Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
8. sep 2010

@tinaki1275 tak ale ty tam mas teplucko,tak to sa urcite viac spinia rucicky...

kafoditka
8. sep 2010

@mirka285 tak ako pises - v overali - ved som malemu kupila novy, uzasny , kuk :
tu nie su take strasne zimy - overal+deka+vrch z kocika urcite staci..

tinaki1275
8. sep 2010

@aalexis007 my mame este menej..4740g...ale narodili sme sa s 2800g..a vraj je to ok..

tinaki1275
8. sep 2010

@mirka285 hadam je to tym,teplucko je stale pojdeme dnes na chvilku vecer na plaz moj chrbat potrebuje plavanie ako sol..

mojalili
8. sep 2010

@kafko, pekny overalik, ja tiez musim nieco poznahant... 😒

HURAAAAA KURIA NAM , KONECNEEEEEE , ved sme zmrzali riadne 🙂 🙂 🙂

mirka285
8. sep 2010

@kafoditka Filipko bude fesak,ake cislo si mu zobrala?

meruska
8. sep 2010

ahojte, nam par dni nesiel net 😠 vas citam uz cele doobedie aby mi nic neuslo 😀

vcera sme mali poradnu a maly sa konecne rozjedol, za 3 tyzdne pribral 700 g ...

a k tomu vigantolu, moja lekarka o nom ani necekla, ale v rodine mam detsku lekarkú a ta mi vcera volala ze v ziadnom pripade nemam davat az do odvolania...tak sa vysomarte...ale ja posluchnem moju tetu, ved ta by rodine nechcela zle...

@denisse ja som si vcera bola vybrat recept na rotarix..uz ho mam doma v chladnicke a aj ho pouzijem

kafoditka
8. sep 2010

@mirka285 tak to by si sa cudovala, ale ja nechapem to cislovanie... na tom overali je napisane, ze je na 1 mesiac, pritom je velky a ked som ho skusala malemu, tak ho ponosime este aj vo februari.. 😕

tinaki1275
8. sep 2010

@mojalili tak to ste rychli s tymi zubkami..dufam ze nam to nezacne skor ako skoncia koliky...

tinaki1275
8. sep 2010

@merikac ja ta chapem,ja som tuzila pokociku Quinny Buzz v grecku stoji komplet aj s maxi cosi okolo 1000eur,tak som to poriesila cez E-bay,a mam krasny cyklamenovo oranzovy kompletku za cca 320eur,je pouzity ale vidno to iba na koleckach a trochu je osuchany napis..ale som super spokojna,a bab co mi to predala -Nemka mi k tomu dala este aj tehotenske plavky a nejake trika...

tinaki1275
8. sep 2010

@mirka285 ja som si minuly rok dala vybrat asi 5 znamienok,a poviem ti vydychla som si..stale ich sledovat a byt nervozna ci menia tvAR alebo farbu na to som nemala nervy..neboj bude to v pohode...

mirka285
8. sep 2010

@tinaki1275 ved dufam,akurat ze to mam na ksichte tak chcem to mat pekne spravene 😒 no uz letim,ozvem sa ked sa vratim...

aalexis007
8. sep 2010

@maxara 🙂 ale aj Filipko ked sa narodil mal 3780 g, ale snad je to OK ked Dr. povedala ze pekne papka- ja ho len dojcim.

A k tomu Vigantolu - ta Dr. povedala, ze da sa to zistit asi len podla toho zapachu - ale nevedela presne povedat. Ze jej len to povedali lekarnici. A neviem teda ci ho mam davat alebo nie ???? 😒 😒 😒

sarai
8. sep 2010

najhorsie je to, ze nepovedia ti lekarnici priamo - nedavajte vigantol detom. takto mame dumat my, ci dat, ci nedat. ale na druhej strane, asi je chybnych len niekolko a nie je to take nebezpecne, ked to neoznamuju tak akutne.

petrap001
8. sep 2010

ahojte mamicky.no ja som este stale chora ☹ maly stale nekakal ☹ proste sama radost.ale aspon ze je dobry,asi ho brusko neboli.citam,ze mate dilemy co v zime s kociarmi.ja som ani vanicku nemala a sme tu.ja mam sportovy od narodenia,akurat,ze on sa da dat uplne do rovna a ma vnutornu vlozku,takze je rovno. aneviem si predstavit ze sa vam vojde do vanicky polrocne dieta.a este k tomu naobliekane??? to mu asi budu nohy trcat von 😀 vela ludi uz dava male od 4teho mesiaca do sportoveho na lezato.ja si myslim ze uplne v pohode.minule som tak videla v meste jednu rodinku a ti maly maleho vo vanicke,sedel,mal asi 7 alebo 8 mesiacov 😕 neprehanam.ved to nema ani pasy alahnut by tam urcite nelahol lebo ledva sa tam zmestil posediacky 😀 ako nechapem taku mentalitu.ved take deti sa uz hybu,pomaly chodia a len tak ho nechat sediet vo vanicke??? ved sa obzries na sekundu a je von 😲 😲 😲

a ja tiez kupujem fusak na zimu,mam aj plastenku na to keby snezilo(co sa v irsku asi nestane 😀 😀 😀 )

sarai
8. sep 2010

inac baby, vy si nedate niekedy pohar vinka alebo pivo? ja som si uz o tom precitala viacero clankov a niektore hovorili, ze 2dcl vina alebo 2 piva za den su uplne vpohode. ze kym sa to dostane do mlieka, prejde 6 hodin a ten alkohol dovtedy vyprcha.

lenkaaninka
8. sep 2010

čaute baby no mna už asi trafí malá ešte pomaly ani týžden do školy nechodí a už má laryngitídový kašel tak leží v posteli nadopovala som ju a ešte sa pôjde naparovať uvidíme čo v noci ako to bude ...normálne ma mrdne ked to malý dostane...

alllexa
8. sep 2010

@merikac - aj ja sa snazim co najmenej manipulovat, dokonca ho nechavam spat vedla seba v posteli, ale takmer pravidelne sa po kojeni o tretej v noci mrnci a trva mi to dostr dlho, kym ho zase uspim, niekedy aj hodinu, teda do stvrtej. A potom je zase o piatej hore. Takze v tom je to najhorsie, ze ho musim ukludnovat.

@adelaine - no, praveze som moc s tym UM nechcela zacinat - ono ja ked ho nakojim, tak vyzera, ze po 20 minutach ma dost - odtiahne sa - skusala som, ci mam dost mlieka, ale po nakojeni ho este mam, takze to nie je z nedostatku. Asi mu to moje mlieko nejako rychlo travi - aj cez den ma dvojhodinove intervaly a len zriedka, ked zaspi, ma aj trojhodinovy, ale to je fakt malokedy. Keby som mu dala UM, tak sa mi bude tvorit menej mlieka, co zase nechcem.

@sarai - ja som tiez citala, ze poharik vinka neskodi, najlepsie si ho dat hned po kojeni, aby potom vyprchal do dalsieho kojenia.
"Alkohol rýchlo preniká z matkinho krvného obehu do mlieka, pričom jeho hladiny v mlieku dosahujú hodnoty rovnaké alebo dokonca ešte vyššie ako v maminej krvi. S poklesom koncentrácie alkoholu v krvi zároveň klesá aj jeho množstvo v mlieku. Toxický metabolický produkt alkoholu (acetaldehyd) do materského mlieka nepreniká.
U mnohých národov sveta sa malé dávky alkoholu odporúčajú na podporu tvorby mlieka. "Upokojujúci" účinok malých dávok vína alebo piva môže vystresovanej mamičke pomôcť sa ukľudniť, a tak zvýšiť tvorbu materského mlieka. Na druhej strane, vysoké dávky alkoholu schopnosť úspešne dojčiť jednoznačne znižujú.
Takisto sa zistilo, že približne pol až jednu hodinu po požití alkoholu matkou sa výrazne zmení zápach jej mlieka. Prítomnosť alkoholu v mlieku síce vyprovokuje zintenzívnené satie dieťatka, zníži však priemerné množstvo mlieka, ktoré sa mu nakoniec podarí vypiť (120 ml na dávku versus 156 ml u "triezvych" bábätok)."

petrap001
8. sep 2010

@sarai mozes si dat v pohode,alkohol sa ti nedostane do mlieka.jedna znama je pravnicka a maly jeden pripad,neviem cii ste poculi ked cigani opili male dieta a to zomrelo.matka tvrdila,ze pila ona a ze sa alkohol dostal ho mlieka.ale dali to na sud a zistilo sa ze do mlieka sa nedostal alkohol vobec,takze do neho museli palenku naliat,asi aby bolo ticho ☹ ☹ ☹ a babatko zomrelo ☹ svine sproste. Takze poharik vinka si mozme dopriat urcite 😉

petrap001
8. sep 2010

@alllexa no vidis tu pisu zasa nieco ine.tak ja neviem no.zasa urcite ked si supnes 3 poldeci asi to nebude dobre pre male 😒 skodliviny sa tam dostanu tak ci tak.to by potom pili vsetky matky.kamoska moja zasa fajcila od prveho mesiaca co sa jej narodi maly a ze vraj jej doktor povedal,ze mlieko dieta ochrani pred nikotinom.no tak toto by som urcite ani nerobila a ani by som tomu velmi neverila..chces fajcit,nekoj...ale kazdeho osobna vec...

lulu1983
8. sep 2010

ahoj zienky,

boli sme v poradni, mame 61 cm a 6425g, stale zatacame hlavku nalavo . 😖

ja sa priznam, ze my uz par dni mame sportovy kocik - v takej antirefluxovej polohe a moje dieta tam vydrzi cca hodinku bez placu, dokonca trochu podriemka, co je pre mna uzasne, lebo vo vanicke vydrzal max 20 min. Ja viem, ze to nie je nic moc, ale uz som bola zufala, aj ja potrebujem vypadnut kusok z bytu, lebo inak mi to lezie na mozog ☹ ☹ 😢

petrap001
8. sep 2010

@alllexa ja malemu dam kedy chce.ked po hodine,tak po hodine,ked po 3 tak po troch.pekne pribera,v noci pekne spinka.kde je napisane zemusi jest kazde tri hodiny?niektore deti maju silnejsie sanie tak mozno sa az tolko nenapapaju na jeden raz tak chcu castejsie.moj sa niekedy napapa za 5 minut a ma dost na 3 hodinky a niekedy cucka aj pol hodiny a hladny je skor.ja viem ze je pohodlnejsie dat UM,ale ja som stastna ze ho mozem kojit a som na materskej na to,aby som sa mu venovala kolko chce.ja viem,ze je to lahko hovori,lebo mam len jeho a ziadne ine povinnosti.ved prave preto to hovorim.ked budem mat dalsie dieta a plno inych povinnosti,mozno uz budem rozmyslat inak.to je len moj nazor 😉

kafoditka
8. sep 2010

@petrap001 mas pravdu, paci sa mi tvoj nazor 😉 inak ty budes s malym hovorit aj anglicky?? tak ma napadlo..

lenkaaninka
8. sep 2010

@petrap001 máš správny názor podla mna názory typu každé tri hodiny nie su správne lebo ani my niesme smedný a hladný pravidelne nie???

baby a už ste niektorá mali choré babatko??? mám normálne paniku z toho aby som to neprivolala

lenkaaninka
8. sep 2010

a podla mna alkohol a kojenie a fajčenie nepatrí spolu max. malé pivko alebo decko vína ale určite nie každý den

lenkaaninka
8. sep 2010

@nina88 nina aj mne sa malý preští ked je naboku a ked je na chrbte musím mu dať cikáča smerom nadol nie doboku nie nahor ale dolu ked ho balím

petrap001
8. sep 2010

@kafoditka no skusime.ale asi ano,aby vedel aj odpovedat ked sa ho niekto nieco opyta.ale do skoly tam urcite nepojde,oni tam trosku zaostavaju so vzdelanim.tak dufam,ze dovtedy tam uz nebudeme 😕
@lenkaaninka nie maly este chvalabohu nebol,ale bojim sa toho ked bude,ze ako to zvladneme.dufam,ze tak skoro to nebude 🙂 len nufam,ze nechytne nadchu odo mna.snazim sa ho nebozkat.

petrap001
8. sep 2010

@lenkaaninka ja si aj myslim,ze ta fama o kojeni kazde 3 hodky vznikla z toho,lebo UM sa moze davat kazde 3 hodiny ze??? pokial viem 😕 a mozno z toho si niektore myslia,ze aj kojene deti by mali tak jest.niekomu to mozno vychadza 🙂 mne tak v noci jedaval kazde 3 hodky ale uplne bol presny 😀 teraz uz pomalicky sa lepsi.tejto noci mi spinkal od 7mej vecera do 6tej s dvoma kojeniami.strasne sa tesim.kebyze chodim spat s nim tak sa az prespim 😀 😀 😀

tinaki1275
8. sep 2010

@sarai dala som si uz aj pohar vinka a ja piva,ale samozrejme nie sucasne asi tak 1-2x do tyzdna ,nevidela som na malej ziadny problem...

lenkaaninka
8. sep 2010

@petrap001 no Um by sa malo každé tri hodky ale aj to je podla mna diskutabilné lebo nevyhladne dieťa pravidelne každé tri hodky náš malý niekedy vypije 60 tku a potom za hodinku 40 tku príklad a potom za dve hodky 120 tku ono je to ako kedy večer pekne plnú flašku aj o druhej v noci a ráno o piatej zasa ale to je potom už zlý lebo sa chystá na deviatu doobeda kedy spácha toaletu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre