Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
5. jún 2010

ano Dugy a tiez som to mala horuce,ale nebola som ju vratit,tak som rada ze si to rozluskla a tu rysku som hned obtiahla s tou fixkou takze v poho 😉

ywett
5. jún 2010

Dugy naskor som tam bola na pohotovosti, urcili spravnu diagnozu, len sa to zhorsilo a nevedela som sa postavit, tak tam drahy volal, ci ma ma doniest (aby sme sa nehnali cez celu BA, kedze som ani nehcodila) a oni mu povedali, ze aj tak mi od bolesti nemozu nic dat a rtg mi robit nemozu a odkazali nas na pohotovost, tam zasa povedali, ze mam ist na porodnicu a ze mi nic nenmozu dat a tak nemam anin chodit, tak som si prezila do rana muky...

adelaine
5. jún 2010

@ywett
a co potom robili v Ilave, aku liecbu nasadili?
a to potom znamena ze do konca tehu musis lezat? 😒

dugyna
5. jún 2010

@ywett a do ilavy ta kto odoslal? nejaky dr z BA?

aalexis007
5. jún 2010

@ywett - a ako ti to začalo? alebo si sa len nemohla postaviť a tak ti prišli na tvoju diagnózu? Lebo ja mám všetky príznaky, ktoré sú tam popísané : bolesti v podbrušku, v krížoch a sú to bolesti čím ďalej tým horšie. Hlavne v noci a pri chôdzi to mám tiež. A keď sedím alebo ležím a idem sa postaviť, tak to sú hrozné bolesti. Niekedy mám chuť plakať.. ☹

ywett
5. jún 2010

adelaine,
dali mi jednu injekciu od bolesti, a potom 2x denne tiamin injekciu a som v takom zavese, nohy k sebe a stahuje to panvu a zavazie na oboch stranach a hore zavesena, foto mam v mobile a teraz to tu neviem stiahnut...no uvidime, tvaria sa, ze boliet to bude do porodu boliet a nemalo by to byt v takom stadiu v akom som sem prisla, ale pomohli mi velmi, vsak po dvoch hodinach liecby som stala opat na vlastnych, lezim a teraz sa uz aj prejdem

ywett
5. jún 2010

Alexis mna bolela lenova kost len ked som stala a bolel ma bok (panva) tak to zacalo, ale som si myslela, ze som zle spala a ze to rozchodim a sa to potom zhorsilo...ja som nnapr. nemala tie vsetky priznaky, co su tam popisame.
Veru su to hrozne bolest, nikdy uz zazit nechcem, ja som radsej uz chcela rodit, neprajem tu bolest nikomu, drahy ma nosil na wc aj obliekall..sme si uzili inu noc

ywett
5. jún 2010

Dugy kamoska mala tuto istu diagnozu, tak ta zavolala dr a ten je sukromnim ma zobral a on pracuje ako zastupca primara v Ilave, tak preto som tu

aalexis007
5. jún 2010

Ja som myslela, že je to normálne - mať také bolesti - ale ako vidím, asi som sa mýlila. 😖 Myslela som, že to len malý tlačí na chrbticu a že som zle spala. Ale keď to už trvá tak dlho, tak to asi nieje dobre. Asi by som mala zájsť k môjmu Dr.

adelaine
5. jún 2010

@aalexis007
niektore tehulky udajne mavaju taketo pobolievanie, ja ho mavam tiez,
chodim uz ako kacka, bolia ma az slabiny,
to je tym, ze hlavicka tlaci na lonovu sponu,
aspon mne to tak doki vysvetlit, cim je nizsie, tym su problmy vyraznejsie...
ale je to udajne normalne,

ywett ma zakladnu dg inu..ona nema to rozchdzanie fyziologicke ako my..

yweer, mna by len zaujimalo, ty si pred tehu vedela, ze nieco
nie je ok, alebo tieto problemy mas uz davno?

ywett
5. jún 2010

Baby problem je, ze ta lonova spona sa rozchadza, mam to na 11 mm, a preto to tlaci na nohu.
Nic nenasvedcovala tomu, ze tento problem bude, bola som sice chuda, utla, pribrala som 15 kg, ale vraj to s tym nesuvisi.
Mudr. povedal, ze v tehotenstve telo vylucuje hormon (neviem uz nazov) a ked ho vyluci viac tak sa takto prejavi, to sa telo pripravuje na porod, len ide o to, ze niekoho to boli viac, niekoho menej, verte baby, ze keby sa postavim, tak to neriesim, ale ta bezmocnost nepostavit sa na vlastne, je strasneee.
Inak som vobec ziadne problemy nemala ani pred tehu ani v tehu (okrem nevolnosti)

adelaine
5. jún 2010

tusim oxytocin....

ywett
5. jún 2010

Neviem, ci to aj tento hormon nesposobuje, lebo nieco spominal so stitnou zlazou:
Gonadotropíny a prolaktín
Gonadotropíny pôsobia na pohlavné žľazy stimulovaním produkcie gamiet (pohlavných buniek) a produkciou pohlavného hormónu. Prolaktín je vylučovaný tesne pred koncom tehotenstva a pripravuje prsníky na produkciu mlieka.

adelaine
5. jún 2010

kocky, kde ste vsetky?

som sama doma, mm siel na nejaku ozran stretavku zo skoly,
a na mna dolieha brutalne samota ☹ a kadejake myslienky :(
uz som zozrala polovicu zlteho melona, vypila zlateho bazanta...a furt to nie je ono 😒
furt mi nie je lepsie....chcelo by to vasu virtualnu spolocnost.....

silvia.vesela
5. jún 2010

ahojte kočky,
aky ste mali dnes den? Ja celkom fajn, len mi bolo dost teplo...a to hlasili buduci tyzden 35stupnov! Inac milujem teplo, aj leto....len teraz to nejak horsie znasam...

ywett, to mi je velmi luto, ze mas take problemy.. ☹ Mna bolieva dost casto klb na pravej strane, niekedy nemozem ani krok urobit poriadne....tak neviem, co to je...

adelaine ja som zjedla zase polovicu cerveneho melonu, takze asi dnes ani spat nebudem, stale chodim na WC.... 🙂
a dnes je moj manzel doma, ale velmi velakrat byvam sama, aj cele dni...tak viem ake to je neprijemne...
inac, aj ja som byk, ako tvoj mm.....a je to pravda, ze my sme taki pohodaci....vacsinou 😀

nika23t
5. jún 2010

@adelaine Ja tiez neznasam, ked manzel ide niekam bezo mna. A hlavne teraz, ked vyzeram tak nenormalne sexy a neodolatelne.... A vsetky dokola su stihle a pekne...

adelaine
5. jún 2010

@silvia.vesela
silvi, aspon zajtra nebudeme mat opuchnute nohy, ked budeme v noci casto obzerat
kupelnovu keramiku 😀 😀
aj mne mm chodieva na sluzobky, ale co som tehu, hlavne tento posledny trimester
mi nejako svihlo, za vsetko placem, stale je mi smutno...
ale dufam, ze to po porode zmizne, lebo je niekedy so mnou nanevydrzanie 😀

nika23t
5. jún 2010

@adelaine Som krava, ospravedlnujem sa. Asi som teraz Tvoju naladu este viac zhorsila... Tym som nechcela povedat, ze Tvoj manzel siel okukavat ine, aj moj chodi len s kamosmi a aj tak vyzera, ked pride domov... DO postele ho musim nasmerovat 😉 Ale na druhy den mam super naladu, lebo sa bavim na tom, ze mu je zle 😀 😀 😀

adelaine
5. jún 2010

@nika23t
aach, no veru, to je kapitola sama o sebe,
juj a neznasam, ked sa kuka na ine,
no nezakazem mu to, a nechcem sa tvarit ako furia, ale serie ma to 😠

ale uz o chvilku budeme aj my sexy mamicky 😉

noemarta
5. jún 2010

@adelaine ahoooj aj ja som sama doma !!!! mm je tiez na stretavke ale duuufam, ze pride do polnoci. 😕
tiez sa citim taka sama....
😔 😔 😔

noemarta
5. jún 2010

@adelaine ako ty nie si sexy mamicka ????? babyyy, serte na to, ved sme kraaasne, a manzelom nosime pod srdcom ten najkrajsi darcek !!!!!!

adelaine
5. jún 2010

@noemarta
ahoj 🙂
vidis, keby sme to vedeli dopredu , spravime si tehu zurku 😀
mozno je tvoj mm tam, kde moj 😉

silvia.vesela
5. jún 2010

to ano, som si vsimla, ze ten melon dost pomaha, ked som opuchnuta a dam si ho, tak o par hodi sa lepsie citim. 🙂
kocky, ja sa tiez tak citim, ze nie som sexy a napadaju ma take myslienky, ze manzel kuka na ostatne baby a ze by ich chcel.....no, hruuza!
adalaine ja som tiez teraz citliva na vsetko....napriklad vcera mi bolo od obeda zle, skoro som v restike odpadla, tak ma mm priviezol domov a on isiel vybavovat veci....myslela som si, ze bude o 18tej NAJNESKOR doma., mal doniest aj nakup....ale jeho nikde a bolo uz 20.....
Doma sme nemali NIC ani chlieb, sunku.,...NIC! Ja som bola taka hladna, az mi skoro zle bolo! Zavolala som mu, ze kde je...a on, ze akurat bol s kamosom na Pizzi a ze uz ide na ten nakup a potom domov... 😠 Tak, som mu vynadala, rozrevala sa do telefonu a zlozila mu to! Za normalnych okolnosti by som takto nereagovala....ale teraz vsetko prezivam!

nika23t
5. jún 2010

@adelaine No na to sa spolieham aj ja 😉 Moj si tiez veselo obzrie inu, a ja modra po nom hned vrestim, ze ked chce ocumovat druhe, tak nech to robi, ked pri nom nie som. A on na to, ze to ja stale cakam, aby sa obzrel, ze on sa aj na chlapa rovnako pozrie, ale ze to mi nevadi a ze saliem, len ked ide o zeny 😀 A takto to mame dokolecka dokola. No musime ich drzat na kratkko. Ale tiez sa dost pretvarujem, ze mi vela veci nevadi 😅

nika23t
5. jún 2010

@silvia.vesela Akoby som pisala svoju reakciu na mojho manzela 😅 To su tie hormony, co si budeme nahovarat...

silvia.vesela
5. jún 2010

ja mam niekedy pocit, ze moj mm zabudne na to, ze som tehotna....a je v tom, ze vela veci si mozem robit aj sama...musim mu to vysvetlovat velakrat, ze nemozem napriklad dlho chodit alebo stat, lebo sa potom davam dokopy pol dna z toho a kopec inych veci! 😠

ywett
5. jún 2010

Ahoj Silvia,
no ja som si myslela, ze ma tiez pobolieval lenn klb a tiez som to nemohla rozchodit, ale ked som sa uz nepostavila, tak uz bolo zle, teraz som stiahnuta takym zariadennim a pomaha to aj taky pas na panvu mi mangel kupil a stahuje to a je to super.

noemarta
5. jún 2010

@adelaine hm.. to asi nie, hi hi, moj je tu iba u nas v dedine na chate, co este ako mladi chodievali na chatu, tak sa tam stretavaju raz do roka, on je tam uz od 16,00 hod,
veru veru, mohli sme mat tehu zurku, s melonom, s pivom a vodou lucka, hi hi 🙂 🙂
nic sa mi nechce, som dnes spravila tu perfis bublaninu - kolac s tvarohom a jahodami, co sem vcera tusim mirka dala recept, ako cely plech sa doslovne u nas zozralaaaal, super recept.
pustila som dve pracky detskych veciciek a teraz by som to mala ist zehlit, chce sa mi ????? 😕 😕

silvia.vesela
5. jún 2010

ywett, len sa drz, nech ti to len pomaha!!! a sa tesim, ze sa lepsie citis!
Ja, som si myslela, ze ma to moze boliet preto, lebo som velakrat spadla aj na chrbat, aj na pravy bok...ale teraz ked som si precitala, to co sa tebe stalo...tak uz som si nie az taka ista.
a tiez mam uzku panvu...tak neviem.... 😒

ywett
5. jún 2010

Preto si naozaj babenky davajte pozor, ja mozem byt len na chrbte teraz az do porodu, preto ak vas to boli skuste par dni spat na chrbte a nohy k sebe.
Drzim nam vsetkym palceky, nech to dobojujeme do konnca
Dobru nocku vsetkym 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre