Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
30. apr 2011

noo tak ja uz som salat dokoncila,je taky dobry,ze aj Tomas si ho dal na obed...a ja pojdem uspat Lindu a potom cvicit...
@maxara Peti no Linda veru toho zje menej ako Ninka...ona rano vypije mlieko max.180 ml,na olovrant ma vzdy ovocie,bud cerstve alebo vyzivu,obed ma o druhej ten ma normalny,vacsinou je to jedna hippka alebo moje navarene v objeme ako hippka cize 200ml,poobede okolo piatej mame olovrant,cize jogurt,chlebik,alebo kasu a vecer o pol osmej zase len mlieko 180 ml maximum...medzi jedlami nemame nic,nanajvys kukuricku chrumku ked potrebujem aby sa chvilu zabavila,dokonca nedavam ani ziadne kekse,ani piskoty ani nic podobne....

mirka285
30. apr 2011

@maxara Peti mne sa zda,ze jej davas jest trochu casto,ja by som jej ani to mlieko nedavala na dva krat...si nato zvykne,mozno teraz ma mensie porcie,ale cim bude vacsia bude aj viac pytat...

katarina7777
30. apr 2011

@mirka285 nas leo papa podobne ako linda len to mame o hodinku az dve posunute skorej, podla toho kedy sa rano zobudi a pije mlieko ale vecer mi stiahne az 250 ml - na viac krat ale pri tom mi zaspi .... medzi jedlami mu davam vacsinou korku z chleba, s tym sa zabavi ale narobi hrozny bordel, alebo surovu mrkvu alebo fenikel cmulat, s tym si zase masiruje dasienka..
Teraz ked bol cely chrchlavy ale nechcel vobec tuhu stravu papat lebo ho vsetko dusilo tak sa len mlieckoval ale zase nabehavame na normal.

noemarta
30. apr 2011

ahojte babule,
my sme vcera vecer boli prvykrat s nelou u susedovcov, som ju doma umyla a tam som ju uspala v ich posteli a v pohode spala, takze sme v pohode mohli kukat hokej, poniektori aj pit 😖 , ale vcelku som spokojna s hokejom, aj ked mali sme na male, ja mam taky pocit, ze vzdy nas vytrapia viac taky akoze slabi superi ako ti tazsi..... 😉
No a dnes som bola rano v robote, pred chvilou sme sa naobedovali, mala uz chrni, takze ja idem zas trosku posediet nad papiermi.
@mirka285 @katarina7777 Nela je napodobne, okrem toho mlieka, to dohana v noci s mojim...
Som vam spominala, ze som kupila umele mlieko ze vyskusam, a a a a a celeho ho vyplula a flasi sa uz potom ani nedotkla 😅

bambola
30. apr 2011

konecne mi zaspala. od 11 som s nou bojovala 😕 tak neviem ci niekam pojdeme , ak by sa skoro zobudila tak pojdeme do toho mesta, aj ked sa mi pravdupovediac ani moc nechce lebo posledne dni sme mali plny program a zajtra uz zase ideme do BB..... proste som taka, ze polozit sa a nepohnut 😉

mne posledne dni odmietala ranajkovy banan, teda zjedla ani nie polku, co inak sprasila hned a dnes som jej dala len jogurt a sprasila mi tretinu tej velkej bielej hollandie 😕 a to zo zaciatku moc jogurt nechcela 😉 na doobednajsi spanok dostane mliecko- cicik, okolo pol 3 obed, spapa cca tych 200g +-, a vecer (okolo 18) kasu zo 120ml mlieka a na spanok mlieko-cicik. za ranajkami je niekedy davam korku, teraz aj cez den lebo si tym masiruje dasienka. obcas aj keks ale to tak raz za tri dni, od tych uz pomaly upustam aby si nezvykla na sladke

bambola
30. apr 2011

@noemarta noe mne tiez nechce UM 😅 ona hlavne nevie ako z tej flase ale pritom normalne MM z flase pit vedela 😠 ale ja sa jej nedivim, vsak to UM smrdi 😔 ale vcera som jej uz dala mliecnu kasu a tu spapala 🙂

bambola
30. apr 2011

teraz kukam nejaky report zo svadby a niesu tie saty az take strasne, mne sa nepaci ako jej robili prsia, tam jej to nejako blbo stalo 😔 a kate na to balkone uz vyzerala lepsie, aj ked stale starsie ako v skutocnosti je

maxara
30. apr 2011

@mirka285 Miri ale ved preto vravim, ze Ninka zje menej ako Linda, lebo ona len rano a vecer vypije viac mliecka, ale desiatu obed a olovrant zje polovicne porcie, mne nezje celu hippku ani 190tku.. normalne dava polovicu, max tristvrku ale to len obcas. Iba ked sme vonku asi, to machruje. Jedine jogurt mi zje cely, ale ma ho tak kazdy druhy treti den.. mne nevadi, ze pije to mlieko na dvakrat, lebo ona sa tou flasou uspi a kedze ma vypit trikrat denne 270ml tak objemovo vypije asi tolko, len na 4 krat

maxara
30. apr 2011

@mirka285 o a este to som zabudla, ze ona vstava o 6tej, vacsinou o pol 6 ☹ takze ked papa kazde tri hodiny, tak mi nevychadza iba 5 jedal

maxara
30. apr 2011

@bambola ano, tiez som chcela napisat, ze hrozne v nich mala prsa a ze na tom balkone vyzerala uz lepsie.. tak mozno aj denne svetlo dost urobilo 😀

macik27
30. apr 2011

ahojte baby tak to máte riadnych papkáčov mne tá moja sppá ráno ovocie asi tak 100g na obed zeleninka+mäsko asi 100g viac do nej nedostanem a večer kašičku s ovocím asi 120g ale popritom sa cicíkuje aj každé dve hodiny 😅
@bambola ja som malej skúšala dať mliečnu kašu a a hneď sa mi vyhádzala okolo pusinky a tak som skúsila inú a po tej sa zase povracala tak mám doma otvorené mliečne kašičky a dávam jej nemliečne 🙂

bambola
30. apr 2011

@macik27ja som jej pred troma tyzdnami zacala davat jogurt, potom som jej po tyzdni-10dnoch, zacala robit nemliecnu do UM a vcera som uz dala normal mliecnu 🙂 tak snad sa jej uz nejaka intolerancia neprejavi.

jeeeeeezis ale diana mala pekne ohavne saty 😀 😀 pred 30 rokmi

maxara
30. apr 2011

@macik27 no takto mi papa aj Nina, a k tomu 4x150ml mlieka (priemerne)

macik27
30. apr 2011

@maxara no tak moja toho mliečka vypije veľa cez deň aj v noci 🙂 a čo dávaš tej Ninke papať že je taká buchtička 😀 moja je jak slížik

monline
30. apr 2011

@bambola vieš čo je sranda? že si pamätám ako som sledovala v telke Dianinu svadbu 🙂

bambola
30. apr 2011

@monline 🙂 niezeby som chcela byt sprosta ale to vtedy vysielali? 😕 akoze chapes, rezim....zapadna telka a tak. tak pre take dieta to vtedy muselo byt zaujimave 🙂

sunnygirl
30. apr 2011

@maxara vidím, že si nabrúsená, ja som to nenapísala v zlom 😝 , iba som ti chcela napísať aby si vedela, že prečo nedávam informácie.

maxara
30. apr 2011

@macik27 Nini je asi po mne chudatko ☹ bude priberat uz pri pohlade na chleba 😅

@sunnygirl nie som nabrusena, je mi to jedno.. len som napisala, co si myslim o vete "Sama nemam cas ani kedy si sadnut, nieto este napisat miery.. " hlavne ked ta (alebo ostatne) vysvietim zavinacom a v tej sekunde sa akoze po strasne dlhej dobe prave dostanes na net, na kona a to len ukradomky 😀 proste skor by som prijala, ze "whops zabudla som" alebo nieco podobne 😒 ale ved to je jedno

sunnygirl
30. apr 2011

... 😒 ...ako myslíš

maxara
30. apr 2011

@sunnygirl ved neries.. ja len upresnujem, ze nie som nahnevana.. mne je UZ jedno, ci budes alebo nebudes mat doplneny udaj v tabulke.. proste nakonci tie s medzerou vymazem a bude pokoj.. 😉

mirka285
30. apr 2011

@maxara Peti no ja som myslela preto,ze casto pises ze Nina grca alebo ju musis rurkovat,tak ze mozno by jej stacilo jest 5 krat denne aj ked skor vstava...ale odbornik nie som,takze ma ber s rezervou...
@sunnygirl sa nemusis urazat ale tvoje prispevky tak naozaj vyznievaju...

gabika41
30. apr 2011

@maxara ....Peti aj Lucka pravidelne vstava o 5:30 a je tak ako Mirkina Linda,aspon mne osobne sa zda ze je toho dost.....Lucka rano vypije o 6 vypije 180ml mlieka,potom na desiatu medzi 9 az 9:30 teraz uz jogurt + ovocie,na obed masovo zeleninovy prikrm 190ml na olovrat okolo 15:30 kasa 130ml a vecer 210ml mlieka a medzi tym nic a podotykam,ze u nej veru nehrozi aby sedela a hrala sa,musi sa stale hybat......kedysi som citala v mama a ja tie rady pediatricky a ta povedala,ze napr. aj ovocny dzus je nutne pocitat za samostatny chod.....ja si skor myslim,ze je prejedena....ale to je iba moj nazor,lebo to mam bohuzial z vlastnej skusenosti,ze ked jem viac ako mi treba......

maxara
30. apr 2011

@mirka285 no ona grca iba vtedy, ked jej zabehne, lebo nevie jest kusky.. ale tak snazim sa jej davat aj kuskove jedlo, aby sa to naucila 😒 a ked jej zabehne, tak ju zacne natahovat. cize nevracia od plnosti.. a rurkujem iba ked je zapecena.. (ked teraz revala, tak mala sracku, to by vykakala aj sama, ale som jej chcela pomoct) vtedy mi vobec nic nechce jest a nema aspon den nakadene. 😒 neviem, nemyslim si, ze papa vela. A dokonca ani piskoty a chrumky nema pomedzi.. ani nic.. ani korku.

maxara
30. apr 2011

@gabika41 ja nechapem.. ved Nina zje menej ako vase baby.. vravim, ze desiatu okolo 10tej, to zje len polku vyzivy ovocnej, o 12:30 ide spat s mliekom, vypije 150ml, 15:00 obed zje len polovicu 190ml flase, okolo 17tej kasu alebo nieco ale tiez nie za celu flasku.. jedine jogurt dokaze zjest cely, najlepsie bielu aktiviu.. a potom pred spanim ma 150-180ml mlieka co je o 20tej
postupne:
6:00 120-150ml
8:30 dopije mlieko 100-120 (niekedy rano vypije len 80 alebo vobec.. tak potom dopija viac alebo skor)
10:00 ovocie 90-100g
12:45 mlieko 150
15:00 obed 90-100g zelenina maso
17:00 olovrant 80-100g kasa alebo jogurt alebo..
20:00 150-180ml mlieko
je castejsie, ale neje viacej, si to zratajte.. ani mlieka nevypije viac ako 3x270 .. tak nechapem.. akoze jedine co mozem je skusit jej davat 5x denne a kolko si zamanie. mozno zacne papat vacsie porcie a vypusti mlieko.. ale ja neviem, podla mna sa moze kludne mlieckovat do roka. Navyse ked sa kuknem na jej priberanie, tak sa pekne spomaluje, aj dr je spokojna. Aj ine julovcata ju dobiehaju, aj predbiehaju.. a pohybliva je tiez dost.. takze ja to neriesim.

tinaki1275
30. apr 2011

@maxara nemyslim si ze Ninka je vela akurat je castejsie..to aj u nas je tak ..ono to vyzera tym ze mas cez den aj mliecko akoby extra o 12:45 ,a to mame aj my ..mne tiez nezje ani nahodou 190 g prikrmu ..som rada ked zje 150 na obed..ale napr.dnes mi po obede este vypila 100ml mliecka..proste nechce tuhu stravu ale mliecko ..a to vzdy pred zaspanim a aj po zobudeni ..niekedy si cucne 50 ml pred a po zobudeni aj 100 ml alebo naopak ..a kedz e mame dva denne spanku zatial ,tak ma vlastne o 300 ml mlieka viac ako napr Linda,ale ona to zase vyvazi tuhou stravou ...neda sa porovnavat s detmi co su kojene lebo tie urcite piju omnoho viac mlieka ako tie co su na UM..

maxara
30. apr 2011

@tinaki1275 tak tak, presne takto to vnimam aj ja.. a kebyze jej dam jest iba 5 krat, tak sa mozem rozlucit s doobednajsim spankom 😒 a na obed by zaspavala s placom..

tinaki1275
30. apr 2011

baby klasicku krupicovu kasu ale z UM samozerejme ste uz robili ?

mirka285
30. apr 2011

@maxara Peti ved sa opytaj pediny,vravim,ze nie som odbornik,to len ja myslim,ze by mala jest 5 krat denne,aj ked je menej,tym ze patri medzi vacsie babatko,tak si nemyslim,ze jej uskodi jest mensie porcie...a Linda navyse vyda ovela viac energie,lebo je pohyblivejsia...ale ako fakt nechcem mudrovat...
@tinaki1275 ja som uz davala krupicovu kasu,ale bola od Hipp...

maxara
30. apr 2011

http://www.maderna.sk/katalog/product/10057/
😕 baby, tak ked si date fotku tohoto kocika zboku, tak takto nejak vyzera nasa kosacka na travnik s kosom na pokosenu travu 😲

katy1979
30. apr 2011

@maxara neries kazdy sme iny a mame iny metabolizmus,. marco zje z prikrmov tolko kolko ninka mlieka netusim kolko vypije a aky je z neho krpaty chrust

@tinaki1275 my sme nerobili ale uz mozes. nam mama robila krupicu vo vode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre