Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
9. nov 2010

@mirka285 no ze bundicka je predsa teplejsia, ked budu z fusaku trcat ramena a ruky.Lebo overal mam z takeho materialu akoby tensia dekovina . Ja totiz nemam pre maleho ziadnu bundu.. musim mu ist nieco pozriet zajtra.

oacka
9. nov 2010

ahojte, kočky.
@erytrea nádherná foto! malý je fešáčisko.
aj ja mám otázku ohľadne obliekania v zime. čo využijem najviac? ja mám tri zimné overaly - 2 super hrubé, jeden taký ľahší ale tiež zimný, zdajú sa mi veľmi praktické, ale neviem, či mi treba aj fusak? načo sa používa fusak? ako sa doň dieťa oblieka? ja mám fusak,čo sa dá vyrobiť z teutonia tašky, ale to je taký akurát do kočíka,ako súčasť kočíka a neprilieha úplne k telu. vysvetlite mi, prosím, načo je dobrý fusak? či mi treba nejaký kúpiť?

mirka285
9. nov 2010

@kafoditka jaj uz chapem teraz...lebo ja mam overal normalny teply,hruby ako bundicka...

kafoditka
9. nov 2010

@oacka z teutonia tasky sa da vyrobit fusak??

mirka285
9. nov 2010

@oacka kedze mas tu fusakotasku,obliekla by som na tvojom mieste kiku do overalu a ta fusakotaska jej tym padom uplne staci..

oacka
9. nov 2010

@kafoditka z tej čo mám ja, áno. neviem,či nie je viac druhov tašiek. ale ten fusak neprilieha k hlave tak ako tie,čo kúpili maxara a bambola. on sa pripne ku kočíku aby sa nezošuchol, ale je to taký vak z neho. @mirka285 takže stačia mi overaly? to som rada.

denisse
9. nov 2010

ahojte ...
@oacka
ja fusak pouzivam ako teplu vypln do kociara .. neobliekam donho malu .. proste je nim vystlany kociar ...

kafoditka
9. nov 2010

@oacka tak teraz som nepochopila ja 😉 som zabudla, ze ty vlastne nemas pevnu korbu ale fusakotasku a tusim si si kupila aj predlzovaci diel, vsak??

oacka
9. nov 2010

@denisse super,tak presne nato je aj ten moj, taká hrubý vak do kočiara. svokra mi donesie nejaký kožený fialový fusak po manželovi,to som zvedavá!!!!! 😀 vozila v ňom mm v sánkach, a keď jej z nich vypadol,ani si to nevšimla a išla ďalej, a on ťuťo v tom fusaku ani neplakal v snehu. 😀

oacka
9. nov 2010

@kafoditka áno, presne tak. z tašky som už urobila fusak,tak teraz sa mi ten predlžovací diel hodí na športiak,lebo to pôsobí ako korbička.ale ešte som s ním vonku nebola.

lenkaaninka
9. nov 2010

ja mám klasický fusak a už ho ma maly v kočíku pod tým deka na tom teda ten fusak malý v nom a navrchu španielska deka ale napríklad dneska ma na sebe body s dlhým a dve mikiny a čiapku a je to v pohodke mne sa zdá že je kludnejši ako keby bol v hrubom overale lebo sa nemôže ani hýbať tak sme to takto vyriešili ale jasné že tomu hrubému overálku sa nevyhneme v zime...

lenkaaninka
9. nov 2010

@oacka 😀 😀

mirka285
9. nov 2010

@oacka no mne osobne by stacila ta fusakotaska,vsak nebudes strkat fusak do fusaku predsaa napr moj fusak tiez neprilieka okolo hlavicky a je to v pohodevsak ja chcem tam malu aj buduci rok este narvat 😀

lenkaaninka
9. nov 2010

baby čo máte chlapčekov sa chcem spýtať ako to je so sťahovaním predkožky?????? v telke minule urolog vravel že do roka sa nemá nič robiť a ked som si čítala nejaké články tak že čím skôr tým lepšie lebo môže byť neskoro a len chirurg. sa to potom dá rišiť. A detská minule mu to kukala ale očkovali ho tak to neriešila že nabudúce..??????? 😒

oacka
9. nov 2010

@lenkaaninka obidvom synovcom švagriná sťahovala. jej kamoška synovi nesťahovala a potom mu to prirástlo a krvácalo, aspoň tak mi to hovorili. vraj sa pod predkožkou môže usádzať aj špina....????ale neviem,nakoľko má švagriná dobré informácie....

mirka285
9. nov 2010

@lenkaaninka ja som stahovala

kafoditka
9. nov 2010

@oacka
@lenkaaninka ano, spina sa tam usadza, ja mu ti pri kupani trolinku stiahnem a umyjem. A pretahovat predkozku budem urcite, ale zacnem, az ked bude mat maly okolo roka. Nasmu Kubovi nepretahovali a ako 6rocnemu mu to museli rezat. Plakal hrozne.. tomu sa chcem vyhnut..

digirat2
9. nov 2010

ahoj...nerieš to ani ty....nieje dobré mu to sťahovať.......pozri,ak sa narodil s tým,že ju ma zrastenú,tak sťahovanie ti nepomôže a babetku,len spôsobíš zbytočnú bolesť....nakolko mu to aj tak budú musieť chirurgicky napraviť.....ten zákrok,nieje nič strašné,chvílková bolesť na ktorú sa rýchlo zabudne.... 🙂

bambola
9. nov 2010

dobreeeee ranko,

konecne mi dieta vcera zaspalo o 21 😵 potom si este cucla o pol 23 a potom spala az do 7 a po papani este potiahla do pol 11 😵
idem sa obriadit a ideme hned aj von lebo je kraaasne slniecko 🙂

PS: Inac v happyfoto maju zase akciu, pre tie co ste nestihli 😉

digirat2
9. nov 2010

@kafoditka ahoj...tam bola chyba,že sa až tak neskoro nato došlo,lebo ako 6ročný už tam mal vzrasty a preto si chlapček vytrpel.....ak mu to ide sťahovať,bez problémov,tak je to v pohode,ale ak sa to robí na silu,taktiež sa babenu spôsobuje bolesť...

oacka
9. nov 2010

@bambola ma s tou akciu dobre nasrali. makala som na tých kalendároch až sa mi z kečky parilo,aby som to stihla a oni to natiahli do 24.11....

lenkaaninka
9. nov 2010

bože baby ja sa mu to bojím takého malého 😖 ved tam má taku malinku dierečku 😀 no dneska skusim čo to spravi trošičku 😉

merikac
9. nov 2010

@alllexa bola som vcera na poradni a uz zo zvyku napisala sestricka do karty, ze je mala plne kojena, na co som s malou dusickou povedala, ze od 4 mesiaca aj 1 tyzdna prikrmujem zeleninkoou a ze teraz som uz pridala aj masko,,,cakala som reakciu doktorky a ona povedala, ze je to spravne, ze od 4 mesiaca mozem kludne,,,, 😉 Tak ma potesila, este mi radila ako si naporcovat masko na male kococky (4-5 kociek), dat zamrazit a tak davat varik k zeleninke,,naco som jej povedala, ze to presne tak mam nachystane,,, 😀

merikac
9. nov 2010

@erytrea rozkosna foto...maly spolupracoval?? lebo Emma sa fotit nechce ☹

sarai
9. nov 2010

@bambola dakujeme, ten clanok som citala. a prave kvoli nemu som sa pytala, co uz davate detom. co je take najvhodnejsie, v com je lepok.

mirka285
9. nov 2010

@merikac vsak co zabudla ze ty uz si ostrielana mamina a taketo veci ovladas uz davno??

merikac
9. nov 2010

@mirka285 a vies, ze si veru nepamatam ako som to riesila pri Denisovi?, len si pamatam,ze jeho som stale napchavala nechutnym ryzovym odvarom,,,ale uz neviem preco.
Inac baby, mne Emme zle znasa tie ockovania- celu noc na ciciku, umrncana s teplotou 38,4....hnackovala...a teraz tiez len mrnci,,uz neviem co snou chudatkom,,nijako nazbera ju obveselit...inac ma uplne studene ruky,,by clovek povedal, ze nema ani teplotu ☹

oacka
9. nov 2010

@merikac no veru,ja si už odteraz pripravujem,ako poviem doktorke,že prikrmujem....ona mi povedala,že sa nemám s príkrmami ponáhľať,že u detí,ktorým hrozí alergia treba byť s príkrmami oopatrný.... to je super,že ti to odobrila.

lutsine
9. nov 2010

@kafoditka aj my trosku stahujeme pri kupani,takto nam to radila doktorka na poradni. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre