Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

pepppe
7. jún 2010

@patresko11 ja som od 21 maja,,,,a dufam,ze mi to skoro dojde,,ja som to zaniesla len do prace a hadam to uz vsetko oni vybavili,aj ty si to zaniesla do prace?

lenkaaninka
7. jún 2010

sunny 😀 presne...ale vymeniť to by nikto nechcel len kvákať... 😀

patresko11
7. jún 2010

@pepppe ano ano aj ja som tak urobila ....tak som zvedava

sunnygirl
7. jún 2010

@lenkaaninka inak ja mám bruško veľké ale ta riť mi neskutočne narástla a to ani veľa nejem, tak ako pred tým, mám pocit, že sa mi všetko čo popapám uloží na zadok. Ale je to oki, hlavne necg je malinké v poriadku, potom budem riešiť môj titanik 😀

pepppe
7. jún 2010

@patresko11 noo uvidime,,hadam to neposlu ozaj na tu psolednu chvilku,,ani len netusim kolko budem dostavat matersku

sunnygirl
7. jún 2010

tak sa idem chystať do mesta, lebo za chvíľku mi ide BUS a ja som ešte v pyžamku 😀 😀 😀

patresko11
7. jún 2010

@pepppe no to ani ja ale som velmi zvedava......

adelaine
7. jún 2010

...ja som si do do socialnej musela ist zaniest sama,
aj vsetko k tomu obehat, teda II pilier.. a mne zatial dosiel len
papier, ze zaregistrovali moju ziadost o materske, a musim
po narodeni dietata priniest rodny list..nic viac 😒
a tych 60 dni na rozhodnutie sa mi zda dlho, nie?

patresko11
7. jún 2010

no tych 60 dni je dost dlha doba aj podla mna.....

lenkaaninka
7. jún 2010

no hej to je maximálny termín ale aj mne povedala že v júli evri už dostanem...takže nebojte sa nič ja som to odovzdávala na soc. 3O teho a materská mi začína až deviateho teraz v stredu ale povedala že v júli mi prídu už..

carrie84
7. jún 2010

Baby, podla mna bude materska ako PN. Pri PN chodi rozhodnutie do tych 60 dni, ale peniaze su na ucte skor - teda, aspon ja som to tak mala. Ja som MD od 4.6., papiere idu do poistovne dnes, tak predpokladam, ze jun dostanem zaplateny uz v juli 😉 Peniaze za PN chodia cca. 10 -15 dna v mesiaci 🙂

alllexa
7. jún 2010

Ahojte,
bola som na chvilu vonku a uz som spotena...
@adelaine - a to preco si to musis vybavovat Ty? Ved zamestnavatel to ma poslat na socialku.
@sunnygirl - no aj ja mam pocit, ze mam vsetky kila v stehnach a zadku. Len dufam, ze mozno je to sposobene aj roztahovanim panvy...

lenkaaninka
7. jún 2010

no okolo 12 teho chodia na účty a 20 teho na poštu...
allexa niektorí zamestnávateli ti to nevybavia musíš si sama ...
ja sa potim ako pes už a to som pomaly nič neurobila..

erytrea
7. jún 2010

caute kocky

a ked mi pride to rozhodnutie tak ho mam este niekam zaniest? alebo uz len cakat na €? a ked som na materskej od 24.5 tak kedy by mi mala prist materska? to vsetkym chodi v rovnaky den?

patresko11
7. jún 2010

@lenkaaninka akoze ti to nevybavia?a sama keby som si to bybavovala tak kam s tym?

sarai
7. jún 2010

materska by mala prist do mesiaca. ja som od 20.5. na MD, ale zatial mi tiez nic neprislo. no este su zatial v limite.

lulu1983
7. jún 2010

ahojte tehulky 🙂 ,

posledne styri noci spavam nasledovne: okolo polnoci zaspim - pocas noc 3 x wecko a rano od 5 som hore, nech sa deje, co sa deje, po obede ma na 2 hodinky zalomi... som sa zmierila s tym, ze je to asi novy system u mna
booze, keby sa mi chcelo, ako sa mi nic nechce :(

lenkaaninka
7. jún 2010

patresko hej niektorí ti rovno povedia že musíš sama ale inav to vybavuje zam. na sociálnu poisťovnu. Alebo čo ja viem len z práce z personálneho chodia len 15teho po úradoch tak ked to chces mať na čas to záleží od prípadu ale su takí.

erytrea už len evri čakať a ked sa malé narodí tak na sociálku tiež odniesť rodný list a zapísať prihlášku do dôchodkového lebo to ti štát platí a aj príspevok pri narodení a prihlásiť na trvalé bydlisko...

bejby191
7. jún 2010

caute kocky, ja mam 33 tyzden a uz nemozem poriadne spavat. zijem v anglicku a uz som officialne nastupila na matersku, ale este tyzden musim potiahnut v praci. o chvilu mam skusky, na nic sa neviem sustredit. mam stresy lebo musim hladat nove byvanie vhodne pre novorodenca a vsetky tie papierovacky okolo toho ked sa maly narodi. tiez chodim vlea krat na wc, ale chodila som aj predtym, teraz tak dvojnasobne viac. brusko sa mi roztahuje a velmi ma pali a stipe pokozka i ked ju stale natieram. fnuk

bejby191
7. jún 2010

ozaj nejaka tehulka v UK?

mirka285
7. jún 2010

kocky ked mi dojde to rozhodnutie zo socialky kvoli materskej tak az potom mam ist nahlasit ten druhy pilier?poradte....

agika1982
7. jún 2010

ahojte kocky....pozeram ze rozoberate matersku...ja som od 19maja na MD a rozhodnutie mi doslo teraz v piatok,takze uz nemusim cakat .....a v podstate budem dostavat to iste ako na PN...bo PN sa tiez rata 55% zo mzdy....co je uplne super...

a inak,cely spodok ma desne boli....v sobotu som myslela,ze uz ma to fakt chyta.....vo stvrtok bude poradna,tak som zvedava aka je mala velka a tak 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lenkaaninka
7. jún 2010

neviem miri ale myslím že radšej skôr ako potom...lebo to tiež platí vlastne od dátumu nástupu na md...

lenkaaninka
7. jún 2010

vitaj bejby ...

adelaine
7. jún 2010

@alllexa
lebo som mala super sefku, ktora sa nicim nechcela zatazovat...asi preto 😖
ale s rodnym listom tam uz nepojdem, mm to posle bud faxom alebo emailom,
a aspon dufam, ze to nahlasila do zadrvotnej poistovne, tam som nebola....

agika1982
7. jún 2010

baby, mojali tu odporucala stahovaci pas po porode...mate ho? stahovacie nohavicky mam ale pas,to ani netusim, kde sa kupuje...a cez net to nechcem, bo to su tusim velkosti

luminkasp
7. jún 2010

agika, ja ho nemam, ani pri malej som nemala 😉

adelaine
7. jún 2010

@agika1982
ja si pojdem kupit az po porode, uvidim nakolko mi splasne brucho...
ale viac ma stvu sunky na bokoch, to pasom nepojde 😠

miki060707
7. jún 2010

ahojte, tak u nás je neskutočné horko...
nachvilu sme došli donútra, som ožehlila a skovala prádlo ....
a teraz sa mi tretia práčka pere a pekne sa mi časť dnes poschne, aj postelné prádlo som stiahla.....inak ja nemusim tie horká, je to strašné....otec je na záhrede a je nervozny, lebo je tam samá burina a z úrody nebude nič, .....čo už

No mne tiež zamestnávatel vybavil sociálku, že ja nič nemusim.....
tak som rada, ešte pôjdem vybaviť ten pilier a ešte kôli Sone, lebo materskú a rodičovsku dostávať nemôžem, no že zamestnávatel mi zrušil rodičovsku a nahlásil matersku, ale v BA, ale ja som nahlasovala rodičovsku v GA okrese, tak budem musieť tam isť alebo čo, no skusim tam zavolať a eri vravela, že zas tam budu papierovačky....možno aj osobne tam odbehne, ked dojde mm

aj som chcela umyť okno, ale keď vidi malá kýbel s vodou, tak hneď mi chce pomáhať a to nestojí zato.... 🙂 tak sa naobedujeme a oblečeme a ideme do dediny sa prejsť a aj na poštu /zaplatiť poistné za atuo/ a kupiť spomínaný melon 🙂

agika1982
7. jún 2010

@adelaine no ja mam take suny ze hroza des....k tomu total hrce celulitidy..este aj na kolenach.....panvu mam strasne rozsirenu,sak nohavice co som pred tym nosila obleciem dopoly stehien.....ja sa len modlim,aby som sa dala dokopy po porode....teda do svojej velkosti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre