Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
30. apr 2011

baby, tak maly mi uz spi, zaspal az o 20tej po hodine uspavania.. mame tu navstevu, ocino ma dnes narodeniny, tak vypina pc a presuvam sa do obyvacky, pekny vecer vsetkym 😉
@mirka285 mooooc pekne to mas, uzasne zdravo a kvalitne ti vypadaju vlasky 🙂 pochvala 😉 joooj, keby ja so mala aspon polovicu hustoty tvojich vlasov....

A inak mne sa Kate pacila tiez a vobec mi nepripada ako 40nicka.. ale jej segra vypadala v satach bozsky 😝

noemarta
30. apr 2011

@bellablonde ale samoska aj ja schvalujem, je to tam kraaasne, len chodte...
Ja som zas tak na tom, ze momentalne mi nic take nechyba, ist niekam bez neli, my sme si doooost uzili sami pred nelou, a teraz sa nevieme nabazit zase jej... 😀 😉

mirka285
30. apr 2011

babule idem aj ja,Gabo krici,ze chce pomasirovat chrbatik 😝 pekny vecer

noemarta
30. apr 2011

@mirka285 to sa teraz tak tomu hovori..... 😀 😀
Baby idem sa aj ja venovat mm, sa tu rehli o sto sest, davaju na jojke nejaku komediu..... 😉
paaaaaaaaa

katarina7777
30. apr 2011

@mirka285 len dobre pomasiruj aby boli pekne saty 😀

miki060707
30. apr 2011

@mirka285 no ty si teda kooočka, kokso, vyzeráš super, jak keby si mala 20, fakt,
normálne si môžem brať príklad z teba, jaj mam až chorobnú tučnotu a ty každý den pekne cvičíš a dbáš o seba, super 🙂
@tutifruti ☹ juuuj ha

bambola
30. apr 2011

@mirka285 velmi pekne to mas, strasne sa mi to paci 🙂 skoda, ze robi v tom klieri 😒
mas novu vlozku v kociku?

@tutifruti veselooo 😀

katarina7777
30. apr 2011

@bellablonde super to tam vyzera, potom napis ako bolo ... by som tam niekedy skocila na vikend 🙂

bambola
30. apr 2011

jaj baby sa idete venovat.... ja sa mozem akurat tak sama sebe 😀 keby aspon v telke nieco davali....ale klasika sobota vecer , nic v telke 😠 no idem si asi nieco stiahnut 😎 nejake tipy na dobry film?

katarina7777
30. apr 2011

@bambola aky film by to mal byt? romantika, thriller?

bellablonde
30. apr 2011

kocky ja sa tak tesim, ze niekam vypadneme sami
ze nebudeme musiet mysliet na milion hovadin, kasiciek, plienociek, co so sebou zobrat 😀
@noemarta ty ani nezartuj, cislo 3 momentalne nie je na plane, to naozaj nie 😀 😀
@katarina7777 potom dakedy v juli dam review ako bolo 🙂
mne mm naserviroval syr a siel si dat vanu, ale idem aj ja off, lebo za chvilu dojdu nasi, tak treba trocha popratat
pa

bellablonde
30. apr 2011

@bambola bambi nemate magio? ze by si si vybrala nieco v HBO kine
ja som minule pozerala nejaku strasidelnu romantiku, ze mi az slzicka vybehla Letters to juliet

bambola
30. apr 2011

@bellablonde nebudem si platit magio ked mam vsetko na nete zadarmo 😀
@katarina7777 ja som skor na thrillery 😉 uz stahujem Fracture s Hopkinsom 🙂 minule sme to s mm pozerali ale ja som videla len zaciatok lebo som musela k malej tak to chcem dokuknut 😉

bellablonde
30. apr 2011

@bambola 😉

bellablonde
30. apr 2011

my to mame vsetko nejako v kope, tv, net,
dali sme sa lapit na neodolatelnu akciovu ponuku 😀

denisse
30. apr 2011

ahojte zeny ...
sme doma v prahe po mesiaci 😝 cestu sme zvladli, aj ked barunka je proste veeelmi slaby spac, spala menej ako nela v aute ... iba 40 min, potom bola hore .. chvilu dobra a potom ju ta cesta uz nebavila, tak som ju dve hodiny vselijak zabavala a poslednych dvadsat minut uz nic nezaberalo, tak plakala ...
boli sme od stvrtka v solosnici, bez netu, tak som vas ani necitala, len vidim, ze rozoberate papanie ...
mne barunka tiez dost pribera ... a ja sa az bojim, co mi dr povie, ideme 12.5 na desatmesacnu poradnu ... a to stale nestvrornozkuje, len sa plazi, stale sa sama neposadila, ale dviha sa na nozky, ak sa ma coho poriadne chytit ... najcastejsie je na bruchu a hybe sa dost, ale je to skor vrtenie, otacanie ...
co sa tyka jedla ...
barunka mi rano vstava okolo 7-7.30 a vzhladom k tomu, ze ju v noci niekolkokrat kojim (neviem, kolko vypije), tak predpokladam, ze sa nebudi hladna a nedavam jej hned nic (obcas par omrviniek peciva, co ja ranajkujem)
cca 9-9.30 - desiata - jogurt alebo ovocie alebo vyziva - to zje cca 130 ml ak je to jogurt, alebo max 100 ak je to ovocie
cca 11.00 - kojim pred spanim - neviem, kolko, ale odhadujem, ze ak zje viac na desiatu, tak len tak cucka, ak zje na desiatu malo, tak vypije viac
cca 13.00 - obed - klasicky masozeleninovy prikrm, odhadujem, ze papa okolo 100 ml, resp, cca polku hippky, vacsinoou ani nedoje, zapije prevarenoou vodou, alebo feniklovym cajom (par glgov)
cca 16.00 -kojim pred spanim - zase zalezi ako sa naje na obed, tak podla toho podla mna pije
cca 18.30 - mliecna kasa (nedavam kazdy den, obcas len kojim), niekedy totiz vyjde spanok inak a na olovrant ma napriklad nejake pecivo, alebo ovocie, tak vtedy nedavam kasu na veceru, iba kojim
cca 20.30 - kojim pred spanim
plus kojim 3-4 krat v noci, ale to pije len kratko, netusim kolko

obcas jej v kociari dam trosku rohlika alebo kukuricnu chrumku, ale snazim sa radsej nedavat ... to iba ked je s nou na nevydrzanie ...
tiez sa mi nezda, ze by nejak extremne vela jedla a aj tak dost pribera .. ale ona mi priberala aj ked som vylucne kojila, takze asi je taka "priberiacia" .. no uvidime, ci mi mieco povie dr, naposledy hovorila, ze je to v pohode, ze to vybeha, tak uvidim ... ale samozrejme ma trapi jej potencialna tucnota, sama s tym cely zivot bojujem
😒
no, idem pozerat hokej, abo daco v telke .. pekny vecer ... 😉

tutifruti
30. apr 2011

@mirka285 super vlasy.... taký melír tón v tóne sa mi veľmi páči....

@denisse náš Šimon tiež nič... on sa ešte ani na nohy nestavia.... ako teplé párky ich ohne 😒
@bellablonde zááááávidím..... mm ide v lete na týžden pracovne do D.C. a môže ma zobrať zo sebou, ale kvôli Šimonovi nejdem 😒 , tak snád ešte do štátov pracovne pôjde.... 😅

adelaine
30. apr 2011

ahojte, vidim ze spekulujete nad jedlom, mna tiez jedenie trapi, lebo jednak mam pocit, ze malo papa
a jednak sa obavam toho, ci je to spravne vyvazene....u nas to vyzera takto:

6.00 - 6.30 budicek
8.00 ovocna hipp, max. 125 ml
12.00 masovozeleninovy prikrm, max 180 ml
16.00 do 120 ml mlieka
19.30 nemliecna kasa, potom sa budi v noci o 4.00 na mlieko, to da niekedy 200 ml,
to je vsetko co zje....tie intervaly som mu nenaordinovala ja, to si risi drzi rezim, skor papat
nechce, nie je hladny, nemam tam ako nasukat viac porcii alebo vyjednanie nejakych keksov :(
potom by mi nejedol ine jedla...

a @mirka285 mas to super, vyzera to velmi prirodzene, babena je sikulka.

meruska
30. apr 2011

Ahojte...rozoberate papanie, tak u nas je to takto:
medzi 5-6 vypije 180 ml mlieka
9 zje cerstve ovocie alebo pol kupenej vyzivy
12 zeleninka s maskom cca. 150 g
15 vypije 150 ml mlieka
18 kasa, jogurt, vlocky s ovocim alebo chclebik
19:20 vypije 150 -210 ml mlieka
1-2 vypije 30 ml mlieka

inak mame novu zabavu...tlacime pred sebou chodak a chodime po byte... bavi ho to viac ako chodit v nom 😉

tinaki1275
30. apr 2011

@adelaine tebe asi pije najmenej mliecka ked tak porovnavam ..ale ak ti pribera nemas co riesit. .. 🙂

monline
30. apr 2011

@mirka285 výborné vlasy 🙂
@maxara nemyslím si, že Ninku prekrmuješ, možno to vyzerá, že papá častejšie, ale polovičné dávky príkrmu a v porovnaní s kojenými deťmi je to vyrovnané...ak chceš zmenšiť počet jedál, možno druhé ranné mlieko by mohol nahradiť čaj, či to prvé..možno je len smädná, ak nechce viac naraz vypiť...
my jeme podobne ako denisina barunka
ráno 6,20 budíček, kojenie
9,00 výživa či jogurt (cca 70-100ml)
10.00 kojenie pri zaspávaní
13.00 mäsovozeleninový príkrm 100ml (to sa teším, zvyčajne menej)
15,00 kojenie pri zaspávaní
18,30 mliečna kaša cca 100-120ml
20,00 kojenie pri zaspávaní
niekedy kojenie okolo polnoci
03,00 kojenie
Ešte k tomu kojeniu- netuším koľko vypije, ale celý deň aj noc mi naraz vypije len z jedného prsa, ale pri večernom zaspávaní z oboch..
Do ruky občas dostane chrumku alebo rožok, z rožka zje asi ako jeden môj menší hryz a cca 3 kukuričné chrumky, ale väčšinou kúsky nájdem všade naokolo po zemi..
A dnes mi jedol vyslovene zle...desiata len 70ml jogurtu, na obed asi 5 lyžičiek telacieho so zeleninou, na olovrant (boli sme vonku, nekojil sa) asi 5 lyžičiek výživy a večerná kaša polovičné množstvo..medzitým kojenie..neviem prečo mu nechutilo

robika
30. apr 2011

Ahojte,
tak dnes sme boli chvilku na grilovacke a mali tam velkeho psa, Filipko sa tak bal, ze mi skoro cely cas plakal a pritom doma mame psika, ale malickeho, aj vase deticky sa boja neznamych psikov?
@monline to poznam, aj ja vzdy bezim za malym ked ho zacujem, aby ked mu dam cicik pekne dalej buvkal a neprebral sa mi...
@bambola @maxara @tinaki1275 baby velmi dakujeme za dobre tipy, ja nemam ziadne kamosky s malymi detmi tak mi vase hry vnukli dobre napady, ako sa mozem s Filipkom hrat @aalexis007 vidis kolko napadov sme dostali 🙂
@maxara Peti ja som zrovna dnes citala v svojej mudrej knihe o detoch, ze aj ked su deti este malicke vedia co im chuti a kolko coho chcu zjest, takze si nemyslim ze Ninka zje vela alebo malo, alebo velmi casto, papa tolko, kolko potrebuje jej organizmus...

tinaki1275
30. apr 2011

@robika z teba sa tiez pomaly stava nocna sova 😉

monline
30. apr 2011

@tinaki1275
@robika čaute sovy

tinaki1275
30. apr 2011

@monline ha no ty tu nemozes chybat🙂)vy ste dnes kecali na megastretku som zaregistrovala..

monline
30. apr 2011

vonku počujem hrať hudbu (nejaká kapela, hrali naživo)..v parku je disko, tam, kde bola oslava prvého mája..boli sme vonku, fajn bolo, len malý mi nechcel zaspať, tak som aj skôr odišla ako som chcela..cestou domov mi zaspal, ale spal len polhodku, takže bol tak vyšťavený, že nič lepšie ako zase ho posadiť do kočíka a vrátiť sa tam, nás nenapadlo..boli sme ale už len hodinku a potom doma zaspal, síce ťažko, ale to z tej únavy..
Dali sme si pečeného heika, výborný bol..kebab vyzeralo, že pripaľujú príliš a na cigánsku som nemala chuť..boli štrudle, šišky, zákusky, kofola, pivo, grilované kuracie stehienka a kadečo iné..deti zo škôlky vystupovali, mali kroje, ktoré som ešte ja šila ked chodila nika do škôlky..tak ma to potešilo, že aké sú v nich tie deti krásne..malý bol z detí hotový, nadskakoval v kočíku ako sa tešil...škoda, že som nemala foťák, až druhýkrát som ho vzala..

monline
30. apr 2011

@tinaki1275 nekecali, len som tam napísala, ale tuším tam nikto nebol

monline
30. apr 2011

@tinaki1275 ráno vždy plačem ako skoro sa mi malý zobudí a večer, ked by som od 8 už mohla spať, straším pri pc..keby som aspoň pozerala telku či čítala..ale ja len prezerám stránky a dumám a čítam a niečo píšem..

robika
30. apr 2011

@tinaki1275 ja som stale nocna sova, len vacsinou iba makam, jedine v noci je dost kludu na pracu, lebo cez den sa neviem sustredit, ale teraz mam trochu volnejsie takze mam cas aj na MK 🙂 co som velmi rada

@monline mi papame velmi podobne ako vy, akurat na obed zje o dost viac
ráno 7,30 budíček, trochu kojenia
9,00 výživa či jogurt (cca 30-40ml)
10.00 kojenie a uspavanie
13.00 mäsovo-zeleninový príkrm 180 ml
15,00 kojenie ale iba kratke, ako od smadu, lebo ide buvat von
17,30 - 18,00 jogurt, ovocna vyziva 50 ml (este kojenie)
19,30 kojenie pri zaspávaní - vypije obidva ciciky
a nocne kojenia 3x

robika
30. apr 2011

@monline tak by som si dala nejaku dobrotku... ja som chcela ist dnes popoludni do mesta s malym na zmrzku, ale tu bola zrovna taka burka a neskor sa mi uz nedalo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre