Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
13. sep 2010

Dobré ránko, kočky,ďakujem za príjemné čítanie na ráno. 🙂
@mirka285 krásna torta, krásna malá kresťanka. ale vlastne už veľká! fakt v tých pančuškách vyzerá ako veľká žena. 😀
ja som tiež väčšinou zavretá s malou doma,ale ja som našťastie taká povaha,že mi to vadí tak raz za mesiac. ja som asi veľmo nespoločenská... včera sme si s malou dali výlet do Moldavy - hodina cesty tam, hodina späť - a potom sem šli k našim,takže sme boli 4 hodiny mimo a dalo sa, dojčila som u našich. ale pogrcala sa, hoci ona skoro vobec negrcá. mám pocit,že sa jej u našich moc nepáči. aj hysák tam chytila.
Ja mm prehováram na stavebné,lebo aspoň tá prémia je aký taký peniaz,, ale on si to chce ešte všetko zvážiť....., už vám prišli tie peniaze pri narodení miminka? my sme už všetko odovzdali,tak čakáme,kedy nabehnú.

mojalili
13. sep 2010

@oacka hej, nabehli hned za par dni , ale pravda je ta, ze som tam mala znameho, tak tie peniaze hned poslal 🙂

Ja by som velmi rada sla von, nie bez manzela, ale i s nim, len neviem, kto by varoval drobcov. MAla sa este da, ale malicky....on akoby citil, ze maminka nie je pri nom.

tuto noc bolo lepsie, myslim, ze nam to krasne prechadza, len papal kazdu 1,5 hodinu, co som bola v soku, kde sa to do neho dalo, ved on zvykol, potiahnut krasne aj 6 hodin 😒

meruska
13. sep 2010

ahojte..aj my rozmyslame nad stav ebnym sporenim, tiez sa nam paci ze okrem urokov dostane maly aj statnu premiu, a ked bude dospely, bude mat aky taky zaklad na byvanie...co je v dnesnej dobe asi najvacsi problem ☹

alllexa
13. sep 2010

Ahojte, uz druhy den ma boli prsnik, najma pri kojeni:( Bojim sa, ze je to zapal - mam tam taku tuhu zdureninu, ale neslo mi to ani pod teplou sprchou vymasirovat, nepomohlo ani vysatie mlieka.

mojalili
13. sep 2010

@alllexa Alexi, ak nepomohlo co uvadzas, bolo by dobre, aby sa na to pozrel odbodnik, - gynekolog - on ti poradi lepsie. Radsej skor, ak dostat vysoke teploty alebo silny zapal..

lenkaaninka
13. sep 2010

čaute baby ja som včera dávala doporiadku fotky ked boli dievky malinké. A Ninka išla do školy dneska ešte že sa nejde v stredu do školy tak nebude mať taký nápor ked bola chorá už odkašláva aj Lenka už odkašláva a malinky sa mi zdá že dostáva pomly ale isto soplík a ráno bol spotený ako myš aj napriek tomu že mal len overalik s dlhým rukávom na sebe a paplonikom zakrytý. Teraz zaspinkal uvidím ked sa zobudí. Zmeriam mu teplotku a ked tak dám čipku paralenovu a mám aj kvapky babatkovsé Nasivinové doma.

@oacka mm tie papiere odniesol minulý týžden na úrad a povedala že ešte tento mesiac sme to stihli do uzávierky tak by mali prísť ale ja som si to dala na poštu lebo nemáme tu bankomat tak to príde okolo 20 teho no uvidíme. Prikladám fotky dievok a idem si vás troška prečítať lebo mám uvarené a nič iné sa mi dneska akosik nechce. 😅

lenkaaninka
13. sep 2010

Väčšia je vždy Ninka a menšia Lenka lebo Ninku ako bábo máme na normálnych fotkách 😉

bambola
13. sep 2010

ja cakam peniaze tento mesiac malo by dojst to "kocikovne" ale ked som tam bola minuly mesiac tak povedala, ze rodicovska mi aj spatne dojde asi az v oktobri, ze to chvilku trva, tak mi v oktobri dojde nieco vyse 300€ 😵

inac my nemame ziadne sporenie, mozno dam neskor urazove poistenie ale sporenia nepovazujeme za vyhodne ale malej peniazky posielam peniaze na eMax konto plus v mBank. tento mesiac mi 1000€ zarobilo 64 centov 😉 plus tam poslem este to kocikovne a kazdy mesiac nejake peniaze z rodicovskej. ked bude mala nieco vacsie potrebovat (napr.golfac) tak kupime 🙂

lulu1983
13. sep 2010

dobre ranko, teda skor dobry den vsetkym 🙂,

@mirka285: dufam, ze ta torta chutila rovnako vyborne, ako vyborne vyzerala, naozaj vkusna. Linduska bola nadherna.
@maxara: uff, nezavidim to so svokrovcami.. ja by som asi vybuchla..
@lenkaaninka: dievcata rastu do krasy, o chvilu budes potrebovat vzduchovku, aby si od nich odhanala fesakov 🙂

s tymi kamaratkami ani nehovorte, ako prva spomedzi svojich priateliek som sa vydavala, ako prva mam dieta, ostatne su stale slobodne.... ALE pokial je niektora z vas z DUBRAVKY a hlada spolukocikujucu/spoluvnosicovu maminku a nebude jej vadit, ze nas maly vonku zvykne sem -tam hroozne plakat... rada sa pridam.. 🙂

Boooze, ja by som si tak rada zase precitala nejaku dobru knihu, aj ked v noci s baterkou, schovana pod perinou ;) viete odporucit nejaku dobru knihu?

lutsine
13. sep 2010

ako dviham hlavicku....ale nie stale, len ked sam chcem.... 🙂 a mám už dva mesiace

lutsine
13. sep 2010

baby aku velkost vetrovocky kupit krpcovi na zimu? teraz mame 63 cm a 6,5 kg a 2 mesiace. Chcem aby to vynosil az do marca cca. Teraz maju v tescu novy tovar,tak by som kupila. Tak aby som pod to mohla dat body a mikinku a nato vetrovku.

mirka285
13. sep 2010

zdravicko 😉 dakujem za pochvali,ina ta tort bola dobra,nebola sucha ani presladena..ja akurat beham po byte s prachovkou,snazim sa trosku poupratovat,to hrdlo ma stale boli,tak striekam tantum verde a davam paralen...
@lutsine podla mna 68,teraz uz nerastu deticky tak rychlo ako na zaciatku,ale ked ti mozem poradit,overal je praktickejsi ako bundicka,ja mam aj aj,lebo ked sa mala povraca alebo co aby som mala este jedno kym to prve operem..
@lenkaaninka babulky su kocky 🙂

lutsine
13. sep 2010

@mirka285 no lebo sme skusali tu 68cku z tesca bezovu bundicku a nevosla sa nam na mikinu,ani sme nezazipsovali....tak neviem ake cislo kupit.

lutsine
13. sep 2010

@mirka285 overalik mame.

aalexis007
13. sep 2010

Ahojte 🙂
Máme taký problém: Malinkému niekedy zabehne slinka, alebo mliečko ktoré sa mu vygrcne späť do ústočiek a nemôže sa nadýchnuť a vtedy začne plačkať a snaží sa nadýchnuť - ja ho v tej chvíli len rýchlo vezmem na ruky a trošku pobúcham po chrbátiku. Stalo sa to aj vám už niekedy???? Ja sa vždy tak zlaknem. ☹ Už sa nám to stalo asi 4 x a odvtedy ako sa mu to stalo 1x sa ho bojím nechať samého. 😢

alllexa
13. sep 2010

@aalexis007 - mojmu sa stava, ze mu zabehne, potom to tak vykasliava a place. Tiez ho vezmem vtedy na ruky, resp. aby nelezal, ale aby mal hlavicku hore. Ale podla mna by to aj sam vykaslal. No a sameho ho nenechavam, max. 2 min., ked idem na toaletu. A keby sa nieco dialo, tak by som to pocula (keby zacal plakat).

aalexis007
13. sep 2010

@alllexa ved aj ja od neho neodidem ani na minutku - len ako píšeš ty - keď idem na WC. Len ja sa bojím, že by to asi sám nevykašlal. Lebo celý do tváričky očervenie a plačká a keď ho mám na rukách tak hlavičku dáva dozadu. Je to vtedy hrozný pocit. ☹

oacka
13. sep 2010

@aalexis007 mne sda stáva iná vec: malá si rochu grgne a začne sa jej čkať, štikútať. a to každý deň, niekedy aj viackrát za deň. je to normálne? akoby jej odgrgnuté mliečko vošlo do nesprávnej dierky...
ako často vaše deti štikútajú?????

aalexis007
13. sep 2010

@oacka tak to náš maličký Filipko štikúta viackrát za deň. Niekedy aj 5-6 krát a niekedy aj viac. A trvá to aj 5 minút. Neviem prečo detičky štikútajú. Hovorí sa, že keď sú pocikané alebo je im zimka. Ale môj malý je aj suchý a v teple a začne štikútka. Tak vôbec neviem. 😉

meruska
13. sep 2010

@oacka to sa stalo uz i nam, ze si pekne po papani grgne a hned nato zacne ckat...a on ked cka je taky nervnozny ☹

zrzulka
13. sep 2010

@lutsine kazdy vyrobca to ma inak... ja som drobcovi na teraz objednala dve bundy a dva overaly a na zimu ma len jeden overal... este asi dokupim jeden ale ani neviem lebo tieto su prechodne ale zase ked pojde do fusaka tak mu ani netreba nejaky superhruby overal tak hadam vystacime aj s tymi prechodnymi... este ma aj spanielsku deku... no ja fakt neviem... zalezi aj od toho aka bude zima....

merikac
13. sep 2010

@oacka noja stikuta pravidelne2-3x za den,,a to uz od prveho mesiaca,,,,pytala som sa na to na poradni, vraj je dobre napapana a zaludocek jej zacne tlacit-uz nepamatam kde a to vyvolava stikutanie...

merikac
13. sep 2010

@lutsine tak to mas maleho valibuka,,,my sme mali 3
mesiace a 6480g a vsetci hovoria, ze aka je to gulka,,,ta bundicka zavisi aj od strihu,,my mame veral 68- a je taky velky,,ze ho vynosime asi celu zimu a mame aj bundicku 68 a tu znosi asi tak maximalne 2 mesiace, lebo uz teraz je jej dobra....

zrzulka
13. sep 2010

@oacka no nam este furt neprisli a uz by sme ich veruze potrebovali jak sol... tak dufam ze tento mesiac nabehnu... neviete to posielaju spolu s materskou??? tych 40 eur za opatrovanie malej mi poslu az buduci mesiac ale tych 600 by mohli uz teraz....s nimi ratame teda

merikac
13. sep 2010

bambulky,,prosim poradte,,brat so svagrinkou budu oslavovat 50siatku.Svagrinka sice uz mala narodky v aprili a dar dostala ale brasko este len bude mat,,ale aj tak im nieco chceme kupit spolu s mojimi rodicmi-nieco co by im nezavadzalo a zaroven sa z toho potesili,kedze posedenie robia formou velkej hostiny-,,nieco co by im nezavadzalo a zaroven sa z toho potesili,,neviem ci by boli vhodne peniaze- to je ta posledna alternativa- Mozno ste niektora riesili uz podobnu situaciu,,,,-vdaka za kazdu radu 😵

cigaretka5
13. sep 2010

No dobre ze pripominate ja som este peniaze za babatko neriesila dokonca som to este ani nepotvrdzivala u lekarky . Furt si hovorim ze mame este par
mesiacov cas.......

merikac
13. sep 2010

@lenkaaninka -u vas doma musi byt veselo,,ja si to fakt neviem s tolkymi malymi detmi predstavit, ale istotne sa z nich tesis a nevymenila by si ani s jednou z nas 😵

merikac
13. sep 2010

@zrzulka ja som to dostala naraz,,,,

cigaretka5
13. sep 2010

@merikac My sme taki recesisti tak sme kampsom k 30-tke aj svokrovi k 70-tke davali dopravnu znacku.... Taku tu ibmedzujucu rychlost...... Kavovychbsuprav a podobnyvh zalezitosti dostal dost. Ešte má nápad co tak ich poslať na nejaký wellness víkend?

merikac
13. sep 2010

@cigaretka5 ved prave,,ze nad nejakym sklom ci porcelanom vobec nerozmyslame,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre