Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
19. jan 2010

tak mne nebolo ani raz zle,a chuti mi vsetko ako aj predtym..a ja som expert na priberanie v tehotenstve,pri prvom som pribrala asi 25 kg ☹ normalna vaha mimo tehotenstva je 53 kg,ale neviem preco,stalo sa mi to pri prvom tehotenstve a teraz opat-z nicoho nic priberiem cca za mesiac 3 kg a otehotniem..nechapem,proste som otehotnela az ked som pribrala na 56 kil..teraz priberam primerane si myslim,treba brat do uvahy ze ja som bola doteraz nonstop na nohach a teraz sa vyvalujem doma bez pohybu..

kafoditka
19. jan 2010

ja mam ukazkove tehu zatial, ziadne vracanie ani chute, len my vsetci vravia, ze vaha aj brusko mi
naraz vyskoci 😉 tak som zvedava, mam necelych 160cm a 56kg, kazde kilo na mne vidno, tak sa budem asi kotulat na konci tehu 😉

mirka285
19. jan 2010

tk to poznam,sme na tom podobne,ja mam 163 cm ☹ ale dobreho vela nenarastie,alebo ako moja mamina hovori aj zleho staci malo 🙂

kafoditka
19. jan 2010

miri 🙂 😀 😀

kafoditka
19. jan 2010

mirka a kde budes rodit? neviem, ci som sa ta nahodou uz nepytala...

mojalili
19. jan 2010

MIRKAAA - KAFRODITKAA - ja mam mimo tehotenstva 75 - D až DD 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 taaaaaak som sa nasmiala na tych vasich prispevkoch, ved si viete urcite predstaviť mna... ani nechcem vedieť, ake mam prsia🙂))) Ale tak akoze stale nosim povodne podprdy...len sa mi naliali a su tazkeeeeeeeee. Akoze zasmejte sa, ale jedno prso ma 750 g 😕 🤐 😵 😵 😵 Asi si kupim bager po porode, ked budu naliate mliekom 😕

Lucka_o - no drzim palce, aby si ostala plna optimizmu do tvojej nastavajucej prace, ucenia. Ale tak ja uz ucim 12 rokov - ci tiez vo fofr skole, MŠ ci na ZŠ, a neviem si inú pracu predstavit pri mne🙂

mirka285
19. jan 2010

kafroditka chystam sa na Kramare,Antolsku mam daleko,ja byvam v Devinskej Novej Vsi,a sestra rodila minuly tyzden v Ruzinove,a povedala ze des ☹ a to tam rodila druhykrat,prvykrat bola spokojna.. ☹ mojalili vsakja som si minule isla tie prsia vazit normalne na digitalnej vahe,dosla moja polovicka a umrel od smiechu 😝

mojalili
19. jan 2010

VEd aj moj muz sa rehotal a nakoniec asistoval pri vážení 😀 😀 😀

stanka33
19. jan 2010

Ahojte....

to ste toho pekne zasa popisali, ani neviem na co reagovat...

ja som zacala kavu pit min.tyzden, dovtedy mi nechutila, ale tiez iba z Dolce gusta Mocca to je kava s cokoladou mnam..... 🙂

oacka neodpustim si vidim ze aj ty si mala rada sole gril..a podobne aktivity 🙂 , bavala si tam na intrakoch???ja tiez ale uz to bolo strasne davno, rada na to spominam, pred tym ako sa nam narodil jurko sme si sem tam chodili zaspominat a povyrazit do mlynskej

mojalili, som sa pobavial na tych 750, ja mam mozno tolko ale bez nuly...

stanka33
19. jan 2010

rybanka,bola som cvicit o 17 tej sme sa tak dohodli s dugonou uz davnejsie, ale som to ledva stihla a muz musel ist skor z prace, tak skusim nabuduce na 18 tu

inac my sme mali skor posilovacie a dychacie cviky a na fit loptach, neviem ci toto druhe cvicenie je trochu ine, daj potom vediet ako bolo

dugyna
19. jan 2010

ahoj stani 😉

dugyna
19. jan 2010

denise s tebou trosku nesuhlasim s tou krvou..ano da sa ulozit do centralnej banky kde ju pouziju pre ine dietatko alebo clovek..a keby sa tvojmu dietatku nieco nebodaj stalo-urcite ti to neprejem je to len priklad..
tak tam vasu nebudes mat iny tip ktory by mu vyhovolal tam nebude a budes to potom lutovat???
nam tych 50eur za to stoji..je to 50eur za rok

rybaanka
19. jan 2010

Caute

u mne je to trosku odveci, lebo ja som kavu nepila cca 7 rokov vobec, proste mi nechutila a z nicoho nic mi zacala chutit toto leto a drzi ma to doteraz 😒 jedna denne musi byt rano, ale ja si robim taku, ze do pol litroveho pohara si spravim presso a do toho si zohrejem mliecko cca 3dcl, cize v podstate nieco ako latte 😝
colu si davam vzdy po jedle poharik, ale samozrejme nie kazdy den a dost ficim aj na vinei 😝

prsia - tak ja tento problem nastastie nemam, ako jasne mam ich tahsie a trosku plnsie, ale teda 75DD to urcite nie je 😀 😀 😀 ja som celkovo taka utlejsia a drobna, mam len 158cm a teraz vazim 51kg 😅

stani bola som cvicit aj s kamoskou a pacilo sa nam, to je v pohode, ze sa tam nehopsa, ale ked si predstavim to cvicenie, co sme boli predtym, tak tam by zaspal asi kazdy 😀 toto bolo oproti tomu makacka o zivot 😀
to bolo asi to iste ako ste vy mali aj ta ista cvicitelka bola, ale nas tam teda bolo podstatne menej ako vas 😎

rybaanka
19. jan 2010

ja pupocnikovu krv neriesim, dala som ju aj prvemu krpcovi, dokonca odber mi vysiel na nejakych 120kg a pri druhom to dam tiez - bez debaty 🤐
ale jasnacka kazdeho osobna vec ako sa rozhodne 😉

stanka33
19. jan 2010

ok rybaanka, dik za info..lepsie je ked je menej bab...

baby zabijete ma, mne chuti cierne pivo saris ja som si uz parkrat trochu dala, inac pivo nemusim vobec....aj vinea, ale tu nechcem pit, tej sa obpijem ked budem kojit

ahoj dugina....dalo sa dnes celkom na cviceni ci nie??? inak na tom plavani sa viacej namakas, ja som tam chodila radsej

dugyna
19. jan 2010

mirka pekne si to napisala..aj na fore prvy krat tehotne som to dnes pisala ale ohladom chemikalii na pracoviksu..

ja si dam obcas kofolu..
kafoditka..pototm ale nezabudni aby ti dr vypisal pn 2krat jednu ako zamstananej a jednu ako dobrovolnej platkyni..
a gyndos ti len doporuci PN vypise ta obvodak

dugyna
19. jan 2010

mirka..ja mam ten isty problem sice takze neviem co bude do konca tehu..normalne nosim80B a teraz uz mam C tak ze skor by sa mi hodilo D..atkze neviem co bude domkonca tehu..

katofidka..mna dr vypisal hned od zaciatku tehu koli praci nebol st&m vobec problem...ide o to ze lekari vedia zamestnavatel ta nikam nepreradi..
a pocuj ak by stym mal lekar problem..tak mu povedz ze mavas aj bolesti v podbrusku to ti nedokaze a ziaden lekar si to neriskne..

dugyna
19. jan 2010

ahoj stani jasne ze sa dalo sak mi nemozme behat maraton...xixi a ja som si celkom ponatahovala kostru..ak chces nabuduce mozme ist na to o 18h aby si sa nemusela nahanat..mohli by sme potom aj na to plavanie zbehnut ma to laka ta voda 😉

rybaanka
19. jan 2010

stanka ked mas chut, tak co narobis 😅 ja som prave zjedla zavinace, ja neviem preco mi taketo jedla teraz chutia 😨 a inak mam chut na cinsku ostrokyslu polievku, len kde ju teraz zobrat, ze jo? 😲 😀

rybaanka
19. jan 2010

inak vinei som na aj ja prepila pri kojeni, ale odvtedy sa jej stale neviem vzdat, u nas je vinea proste stale 😕 a stale ju aj pijem, to uz je ako droga 😝 ja si ju niekedy vecer nalejem do vinoveho pohara a tvarim sa, ze popijam vinko 😀 😀 😀

sunnygirl
20. jan 2010

Dobré ránko bábiky 🙂 ,
tak si vás opäť uvediem do ďalšieho dňa.

Najprv k tým včerajším zlým snom, ai som to zakrýkla, lebo dnes som mala príšerný s autobusom a to idem do roboty na autobuse, des 😒

podprsenky:
ja som mala vždy 75 C, už ako som dosiahla tú dospelosť (aby ste si nemysleli že od narodenia 😀 ) a stále mám 75 C, nič sa nezmenilo. Aj na sone prsníkov mi Dr. povedala, že mám mliečne žľazy akoby som už mala dieťa. Ale počula som už aj to, že ženy ktoré mali predtým malé prsia skôr kojili ako ženy s veľkými prsiami.

Ste ma pobavili s tým vážením pŕs, mňa by to teda nenapadlo 😀 .

Stále tu píšete o tej pupočníkovej krvi, ak sa vám niektorá chce, napíšete mi že načo je to dobré? Nechce sa mi študovať na internet, v skratke, ďakujem

Pozerám, že tu máme dve učiteľky, barmanky alebo čašníčky, mamičky na materskej, tak ja som kancelárska krysa a priberám najviac na stehnáh a riťke, lebo celý deň sedím za PC. Cvičiť sa veľmi neodvážim, lebo ja som tak trocha riziková 😒

sunnygirl
20. jan 2010

pardón, vynechala som jednu budúcu učiteľku. Ináč moja svokra je vychovávateľka, a z jej rozprávania Vám musím povedať, že klobúk dole pred vami, že ste sa dali na učenie, kvôli dnešným rodičom. Aspoň čo ja viem, dnes je horšia komunikácia s rodičmi ako s deťmi 😒

sunnygirl
20. jan 2010

mirka a kofidka, ale aj vaša práca je nie najľahšia, ja som síce len brigádovala ako čašníčka, ale vyskytli sa hneď dva problémi u mňa, moja pamäť 🙂 (nezapamätala som si objednávku, takže som musela písať) a moje ruky (mám ich tenké a slabé, takže plná tácka s pivom nehrozila) no a ako sami vidíte, nie som veľmi nočný tvor, však ja už večer o 9 väčšinou spím 😅

Tak pekné písanie 🙂 🙂 🙂

tinaaa
20. jan 2010

Ahojte,

vzhadom na moje nedavne bolesti hrdla mi zistili zlateho stafylokoka. Hrozne sa bojim aby o nemalo nejaky vplyv na babatko. Zatial mi dali Bioparox. Neviete mi niektora poradit co to moze sposobit???

dugyna
20. jan 2010

ahojte dobre ranko..
tinna klilni na www.nobel.sk..daj lieky napis biparrox a pozri tehotenstvo a neziaduce ucinky...
ale kedze biparox je prej a do hrdla a nosa..beries ho na na cast organizmu..neberies ho systemovo nemalo by to mat vplyv na babetko...a inak je mi dost smiesne ze ti na zlateho stafylokova predpisali biparox..to co mas za lekara?????? ked sa zisti zlaty stafylokok tak sa robia stery- a zistuje sa jeho odolonost na specificke ATB a nenasadzuju sa ATB len tak od brucha ale presne podla vysledkov z mikrobiologie...lebo zlaty stafyloko moze byt aj MRSA- co je multirezistetny kmen..lekar mal dat zistit na ake ATB je ten tvoj citlivy..zobrat do uvahy tvoje tehu..a podla toho nasadit ATB..a ked mas toho stafylokoka v nose ci hrdle?
takze asi tolko tinna..

sunnygirl pupocnikova krv obsahuje kmenove bbunky..to su bunky ktore este nie su differncovane..daju sa potom vyuzit v terapiii rakoviny..lebo z nich vzniknu nove bunky..to je len priklad ale su aj ine vyuzitia..

tinaaa
20. jan 2010

dugyna, mam ho v hrdle a ten bioparox mi dal este minuly tyzden ked som bola na steroch lebo som mala trochu zapalene hrdlo. Ja budem s lekarom az dnes, to som sa len vcera vecer dozvedela vysledky zo steru tak preto okrem toho bioparoxu este nemam nic. Ale mama mi bola vcera po tie vysledky a presne ako hovoris ze mi mali urobit citlivost ale ta tam bohuzial nie je....No ved uvidim ale nie som vobec rada ze budem musiet brat antibiotka.....

zrzulka
20. jan 2010

Bioparox sa moze uzivat v tehu aj v obdobi dojcenia... ale lekari su vzdy opatrnni co sa tyka liekov, nikto ti nikdy nepovie o neziaducich ucinkoch.... mal by byt bezpecny....

inak co studujete o pupocnikovej krvi, hodte link kde sa spomina pripad zeby zachranila niekomu zivot? Prepacte ale co sa tyka odberu tak aj som v tomto velmi skepticka, vazne by ma to zaujimalo.... neverim tomu ze vsetky tie deti ktore sa liecia na onkologii, ze aspon nejakym z nich nedali rodicia odobrat krv...

mirka285
20. jan 2010

dobre ranko 🙂 mna by tiez zaujimalo to co zrzulku 😒 a sestra si dala uskladnit a povedala ze ja nemusim,vraj pouzijem jej keby bolo treba=je to mozne?idem varovat sestrine babo dve hodinky,tak uvidim ako mi to pojde,ona sa stale boli ci to zvladnem,ma normalne nasrala,si mysli ze ked mam 13 rocneho pubertiaka si uz nepamatam ako sa postarat o babatko

zrzulka
20. jan 2010

Mirka 😀 😀 😀 tak si to dnes zopakujes s babetkom, ake to je. ja sa priznam ze ja uz si dceru ani nepamatam ked bola blska mala ... takze ked porodim bude to zase pre mna nove.... Ale tesim sa na to!!!!

S tou pupocnikovou ti neporadim, nazory su rozne.... mozno pojdem na prednasku a opytam sa tam ako to je...este sme sa nerozhodli ci dame alebo nie. pri malej sme nedavali... tato co by sme pripadne dali odobrat by aj tak pomohla len dcere nie??? takze babetku nie ci ako to je???

dugyna
20. jan 2010

mirka..mozes pouzit jej krv ale len pokial by sa zhodovala..chapes tam sa spravi speci vysetrenie..
viem ze surodenci mozu pouzit svoju krv..teda ak mate 15rocne dieta a babetko..tak ten 15rocny moze pouzit tu krvicku..
a zrzulka..ano su take deticky z onkologie..hlavne leukemicke co im tento odbert a pouzitie pupocnikovej krvi zachranil zivot..naozaj su take deti..a neni ich malo..

mirka..teraz idem na navstevu lebo znama ma 1,5rocneho synceka a ze ma doma tri grabice s malickym oblecenim..tak mam kuknut..ale poto ti to ked tak presne pozriem ako to je s tou pupocnikovou..a

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre