Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
25. mar 2010

ja som hladna zase,idem si osupat jablcka 🙂

katty17
25. mar 2010

mna dnes caka na obedik spenat. celkom mi zacal chut ako som tehulka 🙂 a hlavne spenatove lazane a spenatove zapecene cestoviny. joooj, neviem sa takychto jedal dojest. to je ako s nasim vecne spominanym karfiolom 😀

monline
25. mar 2010

práve som si pozrela tabuľku juloviek a zistila som, že som najstaršia z vás...no- to teda pozdvihlo moje ego! ☹

maxara
25. mar 2010

ja som prave dopila kavu na uvolnenie criev... absolutne nic baby... ja som este nebola ani srat ani prdiet... jedine co sa mi podarilo vcera vecer 0,5 x 1 cm hovienko.. dakujem bohu aj za take 🙂

katty17
25. mar 2010

Stanka, chodis cvicit do SNOPu? na co konkretne chodis? a kedy to mavas? ja som tam zacala chodit na ten aqauaerobic do SNOPu . bolo to super v pondelok 🙂 dnes ma caka pilates 🙂

katty17
25. mar 2010

Maxi, tak teraz si ma paradne pobavila. normalne som vybuchla smiechom na cely kancel 😀 .
asi si musis dat k tej kave par šlukov z cigaretky. kolegyna mi pravela ze ona to uz musela takto riesit. ;) co vsetko dokazeme urobit aby to z nas konecne vyslo 😀

maxara
25. mar 2010

katty ja spenat milujem odjakziva... urob si halusky spenatove, tiez mnamky a dobre to aj vyzera
monline kluuud, vzdy musi byt niekto prvy 😉

denisse
25. mar 2010

maxi, papas activiu? ja mam velmi podobne problemy, ale odkedy jem kazde rano nalacno jednu bielu activiu, tak je to o poznanie lepsie ...

aalexis007
25. mar 2010

maxara: ja mám taký istý problém ako ty, moje črevá sú ako zabrzdené. Niekedy sa mm smejeme, že mi ich tam malý ručičkou zastaví a von nepustí nič. Som rada, že idem na WC aspoň 1-2x do týždňa. Je to hrozné. Najhoršie na tom je, že mňa to trápilo už aj pred tehotenstvom. No čo na robím. 😖

maxara
25. mar 2010

katty 😀 no ja som uz na nu mala tolkokrat chut, ale teraz vobec.. dnes mam kluzsku kapustu na obed, to je ako kolozvarska, to lubim, tak snad aj ta kapusta urobi svoje... acidko bolo na ranajky... kava na desiatu... dufam, ze to bude ako minule, ked sa mi to pohlo, stravila som na zachode potom 2 dni... 😀

aalexis007
25. mar 2010

denisse: ja jem activiu asi na litre a mne to nezaberá. Každé ráno zjem jednu a ešte aj v priebehu dňa niekedy. Takže aj to individuálne.... 😒

maxara
25. mar 2010

denisse uz som si nakupila 20 ks, zo zaciatku dam 2x denne... pocula som, ze to mam jest... ja jem dost mliecnych vyrobkov. Mna by az tak netrapila ta zapcha, ako tie vetry, to strasne boliiiii ☹
alexis, tiez hovorim, ze mi sedi zabka na prameni 🙂

monline
25. mar 2010

maxi- dík za povzbudenie..utešujem sa tým, že viaceré nemajú uvedený vek...tak ktovie? ....a nemajú 16 ročnú operku doma poruke 😉
maxi skús ráno nalačno pol litra vody..každé ráno..a potom dodržiavať pitný režim, mne to pomohlo...

maxara
25. mar 2010

alexis tak ked ti nepomaha aktivia, skus si dat to psyllium... ja som to jedavala davno a mne to teda pomahalo... lepsie sa kakalo, tiez mam metabolizmus odjakziva pomalsi... sa pozriem na chleba a hned ho mam na riti... 😠
ale psyllium je super.. aj to trosku zasyti (ale ranajkovala som vzdy), ked som si ho dala, zjedla som len polku obeda a na veceru sa mi ziadalo uz len lahke... a odkedy ranajkujem, som zvyknuta jest najneskor o pol siestej, siestej... ak som pri jedle

carrie84
25. mar 2010

Maxi - u nas doma su osvedcene lanove semiacka - namocit na noc do vody a rano sup 2-3 lyzicky do jogurtu. Ono sa to moze jest aj bez jogurtu, ale rano to vyzera fakt slizky 😀 Ale rucim za uspech 😉
Inak - kava a ciga - osvedcena kombinacia .... len skoda, ze uz je zo mna nefajciar 😀 😀 😀

monline
25. mar 2010

inak- my tu stresujeme ako si nedať žiadne lieky, kvapky, čípky, krémiky, spreje do nosa..a čítala som si fórum mamičiek s miminkami a tie majú doporučené od lekárok dávať deťom kvapky espumisan 30 kvapiek (tuším) pri každom kojení! aby sa zabránilo kolike, nafukovaniu, bolestiam detičiek..

maxara
25. mar 2010

monline to robim.. ja ani neviem pit menej ako 3 deci, cize vzdy nalejem do seba crpak a v priebehu dna uz pijem v robote 2 l cistej vody z vodovodu. Doma si potom doprajem nieco sladke, napr. vineu, kofolu, kolu... ako kedy... napr teraz neznesiem caj, je mi z neho zle

maxara
25. mar 2010

carrie to psyllium je vlastne nieco podobne... inak pri poslednej zapche som uz dala aj nie tvoje lanove semiacka... 🙂 ibaze neviem posudit, co z toho, co som potom na prehnatie pozrala, mi zabralo 😀

monline
25. mar 2010

maxi- ja mám tiež obdobia, kedy mám zápchu, brutal..zlatú žilu (lekárka sa len usmiala, že- uvidíte čo budete mať po pôrode!), takže tiež sa snažím stravou riešiť tieto problémy..našťastie zápcha bez bolestivej zlatej žily je ešte stále super 🙂

carrie84
25. mar 2010

Urcite zabrali tie lanove ... hehe ... alebo jedno s druhym 😉 Inak - moj dedko si este pochvaloval slivky (susene, kompot) - a ja ich tiez preventivne jem 😀

mirka285
25. mar 2010

fiha sme pri zapche....toto este len bude poporodna tema aj na tri stranky ☹ ☹

carrie84
25. mar 2010

Mirka nestras! Nechaj nam neskusenym aspon nejake idealy a slastny opar nevedomosti 😉

mirka285
25. mar 2010

uz som ticho 🤐

denisse
25. mar 2010

monline, co sa tyka liekov v tehotenstve, tak je to trosku ine ako ked dietatku das lieky priamo ... tam mas totiz pod kontrolou davku ... a ked si das lieky ty ako tehotna, tak zalezi na spuste faktorov, v akej davke sa to dostane k babetku a neda sa to dopredu presne vypocitat ... preto treba byt opatrni ...

monline
25. mar 2010

denisse- súhlasím..len ma prekvapilo to kvapkanie 8-9x denne pri každom kojení...niektoré deti sú na prsníku zavesené celý deň, ako to potom riešia? ....ale zas- aj dcéra trpela kolikou a vymýšľali sme rôzne spôsoby ako jej uľaviť..ak sú kvapky neškodné a nenávykové a pomohli by..asi by to znášala oveľa lepšie..

monline
25. mar 2010

mám 101 dní do pôrodu, huráá 🙂) meter si môžem strihať 🙂

denisse
25. mar 2010

aj nasa nela mala koliky a nepomahalo vobec nic .. len ten plac pretrpiet ... strasne obdobie ... 😝

sunnygirl
25. mar 2010

maxi:
tak mňa to malé kope do črievka, takže sa mi stalo, že som bola v noci 2x na veľkú a 10x na malú. Nezávidím Ti, ja som takéto problémy, so stolicou, mávala, keď som mala nejaký stres 😒

kafoditka
25. mar 2010

caute kocky! tak ja uz tretiu noc nespim, vypadam ako mumia, ALE dnes rano som sa konecne porriadne vykakosila. boze to je parada, dopriala by som to vam vsetkym, ktore mate zapchu! 😀 😉

baby, tie co mate deturence, ked budeme mat babenka v juli, treba ich natierat vzdy,ked sa pojde von opalovacim kremom? Minule sme tu rozoberali, ze najlepsie je pouzivat minimum kozmetiky, tak preto sa pytam... ci to nahodou nenarusi nejak ich
ph pokozky, ked budem natierat kremom na opalovanie..

agika1982
25. mar 2010

Ahojte kocky...tak ja vampoviem,ze vcerajsi den som mala kriticky..male v brusku tak vyvydzalo ze az..vecer ked som si lahla,sa mi este aj hlava tocila...v poslednej dobe mam zvlastne pocity...kocky chcem sa spytat,pokial bolo male na morfologickom sone v poriadku,nemoze sa stat,ze by sa este objavila nejaka vyvojova vada,alebo uz to bude ok??

monline,ja mam 111 dni do porodu a uz ma napadlo,ze si kupim krajscirsky meter a kazdy den budem strihat jeden dielik xixi...haluz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre