Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lenuss84
30. sep 2011

ahojte.sa hanbim-nestiham vas ani citat ani pisat.
uz sa polepsim.
odkedy nam prisli potvrdene tie stanovy nasho MC,tak sme sa nezastavili.kopu vybavovaciek-IČO,DIČ,účet v banke atd...
robili sme si nove letaky,roznasali ich po rodinach s detmi a kazdy den doobeda behame po hladani priestoru.
boli sme u nas v materskej skole na debatu s pani riaditelkou /velmi mila,velmi nas podporuje a keby mohla,prenajme resp.da nam svoju kancelariu/.ponukli sme jej spolupracu.pozvala nas s detmi na divadielko ku nim do skolky.chodia im tam pravidelne hravat.no fakt zlata zena...
spisali sme dalsiu ziadost nasmu milemu starostovi,ziadame ho zas o ten isty priestor co tale,len teraz s tym,ze by to bolo docasne riesenie /na 6 mesiacov,aby sme to mali na jesenne a zimne mesiace/.dnes sme mu ju zaniesli na Oú.tak si pojdeme po odpoved /lebo pisomnej sa od neho nedockame/ na schodzu zastupitelstva ktora bude o 2 tyzdne.ziadost sme skopirovali a zaslali zasa aj vsetkym poslancom...nech su aj oni v obraze ze uz sme fakt zufale z toho hladania...
a....toto ked vam poviem,resp.napisem,ulavi sa mi.ale veru ked som to pocula,do reci mi nebolo.bola som za starostom,poprosit ho aby nam miestnost kde sa provizorne stretavame raz za tyzden,prekuril.lebo je tam naozaj chladno.a nechceme aby nam deti pochoreli.starosta tam nebol tak som komunikovala s jeho sekretarkou /velmi mila pani,tykame si,vieme pokecat ako kamosky,ona nas tiez podporuje/. navrhla som ze by sme si z domu na chvilu doniesli ohrievace,vyhriali miestnost,odstranili ich aby si deti neublizili a tak fungovali.ona mi vravela,ze naco budeme nosit z domu,ze nam Oú môze pozicat ich ohrievace...dohodli sme sa,ze to s nim vybavi a na druhy den si mam prist k nej po odpoved,lebo on bude odcestovany...
tak som sla.povedala mi ze nas mily pan starosta povedal toto:,,V ziadnom pripade kurit nebudem skor ako to prikazuje vykurovacia sezona a ziadne ohrievace im nedam a nech ich ani nenapadne nosit svoje,lebo by minuli vela energie!"
no chapete toto?to je podpora samospravy...
az ma chveje zasa ked to pisem.som sa vcera vyrevala ako uz davno nie...

alllexa
1. okt 2011

@noemarta - no, nejako nestiham pisat... Ale mame sa dobre, Misko uz bezka a stale kojim, tak som rada, ze nie som sama, lebo uz mi vsetci hovoria, nech ho odpojim🙂 Lebo on uz je ako taky zavislak - stale zaveseny a obtazuje ma a nic poriadne nechce jest. No a vy ako? Nemas problem s jedenim Nelinky, ked kojis?
Boli sme aj na kontrole so zadockom a vsetko ok, tak som rada, ze uz tie kontroly na Kramaroch nemusime absolvovat.
Obchodik fajn, ale mam pocit, ze to ide hlavne vtedy, ked mam platenu reklamu na facebooku, takze treba stale investovat do reklamy. Tak ale vyzera to tak, ze sa ta investicia oplati - ono treba to rozsirit, nech o tom ludia vedia, lebo na googli je to stale take trochu schovane - ked niekto chce najst nejake sperky alebo bizuteriu a zada take slovo, tak moj obchodik este nie je na poprednych miestach, ono sa to az casom zindexuje a pomaly poposuva nahor.
Sranda, ze si robila tekvicu, aj my sme mal a maly to zazracne papal🙂

noemarta
1. okt 2011

@alllexa sasi nasa je uuuuplne vsetko a bez problemov, a ja kojim iba v noci, na ukludnenie, nie ako jedlo....
tak sa drzte a raz za cas as ozvi !!!!
@lenuss84 ze pevneee nervy 😉

aalexis007
1. okt 2011

Ahojte
poznáte značku Coccodrillo ? - ak by ste niečo z tejto značky chceli, tak idem objednávať budúci týždeň. http://sklep.coccodrillo.pl/ 😉 Je to priamo z Poľska a vychádzajú tam dobré ceny. Aj zimné bundičky a oteplovačky napr. z minuloročnej kolekcie sú o polovicu lacnejšie ako teraz.
Napr. pre dievčatko http://sklep.coccodrillo.pl/index.php/product/4... (stojí nejakých 23 EUR)
a chlapčeka: http://sklep.coccodrillo.pl/index.php/product/4...

noemarta
1. okt 2011

@aalexis007 ahoooj, a ty vies po polsky??? 😉
pozriem, my sme boli teraz pred mesiacom v polsku, tak som si nakupila. ale diiiik za info.

aalexis007
1. okt 2011

@noemarta nie neviem, ale nieje to ťažký jazyk a úplne v pohode som tam rozumela všetkému. A už som raz odtiaľ objednávala a prišlo mi to do 5 dní domov. V pondelok som objednala a kuriér mu volal hneď v piatok ráno že príde 😉 A jasnačka, ja som len dala info, že ak by niekto chcel. 😉

noemarta
1. okt 2011

@aalexis007 a postovne si kolko uctuju, ked to ide na skk???

aalexis007
1. okt 2011

@noemarta iba 5 EUR 🙂

bambola
1. okt 2011

ahojte 🙂
my uz zajtra konecne ideme domoooooov 😎
@lenuss84 leni vzdy sledujem co napises a cakam nejake pozitivne spravy akoze napriklad starostu trafil slak 😠 drzim palce nech vam to konecne vyjde a obdivujem tvoju vytrvalost, len pekne chod za svojim 🙂

mirka285
1. okt 2011

caute baby...tak okrem toho,ze som mierne rozculena,som aj zhrozena 😀 baby LInde kamoska vcera kupila tenisky 23 a su jej dobre 😕 vsak to uz co je ze ma rovnako velku nohu so Simonkom,ktory ma v januari dva roky 😕 nechapem lebo meria 80 cm,a nevazi ani desat kil,takze sme na tom s proporciami ako @bambola ina Matka,Mati kolkatku nohu ma Matka??? a inak sme dnes prezili super grilovacku,Gabo je na stretavke,takze som slamena vdova,vymyslam co dobre zajtra navarim,dnes sme mali aj Halaszle,Linda zbastila plny tanier,ale nebolo stiplave 🙂
@lenuss84 ten starosta,to je pekny chrapun,no nechapem ako takeho hajzla vobec mohli zvolit za starostu 😠
@aalexis007 nam tiez treba overal,ale netrufam si takto dopredu objednat,moja Linda nejak rastie z tyzdna na tyzden 😕 @bambola Mati a ty si uz prazacka,ci ako??

bambola
1. okt 2011

@mirka285 miri tak to mi neuveris, ale matka ma tiez 80 a nieco vyse 9,5kg a my este stale nosime tie vase 19 😕 normalne som to akurat vcera premeriavala lebo sa mi nezdalo, ze ci tam nekrici prsty alebo co a stale dobre 🙂 ale teraz su tesne presne, na tych sandalkach je to vidno

no zajtra ideme prvykrat vlasnte aj my dve uz do toho podnajmu v prahe 😉 andrej si strasne pochvalauje, ze ako dobre vybral a ze sa mi bude paci, tak sa tesim 🙂 este viac sa tesim lebo ma caka nakupovanie 😀 ale teda aj vybalovanie 🙄 a to, ze mam do skoly toho mrte radsej ani nechcem vediet 😔

noemarta
1. okt 2011

@bambola tak prajeme super byvanie, super nakupovanie a nech sa tam dobre zabyvate!!!
@mirka285 hadam sa nebudes vytacat..... 😉

mirka285
1. okt 2011

@bambola Mati pomooc vsak ja mam doma nohate dieta 😕 😕 a v dobrom zavidim tu Prahu,mam rada to mesto,vsak v Praze je blaze,tak dufam,ze budete spokojni 🙂

bambola
1. okt 2011

@mirka285 daj lindu na plavanie, bude rychla 😀 a z coho si zhrozena? 😕
@noemarta dik baby, dufam aj ja, ze budeme spokojni, my mame prahu tiez velmi radi ale vsak jedno je chodit niekam na vylety a druhe tam byvat 😉

mirka285
1. okt 2011

@bambola no ze ma labu miesto nohy 😀 len sa ty neboj,bude tam dobre,ked pojdem do Prahy na vylet,dame stretko 🙂

lenuss84
1. okt 2011

@bambola vdaka za podporu.
aj ja prajem rychle zabyvanie a super nakupy.neboj,dobre vam tam bude uvidiš.držim palce

bambola
1. okt 2011

@bambola jaj to to ta tak rozladilo? 😀 aaale vsak ona niekde zastane a potom ju ostatne decka dobehnu 😉 a @noemarta nelka ma ake topanocky?

bambola
1. okt 2011

@mirka285 akoze pisem si sama sebe 😀

noemarta
1. okt 2011

@bambola ona ma 20 az 21tky.A ma 80 cm a 9,5kg. 😉 takze ja som spokojna s mierami 🙂

lenuss84
1. okt 2011

ahojte.dnes boli u nas Jesenne trhy na nadvori KD.mali tam vystupenie školkari aj skolaci.tak sme tam s babami nabehli/vyuzit pritomnost deti,mamiciek a zviditelnit sa/v rukach cukriky pre deticky a letaky o MC pre mamicky...na sebe sme mali tricka s nasim logom a napisom.len dnes doobeda sme ich vyrabali.napisali sme to narychlo len fixkami na textil...
poslanci na cele so starostom na nas zozaciatku zazerali...no ale co,ved ohlasene sme u starostu boli,povolil nam to tak co...nech vidi...ze bojujeme o zviditelnenie sa!
hadam donho ti poslanci zacnu viac vrtat!i ked,mam pocit ze oni sa mozu snazit kolko chcu,posledne slovo ma on!
no...ved uvidime.poslanci takisto dnes dostali ziadost o priestor na 6 mesiacov do schranok.tak nech citaju a riesia.my si po odpoved prideme osobne na tu ich schodzu...
babky vdaka vsetkym vam za podporu.ak chcete kuk fotky z dneska,su na FB uz-Materske centrum Lúčik.
inak,dietky sme tam poobede vzali so sebou,ked sa doma vyspinkali.vyblaznili sa na nafukovacom mini hrade,ochutnali gulas,zajedali ho horalkami,potancovali a vysantili riadne.proste super den to bol.zistili sme ze kopec ludi,obcanov nam fandi... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
lenze,nik nevidi to pozadie co za tym je.kolko namahy kazdotyzdennej-to som napisala strasne slovo no co uz.ved si viete predstavit ze vzdy v utorok pred hernou,musime prist minim.30min skor,rozlozit koberce,hracky atd.a po 2hodkach zasa zlozit koberce,ulozit hracky a odniest 3 tazke velke krabice ..no hroza...

gabika41
2. okt 2011

Ranecko damy....dnes som sa prechadzala akoby po vyludnenom meste...ani psa sme nestretli a pritom je tam uz tak pekne...prajem pekny dnik.... 🙂

mirka285
2. okt 2011

dobre ranko...baby tak nasa noc katastrofa,Linda sa o desiatej zobudila po hodine a pol spanku a nechcela spat do jednej v noci...normalne mala zase sople,musela som o polnoci vytiahnut vysavac a odsavat ☹ a vobec tomu nerozumiem,lebo soplila asi desat dni,teraz sme asi styri dni mali pokoj,ziadne sople,proste nic a vcera zase vecer nemohla dychat...akoze moze to byt nejaky virus alebo co?bola vcera s bratrancom a on ma tiez sopliky,mohla to chytit naspat????uplne som z toho vyvalena,lebo oblecena bola dostatocne,nepodcenujem pocasie,tak fakt neviem z coho sa jej to mohlo vratit,normalne zase sopli ☹ ☹ a v noci asi o jednej pocujem v postielke suchot plienky,tak ja ze co ta baba zase robi,zapnem svetlo a Linda cele pyzamo vyzlecene a snazila sa odobnut plienku 😀 taka bola podarena 🙂 inak vyvaram o sto dvesto,kuraciu polievocku so zeleninou,fasirky,plnene gule s kyslou kapustou a poobede by som chcela nejaky kolac upiect 🙂

noemarta
2. okt 2011

@mirka285 mirus, nela nemala sople ani nema, ale vecer sa mi zdala nejaka horuca a samoska mala horucku a aj dnes cez den mala, ale menej, tak to zas neviem co ma znamenat....akooo ja neviem zeby jej isli patky zuby, kt. maju ist pomaly v troch rokoch, nevieeeem..... 😝

merikac
2. okt 2011

Caute baby,,,,,,,pozeram, ze choroby sa nevyhybaju ani nasim drobcom,,,,,Emma uz od 7.9 je stale soplava a chrlava a kasle, vybralia aje antibiotika ale polepsenie minimalne,,ja mam podozrenie, ze to bude asi alergia alebo spjenie s nou, lebo jeden den je lepsie, iny zas horsie,,,,a takto to uz ide skoro mesiac.
@gabika41 ved vsetci boli o takom case bud v kostole, alebo chystali obed 😀 inac ja do mesta na prechadzky ani nechodim
@lenuss84 tvoje odhodlanie je ozaj velke, ked si to este stale nevzdala...........klobuk dole,,,,,,

Inac aj vase deti sa tak uspinia? 😕 Emma je za par minut pobytu vonku ako prasa 😀

janka256
2. okt 2011

ahojte kocky ja len ze svokra vyraba taketo nadherne kittynky tak ak mate zaujem moze spravit su krasne fakt... 🙂

janka256
2. okt 2011

kocky este nieco to uz kazdemu deticky chodia lebo nasa ani nahodou iba za 2 rucky sa drzi a lozi stale 😒

katty17
3. okt 2011

dobre ranko babulky.
aky ste mali vikend? kam sa dnes chystate. babule z ba a okolia, nechystate sa niekam s drobcami?
@noemarta - maci chcem sa opytat na tu knizku o zvieratkach ktoru si mi u vas ukazovala. ako sa vola? mali by ju mat v pantha ?

mirka285
3. okt 2011

dobre ranko...
@janka256 neboj este je tu viac deticiek co nechodia 😉 nasa dnesna noc bola uz o dost lepsia,tak saom rada 🙂 dnes som mala v plane vybavit si nove doklady ale Gabovi do toho nieco prislo a nema byt kto s malou,tak idem az zajtra...navarene mame,tak len troska poupratujem 🙂
@katty17 Kati my soplime takze ja len okolo domu..

katty17
3. okt 2011

@janka256 - janka, nasa Sandra tiez este nechodi.

bambola
3. okt 2011

Ahojte vsetci,

tak my sme vcera uspesne dorazili do Prahy 🙂 , mala cestu celkom zvladla, ked sme prisli tak som ju len prelozila do postele a spala dalej (nenajdena, neprebalena 😅 ) dnes slniecko krasne svieti, matka uz asi hodinku spi tak vybalujem nejake veci, ale teda zatial len do kuchyne lebo inak este neni kam velmi 😅
vonku je krasne a svieti slniecko a kedze tu mam terasu na ktoru mi rovno slni tak asi si idem dat kavu na lehatko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre