Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
9. máj 2010

adelaine mna by na bezplienkovu metodu nenahovoril nikto teda 😀

maxara
9. máj 2010

mirka ja tiez nelutujem.. ked si porovnam ten gympel (ja som spravila prijimacky tak, ze osm bola 12ta z 250tich, z nasej zakladky som bola prva, Metodova) a to do akej diery som odisla (riaditela ani nezaujimalo, preco chcem odist, hned po mne chnapol, ked videl tie vysledky a moje znamky).. Ibaze decka medzi sebou sa bavili uplne normlane a nie podla toho, koho oco sa na akom aute vyvaza, kde presne pod hradom byvaju a koho fotrovci su sympatizanti akej strany...To bolo pre mna velmi dolezite, ja som si uzila svoje, potom som aj na zakladke prestala komunikovat, do toho som este k tomu bola tucna, nenosila som znackove oblecenie a mali sme staru skodovku a byvali sme v petrzalke.. moji rodicia pracovali ako bezni zamestnanci a tak na gympli som bola totalna nula.. triedna -telocvikarka ma vysmiala, ked som povedala, ze som chodila 4 roky na akvabely (a to som skoncila 2 mesiace pred zaciatkom roka), ze s takou postavou, co klamem.. odvazovala sa na mne na telocviku, pritom som mala lepsiu kondicku ako ktorakolvek z mojich spoluziacok, len som pomalsie bezala, doteraz neviem splhat a vobec ma to netrapi a pod.. odvazila ma pred celou triedou ako vystrahu pred obezitou a pod.. a ked uz ma mali za totalnu chuderu a smiala sa mi polka skoly a ked k tomu priratam moje predchadzajuce psychicke stavy a zacinajucu pubertu.. ja sa normalne obdivujem, a to som chcela novy zaciatok.. ja som odisla z tej skoly na tu druhu, do tej diery, tak aby ma nikto nepoznal a znova od nuly.. Bez kamaratky (vtedy sa so mnou vlastne bavila iba ta, co k nam dnes pride), nasi nasrati, vsetci ma odhovarali.. No ale tym, ze na tej skole to bolo cele o inom, tak som sa vlastne uplne zmenila, rozviazala sa mi huba, a celkovo som mala skratka vela casu na premyslanie nad zmyslom zivota a nesmrtelnostou chrusta.. cize teraz chapem vsetkych moznych..

mirka285
9. máj 2010

maxi myslim ze si urobila velmi dobre...my blizenci si aj tak nenechame moc kafrat do zivota a aj tak si robime po svojom 🙂

maxara
9. máj 2010

allexa to stihneme neboj, a mozno nam fakt budu stacit dve 😉
adel ako mirka hovori, nie je to tragedia, vzdy je to dar, ale po 35tke je napr uz povinna amniocenteza a celkovo je to uz aj o tom, ze zena je starsia.. mna mala mama v 32 a podla mna to mne nieco nechalo.. ona si ovela lepsie pokeca s tou mojou najstarsou sestrou, tu mala v 21tke..

alllexa
9. máj 2010

No presne, ja by som sa najradsej vyhla tej amniocenteze. Celkovo, tie testy su aj tak zbytocne stresujuce, co mam z toho, ked mi lekar povie, ze je pravdepodobnost 1:20, ze bude mat mat babatko Downa? Aj tak na ten potrat nepojdem. A na amniocentezu ist, to tiez nie je vyhra - aj tam je urcite riziko potratu a neverim tomu, ze to na dieta v brusku nijako nevplyva, ked sa vedla neho ocitle ihla...

alllexa
9. máj 2010

Maxi - tak to si mala fakt blbe na tej skole:( Dobre, ze si ju zmenila. Taka zmena skoly a kolektivu moze velmi pomoct v dospievani. Ja som tiez nemala extra stastie na kamosky na zakladnej - jedna, co sa tvarila ako moja najlepsia kamoska, mi dokonca ukradla hodinky a ked som na to dosla, tak sa z nej stala najvacsia nepriatelka (lebo vsetci na zaklade toho odhalenia uvideli, co je zac), a potom intrigovala. Paradoxne, myslim, ze potom bola v triede dokonca asi oblubenejsia ako ja🙂 Na gympli to bolo uz lepsie.

maxara
9. máj 2010

Allexa no ved.. ja som si pekne uzila.. potom sa zo mna stal normalne iny clovek.. ale SAMA som si musela vstupit do svedomia.. fakt som este musela bojovat s nasimi, mame som povedala ku koncu boja, ze vyskocim z okna, ked tam budem musiet ostat.. tak az vtedy sa zlakla, ze asi nesrandujem a asi to nie je z roztopase.. Mam jednu kamosku, ktora mala podobny problem ako ja, ale skolu nezmenila a fakt ju to poznacilo.. bola nestastna a bez kamosiek a to uz mala 20..

alllexa
9. máj 2010

Maxi - aj ja som mala spoluziacku na zakladnej a ani to podla mna nemala nejake zle, ze by si z nej niekto utahoval, a predsa ked som ju o 10 rokov stretla, tak mala z toho obdobia negativne pocity, ktore v nej tak dlho ostali. Som bola dost prekvapena.

Teraz pozeram v tabulke, ze mas 29 rokov, tak to tie 3 deti stihas do 35🙂

maxara
9. máj 2010

Allexa 😀 stihat stiham, ak sa zadari, len sa obavam, ze ako tu baby pisu, tazko to budem zvladat.. keby som mala nahodou nejake tazkosti v druhom tehu a doma male babo, alebo nebodaj dve a tazkosti s tretim tehu.. no chapes.. 😅 preto som myslela aspon trojrocny rozdiel a to je akurat..len ci sa zadari

maxara
9. máj 2010

Allexa uz ste prebrali tie mena u vas doma? 😀 chcela som aktualizovat ked uz si mi tu tabulku pripomenula a mas tam Kristinku a pre chlapca nic.. hm?

alllexa
9. máj 2010

Aj ja som tak uvazovala, ze ktovie, ako to budem zvladat, lebo je blbe, ked je zena tehotna a este sa musi starat o male babo.

Tie mena - chlapec Michal a dievcenske mena su v hre este Gabika a mozno po mne Saska🙂

kafoditka
9. máj 2010

Baby - tak uz som akoze prespata.. pozeram Pradu, Ste sa teda rozpisali... 😉

Allexa - aj ja by som radsej chcela asi dalsie babo, az ked bude mat maly aspon 4-5 rockov. Rocny rozdiel je zda sa mi strasne malo...

maxara
9. máj 2010

no ved.. ale zas, mozno budeme mat bezproblemove aj druhe aj tretie tehu.. 😉
a aj Kristinka je este aktualna? Zmesti sa mi tam totiz len jedno chlapcenske a jedno dievcenske meno, tak mam dat Michal a Kristinka?

maxara
9. máj 2010

kafko ale nam odbijaju hodiny a chceme tri deti 😉 tak preto tu lamentujeme.. ty si este mladucha oproti nam 😀 😀

kafoditka
9. máj 2010

no haha.. mam skoro 26, nemam vam nahodou vykat??? 😉

maxara
9. máj 2010

no ale plu 4 je 30 a plus 4 je 34, takze ty stihnes v pohode do 35ky 3 deti, chapes? 🙂 no my sme predsa len v casovej tiesni.. 🙂 a ked uz sme pri tom case, je pol piatej a ta krava, ked uz to tak musim napisat, tu este stale nie je.. je to normalne? co si mysli, ze kedy akoze pride? povedala, ze okolo 16tej, to je kedy plus minus 5 hodin? asi som debil..

kafoditka
9. máj 2010

no ako si mi to pekne naplanovala maxinka 😀 😀

alllexa
9. máj 2010

Maxi - Kristinka uz asi nie, mam pocit, ze vsetci naokolo davaju to meno... 😒

Kafko - tak Ty si este mozes dovolit cakat par rokov🙂 Ja uz budem potrebovat pri stave svojej chrbtice za chvilu aj palicku🙂

alllexa
9. máj 2010

Maxi - tak to by ma nastvalo... Neznasam, ked niekto meska... A najma, ked ten termin uz raz prehadzovala.

kafoditka
9. máj 2010

no pokial sa nestane zazrak v pripade vyhry nejakeho bytu alebo zdedenia kopy penazi, tak v tejto domacnosti si nikdy na dalsie dieta netrufnem. Viem, hovorim a to mam este svojho prvorodeneho v brusku, ale zial situacia nie je zrovna lichotiva..

maxara
9. máj 2010

kafko ale dovolim ti to aj zmenit 😀 😀 😀 a mozno sa vam nieco naskytne, nikdy nevies..
allexa tak davam Gabriela a Michal oki? no a henta koza ma serie teda statne.. ved mala prist vcera a potom mi smskou oznamila, ze pride dnes okolo 16tej, sama si urcila termin, na ktory sa nepytala, ci mi vyhovuje a este ani ten nestihne.. ja napr si chcem ist lahnut, nech vecer mozem pozerat lets dance.. to je v riti..

mirka285
9. máj 2010

som si zdriemla 🙂

mirka285
9. máj 2010

maxi som zvedava ci ta kamoska vobec dojde...

alllexa
9. máj 2010

Maxi - to je sila, a stale sa jej nemozes dovolat?
Ja uz by som jej asi v telefone povedala, ze uz mam nejaky program, ze som s nou ratala na tu stvrtu hodinu a necakala som, ze pride o hodinu-dve hodiny neskor...
Pripadne, ked pride, tak jej povedz, ze mas cas napr. do siestej (siedmej), lebo potom este musis nieco urobit...

denisse
9. máj 2010

zenusky, tak ste sa rozpisali o kariere a planoch s detmi 😉

tak co sa tyka deti, tak ja budem mat v lete 35 a niekedy okolo toho datumu sa narodi nase druhe babetko ... a dalsie neplanujeme, ale keby sa pritrafilo, tak ho budeme lubit 😉
ja si totiz svoj idealny dochodkovy vek predstavujem tak, ze byvam v domceku, kde mam velku kuchynu s obrovskym stolom, kam sa zmesti cela moja rodina a ja chystam nedelne obedy a vselijake oslavy ... a k tomu zahrada, kam sa da v peknom pocasi cela hostina presunut 😀 😀 😀

a musim vam povedat, ze aspon podla mojich skusenosti deti dost zmenia cloveku zivot, hlavne kym su male a ku vsetkemu nas potrebuju ... to uz nie ste panom svojho casu a naplanovat si nieco take akoze vecer o 20.00 si pozriete nieco v telke je takmer utopia ... 😀 vsetko zalezi na to, ci uz drobec spi ... a cely denny program a vlastne aj tyzdenny a mesacny sa prisposobuje tomu najmensiemu ... ja napriklad vidim najvacsi rozdiel medzi svojim prvym a druhym tehotenstvom v tom, ze vtedy som chodila sice denne do prace, ale vsetok zvysny cas som si planovala sama a nasiel sa aj cas na oddych ... teraz pracujem (ci uz v kancli alebo z domu) a zvysok casu som s nelou, upratujem, periem, varim, .... a oddychovat nejak nestiham ... napriklad cvicit by som potrebovala ako sol ... 😝
a ked sa nela narodila, tak som si skoro dva roky vobec nevedela predstavit, ze toto vsetko mam absolovovat este raz ... a vidite, zase do toho idem ... 😀

alllexa
9. máj 2010

Maxi - s tymi menami v pohode, mozes to dat ako si napisala...

Kafko - tak to je blbe s tym priestorom:( My sa nastastie teraz stahujeme, takze by sa pomestilo aj dalsie. Inak, nasi znami su siesti (maju 4 deti) v dvojizbaku, ale to uz je fakt dost drsne... I ked tie deti sa fakt vydarili, su uz skoro dospele, a su mile, mudre a skromne, take sa oplatia mat, len to clovek nevie dopredu🙂

maxara
9. máj 2010

Mirka Allexa - poslala som jej sms, ze ako teda a odkedy je takato extremne nedochvilna.. akoze so smajlikom na konci, nech to neznie tak nasrato, aj ked som sa na smajla ledva zmohla.. o 10 minut volala, ze prepac, ideme na motorke a na babe su nejake preteky.. Ibaze ja byvam predsa pred babou !? No ale ze oni boli na zahori niekde na "prejazdku" na motorke.. No a teraz to musia obchadzat, inak by boli u mna o 5 minut.. ibaze to uz o 5 minut by uz bolo min hodinu po termine.. krava

mirka285
9. máj 2010

no maxi tak snad k tebe dorazi...a na motorke ide a aj sms pocula? 😀

johanka331
9. máj 2010

Ahojte dievčence, pripájam sa k téme my sme vybrali mená Samuel a Soňa, kedže aj priezvisko mám na S.

maxara
9. máj 2010

denisse no to ano.. ale to druhe babo si uz prisposobis svojmu rezimu, nie opacne.. ale ked my sme pred prvym, tak my mame rezim uuuplne iny, taky iny, ako si mala pred Nelou.. neviem, ci ti to teraz tak diametralne zmeni zivot ako ti zmenilo prve, hm?
alllexa - ked byva jedna rodina v byte, tak sa aj 6ti zmestia v malom, ale ked mas doma svokrovcov alebo rodicov.. ze vlastne ani kuchyna, chodba a obyvacka nie je tvoja.. je to ine

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre