Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

cigaretka5
11. nov 2010

@mirka285 hej rakusko ovladam aj ja,len sa mi zda este skoro s malou

alllexa
11. nov 2010

@oacka - mas pravdu, treba aerobne cvicenie. Tepovka by mala byt 50 - 70% maximalnej tepovej frekvencie, cize okolo 100 - 130 uderov za minutu. Mne osobne sportovy lekar povedal, ze by som mala cvicit cca hodinu tri razy do tyzdna pri tepovke 130. Ale to nie kvoli schudnutiu (vtedy som mala dobru hmotnost) ale kvoli kondicke🙂
Co sa tyka kojenia, trochu sa oavam, ze mi pojde do mlieka kyselina mliecna a maly to bude odmietat. Takze taketo kardio cvicenie skusim asi az vo februari. Pripadne sa ma cvicit hned po kojeni, aby bola potom co najdlhsia pauza do dalsieho kojenia.
A co sa tyka posilky, tak je pravda, ze tym moc clovek neschudne, ale je to dobre na to, ze clovek, ktory ma viac svalovej hmoty, lahsie chudne a napriklad aj v pokoji spali viac kalorii ako ten, co ma tuk.

mirka285
11. nov 2010

@kafoditka a keby si mu to aspon tri krat denne umyla repikom,ten by mu to nevysusil?ci?

alllexa
11. nov 2010

@mirka285 - fiha, ved to je super hmotnost! A Ty z coho chces vlastne schudnut?🙂 Ale je pravda, ze pri zhadzovani treba predovsetkym upravit stravu, to je asi 70% uspechu.

mirka285
11. nov 2010

@cigaretka5 tiez si myslim ze zbytocne s takym malym do Rakuska,preto aj my tento rok ostavame na Slovensku,mozno baby poradia daco,hm?

kafoditka
11. nov 2010

@mirka285 vyskusam.. v pondelok mam poradnu s Fifkom tak sa jej na to este opytam.. Miri ako sa Linde vyvija ten hemangiom na chrbte? mojmu to na hlavicke vystupilo, ma tam taky hrbolcek z toho.. a na kolienku mu to trochu mizne

mirka285
11. nov 2010

@alllexa moja normalna hmotnost,ja hovorim moja idealna je 53 a to mi ver ze nie som vtedy vychudnuta,ale uspokojim sa aj s 55 timi,predsa uz som po dvoch detoch a nie som najmladsia 😀

mirka285
11. nov 2010

@kafoditka aj moja ma hrbolcek,a nemizne jej to...dokyna kazala natierat olivovym olejom a nic s tym nerobit,vraj uvidime co to spravi do roka a potom budeme riesit....

miki060707
11. nov 2010

@kafoditka hemangiom je taký červený flak??? lebo aj mi to máme na hlave, dva červené flaky, že to je ono...

mirka285
11. nov 2010

@alllexa a ja som nizka,aby si si nemyslela,meriam len 1,63 cm..

mojalili
11. nov 2010

@merikac bodaj by...
MNA ASI SLAK TRAFIIII---konecne mi Danko zaspal, asi mu lezu ku vsetkemu uz horne jednotky, tak rumazga....ja ze si lahnem,sak som nespala celu noc...a susedia podomnou menia okna.....akoby mi moj byt burali 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

kafoditka
11. nov 2010

@miki060707 ano to je ono, moj Filip to ma presne ako malinu 😉

miki060707
11. nov 2010

@kafoditka mi to máme vačšie, no má sa to stratiť, som zvedava....ked reve, alebo sa nervačí, tak to ma červenéé a ked je kludný, tak také ružovkasté...

kafoditka
11. nov 2010

@miki060707 presne tak 😉

mirka285
11. nov 2010

no baby moja to ma cervene a vystupene stale,neverim ze jej to zmizne,ona to nema len taky fliacik,ma to dost vyrazne...

denisse
11. nov 2010

baby, minule ste sa bavili o detskych pesnickach ... tak odporucam toto CD, vyborne naspievane tie bezne pesnicky, ktore vsetci poznate 🙂

http://www.suprshop.cz/shop_item.php?id=510144

bambola
11. nov 2010

@kafoditka
@miki060707 aj nasa ma vzadu na hlavke take cervene flaky ale tak mm povedal, ze to je od porodu a ze to zmizne, tak som sa s tym nejako nezaoberala a dokina tiez nic nepovedala

bambola
11. nov 2010

tak dievcata my uz sme aj o vyse dvojhodinovej vychadzke 🙂 chcela som este stihnut slniecko lebo poobede zvykne zmiznut 😉 mala sa ku podivu zobudila uz o pol 9 ale potom mi cely cas pekne von buvala v kociku 🙂

zajtra ideme na tie kramare, kedze ideme mhd neviete mi poradit ci je lepsie ist s kocikom allebo s manducou? ja by som brala manducu ale ci ju nebude tazke potom tam v ambulancii vyzliekat a vsetky veci len tak pohodene (nie v kociku) a potom ju este pchat do manducy tam..... no neviem 😒 na druhej strane som mhd este nesla s kocikom a neviem ako je to tam v ambulancii a cakarni, ci sa tam zmesti s kocikom.......neporadite mi?

mojalili
11. nov 2010

Vcera sme s detmi robili predsnidavky, teda ja a oni mi robili takyto koncert....

https://www.youtube.com/watch?v=QSWhVJul9YA

denisse
11. nov 2010

@mojalili
krasne spieva lili ... uzasna je ... 🙂
a danko jak ju doprevadza .. parada ... 🙂

noemarta
11. nov 2010

Caute holky,
@kafoditka nam predpisala nasa pediatricka taku zarabanu mast s kyselinou mliecnou a mame to natierat stale. Lebo nic ine jej nezaberalo.
Baby z BA a blizke okolie, Katty17 dala navrh, ze ci sa zajtra nestretneme na strkovci kocikovat co vy na to?????
Neviem sice ake bude pocka, ale vsak hadam pekne.
Kto mate zaujem, dajte vediet. 😉

merikac
11. nov 2010

@macik27- Karolínka je chutnučká na fotke, vidieť, žš má z tej polohy radosť 😵
@monline- gratulka k 5. mesiačiku a čože mlému včera bolo, keď tak bojkotoval, žeby, tiež zúbky?! 😕 -veď nech aj tatino vie čo je to,,neuškodí mu, keď si to občas odskáču aj oni- ináč by nas mali za dokonalé, ktoré zvládaju každú situáciu 😀
-dnes mi doslo to choditko,,ked to clovek sklada, tak ma pocit, že sa kažkou chvíľkou rozpadne 😠 - ale v celku je v pohode,,malá sa vytešovala, až výskala,,ale dlho jej to nevydržalo 😀 - a spomínala si tie chodítka, čo sa tlača- neviem, mám pocit, že to až tak nevyužeje- veď to už bude musieť vedieť stáť, aby popri ňom dieťa chodilo?- alebo je to len moja utvkelá predstava?!
@lulu1983- 😀 ,krozkošný s tými okuliarmi 😀 - a prežili to bez následkov?! 😀
@alllexa - ty si si tiež kúpila niečo na cvičenie- ako plutvy to vyzeralo, ak dobre pamatám- aj to zaberá, maš kedy na tom cvičiť?
@kafoditka -myslim, že keby bola svokra prinútená, tak by malého bez problémov prebalila,,- možno len mala pred tebou trému, že čo ak to nebude také dokonalé?! 😉 😀 a šušula bolí preto,lebo necvičíš pravidelne,,teda u mna to tak funguje,,aj ked sa po dlhom čase posadím na bajk, tak to potom ledva rozchodím,,ale potom je už ok,ked to praktizujem čatejsie 😀
@kafoditka - ja dávam malej seba med krem na tvár- taky vo pumpičkovej tube, mozno by zabral,ale ťažko povedať z čoho ma tie vyrážkky? neškodí mu prášok na pranie, alebo aviváž?...možno ma citlivejšiu pokožku
@mojalili- neboj zúbky zvládnete, len aby sa nepridružila iná pliaga 😵
@mirka285 - moja neter mala taký fliači, dosť veľký- presne ako píše, taký vystúpený, ale okolo 5-6 roku jej to zmizlo,,mala to načele,, teda prechod medzi hlávkou a čelom- doť viditeľné
@bambola - ja som bola tiež na prechádzke doobeda,,ale vydržala spať, presne 10 minút a potom hádzala úsmevy a začala sa pýtať na ruky, tak sme rýchlo pádili domov 😠

bambola
11. nov 2010

@noemarta ja by som sla 🙂 ale zajtra mame "vylet" na kramare 🙄

sarai
11. nov 2010

@robika ides Filipka ucit na flasku? moja tiez z flase pred asi 3 mesiacmi jedla normalne. teraz som to skusila a vobec to nevie. len ju ozuzlava. a mam pocit, ze sa to asi nenauci.

alllexa
11. nov 2010

@merikac - ano, je to monoplutva, plavem s tym dva krat do tyzdna na treningoch. Prave som tu pisala, ze maleho strazi mama alebo mm, a boli sme uz aj vsetci traja - mm ho vzal na tribunu a pozerali sa na mna🙂 Idealne by bolo, keby sme mohli naraz s mm plavat.

@noemarta @bambola - aj my ideme zajtra s malym na Kramare...

Prave robim krem brule, vcera davali recept v damskom magazine, tak som zvedava ako to dopadne, mm ma dnes meniny🙂

bambola
11. nov 2010

@alllexa alex a na co idete?

katty17
11. nov 2010

@mirka285 - miri idealny tep pri cviceni ak chces schudnut je cca 21-22 tepov za 10 sekunt. vtedy sa chudne 🙂 ak by si mala viac tak ti to ide do svalstva 🙂 ja mam vzdy viac. mam pocit ze by som musela stat a nic nerobi aby som mala taky nizky tep 😀 . ja vazim 61-62 kg a tiez to chcem dat na 55 kg. cize este mam streku pred sebou . 😉
@kafoditka - idem ti kuknt to video na brusko. ale je to vazne makacka. povies si sice ze je to len osem minut ale treba skusit 😉

katty17
11. nov 2010
sarai
11. nov 2010

ahojte, aj vase deti tolko slintaju? moja nosi cely den podbradnik, lebo inac by som ju musela prezliekat podchvilou, co tolko slinta. furt si olizuje prsty, celu ruku a vsetko, co sa jej dostane pod ruky. moze to suvisiet so zubami, ale ona to uz robi vyse mesiaca.

lulu1983
11. nov 2010

@merikac ano, okuliare su ultra lahke, extremne trvacne a boli aj hriesne drahe 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre