Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bambola
10. nov 2010

@erytrea je nas tu dost 🙂

erytrea
10. nov 2010

@denisse a ako casto kojis? a kolko Ti mala v noci prespi? lebo nas maly zacal strasne casto papavat a neviem ci je to normalne alebo je tak rychlo hned zase hladny ☹

erytrea
10. nov 2010

@bambola a vy ste na tom ako?

denisse
10. nov 2010

@erytrea
ja kojim cca kazde tri hodky aj cez den aj v noci ... ak sa mala zobudi skor, co sa casto stava, tak najprv nepredpokladam, ze je hladna a snazim sa zistit, co ju trapi ... brusko, zuby, ... a chvilku ju nosim na rukach ci nezaspi .. ak nie, ponuknem prsnik, ale ona vacsinou nechce ak nie je hladna ...

denisse
10. nov 2010

@erytrea
ona mi doteraz dost vela priberala, tak nechcem kazde zobudenie riesit kojenim ...

lulu1983
10. nov 2010

@erytrea my sme na tom poslednych 10 dni rovnako ako vy. Casto sa v noci budi a uspi ho len prsnik, pocucka dva tri krat a spi dalej, ale zobudi sa aj 10x

denisse
10. nov 2010

@lulu1983
to som mala s prvou dcerou ... ale ja si nemyslim, ze to je hlad .. proste sa zobudi a nevie inak zaspat ako tak, ze si cucne ... s nelou som mala noci, ked som jej davala cucnut aj 15 x ...

lulu1983
10. nov 2010

@denisse Deniska a prejde to? nestane sa z toho zlozvyk? ako si to riesila?

denisse
10. nov 2010

@lulu1983
bohuzial u nas z toho vznikla zavislot a pomohlo az dohovaranie ked mala rok a rozumela tomu, co jej hovorim .. aj tak kvoli tomu preplakala asi 4 noci, ale ja som bola rozhodnuta jej v noci prsnik nedat, az rano, tak sme tie 4 noci nejak zvladli (velmi mi pomohla moja mama) a potom to uz bolo dobre .. kojila som ju do roka a pol vzdy večer a rano ...

lulu1983
10. nov 2010

@denisse fuuuu :( toho sa dost bojim.. ale zase ani nosenie, ani hladkanie nepomaha, place kym nedostane cicku

bambola
10. nov 2010

@erytrea cez den dam ked si vypyta, co je tak kazde 2-3hodky, uspavam ju bohuzial na prse, inak nevie, posledne dni zaspala okolo 11 a spi az do rana do 7 dostane papat a este pospi do pol 10, niekedy viac 🙂

lulu1983
10. nov 2010

@bambola pekne 🙂 risko zaspava uz okolo pol osmej vecer, ale potiahne do pol jedenastej a potom je kazdu hodinku hore :(

denisse
10. nov 2010

@lulu1983
a ked sa zobudila v noci, tak som jej dala UM z flase ... potrebovala som si setrit prsniky, uz som mala bradavky v dezolatnom stave skrz moj ekzem ... ale to UM asi tiez nebolo stastne riesenie, lebo ho vecer a rano pije z flase doteraz (teda uz kravske, ale furt z flase s dudlikom) a nechce sa jej vzdat 😒

denisse
10. nov 2010

@lulu1983
@bambola
tak barunka zaspava okolo 21, ale teraz ked ju trapia zuby tak s nou bojujem aj do 23 aj dlhsie, kym zaspi a potom sa budi kazde dve az tri hodky ... ale ako hovorim, nie vzdy ju kojim ...
a dnes napriklad sa zobudila o 3.30 a zaspala az o 6 .. a nepomahalo nic, ani prsnik, ani hladkanie, ani nosenie, ani v kociari ... od 6 spala do 6.45, to som ju nakojila a nastastie spala potom este do 9.45 ...

bambola
10. nov 2010

@denisse no mas to vesele. ja mam velmi rada svoj spanok a dufam, ze som si ju teraz neprechvalila tak si poklopem, ale ak je aspon trosku do rodiny tak bude tolko spavat aj nadalej 😀

denisse
10. nov 2010

@bambola
ja zase nie som velky spac, ale spanok samozrejme potrebujem a ked dlhodobo malo spim, tak mi chyba odpocinok ..
ale celkovo radsej odpocivam inak nez spanim, lebo rada si odpocinok vychutnavam a ked spim, tak o sebe neviem 😀
takze ak by vymysleli tablektu namiesto spanku, tak by som bola prvy zakaznik asi 🙂
tym nechcem vobec povedat, ze mi nevadi, ze mala nespi ... prave naopak a pre istotu od narodenia chodim spat sucasne s nou, lebo neviem, co za noc ma caka ...

bambola
10. nov 2010

@denisse no mne tiez niekedy pride luto, ze som vla spala a ze som mohla spravit nieco uzitocne, preto teraz zvyknem vstavat s mm kedy ide rano do prace a aj kvoli skole lebo inokedy sa nestiham venovat studiu

bambola
10. nov 2010

inaaaaaaaaaaac dnes je ten den ked som si pred rokom nasla | | 😉

robika
10. nov 2010

Ahojte, uz som tu zopar dni nebola a neviem ci tolko stran co ste zapisali budem stihat citat...
no mali sme tazke dni, lebo Filipko aj ja sme sucasne ochoreli, co bolo na jednej strane dobre, ze som ochorela aj ja, lebo dostaval protilatky v mliecku, ale na druhej strane, som sa mu nevladala vobec venovat, ledva som bola schopna dat mu papat... bola u nas navsteva a jeden z nich kaslal, tak nam sem dovliekol virus urcite, ale uz to je nastastie lepsie, sice je este cely zahlieneny ale uz mu to ustupuje...

alllexa
10. nov 2010

@erytrea - ja tiez len kojim, nas papa kazde dve hodiny... Akurat v noci ma aj tva trojhodinove intervaly.

lulu1983
10. nov 2010

@robika to mi je luto... skoro sa uzdravte ☹

lulu1983
10. nov 2010

@alllexa jeeej, to je super. A Misko si vyziada papanie placom po tych 2 hodinach, alebo mu sama ponuknes prso?

alllexa
10. nov 2010

@lulu1983 - vyziada si to, ved by neprezil, keby sa po 2 hodinach nenajedol🙂

mirka285
10. nov 2010

ahojte...fu tak ja si ani neviem predstavit keby som vstavala v noci kazde tri hodiny alebo nebodaj este castejsie 😕 klobuk dolu baby ktore tak musite vstavat,ako zvykla by som aj ja keby som musela ale som rada ze nemusim 😉 nas jediny problem je asi ten ze mala neni kocikova,dnes bol so mnou Gabo na prechadzke,tak Linda asi 40 minut pekne vydrzala v kociku a potom zacala tak vrestat,ze ju chvilu niesol na rukach a potom bola ticho dalsich 40 minut,takze celkom sa vyvetrala...a kupili sme dnes malej nove nausnicky lebo sme zistili ze tie krasne co ma,su trosku tazke na jej drobne usko a natahuju jej dierku,tak sme sa rozhodli ze jej ich odlozime ked bude starsia...

robika
10. nov 2010

@lulu1983 dakujem 🙂

@alllexa ja tiez iba kojim, Filipko este nic ine nemal v puse okrem mliecka, u nas su 3 hodinove intervaly aj cez den aj v noci, akurat teraz ako sme chori zvykne si cez den vypytat aj castejsie... akurat my mame problem, lebo nechce z flase, teda nevie ako sa pije z flase, normalne to asi zabudol, lebo naposledy mal flasu asi pred 2 mesiacmi... takze ked sa bude citit lepsie ideme trenovat flasu...

robika
10. nov 2010

@mirka285 mne to vstavanie v noci ani nepride, na zaciatku som bola velmi unavena a musela som si cez den lahnut, ale teraz uz nie, sila zvyku, normalne ked zaspim, po 3 hodinach sa zobudim a cakam kedy sa zobudi maly, uz som naprogramovana 🙂

mojalili
10. nov 2010

@alllexa pripajam sa k tebe, niekedy aj menej intervaly - 1,5 hodinove, niekedy si pripadam, ze nic ine nerobim, len mam cecky vytiahnute a kojim.....v noci podla uvazenia, niekedy potiahne 5 hodin, potom kazde 2 hodiny...ako kedy... 😒 nIEKEDY SA herec obudi o polnoci, vraj je vyspaty...tak sme aj 2 hodiny hore... 😒

mirka285
10. nov 2010

no ved aj ja by som si urcite zvykla,ale som rada,ze nemusim.....baby mne sa uz Linda zacala pretacat z chrbta na brusko a aj opacne 🙂

alllexa
10. nov 2010

@robika - aj ja som si celkom dobre zvykla na to nocne vstavanie, i ked fakt je, ze mi to prve dva mesiace prislo ako horor. Mozno aj kvoli tomu, ze ten organizmus po porode bol este vycerpany. Navyse, ani cez den som si nikdy nemohla lahnut, lebo maly proste nespal, maximalne pol hodinku, a to som bola rada, ked som nieco stihla urobit, najest sa a tak. A teraz je lepsie aj to, ze uz v noci sa umudril a nema take kratke intervaly.

@mirka285 - tak to mas blbe, ze Ti nechce byt v kociku, ja si vzdy vonku oddychnem, lebo aspon vtedy je ticho🙂 I ked zase tiez nemozem byt dlho, lebo potom zacne plakat od hladu🙂 Tak vzdy idem tak, ze nakojim a rychle ho obleciem a ideme von, aby bola ta pauza co najdlhsia.

@mojalili - mne v noci potiahne max. 4 a pol hodiny, najlepsie je to po pol jedenastej-jedenastej, kedy zaspava, a potom taha niekedy az do takej tretej. Predtym to bol horor aj v noci, lebo tahal nemilosrdne kazde dve hodiny, takze som kojila 12 krat za den minimalne 20 minut, takze cisty cas kojenia 4 hodiny za den🙂.

denisse
10. nov 2010

@mirka285
gratulujem 🙂
barunka sa uz sikovne toci na brusko, ale opacne jej to este nejde ... ale akonahle ju pretocim na chrbat,, tak okamzite je zas na bruchu ... do jednej strany jej to ide lepsie a do druhej sa viac morduje ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre