Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
1. okt 2010

@tinaki1275 u nás to bola otázka sympatií pred voľbami..rozniesli sa správy o nadpriemerných dôchodkoch a živote nad naše pomery tam u vás, tak strany chceli spraviť niečo, čím sa voličom zapáčia

robika
1. okt 2010

@monline no toto plakanie v autosedacke a este aj na rukach mi pripomenulo tohto tyzdnove nastevy u lekarov, obidva razy tak isto, rev v autosedacke a ked som ho zobrala na ruky, vobec sa nechcel utisit... a Filipko ma este k tomu taky silny hlas, ze nas bolo pocut cez 2 zatvorene dvere az k lekarovi... 🙂 inak plakali sme tam iba my 🙂 , bola som s nim sama, takze som sa este aj tak blbo citila, ze si neviem vlastne dieta utisit a az my nakoniec zaspal do unavy na rukach....
a este hrozne je to, ze nema rad autosedacku a moji rodicia byvaju 200 km od nas a chceli sme ich za take 2 mesiace pozriet, len neviem ci si dovtedy zvykneme na autosedacku, najskor som si myslela ze to tou novorodeneckou vlozkou, tak som ju vybrala, a skusila som tam dat maleho a este horsie, v tej sekunde bol brutalny rev...

ericica
1. okt 2010

@monline presne 😉
ale sem tam aj ja popisem, len proste sa mi nechce kazdy vecer tukat do klavesnice.... 😅
inac dnes ma zacalo dajako pobolievat hrdlo 😝 😝 😝

robika
1. okt 2010

@ericica Ty si tusim pisala raz stranku, kde su viacere osobky, co pecu torty, ze ci tam nahodou nie je niekto z nasho okolia, lebo budeme mat krstiny a chcem nejaku krasnu tortu, len Ty si od nas strasne moc daleko ☹

ericica
1. okt 2010

@robika nie si sama aj nasa neznasa autosedacky 😝 a ked chodime autom tak ju mam vo vanicke a prepasanu pasmi,,,

monline
1. okt 2010

@mirka285 tá materská možno ani nie je najlepší príklad..skôr to, že väčšina živnostníkov a menších podnikateľov zamestnáva ľudí a platí im minimálnu mzdu a doplatok keš..a ak takýto človek ochorie, či ostane na materskej, či invalid, je v riti..pardon za výraz

mirka285
1. okt 2010

@robika moja tiez brutalne reve v autosedacke ale ked sa pohnem s autom tak uz je klud...neskusala si?

mirka285
1. okt 2010

@monline to ma napadlo len ako priklad,lebo to mam najcerstvejsie v pamati....

robika
1. okt 2010

@monline ja sem pisem tiez velmi malo, casovo to nestiham, mam pocit ze nic nestiham a vsetko robim tak ustrzkovito a nicomu sa neviem na 100% venovat... len malemu, teda aspon sa snazim... a po veceroch sa snazim pracovat, takze popri praci konikujem 🙂

monline
1. okt 2010

@robika môj znáša autosedačku, ale len ak je auto naštartované..vtedy stíchne..v aute po pár min zaspí, občas ho vezmeme so sebou na nákup ak nevie zaspať

ericica
1. okt 2010

@robika kuk tu su baby co pecu v tvojom okoli 😉
http://www.tortyodmamy.sk/?q=banskobystricky-kraj

robika
1. okt 2010

@mirka285 to ked je auto v pohybe, tak je fajn, len predtym a potom, to je strasny rev...ja si uz pomaly na to zvykam, ale muz bol minule taky vystresovany, soferoval a hovori, ze sa ani sustredit nevedel, len stale myslel na to, preco tak maly place... a vybrala si nakoniec tu novorodenecku vlozku ?

monline
1. okt 2010

@mirka285 o materskej sa už nevládzem ani rozčuľovať..som rozhodnutá zarábať, len musím zistiť ako 🙂

robika
1. okt 2010

@monline no zaspat v autosedacke sa podarilo raz... ale to ho niesol muz autosedacku... prave maly vstal a ideme papat... tak sa zatial lucim

monline
1. okt 2010

@robika pa a dobrú chuť Filipkovi

tinaki1275
1. okt 2010

@monline pravda ale je ze obycajni ludia si tu neziju lepsie ako obycajni ludia na slovensku..dobre sa maju politici, a niektori statni zamestnanci..aj to nie vsetci, mm pracuje v nemocnici ako technik ma na starosti pristroje na dialyzu obliciek,prax 15 rokov a plat okolo 850 eur..keby nerobil pomimo alarmy tak nema sancu vyzit..ale napr. elektrikar na letisku v atenach ma plat 1200eur-nastupny..celkovo je tu velka nerovnost...ale to riesenie nedat pozicku nebolo najstastnejsie pre svk,teda pre obraz svk v europe..tu nejde o grecko,ale o ochotu pomoct..

mirka285
1. okt 2010

@robika ano vlozku som vybrala,hned sa menej poti,ona chuda moje tam bola napaskovana aj s tou vlozkou a vzdy sa totalne cela spotila....a nasa reve tiez strasne,este aj ked stojim dlhsie na semaforoch ☹
@monline Moni ja matersku minam na seba a na mlieko a plienky,ked mi ju znizia ostane uz len na mlieko a lkienky a Tomasovi na niake drobnosti...a moj Gabo je stale v robote doma je len cez vikendy,s malou som stale sama,tak si uz ani neviem predstavit ako by som si privyrabala lebo mne nema kto malu povarovat ani dvakrat o tyzdna aby som si mohla ist zacvicit ☹ ☹

mirka285
1. okt 2010

@tinaki1275 lenze my by sme sa sami museli este viac zadlzit keby sme chceli pomoct Grekom,to uz ale nikto nevidi?

tinaki1275
1. okt 2010

@monline tu je to to iste ,tu ta zamestnaju a dokonca na cierno ....ja som tak robila 3 roky...odvody du brutalne vysoke..z platu zakladneho -640 eur cca 300eur...takze zamestnavatelia tak ci tak vsetkym papierovo davju len zaklad a zvysok kes na ruku , ja som tiez tak tearz robila4 roky ..ale potom nemas sancu ani na uver a ani na slusny dochodok ,nehovoriac o materskej co beries-zavisi od platu...a beries len 6 mesiacov potom ich nezaujima co bude s dietatom a s tebou ,neexistuje tu ziadny rodicovsky ..nic...6 mesiacov beries cca 650 eur (ale musis mat odrobenych 200 dni posledny roka byt ked ides na matersku v aktiv.prac.pomere) a potom proste nic...

monline
1. okt 2010

@mirka285 mám šťastie, že mlieko kupovať zatiaľ nepotrebujem a plienky som doteraz kupovala len jeden balík, ostatné sme dostali, rovnako aj všetky veci z lekárne, výbavičku máme väčšinu po synovcoch..zatiaľ je náš drobček člen rodiny s najnižším rozpočtom...mesačne platíme 700 eur na splátky a energie a životné poistky..z dvoch platov sa to ako tak dalo..ale z materskej..a ešte teraz tej zníženej...☹ ☹ muž robí v stavebníctve a zimu mávajú tak zlú, že nechcem ani myslieť na to, z čoho tie šeky budeme platiť

monline
1. okt 2010

@tinaki1275 bežný pracujúci človek to má ťažké asi všade..ja viem, že pri tej pôžičke ide o spoločné dohody a zmluvy a spolupatričnosť...že v eu sme, tak by sme mali..ale tiež sa mi zdá, že ak na to ako štát nemáme, tak by to pre nás nemalo byť povinné..však aj bez grécka sme na tom zle a nie to ešte s dalším zadĺžením skrz grécko

monline
1. okt 2010

@tinaki1275 no ale svadby a krsty sa tam organizujú pre tisíc ľudí..z čoho to tá rodina platí???

mirka285
1. okt 2010

presne tak,ja ked som bola tehotna som plakala pri telke ked boli tie zaplavy a kopec rodin ostalo bez strechy nad hlavou,nemali nic,nemali kam ist a nas stat ich nemal ako odskodnit lebo na to jednoducho nemame ,tak nech sa greci nehnevaju ake keby sme mohli,pomozeme snad najprv nasim obcanom...a uplne ma dorazila neochota grekov sa uskromnit....

tinaki1275
1. okt 2010

@mirka285 ale boli by ste na tom zarobili.urok co plati grecko je brutalny...takze ste vlastne stratili...

tinaki1275
1. okt 2010

@monline to platia z darov...a pravda je ze sa na to setri cely zivot ..ked sa narodi dcera napr.rodicia uz setria aby mali na svadbu..😉

mirka285
1. okt 2010

@tinaki1275 neverim ze grecko to niekedy splati....a neprerobili,vsak my by sme si tiez museli pozicat a potom to niekomu vracat...ja som nechcela aby sa grekom pozicalo,mne to prislo postavene na hlavu,chcelasom aby sa pomohlo obetiam zaplav....

monline
1. okt 2010

@mirka285 podľa všetkého nám účelovo vypichli práve tú skupinu ľudí v grécku, ktorá má vysoké platy a dôchodky, len aby naša mienka bola proti nim..ale - nech si myslíme čo chceme, aj tak na pôžičku grécku nemáme...to by tu muselo všetko inak fungovať...aj my sa musíme z kaluže dostať sami aj keď tuším tá cesta ide cez blato ☹

a k povodniam a tým škodám- nedokážem si predstaviť, že by sme také zúfalstvo museli prežiť..fakt niečo hrozné..a - človek, ktorému sa zosype nad hlavou dom postavený z hypotéky- musí tú hypotéku ešte celý život platiť...no kde je tu pomoc??

gagarinka
1. okt 2010

Ahojte, ja mam tiez julovu babulku Julku a sem tam vas citam (raz som aj pisala ohladom dlheho krvacania po porode - mimochodom u mna nakoniec trvalo 8 tyzdnov!!!), chcela by som vas poprosit o radu, kedze vas je tu dost na UM. Mne sa nejako pohorsilo kojenie, a nepomaha ani odsavanie, a aj ked ju po kojeni dotlacim este odsatym mliekom (dnes takto vypila minimalne 160 ml), tak jej to nestaci a po dvoch hodkach je znovu hladna. 😢
Ale co sa chcem spytat - kolko flias mate v "obehu"? Ja mam dve a mam pocit, ze nic ine nerobim, len dokola sterilizujem. Ako to riesite, ked idete niekam von? Ako nosite to mliecko, resp. prevarenu vodu? Treba na tu prevarenu nejaku speci termosku? Ako vyzera kakanicka? Myslim farbu a smrad 😀
Dakujem vopred za vase skusenosti 😉

tinaki1275
1. okt 2010

@monline to je ten problem eu je o spolupatricnosti..a greci roky vyzierali EUlebo boli najchudobnejsia krajina spolu s portugalskom a teraz chcu vyzierat dalej aj ked su tu aj chudobnejsie krajiny...ale na to uz v dnesnej dobe EU nema..kriza je vsade..

monline
1. okt 2010

@gagarinka ahoj, ja iba kojím, tak ti asi neporadím
fľašky mám 4, dve ako súčasť odsávačky MAM, sú antikolikové, ale tie cumle na nich malý nechce ani za svet..potom mám malú a veľkú AVENT fľašku, tam je okrúhly cumeľ, tak občas z týchto pije čaj a odsaté mlieko, ak som niekde mimo..keďže ich používam len občas, tak sterilizujem fľašu na mlieko pred použitím (použije sa asi raz za dva až tri týždne) a tú čajovú umývam v myčke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre