Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
24. máj 2010

@maxara a to rataj s tym, ze teraz to minimalne 2 tyzdne uvidis na vsetkych titulkach casopisov, porad ho budu hrat kazdy den v radiu...

mirka285
24. máj 2010

ak pozerate spravy ta tam je odpoved ci treba sietku na kocik..vdaka zaplavam nas caka invazia komarov tento rok 😖

adelaine
24. máj 2010

mirka, mas recht 🙂

...ja teda netusim ako to je, lebo som este nerodila,
mozno pobezim do nemocky pri prvych naznakoch kontrakcii,
ale udajne staci odist do nemocnice kludne do 2 hod. po
odteceni plodovej vody..teda ak bola cira....
ak je nejako voda sfarbena, treba ist hned.....

inak, ved aj ten prijem do nemocky nieco trva,
potom tie tortury s klystirom 😖 a holenim...ci to sa uz nerobi?
ja sa radsej sama naslepo doma, akoby ma mali snejakou erarnou
britvou holit 😠
nakoniec
to tak rychlo ubehne, ze nas supnu rovno na stol...

mirka285
24. máj 2010

ja by som si najradsj aj ten klystir urobila doma 😀 😀

kafoditka
24. máj 2010

@mirka285 a nechces doma aj odrodit?? 😀 😀

adelaine
24. máj 2010

miri, minule som si tu niekde na konikovi citala, ze existuje yal gel,
zena si ho moze aplikovat doma sama,
lekari to udajne vsak nemaju radi...a druha vec je, ze nevies ake mnozstvo si dat,
a ci uz si dobre vycistena....ale ten nemocnicny klystir sa nebude pacit ani mne,
to viem uz teraz 😠

mirka285
24. máj 2010

kafko nie,len ja by som chcela prist do nemocnice,lahnut na kozu dva krat potlacit a porodit 🙂 ten klystir bol hnusny,si predstavte ze ake ste velke a este do vas naleju vodu a vas objem sa este zvacsi..este dobre ze to za par minut z nas vytecie 😀

kafoditka
24. máj 2010

ja take veci ako klystir neriesim... oholit sa oholim doma - to je bez debaty - ale v nemocke nech sa deje, co sa ma. idem rodit s tym, ze sa tam so mnou nikto maznat nebude, sestricky uplatim kavou a cokoladou - keby som potrebovala s niecim pomoct, a ratam s tym, ze tam bude koncom juna - zaciatkom jula pekny natresk.. Ved kolko nas je len juloviek 😉
Baby prezijeme vsetky, nebojte sa..

kafoditka
24. máj 2010

No a zatial som velmi pozitivne naladena, dufam a urobim vsetko pre to, aby to tak ostalo... lebo ja ked zacnem stresovat, tak potom dovi.. 🙂

lela1809
24. máj 2010

maxara - dakujem 🙂

je normalne ked spinim?? som v 32tt + 2 ... dnes ma cely den picha v krizoch.... co pripisujem k normalu... ako aj opuchy noh.... len teraz mam taky divny vytok :(

maxara
24. máj 2010

@adelaine ten nemocnicny klystir je len obycajna tepla voda, ktora len rozriedi hovienko, preto ju treba udrzat co najdlhsie, ale potom sa pekne vykakas a nemas uz potom ziadne krce ako z nejakych cipkov a yal gelov.. vraj toho yal gelu je tam malo, nam hovorila teta.. a este k holeniu, v pohode mas cas na to sa doma oholit a ak nahodou nie, tak si vraj treba so sebou zobrat jednorazovku, lebo tie erarne su take, co sa v nich menia len ziletky, nie jednorazovky.. tak potom si niektore mozu mysliet, ze boli vsetky holene jednou 😀
a k tej plodovke.. ak odtecie plodova voda, malo by sa ist hned do porodky, lebo vtedy hrozi riziko, ze zapadol pupocnik do porodnych ciest.. ak zacne porod opacne, cize kontrakciami bez prasknutie vody, tak mame cas, kym kontrakcie nie su kazdych 5-10 minut... podla vzdialenosti od porodky 😉

maxara
24. máj 2010

@lela1809 😕 bola si na vysetreni? ak nie, spinit by si nemala asi len tak.. po vysetreni byva niekedy spinenie..

ywett
24. máj 2010

Ahojte bruska,
pripajam sa k vam aspon na tie posledne dva mesiace, kedze som uz doma a budem mat cas sem nakuknut.
V praci nam zrusili pristup, takze som sem nechodila, ale teraz to dozeniem 🙂))
Ma niekto skusenost z touto diagnozou: symphyseolysis – rozvolnění stydké spony.
Baby davate si odber pupocnikovej krvi vsetky?

maxara
24. máj 2010

ywett vitaj, kukni prosim ta na moju fotku, postav sa tam a tam je napisane, co mi treba do tabulky, ak tam chces byt.. a posli mi to do IP dakujem

robika
24. máj 2010

maxi a kolko plodovej vody mi odtecie?

ywett
24. máj 2010

Maxara vykonane 🙂)))) dakujem

lela1809
24. máj 2010

maxara nebola som na vysetreni, idem az 31.5. na vysetrenie, len dnes je mi nejak divne... a nechcem prehanat a volat lekarovi za kazdu somarinu... zajtra idem kamoske na meranie tlaku - kvoli tym opuchom tak hned poviem aj toto... ( ona je leka)

ozaj ma napadlo - prisla ti IP s udajmi do tabulky?? 🙂

maxara
24. máj 2010

baby ano, prisli mi IP ALE mam pokazeny pocitac v ktorom mam tabulku, opraveny bude najskor buduci tyzden, tak najskor vtedy aktualizujem tabulku dobre? Zatial vsetko mam poctivo v mojich spravach 😉

@robika ja neviem 😒 este som nerodila.. len viem, ze bud odtecie a potom sa to rozbehne alebo aj naopak a odtecie az na sale, ked ju prepichnu..

@lela1809 tak skus zavolat tej kamoske, ze co si o tom mysli.. hm? ja by som sa spinenia bala

alllexa
24. máj 2010

@lela1809 - v Ruzinove su prehliadky porodnice kazdy utorok a stvrtok o 13-14 hod.

lela1809
24. máj 2010

maxara - idem na to.. radsej skorej ako neskoro..

alllxa - dakujem 🙂 nevies, treba sa tam vopred ohlasit ?

rodili ste uz niektora v Ruzinove??? ako ste boli spokojne???

mojalili
24. máj 2010

Lela - to spinenie je krvave? 😒 to nie je dobre... ☹ vytok znamena mykozy, ale krvave spinenie je predzvestou niecoho,co sa deje a nema... 😖

@robika - no celkom dost plodovej vody ti odtecie 🙂 urcite aj liter to je....aspon co ja som postrehla

silvia.vesela
24. máj 2010

lela, ja by som dr. volala hned....radsej urobit paniku 100krat a zbytocne...ako raz a neskoro. Moze to byt aj hlienova zatka, ale to je ten najhorsi pripad. Hned volaj!

ericica
24. máj 2010

kocky ten klystir sa vas spytaju ci s tym suhlasite....ani moja kamoska si ho nechce dat aplikovat....a ano adelaine ma pravdu existuje yal gel ktory si aplikujes sama doma a v porodke ti to nerobia,,,,tam to nemozes prehnat s mnozstvom,lebo ze vraj to je jedna davka....nam to povedali na predporodnom kurze....

lenka23
24. máj 2010

@lela1809 súhlasím so Silviou, ja by som určite volala

carrie84
24. máj 2010

@lela1809 - ja by som uz robila paniku .... vytok - ok, ale nie "divny" + tie opuchy a to, ze sa celkovo citis zle. Ako pise silvia, radsej teraz trochu paniky ako nieco zanedbat. A urcite ti nikto hlavu zato neodtrhne. Ja uz by som bola na pohotovosti.

oacka
24. máj 2010

kočky, klystír je teplá voda? to sú nejaké čípky,nie? a ten yal gel vraj nie je taký účinný,že vraj niekedy sa žena vyprázdni až po porode....

maxara
24. máj 2010

@lenka23 prosim ta, mozes aj ty mi poslat udaje do tabulky? su v mojom pase, ked sa postavis na moju foto, a do IP prosim, dakujem

carrie84
24. máj 2010

Oacka - hlavne aby to neslo von pocas porodu 😀 😀 😀 😀

ywett
24. máj 2010

Klystir nas baby aspon dobre precisti 🙂

oacka
24. máj 2010

ale že vraj to sa može kľudne stať,carrie,.... keď tlačíš...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre