Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
16. nov 2010

@sarai a preco kasicku?mala by si zacat zeleninkou,kasa je tazka na zaciatok.....

noemarta
16. nov 2010

@maxara peti, ale vytiahni jej tu teplejsiu vlozku a vobec ju nenaobliekaj, lebo ju budes mat nervnu, ze jej je teplo, my tak chodime furt von, bodyno a na to lahsiu bundu a sup ju do fusaka. potom podaj spravy co a jak. pa 🙂
@mirka285 a coze coze sa s tebou deje ze si nespala, co mas za mna cestovnu horucku????
Ja som sa zas konecne vyspala, vcera som uz pred osmou zaspala s malou, takze o pol noci som sa zobudila vyspata 🙂 🙂
ja idem robit dnes cinu, tak viac aby mal mm co jest ked tu nebudeme. joooj, aj sa tesim, aj mam strach trochu, hlavne z tej cesty, ako to mala cele znesie. 😕
Inak vcera som bola v tescu a kupila som malej veci, mali celkom dobry vyber 😉 😉

sarai
16. nov 2010

@mirka285 to este nechcem prikrmovat, len na vecer dat kasicku od 4. mesiaca, aby lepsie spala. chcem dat kasicku a normalne za nou aj dokojit. a to len sem-tam dat. nie kazdy den. len skusit, co to spravi.

mirka285
16. nov 2010

@sarai ked sa dieta budi v noci tak sa bude bude budit aj po kasicke.....

noemarta
16. nov 2010

@sarai no ja tiez len kojim, ale kasicku by som urcite nedavala na zaciatok, skor ako pise mirka po troske zacat so zeleninkou. 😉

zrzulka
16. nov 2010

@noemarta kam cestujes s malickou??? len vy dve same??, my ideme na vianoce na vychod tiez by som najradsej nikam nesla ked si predstavim najmenej 6 hodin s 2 detmi v autosedackach 😝 😝 😝 napis potom ako ste cestu zvladli 😉

mirka285
16. nov 2010

@noemarta jaaj moja a vies,ze ti aj v dobrom zavidim?ja by som tiez isla na nejaky vylet 😀 ale ja tak mozem ist dnes poobede akurat tak do Auparku,nech mi daju dole ten kod z tej mikiny ktory mi minuly tyzden tam nechali 😠

mojalili
16. nov 2010

@sarai Boli sme u lekara, a ten skonstatoval, ze mozem zacat. NAvyse sme brali ATB, ani po probiotikach neprestal hnackovat, tak som mu dala mrkvu, ta vraj zapeká a aj ryzovu kasu na noc.....upravilo sa to. NAvyse Danko stale jedol, kazdu hodinu a reval. BOl chudak hladny, teraz to viem.
On tak krasne papa prikrmi, celu lyzicku pekne zblajzne, nevypluva.Dnes som kupila ten sladky zemiak a karfiol,tak bude bašta, napapa sa pekne.... Zje....hm...viete, co su tie ndobky od Aventu? Tak to spapa cele....

Ale ako pisu kočky, zacni zeleninovym prikrmom, kasu som zacala neskor... A navyse nemozes dat kašu na noc prvykrat.....aby si videla reakciu, ked som dala 1.x kasu, tak okolo 17tej, aby som videla, ako reaguje...

mirka285
16. nov 2010

@mojalili dobry jedak,ta moja ma tu nadobku na 4 krat 😀

noemarta
16. nov 2010

@zrzulka ideme bez mm s nasimi do polska (cca 8-9 hodin cesty) k rodine. nooo, som aj ja zvedava ako to zvladneme, myslim tu cestu 🙂
@mirka285 inac to je sila, ze si nepipala 😕 😕 nam sa to tiez davnejsie stalo a mm to chcel dat doma dole, ale to nehroziiii, to by sa rychlejsie ten tovar znicil ako ten cvok.... ☹ 😒
babyyy, asi neexistuje nieco take ako kinedril pre batola zeee hi hi 🙂 😉

zrzulka
16. nov 2010

@mirka285 mikca nepiskala???ako sa ti ju podarilo prepasovat cez bezpecnostny system???

mojalili
16. nov 2010

@mirka285 Veru je Miri, necudujem sa, ze mi vrieskal do hladu. Ved vzdy vysal obe prska a za hodinu chcel este...teraz je krasne spokojnyyyy 🙂

Jaj kočky, sla by som i ja rada von na nakupy, len u nas tu zriadili konecne az 1 normalny obchod s oblecenim...niet ani kde... 😒

zrzulka
16. nov 2010

@noemarta no tak drzim palce nech to zvladnete, my ked sme s malou zvykli cestovat kym bola mala na vychod tak sa dalo lebo ona to viacmenej prespala, robili sme castejsie prestavky ale teraz s 2 to bude veruze zaujimave este sme nesli dalej s obomi ako do ba....aj to ked ma maly zly den tak celu cestu prevrieska 😝

noemarta
16. nov 2010

@mojalili tak ale z druhej strany, aspon vela neminies a usetris, hihi 😉
A kedy sa stahujete???

sarai
16. nov 2010

@mojalili moja tiez je dost casto a teraz hlavne v noci aj kazdu hodinu. a stolicu ma tiez taku redsiu. bolievalo ju brusko - teda este aj bolieva, a vselicim sme to liecili. no moc to nepomahalo.
@noemarta
@mirka285 zelenina sa dava cez den, nie?
a tu kasu mam ryzovo-mliecnu. doktor mi vravel, ze ak jej nieco chcem dat, tak mam skusit mliecne veci od takeho 5. mesiaca. ze by aspon babo nemalo byt alergicke na mlieko, ked sa to zavadza popri kojeni. preto som skusila to. mam aj sunar, ale ten som nedala. myslite, ze to by bolo lepsie?

mirka285
16. nov 2010

baby veru nepipala,takze nechapem...zistila som to az doma ked som tu mikinu chcela schovat lebo je to pre Gaba na Vianoce,si predstavte zeby som si to nevsimla a dala mu darcek s kodom 😀
@noemarta a to mas pravdu ze to nedam dolu ani za boha....

noemarta
16. nov 2010

@sarai aj nasa sa teraz budi dost casto, stane sa ze aj co hodku, ale v podstate ona neni hladna, ona len tak mrnci, ale spi, tak ju musim utisit, dat dudel a spi dalej. Takze mozno maju teraz take obdobie, ze su castejsie hore, aleboooo im idu zuby. 😕
Ale ked mas pocit, ze je hladna, tak jej skus dat radsej ten sunar.

mirka285
16. nov 2010

@sarai ved si precitaj nejake linky o prikrmoch,ma sa zacat zeleninkou,potom sa do toho moze pridat masko,potom ovocne prikrmy a nakoniec kase.....okolo 5 mesiaca s moze dat korka z chlebika,kvoli zisteniu celiaklie....sama pises ze malu bolieva brusko a chces jej dat kasu,ved tym jej len zatazis este viac zaludok.....urcite by som jej dala radsej UM ked je este hladna,ale nie hned kasu....

noemarta
16. nov 2010

@mirka285 miri, mas uz pre malu rukavice, popripade daj typ kde si kupila, lebo ja som presla vcera tri obchody a nikde nemaju pre takych drobcov a ja chcem tie co tam nasuchnes iba ruku, ziadne prsty...

mirka285
16. nov 2010

@noemarta ja mam overal a tam su k nemu aj rukavice,a potom mam este jedny co nasuchnes a su take ako flysove,je k tomu aj ciapka za 5 euri z Tesca...

filialka
16. nov 2010

ahojte maminky. My budemem mat 28.11 -4mes. Aeste som sa nepitala lekarky na prikrmy. ale ja mam Celiakiu.. a niekto mi hovoril ze kym nebudeme mat testy ako 6mes. tak mu nic nemam davat...ale ako zeleninku by mohol nie?? ved iba trosku

noemarta
16. nov 2010

@mirka285 take kremove vlnene??? lebo iba tie tam mali, ale to sa mi nepozdavalo...

sarai
16. nov 2010

@mirka285 ja este nechcem prikrmovat, preto som myslela na kasu. aj nase mamy zacali s kasou. aj ked viem, ze to uz je vela rokov dozadu a dnes sa uz odporuca uplne nieco ine. tak mozno skusim sunar.
@noemarta dudel moja nechce, vypluva ho. ked sa zobudi, krmim ju, lebo vzdy taha. tak sa budei asi kvoli hladu. zuby jej este asi nejdu, nemam ten pocit. a kukala som jej aj na dasienka a zatial nema ziaden naznak.

mirka285
16. nov 2010

@noemarta nie boli take biele a mali nakreslene akoby ruzove macacie labky a k tomu taka ciapka ako maciatko,ale ja som ich kupila uz asi pred dvomi mesiacmi,to bol nejaky vypredaj....
@sarai jaj hlavne nehovor s cim zacinali nase mami,nato mam alergiu,v minulosti sa deti nevozili v autosedackach,tak ani teraz nebudem?vyvoj ide dopredu,treba sa prisposobit dobe,a to cim sa zacina prikrmovat nie je moj vymysel,ale je to odporucanie na zaklade nejakeho studia....
@filialka porad sa so svojou dr,ona ti povie ci uz je vhodne prikrmovat....

sarai
16. nov 2010

@mirka285 vsak to je jasne, tym sa ani neriadim. aj ked pocuvam okolo seba, co som jej uz pomaly od tretieho mesiaca nedala polievku. ze ja sa tomu nerozumiem 😒

noemarta
16. nov 2010

@sarai tak takymi sa neriad, a takych ani nepocuvaj, jednym uchod dnu, druhym von, lebo potom neskorsom veku dietata si budes trieskat hlavu.... 😒

noemarta
16. nov 2010

@mirka285 tak take tam uz nic nemali, total ze nic, ved uvidim, mozno urobim velky nakup v polsku, uz aj pod stromcek.
Inac vcera som dobre nakupila aj pre seba, suknicku, svetrik, hrube pancuchy, fasa kraaasne pyzamko... joooj, som spokojnaaa. 🙂

mirka285
16. nov 2010

@noemarta som presne nato myslela ze v Polsku by si mohla spravit nakup 😉 takze aj seba si ohakla?ale vsak treba...
@sarai no to su taki mudrlanti co prd vedia a potom,ze je tolko alergikov...zacni pekne so zeleninkou,a ked sa ti zda ze mala je hladna,dokrm ju umelym mliekom vecer...

sarai
16. nov 2010

@mirka285
@noemarta
ok, diky za rady.

noemarta
16. nov 2010

no idem ja nieco robit, ved cas leti, idem varit, balit, zehlit, a upratat barak.
zatim pa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre