Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tinka349
11. jún 2010

@petrap001 no ja idem vo stvrtok na kontorlu tak som zvedava co mi povie doki...

idem sa ja slnit trosku von...v dome sa asi uvariiii 🙄

kafoditka
11. jún 2010

@alllexa teraz budem mozno smiesna ja, ja som raz kukala Panelak a tam sa to primarovi Bajzovi stalo tiez - dieta nizko v porodnych cestach, neskoro na cisarsky a ostalo zakliesnene, pricom malo uz pomaly hlavicku vonku.. A "on" dal ruky do pacientky a nejakym hmatom to babo vytiahol... 😅 😅 a potom ma pravdu adelaine, ze sa robi pomocou kliestov a pod....
Treba mysliet pozitivne a nic zle si nepripustat 😉

ywett
11. jún 2010

@zrzulka
myslim, ze tie 3 kosele stacia, ja mam aj take na kojenie, su tam otvory...videla som, ked som bola hospitalizovana, ako baby zaspinili rychlo kosele, ked krvacali a navyse sa potili v tomto pocasi...

adelaine
11. jún 2010

@zrzulka
ja by som to skusila, nema to nicit vlakna, len bielit....

a ja si do porodnice beriem jeden tenky zupan,
a 3 nocne kosele, ved ked bude chybat, mm donesie...

zrzulka
11. jún 2010

ono ked je uz dieta na polceste tak sa mu da pomoct tym ako pise Kafo a Adelaine horsie je ked sa mu nechce ist "tade" von a musia ho z tela vybrat .... nasa mala mala pupocnik okolo krku a zachranili ju....

zrzulka
11. jún 2010

@adelaine ja mam s kobercekmi pred postel vzdy smolu, minule som ho zavesila na balkon a uletel mi 😀 asi kaslem na to, aj tak na to ide len prach.... 😒

zrzulka
11. jún 2010

@ywett prave o to potenie mi ide, ja som sa pri malej potila ako pes. vtedy som sa prezliekala aj tri krat denne

mojalili
11. jún 2010

@zrzulka HOvorite o koseliach do porodnice......pravda velka, ze sa budete potit ako kone, navyse okno otvorene je nonsens, nakolko je prievan a pri babatku nemoze byt. Mne kazdy den davali cistu nemocnicnu a v nich som sa citila najlepsie. POtom som mala svoje tricka s kratkym rukavom a spodk pyzama, takze ani som si ziadnu nocnu koselu nekupovala, lebo ju nevyuzijem doma... Ale to potenie je neuprosne, aj teraz sa stale potim, len sklonim nizsie hlavu ako je srdce a potim sa, zo mna kvapka pot aj mlieko 😀

Aj malciky sa poti, chuda ma potnicky sem tam, tak je len v kosielke a len prikryty v perinke, ani nie zaviazany, ved to je strasne horko... 😒

alllexa
11. jún 2010

@zrzulka - ja beriem dve kosele a jeden tenky zupan.
No presne ten omotany (kratky) pupocnik je taka moja trauma... Aby sa babu pocas porodu nic nestalo. Preto si vravim, ze ked bude cisarsky, tak aspon tieto problemy by odpadli.

@adelaine @kafoditka - no prave toho sa obavam, ze bude treba klieste alebo ten vakuovy extraktor...

@petrap001 - ani mne vobec nemerali panvu, ani ked som ich na to upozornila - vraveli, ze sa to uz nerobi, ze to by musela byt extremne uzka zena. Az potom, ked som sla minuly tyzden na poradnu do nemocnice k porodnikovi, tak on to spravil.

@tinka349 - gratulujem ku skuske!

mojalili
11. jún 2010

@kafoditka kafko, predstav si, ze v tvojom tyzdni sa mi Danielko narodil 😀 😀 😀 A my uz mame tyzden🙂
Inak v tychto horkach pije Danielko kazdé 2 hodinky, aj menej, ked si zapyta, chudatko male... 😒 aj jemu je strasne horko...
Keby nebolo take velke horko toho 16.6. prisla by som s muzom i ja, aj s malickym na to vase stretnutie, ale to sa neda cestovat take vzdialenosti v takomto horku.... ☹

dugyna
11. jún 2010

@mojalili a nemoze byt len tak nahucky v plienke? nebolo by mu tak lespie? a ako u neurologa?

kocky pozdravuje vas vsetky monline...ze vcera tam jedna tak rychlo porodila 😉

mojalili
11. jún 2010

@zrzulka citam dozadu vas, tak reagujem na tvoje obavy, ako budes zvladat dve deti.........budes....lebo budes musiet 😉 (viem, ze to mas o nieco tazsie ) MY zeny aj ked nespime, ale dokazeme fungovat na 150%. 😉 Len dufam, ze to tempo si nevyberie velku daň 😕 Takze neboj, ja som len 3 dni doma, a stale chaosim,lebo neviem si ukocirovat, ako maly papa, kedy ist, aby som nemusela moj velky cecek tasit na ulici v parku niekde.... 😉

mojalili
11. jún 2010

Ja ked som tiez len v podprde doma, tak mam na sebe studeny pot a nie je mi to prijemne. On je este malicky, a jeho regulacia teploty nie je taka dobra ako u vacsich deti, nieco lahunke musi mat na sebe, naozaj len taku jemnucku kosielku a plienku ma... 🙂

adelaine
11. jún 2010

@alllexa
keby malo babo kratky pupocnik, nebolo by hlavickou dole,
ale nanajvys priecne, lebo ho to nepusti dole....tak porod nevedu ako prirodzeny ked nepostupuje...
a ked je omotany, ako pise zrzulka, da sa mu pomoct...

adelaine
11. jún 2010

...kocky, mna tak v kuse strasne pali zaha, ide mi to az do nosa, fuuj 😝
a mne uz fakt nic nezabera... 😢 😢 😢
pomooc

maxara
11. jún 2010

@adelaine a si sa moc najedla? alebo vzdy ta tak pali, aj ked si hladna?

@mojalili to by bolo supisne.. 😵 akurat ze na stredu hlasia 33 alebo polooblacno.. no uvidime..

mirka285
11. jún 2010

baby uz tolko nestresujte..ved vy tu pisete hororove sceny,porod kliestami,zaseknute dieta a podobne...a co stale mate s tou panvou?nebojte sa nie ste uzke,boze ja som normalne utla a porodila som 4,5 kg dieta,Zrzulka je tiez uplne chudulinka a porodila normalne 😉 a nebojte sa deticky tiez nemate priecne len zato ze vas kopkaju na boku...ved hlavicky maju dolu,su tam v takom akoby klbku,tak je to logicke ze kopkaju na boku....treba sa tu navzajom povzbudzovat a nie malovat certa na stenu negativnimi myslienkami...ked budete tolko rozmyslat nad komplikaciami porodu,tak si to nakoniec aj privolate 😠 😠

agika1982
11. jún 2010

ahojte babulky...dakujem vsetkym za blahozelanie k narodeninam....poviem vam ale,ze dnesny den nebude taky ako som planovala.....vcera ako som dosla z poradne som spinila ale pak to preslo...doki ma dost tvrdsie vysetrovala ale vravela ze musi...dneska rano som bola oki..o pol dvanastej som sa obliekla reku idem ku kamoske..mala som uz take slabsie krce ale reku to ma byt po tom vysetreni....sla som na wc a cela vloska spinava.....boli ma cele podbrusko....ledva som presla do lekarne a spet.....a citim sa dnes uplne ze na nic...

adelaine
11. jún 2010

@maxara ja to mam posledne 3 dni stale, aj v noci, nema to suvis s prijmom jedla, mavam to aj nalacno 😠
nechapem, preco sa mi to vratilo...

kafoditka
11. jún 2010

Baby tak moj maly bude asi fakt holohlavy, mna zaha za cele tehu nepalila ani raz 😕 😀

adelaine
11. jún 2010

@kafoditka preco holohlavy, nechapem 😕

katkaking
11. jún 2010

ahojte, vidim ze aj vy zle zvladate tie horucavy....mne strasne vyhovovalo to chladne pocasicko...
mam otazocku na vas, niektora ste tu pisala, ze sa ide slnit...myslite ze sa mozme slnit? Neviem ako prezijem byt
"bleda" (som asi najtmavsia v nasej rodine) toto leto...tak preto sa pytam...
a este, neviem ci mi treba brat do nemocnice zupan, podla mna je zbytocny v tych teplach, alebo...??? Lebo sa mi ani nezmesti, musela by som si zobrat vacsiu cestovnu tasku, tak neviem.... Ako to riesite vy?

katkaking
11. jún 2010

@kafoditka to nie je pravda, co sa hovori, lebo mna pri malej celych 9 mesiacov palila zaha a aj som z kyselinky grckala cele tehu a bola holohlava... 🙂 ale uz jej pomalicky rastu vlasky... 😉

maxara
11. jún 2010

@agika1982 zavolaj lekarovi podla mna, alebo rovno chod na pohotovost

@adelaine skus si dat pukance a ked ti to trosku stiahne tak maalox.. mne ten maalox zabral, ale tiez som ju mala asi 4 dni vkuse, to mas podla mna uz podrazdeny pazerak a to boli rovnako.. mna napr bolel pazerak aj pri napiti sa vody..

mirka285
11. jún 2010

Kafko mna pri Tomasovi tiez nepalila a narodil sa uplne vlasaty..to je len povera 😀

maxara
11. jún 2010

Baby a Mirka ma pravdu.. preco by sa zrovna nam malo zakliesnit babo.. nic take sa nestane..

katy1979
11. jún 2010

@kafoditka nebude holohlavy. mna tiez nepalila zaha pri sebim a mal vlasy a teraz ma take huste vlasy ze by mohol byt baba.

baby odveci otazka neviete cca kolkateho nabieha materska? nech mozem konecne ten kocik objednat.

mirka285
11. jún 2010

Katka ja tiez neberiem zupan,ved aj tak by som si ho obliekla iba ked pridu navstevy,tak to si zbalim radsej niake pohodlne tricko a teplaky tenke

mirka285
11. jún 2010

Maxi presne tak..my budeme mat rychle,lahke porody podla nasich predstav a hotovo 😉

katkaking
11. jún 2010

@mirka285 ved prave, malu som mala v januári a nenosila som ho ani vtedy, fakt len ked prisli navstevy. Ale teraz neplanujem vela navstev, len manzela, rodicov a mozno moju malu bambulku 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre