli a nevedela som si ani maleho vychutnat ☹

alllexa
8. aug 2010

@mirka285 @luminkasp - a po akom case vas to prestalo boliet? A zhruba kedy vam prve babatko dokazalo spat celu noc?

zuzik1983
8. aug 2010

@mirka285 ty mas teda idealne babo 🙂

mirka285
8. aug 2010

@alllexa no mna to veru bolelo asi tri mesiace,ja som bola uplne hotova,ono to zvonku vyzeralo zahojene ale mna asi boleli tie vnutorne stichy alebo co a vsetci na mna kukali jak na debila ze nechapu co m tam moze boliet ☹ fuu a veru si nepamatam kedy maly prespal celu noc...

mirka285
8. aug 2010

@zuzik1983 ano na chvilu,ale tiez mala uz aj dni ked cely den skoro vobec nespala,vyzerala uplne unavena,umrncana a aj tak sa jej nedalo zaspat...

denisse
8. aug 2010

@mirka285 nasa ma dnes uz treti taky den 😒 mam pocit, ze ju akoby pali zaha ... a to ju znervoznuje, nemoze spat a chce casto pit ....

zuzik1983
8. aug 2010

@mirka285 to moje ma take dni castejse 🙂

kafoditka
8. aug 2010

Ahojte 🙂
Ako sa dnes mame maminy? Mne maly posledny tyzden uzasne spava, zaspi okolo 21 - 22:00 a spi do rana do piatej 😉 Ale zato cez den je ako rybicka a spanok nehrozi 😉 baby mne sa zacalo tvorit o polovicu menej mliecka ☹ pomaly prestavam stihat s papanim maleho.. asi budem musiet zacat prikrmovat nutrilonom.. 😒

tutifruti
8. aug 2010

Caute baby.... tak u mna bola včera kamoška, kt. je laktačná poradkyna a učili sme sa čo robíme zle a čo dobre so Šimonkom.... Ja som ho totiž kojila aj hodinu a potom som sa musela odsať a ešte som ho dokrmovala mojím mliekom.... On mi totiž spal na prsníku /asi aj z tých liekov, kt. beriem, aby som už neopúchala/.... No a od včera sme dokrmovali len jeden krát, ale aj to cez hadičku a prst... Aby sme už nedávali fľašu... Našťastie v noci ho dokrmoval muž, lebo ja som bola po celom dni kojenia a prikladania uplne grogy.... Potila som sa jak divá svina...
Inak konečne mi niekto ukázal čo robím zle, riadne mi ho priložil.... Dorotku som kojila rok, ale ta cucala o dušu... s nou som takéto veci vôbec neriešila.. neviem či sú chalani lenivší či čo.... Dúfam, že sa to postupne upraví a zrušíme aj hadičku... Toto nás mali učit v pôrodke.... Ešte štastie, že baba je na dovolenke v Tatrách, tak to mala ku nám na skok.... Dokonca mi malý pekne spal, zobudil sa len raz v noci a ptom až o 6:00 ráno....

liluu
8. aug 2010

@alllexa mne sa to stáva bežne že si nepamatám či som vobec kojila, a dnes som sa zobudila po trištvrte hodinke kojenia a cicka von a malý smutne pozeral na ňu 🙂 asi chudák rozmýšlal jak sa ku nej dostane 😀

denisse
8. aug 2010

baby, vy v noci deti neprebalujete? ved ja ju vylozim na pultik, prebalim a som taka prebrata, ze nie je mozne, aby som nevedela, ze kojim 😕
a dnes v noci to bolo veru dost casto ...

tutifruti
8. aug 2010

@denisse ja sa snazim neprebalovat... iba ked počujem nejaké salvy v plienke, tak ideme na to... na stránek o kojení som čítala, že v noci neprbalovat ani negrgať... sa mi to osvedčilo aj pri babách... v noci dobre spali... snažila som sa ich prebrat čo najmenej...

stanka33
8. aug 2010

Ahojte....
ja som dneska zasa od 4 tej hore, mala dovtedy pekne spinka zobudi sa tak okolo 2 napapa sa ale potom nadranom sa zacne vykrucat, pucit, tlacit, chudiatko vykakala sa az o pol 8 rano a ja odvtedy s nou hore...nic nam nepomohlo ani kvapky cvicenie lezanie na brusku..ona sice neplacka aj pritom semtam zaspinka ale ja spat nemozem....ked ju vidim a pocujem ako sa trapi
@alllexa chudiatko, neboj bude lepsie ochvilku....prejde to, ani ja nevladzem stavat v noci, a nadranom je to kriza....aspon si lahni niekedy poobede k malemu ked mozes, ja nemozem ani to....

inak moja mala aj kolkokrat pekne zaspinka ale Jurko ju s tym svojim mrncanim a buchotom stale zobudi tak ja mam potom velmi veselo, najlepsie zaspi ked je maly prec...

ziza55
8. aug 2010

prepacte ze vam vsem vstupujem ale nemate niekto nahodou telefon.kontakt do brendonu do race?dakujem

zuzik1983
8. aug 2010

inak baby odkedy treba babatku v postielke vankusik a paplonik?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre