Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
5. dec 2010

@robika nemas zaco 🙂
@aalexis007 ja nerobim zasoby,vzdy mu zmixujem len malo,a co nezje,dam na druhy den....pride mi zbytocne robit zasoby do mraznicky ked nase deti aj tak postupne jedia ine jedlo ...a nase deti uz nie su take male aby nemohli ist von je ked je -5,to plati pre novorodencov naozaj male babatka....ved by ma z toho drblo keby som celu zimu trcala doma 😕 ale ked si chces jedlo zamrazit,tak kludne,mozes si ho dat napr. do tych aventackych via poharikov a rozmrazovat potom v horucom kupeli....

mirka285
5. dec 2010

@maxara a ja ze kam zmizla 😀 baby este som sa vas chcela opytat,vy zohrievate prikrmy???lebo ja zohrievam vsetko,este aj ovocny prikrm,aj banan zohrievam...

tinaki1275
5. dec 2010

@aalexis007 aj my mame v stredu ockovanie ,uz tretie..uz teraz sa desim..my mame 48 hodin teploty a sme mrzuti strasne a placlivi...a minule sme mali uplne opuchnutu nozku...dufam ze vas to obide..drzim palce..a my mame 5 mesiacov den po vas 🙂

tinaki1275
5. dec 2010

@mirka285 ohrievam vzdy inac to nechce..dam to na 20 sec do mikrovlnky...zatial davam ale len zeleninu..

aalexis007
5. dec 2010

@mirka285 🙂 veď aj mňa by asi porazilo, keby som musela byť celú zimu vo vnútri. Aj včera keď bolo tak krásne slnečno som bola vonku aspoň na pol hodinku. Malého som poriadne obliekla a bolo nám super. Len už ho ledva dám do vaničky. Asi budem musieť vytiahnuť šporťák. 😉 Veď aj ja budem vždy variť malému príkrmy a keď nespapá tak dám do chladničky, na druhý deň spapá. A niečo si určite dám aj do mrazničky, v prípade potreby bude hneď po ruke. 🙂 A myslím si, že je normálne zohrievať všetko - veď by to malému asi také studené (resp. izbovej teploty) asi nechutilo.

aalexis007
5. dec 2010

@tinaki1275 my sme zatiaľ všetky očkovania zvládli úplne bez nejakých komplikácií. Dúfam, že to bude aj teraz tak. Už sa ale veľmi teším, že koľko bude vážiť. Doma ho aj vážim ale nieje to také presné 🙂 Vždy sa odvážim ja, a potom si ho zoberiem na ruky a odvážime sa spolu.Včera sme sa takto vážili a mal by mať nejakých 7200 g. Tak som veľmi zvedavá 😵

maxara
5. dec 2010

@aalexis007 ani ja si nemrazim dopredu.. teda hotove.. jedine, co som si namrazila, su take balicky z cerstvej zeleniny a maska, ale tie mozem pouzit aj ja pre seba, alebo normalne na polievku, male mnozstvo.. 🙂 aby som mala.. ale zatial robim vsetko z tej co mam este normalne v garazi .. z maminej zahrady, len akurat zacala vadnut, tak preto som si ju nacistila, a porobila balicky..

oacka
5. dec 2010

kočky,ako vyzeralo zahojené očkovanie po TBC,ke´d vašich drobcov očkovali do nožičky? Kika tam má už len červený fľak a zas ju neočkovala,že to ešte nemá zahojené. nesmie tam byť vobec nič????? ona je tu už posledná,čo nemá okrem TBC žiadne očkovanie. 😠 😠 😠

oacka
5. dec 2010

@tinaki1275 ako to dopadlo s mačkami?

denisse
5. dec 2010

ahojte
@oacka
my mame cerveny flak stale a sme davno po ockovani .. podla mna ked to nehnisa a nie je zapalene, tak je to ok ..

Inak ja som smutna ... nela je zase chora, teda ma len nadchu, to by nevadilo (bola az 4 dni v skolke po predoslej chorobe), ale tento tyzden mame ist s barunkou na druhu hexu a ked mi ju nela nakazi, tak to zase budeme odkladat ...

a co je horsie ... ozvala sa mi moja operovana platnicka .. odvcera ma dooost boli noha z toho a barunku vecer inak ako na rukach uspat neviem ... snazim sa co najmenej ju nosit, ale trosku musim ... a bojiiiim sa, ze mi to tam cele rupne znova a sa vobec nepostavim ☹ ☹

meruska
5. dec 2010

Baby u vás kedy chodí Mikuláš?

mirka285
5. dec 2010

@meruska vecer nalestime cizmy a rano si v nich nieco najdeme 🙂

kafoditka
5. dec 2010

Ahojte 🙂
Tak ja som doobeda upratovala a teraz sme sa boli na hodinku s malym vyvetrat.. Peto sile so svokrou na vianocne trhy do Incheby, a ked sa vratia ideme piect medovnicky 😵 😵 Jaj tesim sa, milujem tu vonu 🙂
@meruska u nas chodi Mikulas zajtra rano 😉
@mirka285 ja ohrievam len prikrmy masove, zeleninove. Ovocie ako popuceny banan alebo potrete jablcko neohrievam..

meruska
5. dec 2010

@mirka285 u nás bude asi chodiť pred večerom, aby si aj tatik užil

tinaki1275
5. dec 2010

@denisse no to ti nezavidim tu platnicku ..☹ja som pred desiatimi rokmi mala dve platnicky vonku,(jedna mi skoro precvikla sedaci nerv)..-teda to co z nich zostalo po mojich 10 rokoch modernej gymnastiky na poloprofesionalnej urovni ..☹ tie z mi to odporucili operovat,ale nedala som ..a pravda je ze sa to obcas ozyva,ale aj lyzujem a zatial to bolo ok ..akurat mi bol vyslovene zakazany prirodzeny porod .. amala som strasne bolesti v poslednych 2 mesiacoch tehotenstva..ani sediet som nemohla..tak si davaj pozor...

tinaki1275
5. dec 2010

@oacka kocura som nasla hned v ten vecer na cintorine.,vedla toho parkoviska co som zastala..a macka sa nasla vcera v noci ..takze sme uz komplet..🙂

mirka285
5. dec 2010

@kafoditka ja ohrievam ovocne vyzivy vsetky a cerstve ovocie preto lebo ho skladujem v ladnicke a taky studeny banan by mi nezjedla..baby tak upiekla som kolac a nechuti mi ☹ prvy krat mi nechuti co som si napiekla,Gabo je na sladke takze viem ze on ho zje,ale mne vobec nechuti,je mi suchy,a moc vysoky...proste pripomina mi babovku ☹

mirka285
5. dec 2010

@kafoditka nalada uz vylepsena?mne prave klesla,kurnik,od desiatej sa motam doteraz pri sporaku a prd z toho...aspon ze vepro,knedlo,zelo som urobila vyborne,az sa ti moji chlapi zalizovali a kazdy si dal 6 knedli,a chvalili ma do neba...no nic aspon ho nebudem zrat a nepriberiem 😀

tinaki1275
5. dec 2010

jezis baby ja som si az teraz uvedomila ze je mikulasa zajtra..uz mi je z toho zase do revu 😢 ...tu sice maju v kalendari Nikolaja zajtra ale nejako to neslavia...a moja mamina chudera kazdy rok aj ked nie sme doma aj mne aj segre kupuje darcek na mikulasa..

kafoditka
5. dec 2010

@mirka285 ano ano nalada lepsia, vyburila som sa pri upratovani 😀 prosim ta, tym kolacom si si vykompenzovala ten svetovy obed 😀 nevadi, aspon budes vediet, ze druhy krat ho piect nebudes a ked ho jedia tvoji chlapi tak neverim, ze nie je chutny 😉 Svokra teraz dosla a doniesla prave polske krovky, take, co sa vo vnutri natahuju, mnam 😝

mirka285
5. dec 2010

@kafoditka Gabo zje vsetky kolace,ja som len ostala sklamana,leb od rana mam chut na kolac,vybrala som tento lebo tam isli broskyne a tvaroh a nechuti mi...je taky ze na ranajky ku kave ale nie ako dezert po dobrom obede...ty vies co tym myslim,ze?a veru druhykrat ho uz piect nebudem,ale zas na druhej strane treba skusat aj nove recepty...akoze moja Linda zacala jest prikrmy jedna radost...ako doteraz skoro vobec nechcela,ona sa teraz rozplace ze ma malo 😕
@tinaki1275 nebud smutna 😔 a to je od maminy ake mile 🙂

noemarta
5. dec 2010

caute herecky,
my si tiez vecer nalestime cizmy a a a a rano si dufam v nich nieco najdeme 😉
Ja som dnes piekla strudlu, prisli nasi vsetko zhltali a a a zas sme bez kolaca, normalne mam chut ist upiect este nieco, lebo kupila som si novu sviecku od bris ze pernikovu, a zapalila som ju a cely barak voni medovnikmi, oooch origos vianocna atmoska 🙂 🙂

kafoditka
5. dec 2010

@mirka285 hej viem, ako to myslis 😉 to je super, ze sa Linda rozjedla, mne Filip cely tyzden vymysla a nechce jest. To, co mu uvarim stale vypluva a hippku spapa max. do polovice a finito... teraz som ho natlacila jablckom, to mi spapal.. nechce spenat, ani maso, ani mrkvu s ryzou uvarenu.. dufam, ze ho to prejde 😒

tinaki1275
5. dec 2010

@mirka285 to je super ze papka,kolko ti zje ?..mne este ako tak zeleninu na obed ,take 3-4 polievkove lyzice apotom si da aj mlieko normalne..ale skusam davat uz vecer aj kasu od milupy co je od 4.mesiaca a tu mi prska do ksichtu ..ozaj a akym ovocim si zacala?ja chcem zacat tento tyzden..varila si to? ja som nastvana lebo hladam Hipp maju ho len v tesalonikach a nemyslim ze na krete ho niekde predavaju a mne sa neche kazdy druhy den extr varit..uz vidim jak mi zase posielaju z rakuska baliky s detskou stravou..segra nebude nadsena..☹

kafoditka
5. dec 2010

Baby ja som nestastna... ja mam dokatovany ksicht jak pubertacka.. sama vyrazka a zapaluju sa mi take malinke bilele hrcky z podkozneho tuku ☹ Ja, co mam bezproblemovu plet a neviem, co je to vyrazka, vyzeram jak 14rocna puboska a to kramy su v nedohladne daleko a cokoladu ani sladke nejem lebo mam dietu - az na tie dnesne krovky 😝 Tak nechapem, z coho to mam ale vcera som si musela po sto rokoch nacapat makeup na tvar, aby som to zakryla 😠

mirka285
5. dec 2010

@kafoditka my mame tu malu hippku na dva krat,a ovocnu na jeden 😕
@noemarta nebud zas moc akcna,nadychaj sa pernikovej vone 😀

mirka285
5. dec 2010

@tinaki1275 ovocne jej davam Hami to je v takom mensom baleni,davam jablko,hrusko,marhula,broskyna a do toho jej rozklepem este kekse,tie co su od siesteho mesiaca,a mala to vies jak zhltne?

mirka285
5. dec 2010

@kafoditka aj ja som bola jebakova a preslo mi to,to su este nejake hormony co sa davaju do normalu alebo co,dnes som si pre istotu nasla taky ruzovy vytok 😒

kafoditka
5. dec 2010

@mirka285 no tak o vytoku pomlcim... ja totiz denne fungujem s intimkou a stale trochu spinim 😠 😠 ani tie atomove vlozky ako to moj peto vola mi uz nepomahaju 😒

kafoditka
5. dec 2010

@mirka285 myslis, ze by som mu mohla do ovocnej dat marina keksy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre