Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
16. aug 2010

@maxara ano vlastne uvarim kamilkovy caj a do toho zarobim mlieko,akurat ze si ten caj zriedim trosku s prevarenou vodou aby to nebolo niake moc silne...dva krat som skusila dva krat zabralo...mne to pride prirodzenejsie takto sa vycistit ako davat kvapky...ale chapem aj kocky co skusaju davat vselico,lebo je to hrozne ked babo nieco boli a my nevieme pomoct..tak davam vam toto ako dobry tip 😉

maxara
16. aug 2010

@mirka285 veru aj ja chapem, ked davaju baby kvapky.. mne sa Ninka raz tak zastuplovala, ze som plakala s nou, ale nakoniec sme to vytrubickovali a natreli brusko pupikom a dali aj espumisan..
a ja som tak odpozorovala, ze ked som prisla z porodnice a zacala som jest normalne jedla, tak Ninke nic nebolo a to som jedla aj zeleninu aj ovocie, vlastne vsetko a ked som ostala s gastritidou na diete, tak sa zacala pucit a zacala mat problem.. a potom zase ked som zacala so zeleninou a ovocim, tak v pohodke.. takze teraz asi zase mozeme ocakavat zduvanie ☹ ale potom vyskusam ten mliekocaj 😉

miki060707
16. aug 2010

@maxara Peti, po tehu zvyknuť sa spraviť kamene, dobre viem, čo si prežívala tie krče, ja som to tiež mala v tehoten. a som myslela, že skapem, ale žáden lek som si nemohla dať, ale vydržala som , a teraz čakam kedy ma to chyti, ale jak keby sa mi to zmenilo, no šak uvdime, lebo švagrina toto mala často a tiež kamene, ale prečítaj si, že po pôrode sa zvyknu spraviť kamene, aspoń švagrina mi tak vravela a veru ona musela na operáciu po pôrode.... ...ale niejak keď mal malý rok, stále to odkladala, ale tie krče boli hrozné...tak to riskla a už sa faajn cíti roky....hadam ťa to prejde...

mi sme dnes boli zas nepokojný, chúúda, ale ked som ho dala von, pršalo jak šlak, tak mi stíchol a 3 hodine spinkal pod prístreškom a teraz zas asi boli bruško, ako bolo fajn, tiež som koliky riešila len čajikom a pupikom a cvičenim, ale teraaaz, straašne reve, okrem probiotik som mu dala espumisan, tiež reku nedaam, ale šak chudák sa tráápi, ....

no dnes mi došli 62 oblečko a už sa sušia, tak sa vytešujem, xixixi

katty17
16. aug 2010

pekny vecer dievcence 😉
ja som malej zacala robit cajik z feniklu. cize do prevarenej vody hodim par zrniecok feniklu a hotovo. mala kazdy den tak kaka ze dovi. dnes sa tak vyriadila ze som sama nechapala. zakakana az po lopatky 🙂))))))

bambola
16. aug 2010

@maxara maxi mozes mi prosim napisat adresu toho ortopeda? lebo my mame ist na polikliniku do karlovky ale az ked bude mat mala 2mesiace!!! 😲 to sa mi zda neskoro 😒 ak ocko nic nevybavi tak bud pojdeme na nejaku sukromnu alebo tam k vam

agika1982
16. aug 2010

ahojte vsetky maminky...nam je uz dobre....fenyklovy cajik nepijeme, robil galibu..takze davame len prevarenu vodicku... a sme na nutrilone....mala je velmi zlatucka a chvalabohu aj zdrava...dufam, ze ste vsetky vporiadku....prikladam fotky..papa

katty17
16. aug 2010

@bambola - tiez som dostala v karlovke taky krkolomny termin ze o tri tyzdne. tak som volala na teslovu, coje pri bajkalskej a tam mi dali termin okamzite. ideme hned zajtra. stoji to 14 eur co sa da. ak chces kontakt daj vediet.

katty17
16. aug 2010

@agika1982 - ake ste chutnucke babule 😉 aj nam lekarka odporucala viac prevarenu vodicku ako cajik.

maxara
16. aug 2010

@bambola tu v PK je len jedno zdravotne stredisko.. teda aspon statne a to na Moyzesovej ulici. V podstate, ked ides autom cez pk po hlavnej ceste, tak za prvou svetelnou krizovatkou, po pravej strane je danovy urad, taka vacsia siva budova a kusok dalej su take domy, hlavna sa toci dolava a akoze rovno k tym domom kebyze ides (kvazi z hlavnej doprava, no v skutocnosti rovno) dojdes na parkovisko za strediskom.. dr sa vola dr. palko

maxara
16. aug 2010

@miki060707 hej, uz som citala ze je to nieco ako komplikacia v tehu.. 😒 😖 😠

agika1982
16. aug 2010

@katty17 dakujeme...no nam robil caj zle a pak som citala aj na nete ze nie je dobry do siesteho meisaca....ja osobne som chcela davat cajik a vidis, uskodil nam...dopomohol ku kolike....sme o jedenej v noci leeli na pohotovost....teraz mame vodicku alebo kamilkovy cajik....
kocky drzte sa...papa

maxara
16. aug 2010

@agika1982 agi a aky cajik si mala? taky cisty feniklovy alebo proste detsky.. a taky ze od prveho tyzdna?

lenkaaninka
16. aug 2010

@maxara nie nedá sa to liečiť ani sa proti tomu nedá očkovať a ak to máš raz to neznamená že to nedostaneš další krát...ono jej sa urobil do 14 dní brutál flak červený tam kde ho mala a dala jej pedina antib. a mm mal ale pred rokom pod pazuchou a potom sa mu tiež taký flak urobil a myslíš že niekde bol??? haha ale musím ho tam dokopať na krv k doktorke...

bambola
16. aug 2010

@katty17 napis mi prosim ta, dakujem 🙂
@maxara dakujem. uvidim ako sa nakoniec roozhodneme

lenkaaninka
16. aug 2010

ja som pred tehu mala problémy s žlčníkom a aj v tehu trochu a teraz sa začína ozývať a dufam že aj skončí lebo sa mi nechce lietať po doktoroch..mm išiel domov pre sunar lebo zasa ma ukecali nech spime u svokry. ludia to je taký klud ked sme sami ani si to neviem vynachváliť závidiť samobývajúcim...ok idem kukať telku baby tu vystrájajú a malinkký už spinka....som zvedavá do kedy 😀

lenkaaninka
16. aug 2010

baby nám na kakance ozaj pomáha čajík aj dve flašky vydrúla za den a to mu to asi zriedi alebo čo lebo ked som mu dávala len sosnúť trošku tak sa nemohol vykakať a teraz super...a o siedmej vypil 120 ml um a potom o osmej kupel a dalších 120 ml um pažravec a dufam že sa tentokrát vyspíme lebo zo soboty na nedelu sme opekali a podobne a o jednej sme išli do koša a malý sa zobudil a do tretej olááá a mm spal ako zarezaný a ja som pochodovala ako blázen. už letím pa..

mojalili
16. aug 2010

@lenkaaninka a neboli ho zaludok? ved to nemoze stravit za hodinku....malemu sa este po 2 hodinach grga sem tam 🙂
@miki060707 Aj my mame dnes den blbec, maly je inak kludny, len dnes naozaj ho puci, nekludny, nespinkal poriadne cez den... Snad sa z toho vyspi a bude dobre...

Kocky, k tej rektalnej trubicke....zavediete to ako hlboko a ako dlho to tam nechate??? ci len vytiahnete? Pretoze u nas akoby sa nic nedialo...nie je viac druhov tych trubiciek?

kafoditka
16. aug 2010

@mojalili ja tom davam malemu do zadocku tak asi cca 2-3 cm, pomalicky, tak ze si tu rurku sulam v dvoch prstoch, asi tak na par sekund a zopakujem to 3x asi. Niekedy sa mu hned uvolnia plyny, inokedy ma hovienko na krajicku a viem, ze sa poriadne dokadi 😀 A niekedy sa nedeje vobec nic..

monline
16. aug 2010

@mojalili ked som mala rektálnu pri nike, mala som dva rôzne priemery..teraz som kúpila dve, neviem, či je viac priemerov, ale tento je pomerne vyhovujúci..a má pri tenšom konci dva otvory, to ten nikin nemal..je ot lepšie..natriem glycerinovou masťou a jemne vsuniem asi 2-3cm a hýbem ňou (aby nevykĺzla), otáčam..zvyčajne uvoľní plyny a vykaká sa..predtým som musela dať pozor, aby cez trubičku nestriekalo všade, ale teraz je to hustejšie...mám dva kusy, aby som ju nemusela hneď bežať umývať, najmä ak mi plače na rukách

ericica
16. aug 2010

ahoj tak malinka nam navecer sama zaspinkala tak som sa vytesovala.....aj papanie bolo dost rychle co som sa aj cudovala a ja som jej este pchala prso do pusy ale uz ho vypluvala tak asi ma dost... 😅
no kocky ked bude mat malinka zase trampoty s bruskom aj ja vyskusam ten kamilkovy caj....ale ide o to ze mi nechce zobrat flasu aj minule sme boli v meste a pre istotu som zobrala cajik keby daco a stale tu flasku vypluvala....ani za svet ju nechce ale dudel zoberie....nechapem to 😖

tinka349
16. aug 2010

@agika1982 no jake ste kockz babule 🙂 inak aj ja som yvayovala to lehatko co mate 😝

tinka349
16. aug 2010

moja mala buchta dnes mala nespaci dnik 😕 naspala asi 5 hodin za cely den, a az teraz odpadla ....mi jej az luto bolo ako sa puci (ale place len minimalne). . . a to jej davam infacol . . . snazila som jej aj pomoct s kakanim pomocou teplomeru ale akurat sa vyprdkala . . . a zajtra s nou mam ist na poradnu tak sa spytam na tie cajiky

agika1982
17. aug 2010

@maxara mala som sunarek od prveho tyzdna....

agika1982
17. aug 2010

@tinka349 no my sme s nim spokojny a velmi...mas tam sedem ryhlosti plus tri druhy hudby...mala v nom zaspava hned a ja som chcela ruzove....nasi ho kupili v polsku za 50 e....

miki060707
17. aug 2010

@agika1982 pekné lehátko a tiež super cena....môžme závidieť, xi, síce mi postačí moje obyčajné lehátko, ale pri soni som mala požičané tak hojdacie a veeľmi sa jej tam lubilo

inak dobré ránko

bambola
17. aug 2010

@tinka349 5 hodin za den sa ti zda malo 😕 no to moja tolko nespala cez den ani nepamatam 😔

dnes strasna noc, mala nespala skor vobec cize ani ja 😒 teraz ako tak zaspala ale strasne ju puci a to je pritom vykakana a brusko ma makke. tak ja uz neviem ☹

a dobre ranko 🙂

lutsine
17. aug 2010

Baby maly nekakal uz od piatku, neboli ho ani brusko,je spokojny, prdíky má,ciká do každej plienky, je kojený. Kolko mozu kojene deti nekakat?

petrap001
17. aug 2010

ahojte zienky,no konecne som sa tu dostala po sto rokoch 😀 jooj doma je tak super,ze ani na net nemam cas,no co uz 😅 mame sa dobre,maly rastie ako z vody,dnes si akurat ideme po tu tbc injekciu co nedostal pri narodeni.mala som perne dva tyzdne od kedy som prisla no..hned po prichode na sk som sla na pohreb,lebo mi zomrela prababka,ktora byvala s nami,takze tak.v sobotu sme mali krstinky,maly pomaly preplakalcely den,asi to bolo vela nanho,chudatko moje,ale inac ok.ocko nam vcera odisiel spat do irska,do prace,tak sme trosku smutni,ale o 5 tyzdnov je spat,lebo brat sa zeni.vcera som bola cely den v posteli,lebo som bola uplne slaba a mala som horucky a vsetko ma bolelo.nechapem od coho.dnes uz ok.este ze sa mi mamina starala cely den o maleho,len mi ho nosila na kojenie.dnes som uz ok,chvalabohu 🙂maly mi papa kazde 3 hodky aj cez den aj v noci.vynimocne pospi 4 hodinky.ale da sa.stale ho plne kojim,ziaden prikrm,takze som rada.

a vy babenky ako sa mate?? drobci vam rastu ako z vody,co??? nemam sancu vas precitat,tak aspon pozriem fotecky z drobcov co male.
a tu je moj maly 🙂

lenkaaninka
17. aug 2010

@mojalili asi mu strávi aj dneska v noci o pol tretej flašu a o pol šiestej dalšiu a o siedmej ešte 60ml...neviem asi je taký hladošale skúsim mu ten nutrilon silný na noc dať aby ho to viac zasýtilo

tinka349
17. aug 2010

ahojte mamicky,

neuverite - moja princeznicka spinkala od 23:00 do 7:00 bez prestavky 😕 😕 😕 to preto ze vcera spala len 5 hodin za cely den

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre