Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

booklover
13. dec 2010

@maxara uplne ta chapem... my sme na takej velkej akcii uz skoro rok neboli. navsteva pride iba pozvana, aj to raz za 4 mesiace - a to blizki priatelia- rodinka. ja som skor v izolacii, zijem na lazoch. potom daj vediet, ako to dopadlo u gyn. , drzim prsty!

monline
13. dec 2010

@meruska ja som mala matiku vždy rada, to mi šlo najlepšie, ale jazyky neznášam..jedine ruština mi šla 🙂
@maxara máš môj obdiv, že si to zvládla, ja by som asi explodovala..alebo zavelila na odchod oveľa skôr..ale napísala si to tak štylisticky pôsobivo, že aspoň my máme fajn ranné čítanie 🙂
@bambola my sme boli včera podvečer na nákupe, mama varovala...o pol siedmej jej už zaspával na rukách (nevedela dať v kočíku opierku dole), tak že ani kúpať ho nebudeme..šla som s ním hore a on sa tak rozkecal, jesť nechcel, že sme kúpali, potom zaspal a asi o hodinku táááááky rev spustil, asi ako tvoja..nedal sa utíšiť, tak som musela zažať a utíšiť ho na rukách..potom prestal, ale spať? ani za svet..bol hore do jedenástej, to som ho už 3x uspávala na prse..len nervózne rozhadzoval rukami..a zrazu sa prudko otočil, ibaže s mojim pricvaknutým prsom v puse- tak toto neskutočne zabolelo, až som skríkla..zubáč môj malý mi to dáva pocítiť..už predtým kúsol 3x, ale oveľa miernejšie..ufff..mám sa na čo tešiť ešte

booklover
13. dec 2010

@kafoditka aj ja 🙂 ja som hned pri vypisani ziadosti podpisala dva papiere, aby mim to prislo domov bez doporucenia, n ech nemusim chodit ani na urad, ani na postu 🙂 fajn uradnik bol.

monline
13. dec 2010

@maxara a ozaj, držím palce, aby to bolo bezbolestné..a kedy ideš ukázať tú vydutinu?

booklover
13. dec 2010

@mirka285 kazde babo je asi pri nocnikovani ine... ale za pokus to stoji. s cim najprijemnejsimi emociami, aby babo nemalo odpor- ked je cas a klud, ked sa mu mozes povenovat.

bambola
13. dec 2010

@monline tak za to si tu vcera nebola 🙂 no ta nasa je zvedava ako stara blazkova, takze na otacanie s bradavkou v puse som si uz zvykla. uz to tolko neboli ale to asii za to, ze ich uz mam take vytahane, ze ochvilu budem kojit z kuchyne 😀 😀 ale je pravda, ze mala este zubaky nema a dufam, ze este ani minimalne tri mesiace mat nebude 😉

mirka285
13. dec 2010

@macik27 bohuzial nedoplatia ti to,iba budes mat predlzenu matersku o sest tyzdnov a tie ti budu vyplacat po novom,cize tych 55 percent a po materskej budes mat rodicak 190 eur...

booklover
13. dec 2010

@denisse dcere tiez pichali obe povinne naraz. a my sme priplacali aj rotarix, takze sme to mali po dvakrat trosku pestre. ale druhykrat som uz na radu kamosky a po skusenostiach- davala malej polovicu cipku paralen 100 hned po prichode domov, obklad z riedeneho octu a viac som ju nosila pritulenu ku mne. dopadlo to potom ovela lepsie ako prvykrat, ked preplakala pol dna a aj tak sa jej nedalo v noci zaspat...

booklover
13. dec 2010

@denisse @sarai tie nocne smeny musia byt vycerpavajuce... ja som vecer vravela mm, ze velmi tuzim aspon jedenkrat sa normalne v noci vyspat. a dcera to asi pocula, lebo sa v noci vobec nezobudila 🙂 ale tipujem, ze to bolo jednorazove ☹

luludi
13. dec 2010

dakujem za priania. 😵 😵 😵 . my dnes mame dalsi zubovy den.. ufff..

ozaj, tento mesiac este pride materska na ucet za november? akosi mi este nepipala sms z banky, nejaka som zmatena, neviem, ci este ma prist, ci uz nie ? 😕

luludi
13. dec 2010

@denisse @sarai my sme mali cely jeden mesiac taketo zle noci, teraz sa to opat samo upravilo, nastasttie... asi to chce len vydrzat ☹

monline
13. dec 2010

@bambola si ma rozosmiala tým kojením z kuchyne 😀 včera som sem aj sadla, ale kým som si prečítala, tak ste všetky poodchádzali a samej sa mi tu nechcelo strašiť

booklover
13. dec 2010

@noemarta ja som hned pri vypisovani ziadosti podpisala, ze sa vzdavam odvolania a druhy papier, ze som prevzala rozhodnutie do vlastnych ruk a tym padom mi to prislo v normalnej obalke bez doporucenia. byvame totiz na lazoch a ked to nepreberiem osobne, alebo sem postar nevyjde, musela by som ist do mesta, co je s dcerou trosku problem v zime ... ☹ fajn uradnik bol 🙂

booklover
13. dec 2010

@denisse jooj, ja sa uz tiez tesim, kedy mala bude viac papat inu stravu okrem mojho mliecka, lebo drahy ma super spanok: on moze vstat aj pät krat a akonahle lahne, spi. ja aj dve hodiny po kojeni cumim do steny ☹

sarai
13. dec 2010

@luludi neviem, ci vydrzat, lebo ja to tak mam od narodenia. tajne som dufala a tesila sa, ze cim je starsia, tym to bude len lepsie. no vobec to tak nie je.

booklover
13. dec 2010

@sarai jaj ozaj, svokrina finta na budenie kvoli mykaniu sa zo spanku: zabalit babo do deky, ruky pri tele. babu je teplo, a nerusia ho vlastne pohyby... to bude asi jeden z dovodov, preco nasa spala do rana 🙂

booklover
13. dec 2010

@bambola mozno mal drobec zly sen?

booklover
13. dec 2010

@aalexis007 ja som zacala po jednej dvoch lyzickach davat obed a vecer ryzovu kasicku po ukoncenom 5 mesiaci. kojim.

sarai
13. dec 2010

@booklover ja som ju donedavna balila na noc este do zavinovacky, lebo sa mykala. ale uz to nerobi, tak som prestala.
a uz si zacala s prikrmami? ja tiez kojim a uz som zacala. a kasicku davas kazdy vecer? pomaha to?

booklover
13. dec 2010

@sarai mne sa davno nezmesti do zavinovacky, balime ju do deky. po ukoncenom 5 mesiaci davame na obed mixovanu zeleninu varenu v dojcenskej vode, ak ostane, tak trochu na olovrant. vecer kasicku z ryze varenej v dojcenskej vode, pripadne, ak stihnem odsat trochu materskeho mlieka, tak ho do tej ryze pridam. a ty?

bellablonde
13. dec 2010

ahojte kocky,
zas som tu sto rokov nebola, ani nemam sancu citat viac ako jednu stranu

hlavne chcem popriať Luckam vsetko naj k meninam 😵
@luludi materska chodi mesiac dozadu, takze za november ju urcite cakaj teraz dakedy
aj ja na nu cakam ...akosi dochadzaju prachy tento mesiac...juj
my sme dokonca este prehadzovali hypoteku z jednej banky do druhej, starosti vyse hlavy, no co vam budem hovorit 😖

a co mame nove? stale kojim aj prikrmujem umelacom, zatial nic dalsie nepapa, este chvilu chcem pockat
nedavno som nieco vyzierala a taaaak sa na mna pozerala, ze by si dala aj ona 😀
uplne je uzasna ako so mnou vykecava, gagoce, nahlas sa smeje no proste radost, uplne som z toho namakko 🙂
uz sa ohlasuje z postielky, takze musim za nou, ideme sa nachystat a vyrazame do ulic, dufam, ze nas neodfukne

pa

luludi
13. dec 2010

@bellablonde uff.. mi odlahlo.. vianoce idu, eurasky treba.. nejako si tento mesiac davaju nacas 🙂

bellablonde
13. dec 2010

a neda mi, este pripajam nejaku fotecku 😵 😵

noemarta
13. dec 2010

@bellablonde ahooj, ako uz mala vyrastala, vies ty tu chodis raz za cas, tak na malej to je hned vidno ako vyrastla. drzte sa. pa

strasska
13. dec 2010

@sarai my si mozeme podat ruky, co sa tyka spanku...Julka papa v noci kazde dve hodky, mne to robil aj maly, takze ma to uz asi neirituje, ale on este niekedy aj po napapani zuroval.
Nakoniec som vydrzala kojit 18. mesiacov, odstavila som kvoli tehotenstvu, ale po roku sa kojenie aj tak upravila na 2x v noci, takze som preto potiahla tak dlho 😉

luludi
13. dec 2010

este som chcela napisat, ze odkedy sme prestali s vojtovkou, risi je ovela viac v pohode, aj teraz ked mu idu zuby a je mrzuty, je ovela kludnejsi a opat sa vela smeje 😵 😵 😵

@bellablonde : krasny maly smejko 🙂

monline
13. dec 2010

@bellablonde veľmi krásne dievčatko, smejka 🙂

sarai
13. dec 2010

@booklover mne sa tiez do zavinovacky uz nevmestila, trochu jej trcali nohy. ale aspon sa nemykala. teraz to uz nerobi, takze ju davam do spacieho vaku, aby sa v noci neodkopavala.
ja jej davam zatial tiez na obed zeleninku popucenu a zmiesanu s vodou, v ktorej som zeleninku varila. ale zatial nevie moc dobre prehltat, natahuje ju pri tom, tak som jej skusila dat od hami tie zeleninky, co su ako vyziva. a to sa jej papa ovela lepsie. vecer som dala ryzovu kasu len parkrat. myslela som si, ze ju viac zasyti a bude lepsie spat. ale vobec to nepomohlo ☹

strasska
13. dec 2010

@luludi presne dnes som na vas myslela, lebo Julka uz si to asi tiez spojila, lebo uz niekolkokrat sa mi stalo, ze ked som ju vyzliekla, tak zacala strasne plakat. 😢
my si ideme v stredu po verdikt na rehabku, ja este ratam s cvicenim do 17.1, lebo este vidim, ze ju sem-tam toci ☹ ale uz sa mi konecne dnes sama pretocila aj na tu druhu stranu, tak sa tesim 😀

sarai
13. dec 2010

@strasska myslis, ze s tym netreba nieco robit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre