Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bellablonde
11. jan 2010

chodim do ruzinova gpn, pri prvom tehotenstve som tam zacala a zatial som spokojna 🙂

lucka_o
11. jan 2010

no ved preto ze sa clovek otoci aj v uzkych ulickach a ked ma 4 kolku je to take nedobre....

zrzulka
11. jan 2010

Luci my mame chicco golfac a som s nim relativne spokojna..... i ked porovnavam kolesa tak jednoznacne sa mi lepsie jazdilo s Jane trojkolkou. tieto umelohmotne kolieska su fajn na take upravene cesty do nakupnych centier ale kedze chodniky v meste mame rozbite (mesto sa nestara vsak naco) tak ja pozeram hlavne na kolesa....golfac tereny nezvlada vobec....

rybaanka
11. jan 2010

caute kocky 😉

rozoberate kociky, tak ja mam kocik peg perego uno, ktory sme kupovali, ked mal krpec rok a este mam aj stary peg perego hlboky, ktory mam od svagrinky, tam je uplne obrovska vanicka, sice je uz starsi a nemoderny, na dvore naseho rodinneho domu urcite posluzi a ked pojdem niekde mimo domu, tak si asi kupim taku tu tasku do toho una, alebo este nieco vymyslim, aj vajco som predala, cize aj to musim poriesit urcite, ale sak mne sa zda, ze je na to este casu 😀 ale ono to vsetko pride cup, dub 😉 a tiez si nepotrpim na image kocika, ale hlavne kedze uz mam skusenosti , ze co je dolezite, tak hlavne pohodlie babatka a v neposlednom rade, aby bol lahky, dobre ovladatelny, lahko sklapatelny, pretoze uz som sa pri prvom babu nanosila kocika a naskladala az az , takze tieto kriteria musi splnat.... 😉

ja som sa objednala na morfologicky ultrazvuk do gyn-fivu 1.2, tak sa uz tesim 😉

zrzulka
11. jan 2010

my co sme mali jane trojkolku tak ta bola na tereny fakt dobra, mala zase ine nedostatky. Hlavne si treba uvedomit na co kocik budete vyuzivat a podla toho sa zariadit.... Idealny kocik aj tak neexistuje....

mirka285
11. jan 2010

ahojte 😉 tak chcela by som sa s vami podelit o moju dnesnu skusenost...od 1.januara som pn,dnes 11.januara mi prisla rano kontrola zo SP,podotykam ze dnes je prvy den ktory mi SP hradi,lebo prvych desat dni hradi zamestnavatel..kedze chodim neskoro spat lebo som cely zivot pracovala iba v noci a moj organizmus si este nezvykol na normany rezim,samozrejme som to,ze mi na dvere bucha kontrola nepocula ☹ aj sa mi zdalo nieco,ale myslela som i ze sa mi to sniva..okolo obeda ked som bola pozriet schranku som si nasla papier od SP ze som pocas kontroli nebola pritomna...ako sa mozem branit?nijako,SP nevysvetlim ze som spala a jednoducho som tu kontrolu nepocula a sa samozrejme nemam narod cely mesiac na ziadne peniaze..takze tak ☹ chcem upozornit vsetky kocky ktore ste PN,nechavajte si dvere do spalne otvorene,aby ste nedopadli ako ja..tak ci tak si myslim ze je to nefer,lebo neviem si predstavit kem by sa trepala tehotna zena v rannych hodinach 😠 a este k tym kocikom,sestra mala trojkolku a ked schadzala z obrubnika,ktorych je na sidlisku pozehnane,nebola stabilita na tom jednom kolesa bohvieaka ☹ a pred toma dnami sa jej narodilo druhe babo,rodila v ruzinove..dnes mi volala s placom,ze chce ist domov,ze za cely den tam o nich nikto nezakopne,sestricku poriadne nevidi cely den a veru keby nebola druhorodik,nevie ako by to zvladla ☹ takze jej cerstva skusenost,porod mala v pohode,rodila u dr.Krizka ml...

strasska
11. jan 2010

ja nemam plastove kolieska a tiez sem tam vrzgaju, ale manzel mi ich vzdy nastrieka silikonovym sprejom a je to v poho. Takze toho by som sa az tak nebala.
A trojkolky su supis, my mame 6kolku, ale otocne kolieska su na nezaplatenie. Len by som este zvazovala aj hmotnost, lebo ked ho budes musiet vlacit po schodoch, uf.

bellablonde: my cela rodina chodime na net iba ked Misko spi, lebo potom mu musime pustat na youtube videa aut, traktorov a bagrov. 😀

oacka
11. jan 2010

Strasska,a akého máš gynekológa? Ja chodím k Hoppanovi.

strasska
11. jan 2010

Ja mam v starej, Sedliaka. O Hoppanovi som toho uz vela dobreho pocula, ale vraj ma teraz toho vela.

zrzulka
11. jan 2010

Stasska aj mna mala taha od compu ked si ho zapnem a nespi. Tiez jej pustam youtube babetka... take cerstvo narodene. Chutnucke to je.... Pozrite co prichadza do americkych kin, snad dorazi aj ku nam casom. rada by som si pozrela ako vychvavaju deturence maminy roznych klutur, ras a narodnosti.... Musi to byt super:

https://www.youtube.com/watch?v=0yYxt4FL6Z0

Mirka tak to je riadne blbe s tou kontrolou. jasne ze sa uz neobhajis. teraz chodia casto. Znamemu boli tri krat v tyzdni.... Nemozes sa dohodnut s gyndosom zeby ti na ten cas dal papier ze si bola u neho??????
takze Ruzinov neodporucas???? ja som zvazovala ze pojdem tam. Nejake baby z temy tam rodili a oni si pochvalovali. mali zazmluvnenych lekarov .

mojalili
11. jan 2010

MIRKA - CHOD K LEKAROVI A ON TI POTRVDI, ZE SI TAM DNES RANO BOLA......ALEBO NEJAKEMU LEKAROVI, PROSTE ABY SI TAM MALA ZAPIS A TY NEJAKY DOKLAD.....VED KONTROLA VIE PRD, CO TI JE.........VAZNE, TOTO JE NAJJEDNODUCHSIE RIESENIE....

oacka
11. jan 2010

Strasska,ja som zatiaľ maximálne spokojná,ale je prevda,že ak mmusím ísť na kontrolu o 2 týždne,tak vždy prednostne. a často aj tak čakám,ale nie 90 min!!!!! Max. 20.

mojalili
11. jan 2010

MIRKA . Nemusis ist len gyndosovi pre papier, ak mas nejakeho znameho zubara ci usneho, tak nech ti da potvrdenie.....

Zrzulka, ja mam notebook zo skoly (robila som projekt, kde som si zakupila 16 PC, jeden pre mna,ved ajtak mi nic skola neda). NO a mam tu super programy, anglictina pre male deti, Detsky kutik, kde si mala predcvicuje pamet, piesne, riekanky,rozpravky, pexesa a tak...to ju super bavi. A mam tu aj Tucniaka - detske kreslenie, ktore dokonale ovlada a sama si zapina a vypina programy....ja nechcem, aby bola maniak do pocitacov a PC hier, ale toto jej velmi dobre rozvija pamat...za 30 sekund si zapamata 9 obrazkov kde su umeistnene...tak mam vystarane o chvilku kludu🙂

Ja mam trojkolku Jane s otocnym prednym kolieskom, sportiak je to super, jednoducho sa ovlada, ked jazdim na korculiach, ma brzdu a je pohodlny. ALe ako hlboky nic moc...

strasska
11. jan 2010

to videjko je uzasne, revem tu jak male decko. Dufam, ze to prijde k nam.
Diky za link.

oacka
11. jan 2010

Kočky,ja by som už najradšej zostala doma na PN dokonca. Mýslíte,že sa to dá nejako zariadiť? Mám to lekárovi rovno povedať?

mojalili
11. jan 2010

Ak mas dobreho lekara, tak mu to povedz, aby vedel napisat pre poistovne diagnozu, ktoru bude musiet obhajovat pred posudkovym lekarom. Da sa dohodnut s lekarmi, aj moj je taky, keby som mu povedala, ze chcem zostat doma, da mi PNku, kedykolvek.

oacka
11. jan 2010

Keď ja toho mojho moc nepoznám,ale asi budem k nemu uprimna a on mi povie, či sa to dá, či nie.

lucka_o
11. jan 2010

mirka....ozaj chod za obvodakom, alebo hocijakym lekarom....a dohodni sa s nim, oni ti daju papierik a hned chod na socialku, lebo tam sa mi zda ze len do 3 dni mozes prist a obhajit sa kde si bola. lebo inak prides o peniaze. stoji to za to.
oacka ak by si mala nejake zamestnanie ktore je nevhodne v tehotenstve bolo by to este lepsie, ale skus....mozno by pomohlo keby si to trosku prikráslila...ze ti je stale nevolno a podobne...... 😉

luminkasp
11. jan 2010

zrzulka gratulujem ku krocikom, baby, ja nestiham vsetko citat....

oacka
11. jan 2010

🙂 Lucka,to vobec nemusím prikrášlovať, ja sa jednoducho cítim otrasne, vobec nie na prácu s puberťákmi! 🙂 🙂
s tou kontrolou ste ma vystrašili,ja musím každý ddeň venčiť psa! To ani to nemôžem?

mir13
11. jan 2010

Ja som tiez rodila 2 deti v Ruzinove. Teraz budem asi na Antolskej, ale nie preto, ze by som s Ruzinovom nebola spokojna. Ano, sestricky su tam dobre a aj take, ze nechapem, ako im dovolili pracovat s ludmi a specialne s malymi babatkami. Ale to su asi vsade. Z kazdej nemocnice pocuvam rozne negativne prihody. Napr. co mi v Ruzinove pacilo (hoci ma to neskutocne stresovalo) bolo, ze sa babatka vazia pred kojenim a po kojeni a vies, kolko spapkali a vies ich dokrmit. Napr.na Kramaroch na toto skoro doplatila jedna znama. Tam sa babtka nevazia a ked chcela mlieko na dokrmenie, tak jej nedali, lebo ma kojit. A mala jej plakala a plakala...az to povedala na neviem kolky den detskej lekarke na vizite. Ta ju odvazila pred kojenim a po kojeni a zistila, ze malo skoro nic nespapala. Chudera, taka bola vyhladovana...

denisse
11. jan 2010

ahojte .., ja som dnes bola v praci, potom po malu v jasliach, este v obchode po pecivo a teraz papame .. ja vas citam a mala pozera bambulku 😀

este vam chcem ku kociarom napisat poslednu vec 😀 😀 😀 , ktora podla mna stoji za zvazenie ... neviem, do akej miery je mozne "hojdat" kociar s plastovymi kolesami, takze ja som urcite za nafukovacie ... neviem si predstavit, ze by sme pri nasej nele mali ine ako "drndacie" kolesa, ako by som ju bola uspala ... 😅
a kedze som mala hlboku inglesinu magnum. tak aj pri golfkach som vsadila na tu istu znacku, mame inglesinu zippy a ani na tu nedam dopustit .. zvladla s nami prechadzku aj po lesnych cestach 😅

miki060707
11. jan 2010

ahojte, tak mojalili, skoré uzdravenie, a tiež aj Lili, pekne odpočívaj a pi čajíky
no ja som za staru klasiku, za 4 kolesa, 🙂 🙂

pekný dník

mirka285
11. jan 2010

ahojte,tak mna tiez hned napadlo ze zavolam zubarovi,ci by mi nedal papier ze som bola rano u neho,a prestavte si ze mi to odmietol,a to je sukromny zubar ktoremu chodim asi desat rokov a nechala som tam nemale peniaze..a bola som tam asi pred mesiacom takze nie som ani pacientka ktora sa ukaze ked je uz fakt zle..ako na porazenie moja gynekologycka ordinuje dnes poobede,takze u nej som tiez nemohla byt..nakoniec mi pomohol obvodak ale poviem vam nabuduce spim len pri otvorenych dverach ☹ a bola som dnes v case vychadzok samozrejme za sestrou v tej porodnici,baby ja som prisla uplne znechutena ☹ sestra ma problem ze ma vpadnute bradavky a na kojenie musi pouzivat klobuciky,bohuzial v Ruzinove nie su ziadne laktacne sestry..sestra lezi na madstandarte a vraj v kupelni ma samu pliesen ze si tam nemoze ani uterak zavesit,nastastie ma spolubyvajucu ktora ma sieste dieta a velke usta lebo je povolanim zdravotna sestra,tak ta tam trosku robi poriadky..a este by som toho mohla popisat viac ale nechcem znechutit kocky ktore sa tam chystaju rodit...

mojalili
11. jan 2010

Mirka, esteze tak,zapla som PC hlavne kvoli tomu, ako si dopadla.

MIKI - dakujem, ale akosi mi to nepreslo. LILI je v poriadku, len manzelovi sa to vratilo, nadcha,na prieduskach....a mne nechcu hlieny odchadzat, pritom sa naparujem stale.
Volala som s kolegynou, neviem, ci mam ist do prace. Musim chystat opakovanie, pisomky, polrocne vysvedcenie...neviem, co mam robit. NEcitim sa dobre,boli ma hlava,aj pri zakaslani ....ach jaj ☹

mojalili
11. jan 2010

pozrite si, co som nasla......http://www.babycenter.com/2_inside-pregnancy-we... 😵 😵 😵

mirka285
11. jan 2010

mojalolli si zlata,dnes mam otrasny den od rana ☹ ja mam pocit ze uz ani spavat poriadne nebudem vediet lebo stale budem nacuvat ci mi nebucha kontrola 😉 a ty sa pekne vyliec,nieze pojdes do roboty nakapata 😠

ericica
11. jan 2010

mirka to je smutne 😢
ja som bola s malou vypisana od zaciatku tehu a kontrolu som nemala ani raz 😝
mojalili ani mne tie hlieny nie a nie prejst 😠 celu noc mam plny nos a uz mi to zacina liest na nervy,vsak uz pred vianocami sa mi to zacalo...
a predstavte si ze vcera v noci sme boli od polnoci hore az do rana,,,mala celu noc hovorila ze ju boli brusko,tak som jej ho masirovala a po chvily sa vyvracala a tak to bolo do rana v kuse vracala....trikrat som ju prezliekala ked sa jej podrailo ogrckat a paplony som prevliekala uz ani neviem kolkokrat ,uz o siestej mi isla pracka 😖
boli sme dr a mame dva dni prisnu dietu ☹ ☹ ☹

lucka_o
11. jan 2010

mirka som rada ze si to poriesila....mozno ten zubar cakal ze mu nieco das🙂
oacka tak potom nieje co riesit...treba to vybavit🙂

mirka285
11. jan 2010

no luci veru asi cakal ☹ a vies co je natom najlepsie?ze minuly mesiac som tam zobrala moju polovicku lebo si chce dat spravit cele nove predne zuby,a bude to stat cca 3 tisic eur,ale mojmu zubarovi sa to asi mali,asi cakal ze mu dam 50 eur do vrecka za blby papier ☹ mal by sa hanbit,ale ved ked tam najblizsie pojdem,mu poviem svoje...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre