Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ywett
5. nov 2010

@denisse
jej, nadherne foto, ake ma mala miery?

ywett
5. nov 2010

@erytrea
aaale svatka moja, kde sa to my nestreneme 😉 😉 😉
netesim sa na zajtra, lebo prvy krat nebudem s rodinkou cely den...ale keby nieco, hned som fuc a som pri nich.
oblecko mas z HM a este jeden shop, neviem ako sa volal...vsak uvidis na foto, v stredu sa to chystame...uz mam milion obleceni nachystanych aj z bessu som objednala, ale neviem, ci stihe prist..vsak vies mala som nakupnu maniu...ale som to asi prehnala...teraz cakam na pat zasielok..damianko buvka a sniva o Leiluske?

meruska
5. nov 2010

jeej moja strana 🙂

tinaki1275
5. nov 2010

@erytrea dik uz som sa pomaly ukludnila..pravda je ze oni su fakt asi vsetci cez kopirak...uz sme to tu riesili 😒
este ze svoju svokru vidim raz za 2 tyzdne..ale aj to mi da zabrat..vzdy je to o nervy ..
mne mala zatial tatka pozna ale straca s nou kontakt kedze je malo doma..co sa da robit..on prichadza o vela..ale on tvrdi ze musi tolko robit lebo inac by sme to financne neutiahli.. 😖
@ywett todufam aj ja ze ho osvieti ...a to preco je mala zajtra s tatinkom ak sa smiem opytat?nieco mi asi uslo .. 😕

erytrea
5. nov 2010

@ywett jasneeee maly buva uz od 7 ale pred chvilkou sa zobudil, 4 x si cucol a zase buva, asi sa mu nieco zasnivalo lebo sa zobudil so strasnym placom a ani ocka neotvoril iba si potiahol a hned zabuval 😵 😵 😵 😵 dnes sme boli prvy krat na tej masazi pre babatka 😵 😵 😵 😵 😵 som z toho neskutocne vytesena, a maly bol uuuuuuuplne uneseny, akoze fakt takeho stastneho som ho este nevidela 😀 😀 😀 😀 keby si videla ako vyskal a rozpraval si no baby mali dost a ta maserka len krutila hlavou ze ako si to uziva a ze toto este nepocula 😀 😀 😀 vsetky deti tichucko a nas syn si to patricne cele okomentoval 😵 zatial to bola len taka prva zoznamovacia hodina a take zakladne body ale super to bolo 😉 co si objednala z bessu? ja mam tu teplucku makkucku supravu bielu, a z HM mas nieco vianocne? a maju tam pekne aj pre chlapcov?

ywett
5. nov 2010

@tinaki1275
caka ma skolenie....

Baby, dve otazky na VSETKY, ktore citate:
- ma vase dieta reflux? ak ano, co pouzivate?
- planuje niektora po ukonceni MD ist do prace? alebo vsetky prechadzate na RD?

ywett
5. nov 2010

@erytrea
jeeej, to fakt? my zaciname o tyzden, uz sa neviem dockat a plavat zacinate, ci nie? ja asi po ockovani a po ukonceni tych masazi...
No to z HM je univerzalne, vsak ti to donesiem ukazat, pridem buduci tyzden od stvrtka-nedele,ale neviem teda, ci TY moja si najdes cas :ô)
Maju pekne sety, ale malinkeee, nic extra vianocne inak nie

erytrea
5. nov 2010

@tinaki1275 my sme boli so svokrovcami v nedelu na obed a cely pondelok som sa davala dokopy!!!!!! a mas pravdu on prichadza o vela lebo drobci su teraz v takom obdobi ze kazdy den dokazu viac a viac a velmi sa menia a je to krasne to pozorovat, takto ked pride vecer a maly uz spi z neho nic nema a ked sme sa nebavili tak o tom ani nevdel aky robi maly pokroky, ale uz sa umudril a uz sa nam viac venuje, musi ked chce aby ho maly poznal... a o svokre no coment, tiez som rada ze ju vidim len raz za cas!!!!! 😠

mirka285
5. nov 2010

caute 😉 kocky
@erytrea a naco je dobra ta masaz pre babatka??

ywett
5. nov 2010

@erytrea
uz si ani nepamat, co vsetko som z bessu naobjednavala, tusim saty, vianocne bodynka a nejaky set 😝
hej, videla som ten teply kompletik, ale piskotka ma toho uz dost takeho tepleho, tak mi netrebalo..ale konecne som nakupila svetriky

tinaki1275
5. nov 2010

@ywett jaj tak to budes hlavou urcite inde ako na skoleni ..a tatkoto bude mat narocne..🙂 inac presne take nohavicky zo srdieckami mame aj my z h&m a akurat objednavam zlacnene pre kamosku tie iste -teraz ich maju (na rakuskej stranke) za 4,95 dvoje..🙂vidim ze nie som sama maniak do oblecenia z H&M ..🙂

ywett
5. nov 2010

@mirka285
Prečo máme masírovať svoje dieťa?

Masáž novorodencov má stáročnú tradíciu. Cez východnú Afriku, južnú Indiu až po severné Írsko, Švédsko a Severnú Ameriku sú deti od narodenia deň čo deň s láskou masírované. Mamičky na celom svete vedia, že ich deti potrebujú láskyplnú náruč a dotyk.

Nie je to módny výstrelok. Je to staroveké umenie, ktoré spája rodičov a ich deti. Pomáha pochopiť reč novorodeného dieťaťa a dodáva rodičom pocit sebavedomia v starostlivosti o svoje dieťa.

Krása tohto láskyplného umenia spočíva aj v tom, že masáž môže vykonávať každý. Nepotrebujete na to žiaden špeciálny talent. Je to jednoduché a prirodzené. Vaše dieťa Vás samé naučí, ako sa ho máte dotýkať.

Dotyky nás sprevádzajú od narodenia a počas celého života majú zásadný životný význam. Dieťatku dodáva dotyk pocit tepla, lásky a istoty.

"Byť dotýkaný a hladkaný, byť masírovaný, je potravou pre dojčatá. Potravou takou dôležitou ako živiny, vitamíny a proteíny." Dr. Frederick Leboyer

erytrea
5. nov 2010

@mirka285 mne na nic ale malemu sa to velmi paci a hlavne aj kvoli tomu ze mi nechce zdvihat hlavicku z lahu do sedu, na brusku pekne vydrzi ale z lahu sa mu nechce, tak nam to doktorka odporucila a este na to ze je to celkom prijemny relax a prijemna zmena pre maleho 😉

ywett
5. nov 2010

@tinaki1275
veru HM nikdy neodolam, vzdy nieco musim kupit, aj ked nechcem 😉 , ale myslim, ze najlepsie tu v BA je len v Eurovey..ale boli sme aj vo Viedni Ti poviem iny vyber, nie ako tu, vsak sa chystame zasa do Viedne, tak sa tesim, ale cenovo sa mi to vsetko zda rovnako, tebe nie?

carrie84
5. nov 2010

@tinaki1275 - ach jo, chlapi! 😠 Najma sa upokoj a zahaj protestnu akciu. Ved ty vies, co nanho plati (u nas je to tak, ze ked ja stichnem a nekricim, tak mm vie, ze riadne prestrelil). Ja tiez neznasam, ked mm hovori, ze z coho som unavena, ved som na dovolenke! A staram sa "len" o maleho a domacnost. Takze narok na unavu maju len oni! By sa aj pos*ali, keby mal zvladat, to co my!
Ale neboj, sa vyspi, dobre naje a zajtra bude lepsie 😉

ywett
5. nov 2010

@tinaki1275
ale tatinko sa vie pekne postarat, to obavy nemam...ved ked som bola po porode tri tyzdne sa staral len ON

erytrea
5. nov 2010

VDAKA YWETT sme radi ze TA mame 😉 😵

kocky a to ste este nevideli ake si spravila YWETT prenadherne foto knihy!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

merikac
5. nov 2010

@tinaki1275 viem ako sa citis, aj ja som smutna, ked nieco velmi chcem- a nielen koli mne, ale jednoducho to treba a mm nie a nie si na to najst cas,- lebo on nevnima, ake to jepotrebne- a este k tomu sa takto predviedol,,,anemohla ho nejako poburit svokrusa proti tebe?? mozno to uz doma nezvladol,,a proste sa nepravom vyventiloval----ale mozno mu trkne a zajtra bude k tebe mily a pojdete vybrat ten kooberec,,,,,no a co sa tyka byt sama s malou*- tak to ja som na tom asi najhorsie- mm, chodi domov raz za tyzdne na nejakych 18-12 hodin,,,uz mi z toho poriadne cvoka,,,,citim, ze stracame kontakt a nemame sa spolu ani kedy porozpravat,,,,,,,,,

ywett
5. nov 2010

@erytrea
mojenko a za co mi dakujes?

mirka285
5. nov 2010

aha,no aj tak som to moc nepochopila,neviem z coho ma take male dieta relaxovat 😕 ved moja mala relaxuje a vegeti cely den.tu masaz by som potrebovala skor ja z toho ako ju nosim a blaznim sa s nou cely den 😉

ywett
5. nov 2010

@mirka285
nasa ked je na brusku a masirujem jej chrbatik, tak ani necekne, inak na brusku polohu rada nema...je to individualne, ale verim, ze sa to nasej bude pacit, my ideme od buduceho tyzdna tu v ba

tinaki1275
5. nov 2010

@ywett je to cenovo zhruba to iste ...aspon co som videla..ja ale nemozem nakupovat na svk ,tak objednavam cez net v rakusku k segre a ona mi to potom posiela do grecka..a na nete maju aj fajn zlavy obcas..to sa vytesujem.🙂

mirka285
5. nov 2010

@ywett a to naco treba niekam chodit,ved to ju nemozes masirovat doma trebars pred kupanim?sorry,ze sa vypytujem,ale nepoznam to.

tinaki1275
5. nov 2010

@carrie84 no to som uz tiez pocula ze z coho som unavena..ale nastastie nie dnes..to by uz bolo privela..a ja blba som uz teraz stihla uvarit obed na zajtra a on si uz kludne polhodinu chrape na gauci .. 😖

erytrea
5. nov 2010

@ywett za clanok o masazi 😵 😵 😵
@mirka285 no ved presne ako pises ja si pri tom tiez oddychnem, nemusim ho nosit lezka na zemi a uplne si to uziva, teplucko + prijemna hudba a relax nie je len po niecom, je to aj cas straveny spolu s babom 😵

ywett
5. nov 2010

@mirka285
ja Ti povedat este nemozem, bo som to neabsolvovala..ale po navsteve a prvom kurze ti poviem v com je to ineee a co noveho som sa naucila a co je na co dobre
@tinaki1275
jaj moja, ty si v grecku? jasne, to je potom o inom...ake tam mate pocasie?

...inak sa odpajam, ideme sa venovat mangelikovi a pripravit ho na zajtrajsok 😎 😎 😎

tinaki1275
5. nov 2010

@merikac jezis a ja sa tu stazujem ze cely den robi . ..mne aspon chrape kazdy vecer na gauci ..byt uplne sama cely tyzden... 😢 no to ta obdivujem..
ale svokra ho urcite podpichla...on mi to neprizna lebo vie ze ma to bude stvat.

ywett
5. nov 2010

@erytrea
jaaaj, jasne 😉 v nedelu pozdrav babeny

tinaki1275
5. nov 2010

@ywett my mame uz jesen tiez ..cez den tak okolo 18 v noci klesne aj na 13 ale stale sa to da🙂
prajem zajtra uspesny den..

merikac
5. nov 2010

@tinaki1275 specialne som skopirovala nieco pre teba,,toto dnes mala zrzka zavesene na FB 😀

Prišla chvíľa veselá,
mám chuť zabiť manžela.
Pýtate sa: "Prečo asi?"
a mne dupkom stoja vlasy,
keď si týždeň prejdem v duchu,
...zrátam každú jeho muchu:

V pondelok sa v práci zdržal,
vraj ten projekt nevydržal.
Tvoril ho sám, bez pomoci,
prišiel takmer o polnoci.
"Drahá, veď už nebuď taká,
...nekrič, odmena ma čaká."
No len či tú odmenu,
uzriem aj ja pre zmenu.
Naposledy extra prachy,
strovil aj sám, žiadne strachy.
Dal sumičku nemalú,
do hokeja, futbalu.
Veril, že je správny krok
mať členstvo na celý rok.

V utorok nám slnko svieti,
na vychádzku beriem deti.
Vábim ho, nech sa k nám pridá,
jemu to však raz nevydá.
Aj keď domov prišiel včas,
umne sa nás striasol zas,
zatvoril sa do pracovne,
kde do noci usilovne
do laptopu niečo ťukal,
potom ešte futbal kukal.

Streda - zástrčkový deň,
sleduje ma ako tieň,
ja si robím nádeje,
snáď sa niečo udeje...
Dôverne sa ku mne túli,
do hrncov mi očkom škúli:
"Žienka moja premilá,
čo dobré si varila?"
Ja sa dnes naozaj snažím,
miešam šalát, rezne smažím.
A po dobrej večeri,
skončí drahý v posteli.
Ruky po mne však necapká,
do minúty tuho chrapká.

Štvrtok, to je veľká sláva,
v posilke vždy namakáva.
Lebo pracujúci muž,
zaslúži si relax už.
A následne jeho žena,
na materskej vyvalená,
bude za povinnosť mať,
prepotené veci prať
a mastiť boľavé telo,
ktoré sa mu pomstiť chcelo,
že prehnane machroval,
keď s činkami čachroval.

V piatok sa zas sťatý vrátil,
cestou niekde kľúče stratil.
A tak pred susedou Betou,
chcel odomknúť cigaretou.
Beta oči zaostrila,
jazyk dobre naostrila,
cez víkend na stridžom sneme,
prednášala k tejto téme:
Že sa skydol na rohožke,
nohavicu mal v ponožke
a kravatu nakrivo,
vraj bol "Štik, len na pivo!"
Skrátka hanba ako hrom,
dva dni chľastom smrdel dom.

V sobotu sa variť chystá,
v kuchyni pohroma čistá:
Olej a soľ po podlahe,
teflónové hrnce drahé
kovovými lyžicami
doškriabe mi z každej strany.
Na jedlo je právom hrdý,
vraj to bola hračka, tvrdí.
A ja od nadšenia výskam,
špinavá je každá miska,
panvica i vareška,
upratujem do dneška.

V nedeľu na gauči dumám,
akú ťažkú pohodu mám.
Žiadny konflikt, hádka dneska,
keď vtom pípne esemeska.
Vyzvedám, ktože to píše,
hlas mu jemne zakolíše:
"Iba Božka, to nič zlatko,
zajtra sa chce stretnúť krátko."
Božka - vychválená kráska,
to je jeho prvá láska.
Každý týždeň chlapa strieda,
dopustiť však na ňu nedá.
Nech je to už tak či tak,
ide ma z nej trafiť šľak.

Veru, moje milé dámy,
za pravdu snáď každá dá mi,
že život vydatej ženy
nie je práve raj na zemi.
Ale raďte, čo už s nimi,
s tými chlapmi mrchavými?
Musíme len zaťať zuby
a ďalej ich verne ľúbiť🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre