Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

noemarta
25. okt 2010

@tutifruti ved ja som to uz pisala, su mamicky ktore by urcite mohli este kojit, aleee.... je to aj pohodlnost ale aj nevedomost ako pises, ale aj to ze to proste nejde, a ked to nejde tak to nejde.... Ved ja ked sa pozriem okolo seba, tak velmi maaalo mamiciek koje, velmi malo.

ericica
25. okt 2010

@petrap001 poznam osobne taku babu noo teraz je uz pani to bolo pred 20 rokmi ze ked jej maly plakal tak mu strcila cumel do medu a vida teraz ma zuby alaa cierne zlato 😝

noemarta
25. okt 2010

idem ja haajen, paa dobru noc.

oacka
25. okt 2010

@petrap001 presne s tým cumľom! 😀 😀 😀 ja sa bojím malú nechať s mamou,že čo do nej natlačí. ale moja dcéra je prevít, ona sa nedá, mama nechcela veriť,že decko sa nedá naučiť na cumlík, u Kiky zistila,že sa nedá! 🙂 alebo že decko nevypije čaj,keď nechce, natlačila jej fľašku do úst a Kika to všetko pustila bokom úst do kočíka na bodynko!!!!!! 😀 😀 babka si ani nevšimla!

ericica
25. okt 2010

@noemarta dobru noc a sladke sny 😵

zrzulka
25. okt 2010

@oacka a to uz preco ze UM??? nedaj sa... mna nastastie podporuju v dojceni aj mama aj svokra ale tak maximalne do 1 roku potom zacali byt otravne ze este furt kojim 😠 😠 😠

petrap001
25. okt 2010

@oacka ved preco myslis,ze sa nutrilon 1 nikde nepropaguje az od 6 mesiacov??? a ani nikdy nebol v akcii? pretoze sa podporuje kojenie a keby bolo to mlieko lacne tak by nikto nekojil.ale to uz stat stoji na strane kojacich zien,lebo ta firma by bola len ziskova viac keby sa nekojilo.ale smola zas pre tie co nemozu kojit alebo nekoja.vyjde to dost draho 😒 raz som citala niekde,ze jedna zenska mala dvojicky ktore nekojila a UM ju vyslo na 50000korun,ale uz neviem za ake obdobie..no ide to pekne do penazi ked si to tak spocitate.

ericica
25. okt 2010

@oacka 😀 😀 😀 kika ma moj obdiv 😵
inac ani moja nevypije caj co mi rebi v tomto veku uz za noc celu flasu vypila..ja co zarobim tak to aj vylejem 😝

mirka285
25. okt 2010

tak vas citam ale nezapajam sa do debaty,aj tak som dnes dost bojovo naladena,tak som radsej ticho 🤐

oacka
25. okt 2010

@zrzulka ja by som už prosti UM ani nič nenamietala, myslím na dokrmenie, ale Kikuša nechce, stačí jej MM. no lebo Kristínkini bratranci vážili 4mesační osem kíl! tak to každé decko musí! tak vystresovala moju švagrinú,že keď sa jej narodil druhý syn a vážil iba "3600" g,tak normálne revala,že je malý!!!!!!!!!!!!!

tutifruti
25. okt 2010

@oacka akoby si o mojej mame písala....
@ericica detto
@noemarta ano, ale myslím, že veľakrát je to aj tlakom okolia.... , napr. ja som pri Alžbetke začala pochybovať... , že teda ked plače, asi je fakt hladná... a treba jej dat UM... a prd... a kojila som ju len pol roka... od 3.mesiaca som začla dávat aj UM..... a proste bola umrkotaná napriek tomu.... a myslím, že veľa mamičiek takto podľahne.... lebo im okolie hovorí, že majú slabé mlieko.... , alebo nemajú mlieko a pod....
Minule jedna baba písala..., že ked kojíš krátko je to pre dieta zle... ked dlho, je to nevhodné... ked často... asi máš slabé mlieko....a proste nič nie je tak akurát... 😅

zrzulka
25. okt 2010

@noemarta to je fakt aj v mojom okoli je to tak ze kojim tusim len ja... aspon ze tu vo forku je nas viacej ale aj keby som bola jedina na svete tak by som kojila lebo takto to vyhovuje mne aj malemu. ja by som ani nevedela ako mam spravne Um zarobit... AKoze malej davam Um ale ona je uz velka to je predsa len ine ako sledovat kolko toho ma vypit, ako casto, vsetko sterilizovat... no hotova veda.... aspon pre mna.

oacka
25. okt 2010

@mirka285 presne na teba som myslela! a na tvoje bradavky 😀 😀 😀

petrap001
25. okt 2010

@oacka vies co,s tym cumlom,aj ja som myslela ze nechce,skusila som asi 5 druhov a nic aaaaz som mu dala klasicky okruhly gumeny co boli niekedy a ten neda ani za svet.ale zasa flasu mi tiez velmi nechce,ako napije sa ale len trosku.ale ja mu sice ani caj velmi nedavam.naposledy asi v lete niekedy 🙂

ericica
25. okt 2010

@mirka285 akurat na teba som pre chvilou myslela 😀

ericica
25. okt 2010

@oacka 😀

zrzulka
25. okt 2010

@oacka to co je za blbost????ved nechovame prasiatka (prepac za vyraz) nemoze kazde dieta vazit rovnako. Doleziteje ze pribera a nechudne... ved aj v dospelosti kazdy clovek meria inak, vazi inak, vyvija sa inak.... Jak ja tieto tabulky nemusim... ale kazdy sa nimi riadi

tutifruti
25. okt 2010

A najlepšie rady mi zvykene dávať o kojení mama, ktorá nás nekojila a segra... ktorá každé zo svojich 4 detí kojila zhruba 3 týždne 😀

mirka285
25. okt 2010

@oacka ani nespominaj moje bradavky lebo hned ma zaboleli 😢

oacka
25. okt 2010

@zrzulka nie každý, deti sa nimi určite neriadia! 😀 😀 tuti ma pravdu s tým tlakom okolia, mňa mama vedela strašne nalomiť... ale Kika sa nedala, ona nutrilon vypľuje a je kľud.... 🙂

petrap001
25. okt 2010

@zrzulka ale ono je to take krasne to kojenie 🙂 aspon mne osobne sa to paci.ako nie ze teraz niekde vytiahnem cicku na verejnosti a dam mu to nie 😀 ale ked sa pozeras na to babatko,ako je vlastne zavisle od tvojho mliecka,ze ty mu davas jest,to je take...no neviem to nazvat.a ta spokojna tvaricka ked sa napapa a zacne zakukovat na mna a usmievat sa juuj 😵 ale tak isto sa urcite tvaria aj deticky co piju UM 😀 😀 😀 ale je to pekne 😵

bambola
25. okt 2010

@tinaki1275 no mm povedal, ze je to dost caste ochorenie a ze vsetky deti koncia v nemocnici a s ockovanim to prebieha miernejsie. neviem proste mi to nepride ako vyhodeny peniaz. a ine nepovinne ockovanie sa nechystame davat

oacka
25. okt 2010

@mirka285 prepáč! nemám rada, keď sa niekto vyjadruje o problémoch,ktoré on nikdy nemal, že ako sa dajú super zvládnuť. a pri tých kojacich si vždy spomeniem na teba. mne tak múdro zas radili tie,čo otehotneli,keď pozreli na ľúbostný film, že čo mám robiť aby som otehotnela, a že hlavne na to nemám MYSLIEŤ!!!! a oni s brušiskami predo mnou 😀 😀 😀 vtedy by som vraždila!

tutifruti
25. okt 2010

@oacka 😀 😀 😀 múdra Kika

mirka285
25. okt 2010

@ericica vies co som ti minule spominala ze ten nas kamos ma u vas v Tvrdosovciach podnik?tak vola sa to Indiana pub alebo take daco?poznas?

mirka285
25. okt 2010

@oacka ako ze chces dieta ale nemysli na to?a to sa da? 😀

oacka
25. okt 2010

@mirka285 😀 😀 😀 to je hlavná rada pre snažilky! vtedy otehotnieš,keď na to nebudeš myslieť. bože, to boli horory! akože voooobec nemyslím na to,že dnes mám ovuláciu a musím znásilniť manžela do 12 hodín! 😀 😀 😀

ericica
25. okt 2010

@mirka285 jasne pravidelne odtial objednavam pizzu ked som leniva varit 😀
ze ma to nenapadlo hned vsak on je zo Sale myslim ten majitel 😅

tinaki1275
25. okt 2010

@mirka285 napodobne🙂

tutifruti
25. okt 2010

@oacka ale bradavky... to je podla mna tiez maslo sestričiek... aspon u nás.v nemocke..... Prišli do izby a opýtali sa ma či kojím a to bolo všetko... a ja tak priloženého Šimona,/po sekcii som riadne nesedela/, že do týždna som myslela, že umriem.... Bradavky odškerené.... krvavé...decko krvavé ústa.... ako z hororu... a potom príde baba.. ., ktorá mi ukáže ako ho chytiť a správne priložiť... a zrazu ma nič nebolí....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre