Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

janesa30
7. dec 2009

Zrzulka, ano je to moje prve babo. Asi tri mesiace sme sa snazili, ale nakoniec dovolenka v Egypte tomu pomohla🙂 Zatial to znasam celkom v pohode, zrejme patrim k tym stastnejsim ze mi nie je zle a mozem si tehulkovanie uzivat. Akurat vecer ma trocha pobolieva brucho - asi to bude nocny typ🙂

pancake
7. dec 2009

a mate uz aj vy brusko? ci som len tak pribrala? 😀 😀 😀 😀

ericica
7. dec 2009

mojalili tak dnes som bola u zubara na preventivke a pytala som sa ho ci treba ist kvoli tomu prispevku dvakrat a on povedal ze staci ist kvoli papierom raz ale tehulky maju narok na DVE preventivky....a sestra dostala tento tyzden ten zvyseny prispevok a nebola na preventivke ani raz 😉 🙂

zrzulka
7. dec 2009

caute spolucakatelky na jul🙂)))
Z dnesneho dna som total vyflusnuta... boli sme s malou v Olomuci, mam dost teda.... Kde je moja energia?🙂))))))))))))
janesa nech ti to dlho ostane,najlepsie do konca tehu... pri malej mi tiez nebolo zle....
Pancake mne uz vykuka brusko, uz ani nezapnem klasicke rifle, musim si kupit tehu....
Mojalili vazne si videla pipika??🙂))Sranda, ja mam zase stale take pocity ze uz citim pohyby babetka. vecer ked si lahnem a hladkam brusko tak mam presne take iste pocity ako pri malej. len mi to nesedi lebo to je este skoro na pohyby....Ale vcera som si uz bola takmer ista ze som ho citila....
Ericka veruze minulo... ten zvyseny prispevok bol az od februara... ale neva ved sme nechceli malu kvoli prispevkom🙂)))) Aj keby nam nedali ani cent aj tak by sme ju chceli.... len sa smejem na tom ako nas pekne vsetko obchadza.....

Zajtra mame poradnu, drzte palce....

zrzulka
7. dec 2009

Dievcata a ked mam sukromneho zubara kde si vlastne vsetko platim tak ako to je??? nevedela som ze prehliadka u zubara je povinna v tehu....

mojalili
7. dec 2009

neviem moja, skus sa ho spytat. On aj ked je sukromny, tak pobera z poistovne nejake dotacie a ty budes mat razitka...to je hlavne..ci nie?

ericica
7. dec 2009

zrzka aj tak mas preventivku zadarmo 🙂 aj ja mam sukromneho 😉
a ja som bola aj s malou na preventivke u zubara v 15 tyzdni a zapisali mi to do knizky.
a ako hovorim dnes mi lekar hovoril ze staci iba jedna preventivka pri tehu ale mame narok na dve 🙂
jaj a ja som bola okolo 35 tyzdna aj na takom vysetreni ako predoperacne keby ma museli nutne uspavat 😲 😵
boli ste aj vy niektora???

ericica
7. dec 2009

mojalili ake velkeee babenko 😵 😵 😵
aj ja ho(ju) uz chcem vidieeeeeeeet...
v paitok idem k dr drzte palceeee.
zrzka poradnu to uzzzz???tak drzime palce a daj vediet 🙂 🙂 🙂

zrzulka
7. dec 2009

Ericica ja som nebola? Akurat na prednasku o epi keby som si to nahodou rozmyslela ze ju predsa len chcem, ale nakoniec sme sa zaobisli bez nej....
ja u zubara platim za vsetko... ale je super tak ho nechcem menit....
No ano uz zajtra lebo podla PM som v 12tt. bude pozerat kosticku, sijove prejasnenie, klasika krv, moc, vystavi knizku ...🙂dufam ze mi konecne da uz aj fotku z ultrazvuku... bez nej neodidem a beriem aj manzela nech vidi nas maly velky zazrak aj on🙂)))

janesa30
8. dec 2009

Ahoj pancake, no ja mam tiez pocit, ze sa mi brusko malinko zvacsilo a vazit sa radsej ani neodvazujem. Podla oblecenia mam pocit, ze som pribrala aj viac ako by som mala. Ale zatial este vsetko zapnem.

ericica
8. dec 2009

ahojte pekne uprsane ranko vam zelam 😉
janesa ani ja sa neodvazim postavit na vahu 😀
zrzka tak potom sa ozvi a kam date zatial malu???ozaj a vcera vecer som rozmyslala ked si napisala o tom prispevku ,,ty si nedostala ani tych 15 tisic??? 😲 lebo my sme dostali ked sa mala narodlila 😲

pancake
8. dec 2009

ericica akych 15 tisic? 😕 😕 😕

ja uz som pribrala. a tak, ze nemozem ani na bruchu spavat, takze uz mi to zacina, lebo ja inak spat neviem.
a uz vam aj byva nevolno? alebo nejake ine priznaky?
mna stale boli v podbrusku neviem ci je to normalne. 😕 😕 😕

ericica
8. dec 2009

no my sme dostavali ten zyvseny prispevok ked sa mala narodila v roku 2007,ale vtedy to bolo este 15 000
a teraz sa to zvysilo na 25000..

pancake
8. dec 2009

aha. to som dostala. len teraz je v podmienkach aj 2 krat navsteva u zubara? nic ine sa nezmenilo? lebo ja nezijem na sk, ale v marci uz ideme domov, tak aby som vedela kam este musim ist. 😝

ericica
8. dec 2009

nie podla mojho zubara nemusis ist dvakrat na preventivku ale mas narok na dve preventivku za obdobie tehu,ale jednu musis absolvovat uricte...
sice nechapem ze niekde sa musi a niekde nie sestra zije v inom okrese a ona nebola ani raz a dostala ten zvyseny prispevok pred dvoma tyzdnami....tak toto nepochopim a ked som jej povedala o zub.preventivke len na mna zirala 😲 😕 😕 😕

pancake
8. dec 2009

no z potom za mame z toho vysomarit 😠

mirka285
8. dec 2009

Ahojte babule,tak j som z Bratislavy,zubara mam sukromneho a tiez o niciom takom nevie..sestra za mesiac rodi a ked som sa jej to pytala,tak povedala,ze nic take netreba..tak teraz fakt neviem...

ericica
8. dec 2009

no vidite presne o tom istom hovorim ,ale mna gynekolkog posiela v 15 tyzdni na preventivku a okolo 30 tyzdna som bola na niecom takom ako predoperacne ekg,atd co sa robi na predoperacnom a v mojom rodnom okrese o tom mamicky ani nechyrovali 😲 😲 😲

ericica
8. dec 2009

kde ste vsetky v tomto uprsanom pocasi,to si tu pisem sama so sebou 😖 😲

mirka285
8. dec 2009

tak ja sa chystam do roboty ☹ dnes konecne posledna nocna..

terina25
8. dec 2009

Ahojte babule.

ericica:písala som do témy paragrafy a ten mi napísali,ževraj budem mať nárok aj na ten zvýšený príspevok a ešte aj na nejaký príspevok na starostlivosť o staršie dieťa - o tom som nepočula.Tak skús tam napísať aj ty. 😉

Ohľadom tabuľky...Napíšte mi baby do IP svoj nick,váš vek,či už máte bábo,predpokl.dátum porodu,vybraté meno pre chlapca a dievča,ako dlho ste sa snažili,mesto kde budete rodiť a či ide o umelé oplodnenie.A ja urobím tabuľku a potom urobím aj album. 😉

prajem pekný večer

denisse
8. dec 2009

ahojte ... mne je dnes riadne zle a som uplne KO 😝 ... som bola cely den v praci, potom po malu v jasliach, v obchode a domov .. este som navarila polievku na zajtra, lebo zas idem do prace, mala uz do jasli nejde, pride k nej opatrovatelka ... ja sa takato unavena citim hrozne nesvoja, ja som normalne akcny clovek a teraz nie som k veceru uz nicoho schopna ... 😝 😝

vsetkym prajem pekny vecer bez nevolnosti 😅

janesa30
8. dec 2009

dnes som nabrala odvahu a postavila sa na vahu - od zaciatku tehotenstva to robi + 2,5 kg. Neviem ci aj vy pocitujete taky hlad ako ja, ktory sa odraza coraz viac na vahe

ericica
8. dec 2009

terinka diky pekne ked budes mat narok ty tak urcite aj ja ani mne sa neprerusi MD.
a mas ip... 😉

fugu77
8. dec 2009

Ahojte baby, v tejto teme uz nemam po dnesnom zakroku co robit..... budem vam vsetkym drzat palce, aby ste sa o par mesiacou tesili z babatiek.

pancake
8. dec 2009

fugu je nam to luto 😢 😢 😔 😔

starostlivost o dalsie dieta? to pocujem prvy raz. co je to??????

mojalili
8. dec 2009

Fugu, to mi je luto, hlavu hore, par mesiacikov a opet budes prispievať do témy podobnej tejto 😉

Janesa - ja som mala minuly tyzden brusnu virozu, odvtedy neznesiem ziadne pachy, chute nemam ziadne, je mi zle pri pomysleni na rozne jedlo, nechuti mi vela jedal....dotedy som bola OK, do 12.tt...sranda....mne nevolnosti zacinaju v II. trimestri🙂 No schudla som v chripke 3 kg...takze boky, zadok, stehna sli dole a brucho sa viac vypucalo vpred...🙂 😀

maaja
8. dec 2009

fugu, hlavu hore, raz sa isto podari 😵

maaja
8. dec 2009

dievcata, oddnes mam aj ja tehu knizku ;)
konecne, na to ze som v 11 tt !!!

a 16.12. mam prvy UZV - sa tesiiiim na babo, moj muz tvrdi, ze tam budu dve ... no snad ne 😀

a ked pisete o priberani - zrejme budem rekorderka ... ja mam uz +5kg !!!!!!!!!!!
som to dneska aj Dr vravela, s tym ale ze naozaj nejem o nic viac ako predtym, ani ine ... a Dr mi povedala ze to bude voda ... aj moze byt, bo prsia mam hrozne velike a aj brucho uz ... ja dufam ze ten prirastok hmotnosti nejak ustane... bo takto skoncim +30kg !!! pri Marekovi som mala za cely cas + 15 kg

zrzulka
9. dec 2009

Fugu:(((( drzim palce aby si sa v co najkratsom case zaradila medzi tehulky...

Maji aj mne uz vypisal knizku ale sa sekol lebo termin porodu dal 28.7.2010 a je to presne o mesiac skor. 28.7 sa malo narodit nase prve babo....ufff

My sme v poriadku, v piatok si mam volat o vysledok z krvi tak snad bude tiez vsetko ok.... verim tomu.... vychutnali sme si krpceka na ultrazvuku. Krasne sa mrvil ... a mam konecne aj fotku....

ja som pribrala 3kila, uz ani rifle nezapnem, budem sa musiet poobzerat po nejakych tehu rifliach....Pri malej som pribrala + 11kg ja som ostala presne taka ista ako som bola, len si zo mna kazdy robil srandu ze vyzeram akoby som prehltla futbalovu loptu🙂))))))Tak som zvedava ako to bude teraz, ci priberiem....rada by som....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre