Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katty17
7. mar 2011

@kafoditka - domi ja by som si na svadbu dala aj tieto. chcem si ich objednat :http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10796121&tab=0

katty17
7. mar 2011

@kafoditka a aj nad tymito premyslam. milujem take strihy siat :http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10393014&tab=1

kafoditka
7. mar 2011

@katty17 kati daj ten link este raz... a dakujem za ponuku, ale radsej si chcem kupit nove, aby som ich aj vynosila, ved okrem svadby ma segra buduci rok promocie, tam ich tiez vyuzijem a nikdy nevies, aka prilezitost sa naskytne, je dobre mat nieco take zavesene v skrini 😉

kafoditka
7. mar 2011

@katty17 kati tie druhe sa mi pacia viac 😉 ja milujem motyle na obleceni a do tychto si mozes dat aj podprdu, do tych prvych by sla bezramienkova a ja tomu teraz moc neverim, ze by dobre drzala-teda spon moje cecusky

denisse
7. mar 2011

ahojte baby ... ja som taka smutna, ci nasrata ci co ... preco vsetky deti vonku spia alebo pekne sedia a kukaju, len to moje reve akoby ho na noze brali? ... ja mi z toho do placu, som unavena a mam vyrevanu dieru do hlavy ... ☹ ☹ ☹
spala 20 minut .. to je akoze nas dlhy poobedny spanok ... a kym som vybehla hore po nelu, tak dole v satni taky rev, az sa skolka otriasala ... potom na chvilu prestala, cestou pekne sedela a kukala, aj sa chvilu zdalo ze este raz zaspi, ale zrazu spustila ten svoj rev a revala az domov, este stale vzlyka ... 😢

miki060707
7. mar 2011

@maxara som čítala tvoje príspevky, čo si zažila za "mládi" 🙂 aspoň máš načo spomínať, ja mam tiež načo 😀
Ja tiež dávam 3 príkrmy a 3x mlieko za deň, a jedlo obmienam, dám mu aj kupované hami, hipp, hamanek, lebo varim len z kuracieho, ja navarim tiež na dva dni, ak mam viac, tak to dám do mrazničky, potom na druhý týžden vyberem ráno a doobeda sa mi to rozmrazí.....

@kafoditka určite vyberieš krásne šaty, potom sa nezabudni odfotiť

miki060707
7. mar 2011

@denisse ja som toto mala s dcérou, toto druhé moje dieťa je uplny opak, tak sa ja teraz vytešujem, ja ho šupnem von a idem sa obliekať a on krásne pozerá a potom zaspí aj na tri hodky...tak si to vychutnávam, ale viem, čo prežívaš, dcéra bola taká, že tiež som si myslela, že už končim.....hadam sa vám to zmení, teraz , keď mi malý otvorí oči počas prechdázky, ani o tom neviem a ked sa mi dcéra zobudila, to som musela tak páliť domov, lebo by k nám došla asi sociálka, čo tomu dieťaťu robím, tá revala od narodenia a hysačila, čo jej ostalo dodnes, trošku sa to napravilo, ale ked chytí svoj rapel, tak to je hrozné.....

zajtra ideme na poradnu, tak dám vedieť kolko vážime

kafoditka
7. mar 2011

@denisse Denis ja ta obdivujem, ze si sa este nezblaznila ☹ snad toto zle obdobie Barunkinej nespavosti konecne pominie a zacne pekne spavat.. moc ti drzim palce aby si to zvladla a nebud smutna, hlavu hore dievca, uvidis, ze bude lepsie.. 😉

terina25
7. mar 2011

ahojte baby.
idem si k vám po rady.

syn bude mať o chvíľu 8 mesiace a nevie spať 😢 to doslova...nijako ho neviem uspať .trvá to už od narodenia.najprv sme ho uspávali na rukách,tak že sme ho ,,natriasali,, a teraz nám spí len v autosedačke,že ho hojdáme.už ma to unavuje.posledné dni ho skúšame učiť spať tak,že si k nemu ľahneme do postele.ale on straaaaaaaašne plače,ale nie tak ,,normálne,,ale tak ,,vysoko,,ako keď dieťa niečo bolí.no skrátka nedá sa to počúvať.nakoniec ho vezmeme na ruky a zaspí tak.už sme fakt zúfalí z neho.

Ďalšia vec,čo ma trápi je,že je na UM a neprespí mi celú noc.cez deň ešte vydrží aj 5 hod.bez jedla,ale v noci sa budí pravidelne po 3 hodinách.a potom mu trvá aj 2 hod.kým zase zaspí,keďže nevie sám zaspať.dcéra bola tiež na UM a spala celú noc bez jedenia od 4 mesiacov.skúšali sme mu dať aj kašu na noc,aj sýtejšie mlieko,ale nič nezaberá.

no a ďalší problém čo mám..on by stále jedol len mlieko.keď mu dám príkrm,tak to zje max.tak 10 lyžičky a potom ho napína na vracanie,robí ,,ksichtíky,, 😝 😕 😅 a nakoniec mu musím dať mlieko,lebo plače a nedá sa ho nakrmiť.ani piškoty mu nechutia,ovocie,zelenina.skrátka on by pil len mlieko.už rozmýšľam aj nad tým,že možno preto nespí celú noc,lebo mu je málo mliečko,nezasýti ho tak ako normálna strava a preto papá aj v noci.lenže keď on jednoducho príkrmy nechce.má už 2 zúbky a váži určite už cez 10 kíl.a to papá skoro len mlieko.

dúfam,že mi niečo poradíte ako na toho mojho hladoša nespachtoša.lebo už obaja s mužom nevládzeme .a to mám ešte 2 ročnú dcéru.

katty17
7. mar 2011

@kafoditka - domi ja zboznujem taketo dlhe saty resp. takeho strihu. tiez som si myslela ze ake to bude ked budem bez podprdy ale nejako som to vymyslela 🙂 a vyzera to paradne 😀

jaruska8
7. mar 2011

@kafoditka Ahoj, mne sa tiež tie šaty zdajú zaujímavé, také zvláštne, pekné, ja by som nad nimi zauvažovala, ale zase, baby ťa už videli naživo, tak ti asi vedia lepšie poradiť a predstaviť si ťa v nich. 😉 😉

jaruska8
7. mar 2011

@terina25 No, podľa mňa si vystihla presne ten problém, asi mu mliečko už nestačí. ☹ Nuž ale keď ti príkrmy odmieta... neostáva nič iné, len ponúkať ďalej. A kašička mu chutila???? Príkrmy si mu mixovala????

kafoditka
7. mar 2011

@katty17 a aky mas patent? prezrad 🙂
@terina25 k spaniu - moj syn bol na tom veelmi dlho podobne, najprv zaspavanie na rukach, potom v sedacke hojdanim, potom na chvilu zaspaval v golfaci vozenim po byte a teraz konecne zaspava pri mne na posteli tak, ze ho ulozim na bok, hladkam ho a po chvilke zaspi..potom ho len prenesiem do postielky. Mozno len potrebuje trocha viac casu, mne takto maly zaspava pri mne na posteli len posledne dva tyzdne..
k papaniu - vela deti co su na UM neprespia celu noc... su proste deti, ktore sa budu v noci budit tak ci tak, ved kazde dieta je ine, dcera ti pekne spavala ale syn sa ti budi, podla mna je to normalne. A ty mas cez den 5 hodinove intervaly medzi papanim? Nie je to vela? Mozno keby si mu upravila trochu rezim a davala mu papat kazde 3 hodinky, trebars aj po troske najprv, aby si zvykol.. skusaj mu zaviest do jedalnicka nove chute, napr. biely jogurt, nejake kase,mozno sa rozpapa..

alllexa
7. mar 2011

@katty17 - krasne saty! a aj sa Ti hodili!

@kafoditka - na Obchodnej je jeden dobry obchod, vraj je tam aj akcia - dvojo za cenu jednych. Minuly rok som si tam kupila dvojo siat. Tie. co pripajam, som mala v sobotu na plese. A pocula som, ze aj v Amadeuse su zlavy...

alllexa
7. mar 2011

@katty17 - krasne saty! a aj sa Ti hodili!

@kafoditka - na Obchodnej je jeden dobry obchod, vraj je tam aj akcia - dvojo za cenu jednych. Minuly rok som si tam kupila dvojo siat. Tie, co pripajam, som mala v sobotu na plese. A pocula som, ze aj v Amadeuse su zlavy...

kafoditka
7. mar 2011

@katty17 ja som si chcela take kupit uz minuly rok, ale s tym velkym bruchom by to nebolo bohvieco, toto leto to ale napravim 😉

kafoditka
7. mar 2011

@alllexa kde na Obchodnej? a ty sa ani nepochvalis nejakymi foteckami, ze si bola na plese? Noze pekne zopar nahod, aby sme sa pokochali 😉

katty17
7. mar 2011

@kafoditka domi nasla som si vhodnu podprdu k satam ake som ti poslala prve. a to mam aj holy chrbat 🙂 su bez ramienkove a este aj zapinanie maju velmi nizko. a aj kosiky su tak zvlastne vykrojene 🙂 alebo som si proste odstrihla jednu podprdu ktoru mam velmi velmi pevnu. cize mam z nich take pevne kosicky a paradne mi to drzi v tom vystrihu. len som si to tam vlozila. a tretiu verziu do dalsich siat mam taku ze som tiez rozstrihla ramienka z jednej pevnej podrpdy a kosicky som si jemnucko prisili k satickam. presne aby to sedelo k strihu. nik si nikdy nevsimol ze mam podprdu....
ja mam toti doma aj tu "nevididelnu" podprdu. tu nalepovaciu ci aka to je. a je mi dost onicom. vobec mi to nedrzi na mojich prsiach. 😠

jaruska8
7. mar 2011

@terina25 Hej, ako hovorí Kafro, tak 5 hodín je dosť veľa, veď aj dospelák si potrebuje niečo dať, aspoň piť. Za tých 5 hodín pije aspoň čaj?????

jaruska8
7. mar 2011

@katty17 Ja som tu neviditeľnú podprdu mala na svadbe v popolnočných šatách, ja som bola spokojná, ale ja mám mini prsia a tak mi v pohode držala. 😝 😀

mirka285
7. mar 2011

baby tak vonku je taka kosa,ze ledva hodinku som vydrzala,mala cela zmrznuta a to mala overal na sebe...
@jaruska8 mne osobne na tych satach vadi hlavne ta ciernobiela casnicka kombinacia,keby boly napr. hnedo ruzove hned by to inac ukazalo 🙂
@terina25 tak to ti veru nezavidim,ja neviem asi by som mu skusala stale tie prikrmy ponukat a mozno sa rozpapa...no mas to tazke a na spanie,ja by som skusila dat nejake homeopatika alebo co...
@denisse a mozno aj ty by si mala ist k nejakemu homeopatovi,ci by ti nieco neporadil...baby ja by som bola sediva,ved ja mam doma poklad ked to tu citam 😒

mirka285
7. mar 2011

@katty17 s tymi podprdami jeto uplne nahovno,ja kvoli tomu,take saty pod ktore si nemozem dat podprdu ani nechcem ☹

alllexa
7. mar 2011

@terina25 - aj my mame problem s uspavanim, tiez dlho place. Citala som, ze je dobre nechat plakat, ale po urcitych casovych intervaloch ho chodit pozerat a pohladkat, aby nemal pocit bezmocnosti a opustenosti, napr. po 5 minutach, potom po 10, atd... Mne to tak celkom slo, ze potom zaspaval pekne, len sme boli dlhsie v nemocnici a opat s amu ten rezim rozhadzal. Pripadne davat pozor, aby pred nocnym spanim nezaspal napr. o siestej, lebo ked ho potom o deviatej ulozis, spat sa mu nebude chciet. Paradoxne, ked deti cez den dobre spia, spia dobre aj v noci, takze aj ten denny spanok treba nejako usmernit, aby siel spat, ked si mnie oci a pod.
Co sa tyka spania, nas sa budi kazde dve hodiny, a je kojeny. Hladom to nie je, lebo ked mi vecer zlupol kasu a za tym este mlieko, zobudil sa po 2 hodinach tak ci tak. Vraj tie deti potrebuju citit blizkost mamy, po case to podla mna prejde. Pripadne mu dat cucnut len nejaky cajik. Moja kamoska ma 10-mesacneho, ktory pije umele mlieko a inak dobre papa, a v noci sa budi kazdu pol hodinu.

mirka285
7. mar 2011

baby mne sa napr. dlhe saty absolutne nehodia,ja v tom vyzeram ako idiot,neviem preco 😖

katty17
7. mar 2011

@terina25 , @alllexa - sasi, poznam metodu 3,5,7 . kamosky co mali problem s detmi ohladne uspavania, tak im to takto vyslo. trvalo to dva dni ale vraj odvtedy vedia sami zaspinkavat. ale nemam to oskusane.

katty17
7. mar 2011

@mirka285 - miri a skusala si si nejake vhodne pre teba? ja som si o sebe tiez myslela ze v tom budem vyzerat zakrpatene... ale som si nasla vhodny strih a odvtedy nedam dopustit 😉

jaruska8
7. mar 2011

@mirka285 Hm, hnedoružové by boli super.
A ani mi nehovorte o pokladoch... Ja stresujem za všetko a pritom je malá taká zlatá... Sa zameriavam na pohyb a pritom mi uniká, aká je vlastne šikovná, dnes som ju pozorovala, ako sa hrá a len som otvárala oči, aká je vynaliezavá. A vie sa sama zahrať. Nehovorím, noci nie sú extra, papá 2x, aj po kaši a mrnčí, ale veď jej idú zúbky. Dnes sa zobudila o trištvrte na 6, proste nie je vo svojej koži, lebo ona vždy potiahne aspoň do pol 7. A ozaj, už vieme aj ,,pápá" a ,,ťapi ťapi" a zbierame prštekmi smietky a vieme si hračky pritiahnuť pomocou iných hračiek a dnes dodkonca vybrala knižku spod nízkeho stola, šikulka je to. 😉

alllexa
7. mar 2011

@kafoditka - ano, ten obchod sa vola tusim Black and white, alebo tak nejak... Je to na zaciatku Obchodnej, za obuvou. Tam som si kupila aj take iste ako na fotke, len dlhe a cyklamenove - ale tie su mi uz cez prsia uzke - pripajam foto spred roka, ale nie je ich tam moc vidiet kvoli stole. A fotky zo soboty este nemam, fotila nas mm sesternica, vecer mi ma nieco poslat, tak som zvedava🙂.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre