Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
23. sep 2010

@merikac ako som to ja pochopila tak teraz uz mozu zeny oficialne pracovat, za fica vlady nesmeli pracovat a brat prispevky takze aspon toto je na tom fajn.... v podstate tych 276 bolo do 2 rokov dietata co uz vtedy bolo total nelogicke.... ten rok by sme aj tak presli na znizeny a i tak boli nutene ist pracovat... co je tiez na hlavu si myslim... ono ani predtym to nebolo ktovieco....

katty17
23. sep 2010

ahojte babule.
tak uz mame so sandrickou za sebou uvitanie do zivota na mestskom urade 😀 . akoze trvalo to dokopy 20 minut aj s detskym suborom 🙂
ozaj, babule tie ktore nie ste vydate, tak mate narok na predlzenie materskej o tri mesiace. viete o tom? @mirka285 vies o tom?

karinnka
23. sep 2010

@katty17 vieme 😉 staci len podpisat cestne prehlasenie na socialke,ze nezijeme spolu...samozrejme,mienim to vyuzit 😉

zrzulka
23. sep 2010

@katty17 tak ste mali zazitok ... my sme tiez boli ale maly to cele prereval... celkom mile to bolo maly dostal knizku od poslankyne a ja kvetinu:O))))

karinnka
23. sep 2010

@zrzulka tak v tomto je vyhoda,ze sa moze aj pracovat.....ale ja som si chcela uzit malicku na 100% nie ist pracovat... 😖 pracovat budem do dochodku este dost 😉

zrzulka
23. sep 2010

@karinnka a zober si ze my sme az doteraz zili len z tych 160eur lebo nas ten 276 € zakon aj tak obisiel takisto aj 800€ prispevok pri narodeni, preto mna uz nic neprekvapuje. 😒 to predsa kazdy musel ratat s tym ze nova vlada prinesie nove zmeny ved uz tesne po volbach sa o tom diskutovalo... bola som na to viacmenej pripravena....

katty17
23. sep 2010

@karinnka - cize staci ked zajdem na socialku a cosi vypisem?

zrzulka
23. sep 2010

tymto chcem napisat ze opat bude vsetko len na oteckoch 😒 ale co narobime ked nechceme dopadnut tak ako grecko?v nasej krajine je socialna politika hudbou dalekej buducnosti... zial tak to vnimam ja.Snad nase vnucence sa budu mat uz lepsie.... verim tomu

noemarta
23. sep 2010

caute babenky,
noooo vidim ze sme vsetky rozhorcene z noveho pana ministra, novej lepsej vlady. 😠 😠 😠
je to rozdiel dostavat 256,-evri a 190,- !!!! fasaaaa..... ja som ozaj zvedava ako nam to spravia, ci nam ten december daju zvyseny.... asi tam skusim zavolat, co mi povedia.

noemarta
23. sep 2010

@katty17 ahoj kati, ano ano, to som ti zabudla povedat, urcite to vyuzite aj s mirkou. 🙂

katty17
23. sep 2010

@noemarta - len neviem ci nieje nahodou aj podmienka ze nesmieme mat rovnaky trvaly pobyt s partnerom. lebo tym padom je jasne ze spolu zijete v jednej domacnosti. nie?

katty17
23. sep 2010

@mirka285 - miri poslala by si mi link na tie hackovanie ciapocky? 😉 strasne sa mi pacila linda v takej ciapke !

zrzulka
23. sep 2010

@noemarta podla mna by sme mali za december dostat este tych 256€, ja v podstate aj za november lebo na MD som nastupovala v polovici maja... ved ten zakon nadobuda platnost az od 1.1.2011 . inak chudak baby co cakaju babetka po tomto termine, ved oni nedostanu ani tych 800€... to by som uz tazsie predychavala.... teda nie zeby som mala dieta len kvoli prispevkom ale aj tak....

meruska
23. sep 2010

@zrzulka ale ved tych 800 nezrusili

zrzulka
23. sep 2010

@katty17 a ked povies ze partnera nemas???... ved oni po tom nepatraju, ci???

zrzulka
23. sep 2010

@meruska sa diskutovalo aj o tom ze to zrusia,ze vlastne preto zvysia rodicak ze to mamicky dostanu nie jednorazovo ale v tych zvysenych davkach.... tak aspon nieco nechali.... ved to uz by bola fakt sila

ericica
23. sep 2010

@kafoditka kafko moja rec....je to na porazenie.....neboj ale dochodcom urcite pridaju.....akoze niezeby som proti nieco mala ale deti si to zasluzia podla mna viacej.....

katty17
23. sep 2010

@zrzulka - to by potom kazda druha zena povedala ze nema partnera len tak 😉

zrzulka
23. sep 2010

@katty17 no a taka co ju partner opusti to ako dokaze ze nema???pamatam si ako moja kamaratka zhanala otca svojho dietata kvoli alimentom, nevedeli ho vobec najst kde sa nachadza 😒

baby co ste na FB podporte skupinu za zrusenie zakona.... snad sa tym niekto bude zaoberat
http://www.facebook.com/group.php?gid=152933898...

noemarta
23. sep 2010

@katty17 kati, to sa mi zda, ze neskumaju ze byvate spolu, aspon si myslim. Ved skus sa spytat na socialke.
@zrzulka mne sa zda, ze ten prispevok tych 800,-Eur nezrusili, aspon si myslim.

karinnka
23. sep 2010

@katty17 ja mam tiez s polovickou trvaly pobyt...pytala som sa na socialke na to a pani mi povedala,ze to nevadi,len pred skoncenim 6mesiaca mam dojst a napisem cestne prehlasenie,ze som osamela matka a nezije so mnou partner...

zrzulka
23. sep 2010

@noemarta tak snad nezrusia lebo tesne po volbach sa aj o tom diskutovalo ze zrusia.... presne som nepochopila ako je to s tym zadovazenim opatrovatelky ci skolky pre dieta... vysvetli mi to niekto co v tom mate jasno? vlada nam prispeje 300 eur ked by som sa rozhodla vratit do prace? A to sa pocita ta suma len na jedno dieta ci na vsetky????

kafoditka
23. sep 2010

@ericica vies co Eri, dochodcom stale tlacia viac a viac a na mladych ludi kaslu.. ci uz sa to tyka byvania, hypotek, o najomnych bytoch ani nehovorim... Chapete, manzelova babka robila cely zivot casnicku a ma dochodok 380euri 😕 😕 skoro som odpadla.. Dochodcom sa stale zvysuje a ti len tlacia do ponozky.. sak nie darmo doniesli dochodci do bank na vymenu, ked sme prechadzali na euro niekolko sto milionov korun..

noemarta
23. sep 2010

@zrzulka hej to viem ze sa hovorilo, ale sa mi zda, ze zatial to neuzakonili.

zrzulka
23. sep 2010

@kafoditka a tak snad my uz budeme ini dochodcovia, ved si zober ako ziju nasi dochodcovia a dochodcovia v inych krajinach... mne ti to je tak luto niekedy 😒 kym ini si labzuju na stare kolena po dovolenkach ... mnohi z nasich nemaju pomaly co do ust.... myslim ze tieto zmeny sa tykaju vsetkych ci uz nas na RD, dochodcov ale aj pracujucich.... zober si ze muz plati pomaly polovicu platu na dane 😠 😠 😠 a ked ja potrebujem ist s dietatom na hospitalizaciu do nemocnice tak nebudem sa vyjadrovat k tomu s cim vsetkym som sa uz stretla... proste furt niekde chybaju eurase ☹ 😒 😖 😠

zrzulka
23. sep 2010

no tusim som sem dnes nemala nakuknut, radsej idem lebo adrenalin stupa.... a musim byt v pohode.... kvoli detom.... oni to zatial nechapu... snad sa s tym este bude dat nieco spravit... do januara je este casu... ci som az prilis optimistka????? Tak tych 276€ by ozaj potesilo... koho nie???

zrzulka
23. sep 2010

@noemarta asi vedeli co by nasledovalo... ved to by bola jaka vzbura???? 😉

mirka285
23. sep 2010

@noemarta Marceli my sice nemame trvaly pobyt spolocny kedze kazdy sme nahlaseni u rodicov,ale sme majitelia jedneho bytu...tak ale do toho ich snad hovno....a nech idu do riti,keby som chcela robit tak neotehotniem!!!kurva cely zivot robim sviatok,piatok,Vianoce,Silvester,nocne 12 hodinove smeny,a teraz ked sa chcem starat o dieta mi daju almuznu a ked sa mi nepaci mam ist do roboty???nech idu do pice.....sorry ale som uplne vytocena,idem von
@katty17 vecer ti to pohladam v tomto rozpolozeni by mi to dlho trvalo 😖

carrie84
23. sep 2010

@mirka285 - presne tak! Robila som este aj pocas skoly, len aby som mala prax a nemusela sa bat, ze po skole budem sediet doma na zadku 😠 No a teraz si mozem zato "uzit" tuto krasnu sumicku! Ani sa neviem rozhodnut, co si s tolkymi peniazmi pocnem - asi si kupim nieco faaaakt velke a nepotrebne 🙄

bambola
23. sep 2010

@oacka aj moja mala si strka do ust celu pasticku a v poslednej dobe aj nejako slinta 😕 zo dvakrat si trafila do pusy uz aj palec ale to tak viac menej nahodne, este moc ruky neovlada 🙂

baby co ste tu davali foto ako deti pasu konicky kedy asi zacali? lebo vcera sme boli u doktorky a ked malu tahala do sedu za ruky tak si pekne drzala aj hlavicku aj chrbat ale ked ju dala na brusko na lakte tak v podstate hlavicku vobec nedvihne ☹ tak nam kazala to cvicit akurat musim vystihnut taku dobru naladu lebo nasa sa dost rozculuje na bruchu 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre