Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

janka_michal
24. mar 2010

no ved práve, ja som tiež počula názory aj pre aj proti..jedna povie, že ona by bez epi nešla ani za svet, že to bolo super..a drúha mi povie "milion" dôvodov prečo si ju nedať..aj keď som čítala rôzne články a diskusie na ich základe sa tiež neviem rozhodnúť..a kedy si začala pociťovať bolesti krížov no mňa bolievali a veľmi..ale prikladala som to tomu, že sme robili na byte a celé dni som bola na nohách a makala..

lenkaaninka
24. mar 2010

janka michal ja by som si to nedala ja som proti aj ked jasné pri nejakých 24 hodinách v bolestiach a stále nič by som asi za to dala aj svet....pri dlhom pôrode asi hej ale nakolko som to mala dva krát za poobedie zmáknuté tak ani teraz nič z toho nebude 😉

janka_michal
24. mar 2010

no tak to určite áno..a poznám aj prípady, ktoré už boli pripravené na epi a nakoniec im ju nestihli dať..ak sa smiem spýtať čo ťa tak utvrdzuje v tom, že si proti..počula som, že možeš stratiť mlieko a tak pod..

lenkaaninka
24. mar 2010

ja som pre prirodzené pôrody tak to preto ale pri komplikáciach som zasa pre...

a ono každé telo môže zareagovať uuuplne inak tak nevieš dopredu čo sa môže stať a len tak zo strachu že čo ak ma to náhodou bude bolieť viac tak to by som si ju preto nedala ..

maxara
24. mar 2010

Ahojte babulky,
vitam nove tehulky a poprosim udaje do tabulky do IP, dalkujem.. teda ak chcete byt v tabulke SUNAVIANKA a JANKA MICHAL
inak epiduralka .. citala som si forum o Kramaroch, kedze tam sa chystam a dospela som k zaveru, ze si ju zaplatim pre ISTOTU a ked si ju nedam pichnut, alebo mi ju nestihnu, tak mi vratia peniaze... Tak isto je to s oteckom pri porode... No a moj nazor je, ze pokial to budem zvladat a bude vsetko postupovat tak ako ma, budem sa pekne otvarat, tak si ju nedam... ak by som isla skriabat stenu, tak dobre... Ale vraj je naozaj potvrdene (aj moj gyn povedal, ze je to pravda, ale zaroven povedal to co som napisala, nech si ju zaplatim a pripadne nedam), ze je potom viac kliestovych porodov, vraj aj obcas prestane porod postupovat, prestanu kontrakcie a pod... skratka moze to aj "zastavit" porod. A toho sa bojim najviac na svete, takze radsej sa budem snazit to vydrzat bez epi. Myslim, ze vseobecne bolest znasam v celku dobre, no a ak pojde vsetko tak ako si predstavujem, cize hladko, tak snad vydrzim... ale istota je gulomet 😉
mirka, oacka - ja som vyfasovala svokrin kabriolet, ktory dostala ako vratenie casti dlhu, potom s nim trochu naburala a tak sa boji jazdit, tak ho posunuli nam, ze aby sme ho obcas vyvetrali, aby baterka nezakapala a pod... a tak je teraz moooj 😵 aspon nachvilu, zatial neviem do kedy... najprv som sa hanbila ako pes, si dat dole strechu, ale teraz ju davam dole hned ako sa da... minule leto som bola na kabriu v NR a cestou z NR som si vypalila na ksichte okulky a na hrudi pas. supeeer.

miki060707
24. mar 2010

ahojte, juuj, ale je kráásne, mi sme boli s malou vonku, teraz spí, dobre sa unavila, ja som kupila malú LOVELu, pre istotu prvé oblečko budem prať v nej, a potom budem prať všetko dokopy, tak som to robila aj u Soni, a mam pre malého dve perinky a jednu zavinovačku, ja som dávala Sone/je júlová/ dupky a košielku vnútry a ked bolo moc horko, tak som jej dala tušim vofebr. také opalovačky a zakrila plienkou...šak uvidime podla počasia
ja by som ozaj mala mať oblečko už všetko nachystané, teraz rozmýšlam, čo mi chýba, dnes mi došla plachta na prebal. podložku, plienka s potlačou a nepremokavá podložka pod plachtu, to využijeme neskôr, aspon nemusim kupovať jednorázovky
ja som normálne už niektoré veci už oprala, tie mini na prvé dni, je to skoro, ale stať sa môže hocičo....

maxara
24. mar 2010

baby a ozaj... v zivote som nepocula slovo opalovacky, co je to??? 😕 (teda ak neratam baby, co kazdeho opaluju)

mecunka
24. mar 2010

ahojte tehulky,

rada by som sa pridala k vam,lebo sa mi termin porodu posunul asi na zaciatok jula. Mala som povodny 25.06.2010, ale vraj to bude neskor..... no uvidime....

Maxara o akych udajoch do tabulky pises? Mate tu nejaku statistiku?

janka_michal
24. mar 2010

maxara ani ja nechapem tie udaje do tabulky ani kde to mam vyplnit alebo co... 😅

katty17
24. mar 2010

maxi, opalovacky su napr. toto: http://www.bess.sk/detske-oblecenie/kategoria/d... 🙂

katty17
24. mar 2010

jeeeej, babule, tak to som nasla uplnou nahodou. nieje to milucke? mozete si zvolit akykolvek text a aj na lubovolne oblecko pre miminko 🙂 http://www.bess.sk/detske-oblecenie/kategoria/d...

katy1979
24. mar 2010

z bess som ja niekedy objednavala oblecko to je normal tesco body ci dupacky a vytlacene na tom. my letne veci mame ale nieco nove doobjednam z nextu, nech sa mam cim kochat. ak bolo teplo bol aj tak len v body a lanových nohaviciach aj tak sa budu potit ako slonicata.
oni budu este malinky takze take male zabky studene, ponozky a ciapocka to vacsinou isti ak nie je vonku nad 30

katy1979
24. mar 2010

ja som z toho mala rada budte trpezliví som tu nový

katy1979
24. mar 2010

ja som si epi pri prvom dala a dam si uj aj pri druhom ja som strachopud a ked naozaj clovek zacne skriabat stenu tak pocita minuty kedy mu ju pride niekto pichnut. a kontrakcie potom sice presli aj mne a cpali ma oxytocinom ale dalo sa to. zaplatim a uvidim.

maxara
24. mar 2010

mecunka, jankamichal - postavte sa na moju fotku pri mojom prispevku a tam mam napisane udaje, ktore sme si my julovky 2010 zvolili, ze si dame do spolocnej tabulky, aby sme mali o sebe prehlad 🙂 ... na tu tabulku som sa podujala ja, preto sa posielaju mne a to konkretne internou postou (IP) to je zase vpravo nad mojim prispevkom napisane, ze "posli IP" aby som nahodou niekoho neprehliadla, alebo na nieco nezabudla... kazdy meisac ma svoju tabulku vacsinou v spolocnom albume.. teraz sa uz ponahlam domov, tak blizsie vecer, alebo ostatne babulky vam napisu ako sa k tomu albumu dostanete... zatial pa

janka_michal
24. mar 2010

poslal som údaje do tabulky 🙂 tie vecičky s nápismi nemajú chybu..roztomilé 🙂

lucka_o
24. mar 2010

ahojte baby....neviem ci ste sa tu bavili o plienkovani, ale chystate sa niektorá plienkovat? ja nad tym rozmyslam....a neviem ci ano ci nie...
ja som tie vecicky objednavala sestre....🙂
maxara s tou epi to aj ja tak spravim.

sisaa
24. mar 2010

ahojte baby

ako bolo na brusnych? Ja som vcera nebola v Blave. Snad to v priebehu tyzdna dobehnem a trochu sa potocim aj sama. Inak maxi normalne si mi citala myslienky. Tiez som nevedela co su opacky 🙂.

sisaa
24. mar 2010

sorry opalovacky 🙂

denisse
24. mar 2010

Ahojte.... tak sa zase po chvili ozyvam ... vcera a dnes som bola v praci ... zajtra idem k zubarke a priserne sa bojim ... 😖

denisse
24. mar 2010
carrie84
24. mar 2010

Babule, ja mam uplne najlepsiu maminu 🙂 Prisla, upratala, prezliekla periny a este aj jedlo nachystala .... juuuuj, hned sa mi na ten byt lepsie pozera 😉
Len sa tak pytam sama seba, ze ci aj ja sa budem takto "dozivotne" starat o maleho 😀

maxara
24. mar 2010

Ahojte babulky, ja som uz doma...a napchavam sa krupicovymi kolienkami... 😒
pocujte, mna od rana strasne tlacili vetry, ale myslela som si, ze cez den povolia, ale nepovolili a normalne ma tak strasne tlacili, ze som sa vo vlaku rozplakala, ze nikde nie je volne miesto... potom som sice nasla fleka, ale samozrejme sa mi uz nedalo prestat plakat a tak som rumazgala ako krava... este ze som mala skulky... ☹ brucho ma boli doteraz, dala som si espumisan, tak cakam, a cakam... ale asi skor puknem ako si prdnem...
lucka o - ja som si to takto nejako dala s tou epi do mysle a ze ved sa spytam mojho dr, ze co on na to... lebo niektori dr vraj moc nie su nakloneni, tak aby som vedela, co ma caka s tym mojim dr. no a on mi povedal presne toto... tak ma potesilo, ze ma rovnaky nazor ako ja.. ale samozrejme si myslim, ze na nej nie je nic zle
siska super bolo, ty si bola minule? aj sme ta vyzerali, ze kde trcis... 😉

mirka285
24. mar 2010

maxi urob si salat z cerstvej zeleniny a uvidis tie prdy co pridu 😉

maxara
24. mar 2010

a k tym maminam.. ja absolutne neviem, co ma caka, ale asi mi bude straaasne liezt na nervy, ked mi pride niekto kecat do vsetkeho... ja viem, ze to asi ocenim, ale popravde si neviem predstavit moju mamu, ako mi vsetko ukazuje... kedze jej styl je, ze "no vyskusaj si to..." a potom mi chyti ruku, ze takto a potom mi to rovno z ruky vytrhne, aby to bolo tip-top... 😖
ale ak mi pomoze tak, ze mi najprv poukazuje, pootm ma necha tak a uprace, operie, ozehli, navari... tak parada...

maxara
24. mar 2010

mirka kiez by... ale urcite idem nieco zeleninovo ovocne natlacit.. 😒

denisse
24. mar 2010

maxi, co su krupicove kolienka? 😕 😕 😕

kafoditka
24. mar 2010

MAXINKAAAA, co tak dvihnut mi telefon??? 😉

maxara
24. mar 2010

denisse 🙂 kolienka su cestovina a tak ako sa robia vajickove cestoviny, tak sa daju urobit aj krupicove... osolena krupica sa tak oprazi do vonava a zlatista, zaleje vodou a zmiesa s cestovinou... a k tomu miiiiluuujeeeem uhorkovy salat... no mam iba kysle uhorky dneska. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre