Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

alica26
10. júl 2010

Ahojte kočky, my máme dnes termín a nič sa nedeje, takže to bude asi ten pondelok... 😀 Srdečne blahoželámnovým mamičkám a tíško závidím katty...

alllexa
10. júl 2010

@maxara - no to mas pravdu, chalani vazia viac... Ja mam udaj len z toho 30. tyzdna a uz vtedy bolo dost velke (o tyzden viac). Plus este tento tyzden navyse, co uz malo byt vonku... Ale zase si nemyslim, ze by to bolo vidno na bruchu, katty vraj mala vacsie brusko a jej Sandricka nebola nakoniec taka velka...
A Ty si ani nepribrala, takze nema predpoklad byt nejake extremne velke.
No tak obe asi budeme rodit v utorok, 13.7., i ked viac sa mi paci datum 12.7.:)

alica26
10. júl 2010

@alllexa ...posledný mesiac priberádietatko v brušku v priemere 250 g týždenne... 😉

alllexa
10. júl 2010

@alica26 - no tak sa mam na co tesit...🙂

alllexa
10. júl 2010

@alica26 - a Ty pojdes tiez do nemocnice v pondelok?

alica26
10. júl 2010

@alllexa neboj, aj náš malý mal v 38.tt skoro 3300 g, takže odvtedy este nabral... 🙂 ale tie merania nie sú presné, takže uvidíme aký bude...

alica26
10. júl 2010

@alllexa ...ano v pondelok mi ho vyvolajú,ak dovtedy nepojde sám...ale nič sa nedeje, takže ja rátam s tým pondelkom... 😉

alllexa
10. júl 2010

@alica26 - mne az v utorok. A preco tak skoro, mas vysoky tlak? Lebo obycajne vyvolavaju tyzden po termine...

maxara
10. júl 2010

@alllexa na brusku ti to nemusi byt az tak vidno.. niekto ma velke brucho a babo je malinke.. len sa nosi vpredu.. a niekto ma brusko ako melonik a babo by si tam naspat nenapchala 🙂 napr moja starsia sestra mala giganticke brucho a maly mal 3300 a druha sestra mala od nej mensie a maly mal 4300 a to je kilo.. to je dost.. no a ja som sice pribrala 5 kg aj s opuchmi mojimi, cize mozno 2 kg su len voda v nohach ☹ ale zas ja som zacinala s pociatocnou vahou urcite dvojnasobnou ako ty, takze ja mam tukovych zasob aj na 15 deti 😉 a ani kg by som nemusela pribrat

alica26
10. júl 2010

@alllexa ..tak sme sa dohodli s dr., vravel, že sme pripravení a podla mna aj kvoli tým horúčavám...

zrzulka
10. júl 2010

@alllexa tebe som uz davnejsie chcela napisat ale furt zabudnem ze ta obdivujem aka si kludna... ja keby som prenasala 10 dni tak to by boli ine stresy.... 😀 by ma z porodnice rovno na psychiatriu viezli 😀

alllexa
10. júl 2010

@alica26 - jaj, takze asi si uz trosku otvorena... Mna asi kvoli tomu, ze som zavreta, este nechceli nasilu otvarat...

@maxara - no presne to som pisala - ze i ked Ti segra povedala, ze mas vacsie brusko, nemusi to znamenat, ze mas obrika🙂

@janka_michal - no a niekedy ani ta vyvolavacka nemusi zabrat a ide sa na cisarak... Vsetko je dost individualne, na porod sa asi neda nijako pripravit🙂

janka_michal
10. júl 2010

@alllexa no to mas sice pravdu..tak ja vam budem drzat palceky..nech je to vsetko ako ma..neboj bude dobre 🙂

alllexa
10. júl 2010

@zrzulka - no ved ja uz som bola vcera/predvcerom dost nervozna, aj som sa pohadala s mm🙂 Ale ukludnilo ma, ze idem v pondelok do nemocnice. A boli sme aj na navsteve u mm tety, ona je doktorka, tak tiez mi hovorila, ze sa nemusim bat...

maxara
10. júl 2010

@alllexa no ved ano, nemusim, ona len kvoli tomu tak reagovala, ze pred troma tyzdnami mala 3 a pol kila a keby pribrala len po 100 g za tyzden, tak uz ma 3800 a pritom pribera babo priemerne viac.. no ale ja sa spolieham, ze mala len 3100 (akoze ked odratam tu odchylku co povedal) a pribrala len malinko.. navyse som citala, ze tucne baby mavaju mensie deti.. tak mozno ja by som mohla mat skratka do tych 3500 - 3800 viac dufam, ze nema.. 😔

alllexa
10. júl 2010

@janka_michal - dakujem! Ja Tebe tiez, i ked asi mas este trochu casu...

@maxara - mna ukludnuju aj tym, ze mi hovoria: "Ty mas take materske tvary, tebe to pojde lahko"🙂 Vyraz "materske tvary" je eufemizmus na "siroke boky"🙂

izira
10. júl 2010

Ahojte kocky 🙂 blahozelam Katty k babatku a lahkemu porodu 😉
dnes sli moji chlapci na firemne sportove hry pre deti - doobeda, tak si troska uzivam doma. poobede som dostala pozvanie na pizzu, drobec ide k starkej...si dam poriadnu stiplavu s paprickami - asi tak skoro potom nebudem mat sancu 😀 😀 😀
teraz si len tak vybehnem do mesta na prechadzku, pozriet nejake veci - poobede chcem piect kolacik - malinkovy mnam 🙂
tak krasnu sobotu prajem a hlavne vela trpezlivosti a pohody s velkymi bruskami 😎

maxara
10. júl 2010

@alllexa jaaj a este som zabudla, mne sa paci toho 13teho 😉

mojalili
10. júl 2010

@merikac jaj, to bude moj sen, lenze tu na balkone pecie a navyse hluk, tak radsej nech je Danko doma. Ved som stihla aj napiect super, a uspat ho na druhykrat sa podarilo... 😉
Buduci rok uz budeme na rodinnom dome, tak to bude lepsie....a snad potom bude aj tretie tam spavat na zimnej terase 😉

izira
10. júl 2010

Este jedna otazka do plena: kde ste kupovali tie stahovacie pasy ??? - myslim Kosicanky, alebo aj na nete...??? a podla coho st evyberali velkost?
Vopred dakujem za rady 🙂

mojalili
10. júl 2010

@maxara MAxi, ako sa teraz citis? Tie prehanky a zvracanie tiez mozu prinasat porod 😉 😉 😉

maxara
10. júl 2010

@alllexa no neboj, o "materskych tvaroch" nieco viem.. ja mam tiez siroke boky a pred tehu som mala aj pas celkom v poho oproti prsam a bokom, takze taka venusa alebo este za mojich chudsich cias presypacie hodiny.. a aj moj gyndas ked mi meral panvu mi povedal, ze pohodlne.. 🙂 vravim, ja mam panvu transplantovanu z dinosaura

janka_michal
10. júl 2010

dobre babule opustam vaaaaaaas...ideme kuknut kamaratku a jej dvojtyzdnovu malicku do BB..hadam vecer popiseme..drzkajte sa..papaaaaaa

maxara
10. júl 2010

@mojalili no citim dole take cudne tlaky, uz som bola aj kakat znova a nic mi nevyslo, takze asi len tlaky, ale ziadne stahy ani kontrakcie ani ms bolesti ani nic.. ☹ ani len zatka ani voda.. skratka drzim pokope..

mirka285
10. júl 2010

kocky mne teraz zobral Gabko s Lujzou malu na prechadzku na chvilocku kym je trosku pod mrakom,lebo na obed sa nebude dat,tak sa idem rychlo osprchovat a netusim co mam navarit..musim nieco rychle a take co mi aj budu jest vymysliet...mala mi rano kakala do troch plienok herecka si mysli ze su lacne asi 😀

mirka285
10. júl 2010

hlavne ze mna ani po tych marhuliach a kave neprehnalo ☹

maxara
10. júl 2010

@mirka285 zapec kuracie maso s luskami, je to vymakane.. ked to zozere mm tak vsetci, hodim recept? k tomu zemiaky alebo ryza

zrzulka
10. júl 2010

@mirka285 tak toto mi mame pravidelne. Alebo prebalim ideme papat a nalozi do dalsej plienky..... aj tie niagary stoja za to... nic ine nerobim len prevliekam postele, seba, maleho 😀 asi som nesika ze to neviem ustriehnut 😀

mojalili
10. júl 2010

@maxara no uvidis, ako to bude, ak ta tlaci na wc a nejde nic....tak moja zlata, cakaj kazdym dnom...ak by si chcela na tom popracovat, tak telesna namaha vyvolava porod ( ja som chodila pri LILI na 6. poschodie) , ale zase sa to neoplati, ak nie si otvorena, len by si sa namahala...tak drzim palce... 😉

zrzulka
10. júl 2010

@alllexa uz to vydrzkaj najneskor v utorok budes mat aj ty malickeho pri sebe 😀 my sa inak teraz furt zereme s mm obaja sme nervozni jak psi. dnes isla mala na noc k babke tak snad sa v klude porozpravame...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre