Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mojalili
3. apr 2010

NO ja predychavam tie jednohubky, taaaak mi je z nich zle 😝

S mm pozerame Dobu ladovu, ale akosi ma to nebavi. Dnes som vymyslela zlepsovak na holenie podvozku 😀 mm sa mi smiaaaal. Pruteny kos, na to nerez. kos z kupelne a na to zrkadlo...akurat to sedi na moju vysku...tak uz nie som maxi kiwi🙂

mojalili
3. apr 2010

Janka, Hedelix....alebo Stodal, to jedine mozeme....a mne lekar ako prvu pomoc poradil pastilky Tantum Verde...

Maxi, no dost si toho postihala.....klobuk dole. Ja nemozem uz chodit poriadne, bo ma bolia tie varixie, tak porobim, posedavam...a tak. Tiez funim ako jez....a to idem o tyzden len do 8.mesiaca, este 2 mesiace,ach jaj 😒

nika23t
3. apr 2010

Maxi, ja by som toto urobila tak za tyzden, takze klobuk dole 🙂 Dnes som navarila a mm ma chvalil, ze ako dnes makam, ze kolko som toho stihla 😀

katarina7777
3. apr 2010

caute kocky, aj ja som mala dneska upratovaci den, od rana som si nesadla a to sme este poobede boli na 5km prechadzke so psami (tesili sa jak divi lebo sme boli v poliach a nasli kopec bazantov)... takze som total svorc.
maxi len pekne trenuj s tymi oknami, tu ta caka 20 dalsich, nezabudla som (dufam ze aj kafko trenuje) 😉 sikulka ako ty ich bude mat za 2 dni zmaknute.
zajtra ideme s mm rodinou na obed do restauracie na priserky... tu ziadne udene nehrozi, ani polievacka a sibacka, tak si to tam doma vsetko uzite a hadam na vas budu brat sibaci ohlad kedze ste tehulky.

katarina7777
3. apr 2010

tu je tradicia ze natvrdo uvarene vajicka farbia v potravinarskej farbe a potom ich pocas obeda jedia, dneska ku nam prisiel svokor s cervenymi prstami na rukach tak som hned vedela ze akej farby budu zajtra vajicka ... ale najlepsie bolo ze vsetci budeme mat cervene a pre maleho ho nafarbil na zlato ... a mm mu hned na to ze este ani neni ani na svete a uz je extra 🙂

maxara
3. apr 2010

baby no postihala som sice, ale som tak v riti, ze teeraz budem tyzden lezat a vegetit.. a to musim este zajtra po celom dni navstev a cestovania pozametat cely dom a poumyvat podlahy, no a samozrejme nejako vyzdobit aspon jedalen..

katka ja inak fakt rada umyvam okna, ale dnes som pri tych v kuchyni uz fucala ako lokomotiva.. takze ked porodim, pridem ti ich s kafkom umyt aj dvakrat 🙂 8 + 3 som umyla dnes, este mi ostalo jedno dole v kupelke (ak neratam garaz) a vchodove dvere a potom cely vrch, aj ked Ninke som v izbe umyla ked som malovala, Sidovi ma ani nehne, cize mi ostavaju uz len v dvoch izbach 5 + 1 dvere a kupelke.. no ale asi az na jesen, hm? alebo vlastne ked pojdem na matersku na tu predcasnu, budem uz od maja doma, kedze si musim cerpat celu dovolenku.. tak mozno vtedy kazdy den 2 okna a je to..

maxara
3. apr 2010

katka a s tym svokrom to je nahodou mile.. zlaty.. aj moj ked pride pozdravi najprv Ninku a az potom mna.. ale on strasne chcel vnucatko, sa nevedel dockat a vsimla som si, ze strasne po nom idu male deti, vie to s nimi.. taky je trpezlivy.. no svokra ma zrusila este skor, ako som stihla prejavit zaujem o varovanie.. ze tak na dve hodinky ich mozeme prist pozriet.. 🙂 no uvidime

maxara
3. apr 2010

baby uz som sa trosku pohojdala na fitlopte, pogooglila som co som potrebovala a teraz asi idem na ucho.. ja viem, ze hned ako odidem spat sa zobudia vsetky julovky a do rana zapisete aspon 1 - 2 strany, ale tak co s vami, ked ja som aut

maxara
3. apr 2010

mojalili - inak tie varixy ti fakt nezavidim.. dokonca si to ani neviem predstavit.. ani ako to asi vyzera ani ako to asi boli, no skratka nic.. 😒 strati sa ti to po porode? a nehrozi ti z toho nic? myslim nejake nadmerne krvacanie pri porode, alebo take cosi..
nika - ja by som chcela niekedy takeho manzela, co ma necha sediet ked chcem alebo lezat.. a hlavne bez komentara.. no a ked ma este aj pochvali, ked iba navarim, fuuu 🙂 ten moj je zlatino, ale niekedy ma fakt nahana.. hlavne ked je nervozny alias hladny.. vtedy je na zabitie..

katarina7777
3. apr 2010

dobru maxi aj ja idem do hajan lebo zajtra rano sa musim dat trochu dokopy aby som na obede vyzerala k svetu 🙂

tinka349
3. apr 2010

hoooojte baby, ja som dnes ceeeely den makala, az mi potom nejak zle bolo a moje kriiiiiiiiiize 😖
A nieze sa prejete tych syreckov a suncicky a klobasky, aby drobcom v bruskach nebolo spatne 😀 😀 😀

pekne sviatky vam prajem 😵

maxara
3. apr 2010

no tak som si pokecala a teraz uz idem teda fakt na to ucho.. ale este sa vam pochvalim, vymyslela som mojim psom novu prezyvku, sice uz pred vcerom, ale nejak som vam to zabudla povedat.. ze PREDLOZKY (akoze predlozky pred krb).. su bohovski, ked si lahnu spat, pekne sa ulozia a zalepia si tak oci, ze im ich ani nie je vidno.. no a dnes som si tieto moje predlozky pekne vytepovala (to som zabudla napisat) a pristrihla som im kozuchy 🙂 teraz je Basko uplne krasny (lebo normalne je to taky smudlo, vzdy ide z neho cierna voda), teraz je uuuplny blondak

maxara
3. apr 2010

tinka vutaj v klube bolavych krizov a ledva sa hybajucich tehul...
katka aj tebe dobru a uz fakt ideeem

nika23t
3. apr 2010

Tinka, mna sice krize zatial nebolia, ale co sa tyka bruska, kazdy vecer mam pocit, ze je vacsie a vacsie. Uz sa mi nie velmi dobre normalne sedi a fakt neviem, co bude, ked brusko este podrastie....

Ale tak hadam tie tri mesiace zletia ako voda 🙂

luminkasp
3. apr 2010

kati, aj tu sa jedia vajicka na tvrdo a po slovenskych tradiciach ani slychu ani chyru 😉

my sme dnes presli 15km aj s malou 😎

tinka349
3. apr 2010

luminkasp - no ja by som nezvladla tych 15 km ani naaaahodou, klobuk dole 😕 ja normalne chodim ako stara babka s bakulkou, akurat ze bez bakulky, ale sa ani narovnat neviem ...otec na mna len dnes taaaak pozeral ze ako sa mi tazko vstava ked som bola zohnuta 😖 a vcera detto - som bola na krizovej ceste v kostole a asi 15x som klakala a vstavala, no ale fuuurt som tahala maminu lebo sama by som inak nevstala 😖

idem aj ja do postielky, tak pekne velkonocne snicky 😀

sunnygirl
4. apr 2010

brééééééééééééééééé ráááááááááááááááááááánko

tak vy ste iné šikulky, klobúčik dole, všetk vás chválim 🙂 🙂 🙂 , zaslúžite si. No aj my sme včera s mm upratali, ale čo som sa napočúvala,on je taký šomroško, jemu sa všetko zdá zbytočné a tak. No ale som ho ponaháňala a mňa veru kríže neboleli, ale ja som neurobila ani desatinku z toho čo vy. No on ma nepochválil, ale zato ma zhauzoval. Hlavne keď leziem na stoličku vtedy sa hnevá. 😉

S tým dychorením a tažkým vstávaním sa ku vám pripájam, nápodobne 😝

Dnes m byť pekne, tu v ZV 16 a v Lučenci 17 stupňou. My ideme s mm nes do Lučenca k našim, lebo zajtra má celý deň pršať, fúkať vietor a teploty nič moc, tu v ZV 9 stupňou, takže kosa ☹ .

No ja papám hedelix, trošičku sa to zlepšilo, ale však ho užívam až druhý deň, takže môžem byť rada, že tak veľmi nekašlem, j nos a mi trocha polepšil, ale teraz neviem, či preto lebo sme vyhodili tie kvety, alebo či zabrali kvapky 😒

No a čo sa mi stalo, bola som hore až do pól druhej rán, nemohla som vôbec spať, ale mňa potom ťuklo prečo, ja hlúpa som celý deň pila čierny čaj s medom a citrónom a u svokry som si dala kávu s mliekom, ani to maličké nechcelo spať, takže sme boli obaja nateinovaný a nakofeinovaný, no ale už som hore 😀

Tak len pekne píšte a hlavne sa všetci vyzdravme 😎 , pa

sunnygirl
4. apr 2010

tinka 349: ty si strašne chutná a zlatá tehuľka 😉

mirka285
4. apr 2010

ranko 🙂 aj ja uz som hore,tusim vstavam kazdy den skor...vcera som oddychovala,poobede sme isli iba na zmrzku takze tie bolesti zatial nemam..ale pre istotu mam take napuchnute sliznice v nose ze nemozem dychat...to asi zato ze som sa chvalila aka som zdrava ☹ a ked som si chcela rano natiahnut nohy,normalne ma do nich chytali krce...no konecna...uz som fakt v siedmom mesiaci a patricne to aj citim...dnes ideme k nasim na obed cela rodinka aj sestra tak po ranajkach idem mamine pomahat s varenim,lebo aj tak sa nudim...dufam ze kontroly cez sviatky nechodia 😠 😠 tak pekne oddychujte,dnes uz neupratujte a co to popiste 😉

kafoditka
4. apr 2010

Pekne ranko 😉

Vcera som mala moooc aktivny den, cely den sme boli na zahrade... Sadila som zeleninku, okopavala jahody, sadili sme stromy... no to som myslela, ze mi uz krize odpadnu a zabila som to tym, ze este vecer o 19tej som umyvala a vysavala nase auto.. Ked sme dosli domov, ledva som zvladla sprchu, manzel mi namasiroval nohy a uz som spala. Ale dnes rano to este poriadne citim - chytaju ma krce do lytok 😒 Dnes som vyhlasila protest a cely den lezim 🙂

Vsetkym vam prajem peknu nedelu 🙂

luminkasp
4. apr 2010

prajem vam peknu velkonocnu nedelu

u nas je krasne, cez 20 stupnov, chystame sa na dalsiu prechadzku.

Nahodila som aktualne foto bruska do albumu, tak mozete kuk 😉

mojalili
4. apr 2010

Jejda LUMINKA, ako keby som videla moju dcerku, a

MAXI - aj moj svokor sa tesi, velmi. 😉 ale stale dufa, ze to bude dievcatko, i ked lekar potvrdil chlapca.. 🙂
NO a tie varixie vulvy si nechci predstavit....strasneeeee, predstav si, ze zila je tak 5 nasobne zvacsena a navreta do takej gulicky priemer 3cm....aj to tam mam a ledva chodim. Dnes som to ukazala maminke, je zdrav. sestra a zhrozila sa. ZE mozno sa lekar rozhodne aj pre porod cisarakom, aby mi nepopraskali. Vraj to zvykne po porode na druhy den splasknut a nikde po tom ani stopy...tak dufam ☹ Len neviem, ako do konca mesiaca ja budem chodit do prace, ked prejdem par metrov a boliiiiii 😢

Dnes sme malovali vajicka s bylinkami v cibulovej supe,mala davala nalepky, tak mame porobene. NAtrhala som si krasnu kyticu vetviciek vsetkych farieb, tak sa vytesujem. 🙂 😵

NAhodila som fotku bruska ...30.tt,pozrite, hrozneee, zacina mi obrovitansky a rychlo raaast. 😕

johanka331
4. apr 2010

Dnes som zmákla prechádzu po Zoo Bojnice a nie som unavená. Baby pozrite si foto mojho brucha som gulata a neviem pohlavie, podla vasho nazoru co cakam???

tinka349
4. apr 2010

nika23t -pozeram ze si sa nechala inspirovat mojimi flastickami 🙂 no aj ja ich uz zhanam, najma niekoho z mojich starych znamych kto pojde v blizkej dobe na SR z UK...

inak mna moja mala vcera taaak kopala - normalne som citila ako v brusku rotuje dookola a davala mi pastovky 😀 a dnes to iste.....zacala poriadne kopkat o 18tej a doteraz vkuse kopka a kopka 😝 asi je jej dobre po tolkych fajnotkach co som spapala 😀 joj a dnes som skoro zinfarktovala ....postavim sa na vahu a zrazu ratam a ratam....a 7 kg som uz nabrala 😕 😕 😕 musim sa krotit s kolacikmi 😝

petrusk
4. apr 2010

ahojte, nestiham vas citat spatne, ale spytam sa, aj vam uz puchnu nohy? ja ich mam desne, vcera som opuchla od kolien dole a clenky mam opuchnute stale uz asi tyzden. pride mi to dost skoro na 27tt taketo opuchy. alebo to je normalne?

tinka349
4. apr 2010

petrusk - no tak ti poviem, ze ja ani v 27 tt nie som a taak mi puchnu nohy...dnes som akurat mamine ukazovala ze jake mam tuce prsteky na nohach a opuchnute clenky 😖 a nevladzem chodit ....to nase tela bojuju s tymi kileckami navyse co prisli za par mesiacov 😀

mirka285
4. apr 2010

mojalili ja som si tiez dnes kontrolovala tie zili ale zatial v pohode..no brusko alebo skor Danielko pekne rastie,ani sa nenazdas a pride na svet 😉 my sme sa zisli cela rodina dnes u nasich,mali sme slepaciu polievku,upiekli sme moriaka,kapustu,mamina urobila knedlu,majonezovy salat,pecene masko a este kolac..no takze sme sa s prepacenim nazrali ☹ ja mam od vcera nadchu,ale taku divnu,nepride mi taka od choroby ale skor taka alergicka,lebo aj oci ma stipu a pery uz mam cele vysusene co neviem dychat..asi sa mi v tehotenstve vratila alergia,no mozne je vsetko,lebo chora sa necitim...na vahu sa mi ani postavit nechce,cez tieto sviatky same kolace jem 😠

robika
4. apr 2010

tinka: tych 7 kg je naozaj malo, ved ja mam uz 10 na sebe, a teraz cez sviatky to bez maskrtenia nejde.. 🙂
mna malicky kope vzdy vecer ked lezim na boku, vobec sa mu to nepaci, vacsinou tak silno, ze musim hned zmenit polohu, inak by som to nevydrzala, ale na chrbte sa mu velmi paci, lebo potom sa iba tak kludne mrvi, akokeby ma hladkal 🙂

petrusk: mne zapuchaju nohy uz niekolko tyzdnov a to mame skor rovnaky termin, mne zaberaju striedave sprchy, masirovanie konskou mastou a spanie s vylozenymi nohami, teraz som dostala aj tablety od lekara Detralex, a mozem povedat, ze po nich mi ani cez den velmi nezapuchnu, takze skus

petrusk
4. apr 2010

ja som ziadne lieky doteraz nemala ani neskusala a s kilami to asi nebude, lebo moj prirastok oproti povodnej vahe je 2,9 kg ale schudla som tak celkovo som pribrala 4,1 kg. kontrolu mam az 28.4., tak uvidim, ci vydrzim, alebo pojdem skor k dr. neviem ci je to potrebne ist skor.

robika
4. apr 2010

ja by som na Tvojom mieste isla urcite skor, lebo to je velmi dlhy cas, dolezite je aby si nemala vysoky tlak a bielkovinu v moci, preto by si radsej mala ist, moj lekar mi stale hovori, ze aj ked mam pocit, ze to nemusi byt nic zavazne, je lepsie ked on o tom vie a vysetri ma...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre