Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

petrap001
18. aug 2010

ahojte kocky,no my sme tiez hore uz od skoreho rana od pol 6tej,ale uz medzitym zasa spinkal..len ja nie 😀 tiez sa musime dnes objednat k ortopedovi,kedze v irsku take nefunguje 😖
vcera sme boli v poradni tak mame 5300g takze som rada.ved bodaj by aj nepriberal,ked len je a je 😀
inac mam zapal prsnika a som na antibiotikach,takze super ☹ aspon ze uz nemam teploty.vcera som nemohla ani dojst ku doktorovi,taka som bola slaba..ale uz je lepsie..
idem si vas trosku pocitat tak na rychlo 🙂

janka_michal
18. aug 2010

@bambola ahoj a ako ti spinka v autosedacke alebo vo vanicke v kociku?to si neskusala ju dat tak?no moja bambula,ked place a dame ju do autosedacky v momente je ticho a spinka.ako nikdy sme ju tak nenehali spinka len viem,ze ked ideme von to tak funguje a teraz sme prisli z mesta a spinka este a dooost dlho uz..tak som ju z vajicka nevyberala a spinka v izbe kde mame stale otvorene okno tak je tam tak prijemne a to iste robim aj ked pridem a este spinkav kociku...skusala si,

janka_michal
18. aug 2010

@tinka349 ahoj moja..no ja som tiez chora..mala som aj teplotu ked mi z apol hodku stupla na 37,7 tak som si hned dala paralen a vypotila sa..tak som bola slaba a moja mala ako napotvoru v tu noc bola kazdu hodinu hore a stale mrzuta..ja mam tiez bioparox a mam aj penicilin aj som kloktala vodu slanu medzi tym..aj som pila caje s medom a citronom..a mi to za dva dni preslo.tak super..som sa tiez bala,ze malicka ostane chora odomna, ale vela ludi mi povedalo ze je to fajn takymto sposobom davam malej protilatky a bude imunnejsia vraj

tutifruti
18. aug 2010

@janka_michal dnes som malého narvala do autosedačky a spí.... Od rána ako vstal sa mrvil.... stále len na rukách.... čo 10 min hore... Minule ked som bola u lekára a on ma s mm čakal, tak spal ako polienko v autosedačke... tak som to vyskúšala.... a dieta už 30 min bez pohnutia spí....

janka_michal
18. aug 2010

@tutifruti no presne na tie deti to nejak zabera 🙂 jaj moja sa uz zobudila,tak som jej dala trosku papat a ideme sa prebalit a tak ...som zvedava teraz kedy zaspinka

bambola
18. aug 2010

@janka_michal no autosedacka je zazrak 😀 ked ju dame do nej tak stichne a po presune do auta a nastartovanim uz spi 😉 ale bez auta by v nej asi nezaspala 😒
v kociku mi vacsinou spi len von a ked prideme dom tak je hore. ale ak nahodou prideme z vonka ci uz v kociku al. autosedacke a spi tak jasne, ze ju nechavame spat.
ale tak toto blbe nespanie ma len teraz 2-3dni tak snad je to len prechodne. dnes ju skusim udrzat poobede uplne bdelu a uvidime, aj ked vcera spala poobede asi len hodinu a aj tak nebola v noci unavena 😠

maxara
18. aug 2010

Ahojte baby
ja som dnes obehla UPSVAR, takze som si uplatnila prispevok pri narodeni, pridavok na dieta a neviem co este a dostala som tlacivo aj na rodicak, co si odnesiem v decembri a aj na priplatok k prispevku.. to co potvrdzuje dr a gyndas.. takze koncom augusta, zaciatkom septembra idem na gyndu, to mi potvrdi a detska ma aj tak dovolenciu, takze ta tiez az 25teho.. mozno zbehnem 25teho aj na tu gyndu, uvidim.. dam si doktorsku tour.. lebo idem aj k obvodakovi na kontrolu a zrejme sa dohodnut na tu operaciu 😢 .. no ale lepsie ako zaspavat so strachom, ci ma nadranom nezobudi nejaky zachvat.. 😔

@ericica tak ty mas potom podobne ako ja, nie? 😉

@dugyna nie veru, statistiku nerobim, ale trosku som sa s tou tabulkou hrala.. keby ste vy vedeli, ako strasne musim niektorym babam vtierat, posielat sama od seba spravy a tak.. vlastne vsetkym, co su este nedoplnene som poslala IP a zopar mi ich este nejake udaje poslali, ale nie vsetky.. tak neviem, mozno sa pohram znovu a zoradim nas podla datumu porodu.. MOZNO, ked bude cas

@mirka285 to co si poradila.. kamilkove mlieko.. vcera som uvarila cajik, ale na UM nedoslo, tak az dnes rano som ho zarabala a moja Nina pahltna sa najskor nakojila a potom este chcela docucnut trosku z flase neskor (vtedy si cucne obvykle tak 30ml). Stiahla mi 90ml a koza to po 5 minutach slastneho hmkania prudom vygrcala a uplne blazene sa pritom na mna skerila.. 😀 😀 trubka pazrava.. teraz jej uz len take asi budem musiet zarabat

@zuzik1983 su tie mamy veru zvyknute nejako od nas a teraz nevedia co so sebou.. 😀

@bambola 😒 no tusim len vydrzat musis.. ☹

maxara
18. aug 2010

@petrap001 ma tak napadlo, ze vy ste asi domov leteli vsak? ako to prebiehalo s malym? v pohode?

alllexa
18. aug 2010

Boli ste uz niektora na kontrole po sestonedeli? Ako to prebiehalo?

bambola
18. aug 2010

@maxara priprav sa , ze pediatricka si za potvrdenie toho tlaciva vypyta, ja som platila 3,50 a gyndoska nechcela nic (co ma prekvapilo 😠 ) 🙂

bambola
18. aug 2010

@alllexa ja by som uz sice mohla ale nema kto byt s malou takze ja pojdem asi najskor az buduci mesiac, ale tak to je snad jedno

maxara
18. aug 2010

@alllexa aj ja by som teoreticky isla, ale este nemam po sestonedeli 😅 to neva?

@bambola to su ku.vy zdieracie.. ona ma teraz dovolenku, tak ja az v stredu idem..

bambola
18. aug 2010

@maxara ja si to tiez hovorim, pytaju za kazdu pikovinu, ako keby ju peciatka stala strasne vela namahy. a ked mi potvrdzovala tlacivo pre ZP aby som dostala Nanny monitor tak povedala, ze to este nepotrvdzovala a tak mi velkoryso da tie dve peciatky zadarmo 😠 (treba dve tlaciva na nanny) ale, ze sa mam spytat v poistovni ci to preplacaju, co som celkom nepochopila ale to je jedno lebo pytat sa tak ci tak nebudem 😠

maxara
18. aug 2010

@bambola no napr ked si ides dat nieco potvrdit a dr za to potvrdenie pyta prachy, ale je to nie na sukromne ucely, tak niekedy to preplacaju poistovne.. ale to skor komercne, napr ked mas poistku a uraz, daju ti tlacivo, to ti dr potvrdi, zaplatis za potvrdenie a potom ti poistovna preplati to potvrdko a plus aj nieco za ten uraz.. plnenie.. asi to mala na mysli.. Tak preto sa pytala, aby si to mohla ona nabuduce pytat od ludi..

mirka285
18. aug 2010

@maxara Peti a na ktorom tlacive mas kolonku ktoru ma vyplnit pediater?lebo ja taku nemam na ziadnom,nechapem,ale Kafko ma napr. ine tlacivo ako ja...

kafoditka
18. aug 2010

@alllexa ja som bola pre dvoma tyzdnami... nebolo to bohvieco.. dal do mna tie klieste na roztahovanie a potom prstom vysetroval... ale prvy sex po porode bol bolestnejsi, ked to ti pomoze 😉

maxara
18. aug 2010

@mirka285 to tlacivo je ziadost o priplatok k prispevku pri narodeni dietata, tam cast C potvrdi gyndos a k tomu mi dala tlacivko na zvlast papieri, ze Potvrdenie osetrujuceho lekara na ucely posudenia naroku na.. a tam mas tri okienka na vyber, ci na prispevok pri narodeni, prispevok rodicom trojiciek a viaciciek a priplatok k prispevku na prve, druhe a tretie dieta.. je to 1 A4ka

mojalili
18. aug 2010

@alllexa mala som ist prva po sestonedeli, ale hanbim sa, nebola som veru 😕

Kocky, uz nemusime balit nasiroko, som velmi rada...a urcite aj Danko je spokojnejsi.....

Dnes sme boli v poradni, mame 2,5 mesiacika a vazime 5620g a 61cm....

Co sa mi kocky stalo......isla som na poradnu, vypla polievku,c o sa mi varila, zobrala som si v rychlosti sako a dvere sa za mnou zabuchli - horsie je to, ze to boli bezpecnostne a rukav v nich.....neislo potocit klucom, ani otvorit nic....co teraz???? Tak bracho volal do Adlo TT, vraj dvere nie su zavrete a treba silneho cloveka,aby to pritiskol k sebe a potom otvoril....

Moja alternativa bola zavolat poziarnikov, aby zvnutra otvorili dvere....balkon na 6. poschofi som mala otvoreny.....vyrieisla som to babsky....vytrhla z dveri rukav (chuda moje jedine sako, do ktoreho som sa dala ) a je to......tak mi odlahlo

bambola
18. aug 2010

@katty17 teraz som volala na tie klbiky a automat mi oznamil, ze sa objednava od 12 do 13 😠 vrrrrr. tak zajtra pokus c.2

maxara
18. aug 2010

@mojalili a preco si nebola na kontrole? citis sa uplne v poriadku?

mojalili
18. aug 2010

@maxara furt mi do toho nieco voslo, a Dr. mal dovolenku -alebo zeby vyhovorky? 😀 musim ist aj ked sa citim ok 😉

lulu1983
18. aug 2010

ahoj fesulky,

mame za sebou ockovanie tbc, mame pat tyzdnov a vazime 5270 g, meriame 63 cm.. proste risko je riadny chlap. Cez noc spinka aj 8 h s prestavkami na dojcenie, ale cez den stale vobec. uz som nestastna z toho, ze ho nedokazem uspat :( co myslite, kedy budeme mat rezim?

tinka349
18. aug 2010

@janka_michal hojkyyyy 🙂 🙂 🙂 no ja som si radsej uz dala na pusu ochranne rusko, lebo ma vazne nenormalne boli hrdlo ☹ uz aj hlasivky stracam pomaly, aj kloktam, pijem teple caje na kojenie a aj bioparox si davam . .. zatial zlepsenie nevidim...uvidime noooo.....

tinka349
18. aug 2010

inak moja drobulka sa uz taaaak prekruca v postielke pocas spanku 😀 normalne sa dokaze posunut a o meter nizsie alebo vytocit na bok...a dnes vnoci som ju nasla tatko ako je na foto a hned som davala do psotielky mantinel ochranny 😀

tinka349
18. aug 2010

a sice nam lehatko nefunguje, ale ked ju v nom pohojdam tak aj zaspi 🙂

alllexa
18. aug 2010

@kafoditka - kokos, to je hrozne:( Ja jej asi poviem, ze nech ma este nevysetruje - ved tam idem preto, ze ma to boli.

kafoditka
18. aug 2010

@alllexa ved jasnem ked povies, ze mas stale problem, urcite ta nebude tak vysetrovat.. Inak ja mam dva mesiace po porode a stale mam este jeden steh ktory nie a nie vypadnut 😠

alllexa
18. aug 2010

@maxara - a davala si vyplnat tlacivo do prace - "POTVRDENIE na pre ucely naroku na rodicovsky prispevok"?

mojalili
18. aug 2010

@cigaretka - bola si dnes s maminkou, mas cerveny kocik, vsak? Si vysoka, mas okuliarky a melir? Isla si po mne lekarovi......ako ste dopadli? My uz nemusime nosit postolky, tak som rada...... AJ okolo 13 hod som ta stretla, kupovala si si nieco v PNS.......aj by som ta oslovila, len ako????, Cigaretka urcite nie 😀 maminka by asi pozerala 🙂 Teda pisem, ,lebo dufam, ze si to bola ty🙂

mojalili
18. aug 2010

@dugyna - Dugy, tusim ty si pisala, ze nebudes platit mestu komunalny odpad za malu......no predstavte si kocky, ze som chcela ist Danka nahlasit a nemusim...uz mi vyrubili 12€ za odpad 😒 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre