Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
30. apr 2011

@bambola my máme tiež vlastné texty na ťapušky, aj uspávanky, dokonca poznám dve maďarské riekanky, tak tie sú krátke a tie mu hovorím..tiež má radšej pohybové aktivity ako niečo na sústredenie...a najviac sa smeje ak šaškujeme

adelaine
30. apr 2011

ahojte,
@mirka285 hod foto, som zvedava 😉
@kafoditka, ja som zase x rokov blond, uz ma tiez nebavi byt blond, lenze ja mam tazkuu smolu,
ze mne ina farba nepristane, svojho casu som bola taka orieskovo hneda, ale hovorilo mi okolie,
ze vyzeram staro ☹
inak, ja som bola vo stvrok u kadernicky, som si dala mierne zostrihat zo svojej dlzky, mam tak mikado,
mne sa to lubilo, ale moj mm ma schladil, 😖 😖 aach jo, co uz ked su hlapi vysadeni na dlhe vlasy

mirka285
30. apr 2011

@kafoditka vies co je sranda?ze mne presne toto povedala kadernicka,ze tak sa jej postupne tej ciernej zbavime,ze vrch hlavu mi bude dofarbovat stale touto hnedou a ze tym ze to mam trosku premelirovane,tak vobec nebude vadit ze konce a zospodu mam tie vlasy cierne...a inak tak kocka ma 22 rokov,takze ziadna kadernicka s desat rocnou praxou a ja som s nou momentalne najviac spokojna....pocuj a jasne,ze si nekupuj nasilu,do svadby urcite na nejake natrafis este...

kafoditka
30. apr 2011

@monline 😀 hotovo.. Filip ma teraz taku zabavku, ze si vezme stolicku z kuchyne a posuva ju pred sebou po celom byte 😉

kafoditka
30. apr 2011

@monline 😀 hotovo.. Filip ma teraz taku zabavku, ze si vezme stolicku z kuchyne a posuva ju pred sebou po celom byte 😉

bambola
30. apr 2011

@monline mon niekde som citala, ze sa nemaju prehnane deti chytat lebo si zvyknu na "zachranu" a nenaucia sa padat. samozrejme, ze ich netreba nechat rozbit si hlavu ale napriklad pri mati sa to ani neda ustriehnut lebo ona hlavu pcha vsade a musela by som jej chodit za ritou aby som to stihla

monline
30. apr 2011

@kafoditka Filipko je taký pevnejší, tak keby niečo, určite sa pár sekúnd udrží na nohách a potom naučene padne na zadok, nie? Daniel je ešte taký roztrasený na nohách, ale stavia sa kde sa len dá..tiež má také drevené malé stoličky a o tie sa stavia, posúva si ich..už aby vedel pevne chodiť a bezpečne padať

monline
30. apr 2011

@bambola párkrát padol, snažím sa nechať ho ked je na koberci, ale ked by mu hrozilo, že si ublíži, tak zachytávam...aj vonku na tráve padne občas tvárou dole..ale málokedy sa rozplače..ja sa skôr bojím ak padá tvárou dole na tie hračky, že si vybije zuby

kafoditka
30. apr 2011

Baby tak moj synator prave objavil, ako sa da rozopnut moja kabelka a vsetko mi z nej vyhadzal, nasla som ho s leskom na pery v puse 😀 a ja ze co je tak ticho na chodbe

adelaine
30. apr 2011

kocky ked pisete o tom padani, risi sa mi snazi vsade dociahnut, da sa na kolena a ked si vezme to co
chce zo stola, chyti to dvoma rukami a zrazu to neubalancuje a pada na zem, chudak, riadne je obity,
ale tiez mu nemozem byt stale za ritou, on ako zacal pred nedavnom lozit, tak zistil ze sa da stavat na nohy...a
odvtedy je ako slivka, uz ma aj modrinu na cele 😒 😒

kafoditka
30. apr 2011

@mirka285 myslis, ze taky melir by chytil aj mne? teda ze by som po odfarbeni tych pramenov mala na nich hnedu farbu? lebo segre ta kadernicka povedala, ze to by mi musela stiahnut len cistym peroxidom.. a teraz moc nechcem s takou chemiou experimentovat, uz aj tak mi katastrofalne padaju vlasy, nechcem o ne prist uplne.. 😔

bambola
30. apr 2011

@adelaine mati aj ja som bola stale blond az som si minule povedala, ze chcem hnedu (ako ma mala matka taku smrncovnu do rysava) tak mi farbila a zmiesala asi tri farby a uplne, ze super. na druhy den tam sla moja mama, ze aj ona chce taku farbu 😀 ale ona povedala, ze to uz taku nenamiesa. akurat, ze mne blond chyba tak pojdem zase na blond melir. v lete mi aj taka vytaha vlasy
@mirka285 nedas na nu kontakt do ip? nebola draha? ja mam prave take mlade velmi rada a strasne nerada chodim dlho k jednej kadernicke lebo potom mi uz automaticky spravi na hlave to iste 😠

kafoditka
30. apr 2011

mne pada filip vylucne len na zadok, nikdy nepadne dolu nosom alebo dopredu na ruky, vzdy len na zadok - tam ma tlmic 😀 chlapec vie, co robi 😉

katarina7777
30. apr 2011

@mirka285 miri mi hovor o tom farbeni vlasov, mne trvalo pol roka pokial sa mi poriadne zafarbili na blond tmave vlasy co mi vyrastli pocas tehu... lebo najskor mi chytili do rysava, teraz su uz konecne vsetky blond asi po 5 farbeniach 🙂 ja som zas mala stale melir od 15 tich tak som sa ho chcela zbavit...

katarina7777
30. apr 2011

@kafoditka domi tebe tam nejaky stylista doma rastie 😀

katarina7777
30. apr 2011

@mirka285 ozaj a napadla ma este jedna znacka pre tvoje svadobky.... Marchesa, na ich stranke je ze ju predavaju aj v blave a vo viedni... oni robia len saty na slavnostne prilezitosti 😉 inak to ze by si si kupila saty na svadbu v H&M a pod. som ti neuverila ani na sekundu 😀

kafoditka
30. apr 2011

@katarina7777 😀 no doteraz som myslela, ze elektrikar, vsetky kable, nabijacky, zastrcky su jeho 😀

adelaine
30. apr 2011

@bambola vidis, tak to je potom sikovna, ze sa jej podarilo tak fajn namixovat...ja som prirodzena blond,
len jemne premelirovana, v lete tiez nic moc nemusim na hlave riesit, slnko urobi svoje,
ale ja ked som sa farbila v minulosti blond farbami, nepacilo sa mi, ako vyrastali ev. sa vymyvali ,
ta blond chytila taky nepekny zlty nadych, to bolo 😝 ja nemam rada "zlte" blond odtiene, skor take biele, do
platinova alebo popolave odtiene a to mi ziaden kadernik nezaruci, ze mi farba vydrzi a nezmeni sa vymyvanim...
a arbit sa kazde 2 tyzdne nemienim, tak som vsadila na melir

maxara
30. apr 2011

@aalexis007 @robika ja presne neviem, ake hry mate na mysli, ale tak ja vam napisem, co robievame.. teda okrem spania a casu, kedy sa sama hra so svojimi hrackami na madraci alebo v ohradke (za cely den asi hodina dokopy) ..Cize ked ju uz nebavi samohra, tak ja si s nou "citam" tu hovoriacu knizku, resp tu, co ma nahrate zvuky zvierat a tam ich stlacame a opakujem jej tie zvuky po ludsky, lebo tie nahrate su dost autenticke. Takze tomuto sa venujeme dvakrat denne asi 20 minut. Potom napr si ju davam na kolena a hrame sa "takto chodia.." cize sedi mi chrbtom na kolenach a kolenami pohybujem hre dole tak normalne a hovorim, takto chodia pani, takto chodia damy (kolenami sprava dolava a spat), takto chodia vojaci (kolena dviham vysoko), takto chodia sedliaci (kolenami nastriedacku), unaveni po praci a pritomto ju zaklanam dole hlavou a trosku potrasiem. A este sme k tomu pridali, takto chodia cigani s bicyklom na chbrte, to velmi rychlo rtasieme kolenami na striedacku a takto chodi majka z gurunu, to ju dvihnem nad hlavu a natriasam.
Potom este robime hijo hijo, to si ju dam na jednu nohu a riekanku jej poviem vzdy celu a mam to takto vymyslene, aby som nemala jednu nohu svalnatu, ze jej hovorim Hijo hijo na konicku, do Presova po psenicku, hijo hijo na koni, ktoze Ninku dohoni? a prehodim na druhu nohu a dam to iste, ale nie do Presova po psenicku ale pekne domov po chodnicku. A nakoniec ju dam na kolena a poviem ze Ninka bola lumpata, hodime ju do blata a zaklonim ju medzi kolena dozadu dole hlavou.
Potom napr take pohybove ako Hlava ramena kolena palce, ked sedi, celkom jej to ide. Drzim jej ruky a spievam jej hlava ramena kolena palce, jej rukami jej chytam tie miesta a opakujem to stale rychlejsie. Sa na tom bavi 😀
A ika tika gymnastika po leziacky..
A potom uz iba take normalne, jej rozpravam kde ma ake casti tela, opakujeme ako robia zvieratka, ukazujem jej hracky a hrame si divadielko, docahujeme hracky vylozene na sedacke.. vonku na deke lozime za stencami.. ucime sa chodit za ruky.. neviem co este.. 😒

bambola
30. apr 2011

@adelaine ja mam tiez prirodzene blond len "starnutim" chytili taku nijaku farbu, melir si davam uz dlho, od15? 17? netusim 😕 proste dlho, vacsinou som chodila vzdy pred letom a potom som mala v lete aj melirovane aj vytahane 🙂
namiesala mi to fakt pekne ale vsak bolo to pred dvoma mesiacmi asi a sa mi zda, ze sa ta farba nejaky vymyla alebo co 🙄 proste uz sa mi to nepaci a vidno odrastene 😠
spominala som mm, ze musim ku kadernicke tak pozeral na mna, ze akozeeee vsak som bola teraz 😔

mirka285
30. apr 2011

@katarina7777 Kati dakujem za tipy,ked budem mat klud pokukam to,vygooglim,a cez tyzden chcem ist mrknut aj do Parndorfu,tam mozne tiez nieco objavim 🙂 @kafoditka asi by to aj tebe tak islo,ved ja som sice nemala vyslovene ciernu na hlave ale vyzerala jak cierna...je to tazke zbavovat sa tmavej farby,sa radili pri mne tri kadernicky ako to najlepsie urobit bez toho aby mi total znicili vlasy odfarbenim 😔 inak zajtra je 1.maj neviete o nejakych akciach v meste?Gabo chce aby sme isli do Sladkovicova,tak budu nejake lietadla a program,vraj si mozem aj zalietat,tak to by som ja chcela,takze asi pojdeme tam 🙂 a vraj nemusim varit obed,ze tam budu vselijake dobroty,a to som mala na plane zajtra svieckovu na smotane....

kafoditka
30. apr 2011

@mirka285 nooo tak ty mas o program postarane na zajtra 😉 dobre to znie.. ja dostanem pusu pod ceresnou od mojho synacika, rano do kostola a potom neviem, plan zatial ziaden..

adelaine
30. apr 2011

baby idem nakrmit maleho aj velkeho hladosa, potom ideme na obkruznu jazdu po BA po nakupoch,
poobede ideme na oslavu riskovej frajerky ( mala 1. rocik) 😀 tak nakuknem az vecer,
peknu sobotu vsetkym, pa 😉

mirka285
30. apr 2011

no musim to pokukat,lebo ak zajtra bude prsat tak sme v prdeli 😠 no idem ja uz,robim na obed fajnovy paradajkovy salat,Gabo mi kupil bednu cherry paradajok v Metre,tak teraz neviem co s nimi 😕

tinaki1275
30. apr 2011

jezis baby vy nepisete nic a potom ako vcelicky za 5 minut aj 3 strany .. 😀 nestiham..
@maxara chudacik Ninka to co do nej napchali by som ja nezjedla za cely den.. 😉 ale zhruba takto papaaj mne Leia..tiez si davku mliecka deli na 2xrano ..a tiez akurat jogurt spapa cely ..a kasu na olovrant max.z 80 ml vody ..

tinaki1275
30. apr 2011

@robika @aalexis007 baby nieco je aj tuna
http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...
a aj ked pozriete ostatne mesiace chronologickeho vyvoja dietata na tej stranke su tam celkom dobre tipy na hry ..ozaj fajn stranka..uz som ju tu raz davala myslim s riekankami v stvrtom mesiaci ..

katarina7777
30. apr 2011

@mirka285 v pandorfe mali pekne veci v escade, vela elegantnych veci , krasne latky... inak nezavidim ti lebo ja by som si sama nevedela saty vybrat lebo ich je taky velky vyber 😉 zajtra budete mat pekny den a ani varit nemusis... ja neviem co budeme porabat 😒

@kafoditka aj podla mna by ti isiel melir 😉

tinaki1275
30. apr 2011

@kafoditka no teda sikulka ten Filip .este ze to dal do pusy a nie na pusu🙂

maxara
30. apr 2011

@tinaki1275 no vidis, tak potom ti nepapa malo.. akoze Ninka zrejme zje polku toho co Lindusa napr, ale ked pribera tak neriesim, neplanujem ju tlacit nasilu 😒

tinaki1275
30. apr 2011

@maxara joj nie uz som dlho spokofon ..ja ked som pred mesiacom dala ten Nutrolin sa rozpapala..ved mi tam pribrala za 2 tyzdne pol kila..a teraz sice nepapa nejako z chutou trochu bojujeme ale nenutim ju prilis..vidim ze to aj tak vsetko vybeha ..akurat sa snazimt en obed aby mi spapala tych 150 g aspon ,niekedy sa podari aj 180 ...a vahu ma dobru 8400 g takze nech aj nepribera len nech nechudne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre