Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sarai
7. sep 2010

@mojalili to je mozno normalne. moja si tiez v poslednom case stale cuca rucicky, pasticky a aj cumel. ale mlieka mam dost, urcite nema malo. pribera pekne a aj grcka, co vypila navyse. tak to budu mat asi len take obdobie.

nina88
7. sep 2010

@merikac neviem preco, mne to ide... 😕 Tak skus, tu na konovi je tema: ,,Nesuhlas s povinnym ockovanim,, a na poslednej strane (alebo predposlednej) mi odpovedali na otazky formou roznych linkov
@adelaine ja nehovorim ake je to straaasne skodlive, ja sama este neviem, inak by som jasne napisala,ze MALEHO nedam ockovat nikdy a nie ze to posuvam o rok... Ja len o tom chcem vediet viac a nerobit automaticky to co ,,sa ma,, ale to co je dobre pre moje dieta... 1.rok sa buduje dietatu imunitny system a pride mi nenormalne akokolvek do toho zasahovat a spomenula som si na moju starsiu dceru,kolko sme sa nachodili k lekarom,permanentne plne cakarne na pohotovosti s malymi detmi) stale chora a zamyslim sa nad tym e preco, ved som ju dlho kojila, zdravo stravovala, tak hladam, neuspokojim sa proste s vetou:nuz niektore deti maju proste slabsiu imunitu...
A chcela som len pomoct, tym co sa nikdy nad tym nezamysleli a mozno by chceli, tak len tolko. NEmyslim si,ze je dovod aby niekto utocil, alebo ma odcudzoval, ved chcem aby bolo co najviac zdravych deti, nic viac, komu to pride strelene, ignoruje to a ide sa dalej, no nie?? 😉

lulu1983
7. sep 2010

@mojalili tiez obcas rozmyslam nad UM, len mam obavu, ze pridem o mliecko

nina88
7. sep 2010

@mojalili ja kojim a mam kramy, co uz, aj pri malej som to tak mala... 😒
aj moj maly cuca dudu a paste po kojeni,ale si myslim,ze hladny nie je, to by asi reval a mal zelenu stolicu, ci nie?? Ja mam doma UM v policke, ale velmi skaredo na tu krabicu pozeram, nech je co najdlhsie na svojom mieste... 😀

alllexa
7. sep 2010

No, zase sme mali blbu noc - najprv sa bude okolo jednej, to je ok, ale potom okolo tretej a to uz ide dole vodou - hodinu ho treba uspavat, a potom sa budi kazdu chvilu, ze s prestavkami spim mozno hodinu medzitym. Je to blbe, lebo ma hrozne boli hlava a oci z toho nevyspatia, a ked sa to opakuje kazdy den, tak uz som z toho na nervy.

@tinaki1275 - my chodime k sukromnej lekarke, tiez povedala vysku, vahu, predpisala vitamin D a K. A tiez kukla brusko, prehmatala ho. Zo zaciatku sa jej ta vaha maleho nezdala, tak sa nam dokonca ponukla, ze nam tu svoju pozicia domov, aby som vedela, kolko maly vypil.

@noemarta - krásna pozvánka! U nas aj tak len mladi pozeraju internet, tak by sa to az tak nevyuzilo. I ked sa mi to dost paci a uz troska lutujem, ze som nieco podobne nespravila... My sme mali krstiny minuly tyzden, fotil nas manzelov svagor, ten je celkom sikovny. Ale mam pocit, ze mam odtial malo fotiek maleho - vacsinou je zababuseny a nie je ho dobre vidno.

@adelaine - jej, ten Tvoj Risko je zlatucky tmavovlasko! Ja cakam, ci tomu mojmu stmavnu vlasy, lebo zatial ma take bledohnede.

@merikac - no ja nemam sancu tento rok lyzovat - ved vkuse kojim, jedine, ze by som odstriekala mliecko, ale to by musel potom manzel strazit a neviem, ako by som sa dopravila na svah. A asi by mi bolo luto, ze idem sama. To skor to more...

merikac
7. sep 2010

@lulu1983 @mojalili,
@sarai , no aj ja som mala obcas pocit, ze malej este chyba co to docucnut a veru keby som mala UM doma, mozno by som uz tomu podlahla a dala jej,,,ale ako sarai pise,,,aj mne cuca prsty a tiez mliecko tecie, dokonca dnes na podiv aj same 😠 ......dokonca 2 tyzdne dozadu sa mi tak pucila na didine, ze sa s nim az vadila,,aj chcela cucat aj nechcela,,,ale preslo to, teraz je fajn,,az na to cucanie prstov 😖

sarai
7. sep 2010

jej, este som sa vas chcela spytat, co davate na cervenu ritku alebo cikusku. ja mam rybaciu mast, ale v poslednom case akosi nepomaha.

merikac
7. sep 2010

@nina88 dakujem,,prebrusim sa tym a skusim si vytvorit aky taky prehlad,,i ked neviem, ci sa mi to podari kedze nie som na to studovany clovek a chcelo by to asi potom studovat aj nejake ZA, a konfrontovat, ale kazdopadne ma to zaujima, ze co je za tym

miki060707
7. sep 2010

@merikac a aké su to poukážky??????ja chodim do dm, mlieko, plienky a kozmetiku tam kupujem detsku

noemarta
7. sep 2010

@zrzulka ahoj, ja som zo zalesia, to je o dedinu dalej od ivanky.
allexa,my sme mali podobnu noc od jednej bola co dve hodky hore,ale zas nakojila som ju a spala.

merikac
7. sep 2010

@sarai jednoznacne sudocrem,,este ani raz ju nemala zapalenu, a to jej natieram len vecer pekne na hrubo, alebo popripade po kakani,,,,,,,,pri malom som davala pytiol a on mal stele prdusu vystipanu, asi to je aj od pokozky

lulu1983
7. sep 2010

@sarai u nas vyhrava sudocrem

maxara
7. sep 2010

Dobre ranko,
ja idem dnes s Ninkou s hnisavym očkom k lekarke. Nejako jej to neprechadza ☹ resp odhnisavie a o dva dni zase ma hnis hoci kvapkam optalmoseptonex..

@nina88 Nikna ja netvrdim, ze sme teraz vsetci zdravi po ockovani.. ten link co si dala som pozerala.. vakcina bola davno dostupna, ked moja teta umrela ako babatko na zaskrt.. napr..
A pritom je to choroba, ktora sa da v pohode tymi vakcinami uplne potlacit.. a mimochodom, sarlach sa UZ neockuje, lebo uz akoze prakticky nie je a moj synovec teraz berie pol roka penicilin, lebo ho mal.. ma 6 rokov.. no tak ja neviem.. ale moc je toho v mojom okoli..
Samozrejme, tiez som sa nechcela navazat, tiez som to pochopila ako @merikac pisala a tiez si nemyslim, ze by si mala byt ticho..
Ale zaroven si myslim, ze tiez nie je preukazatelne, ze ockovanim zmutuju bunky a vznikne rakovina.. skratka to ockovanie mozno ma a mozno nema vplyv na buducnost mojho rsp niekoho zdravia.. tak isto ako ked nedam ockovat. Nebude mat jedno, ale bude mat druhe.. Alebo bude mat oboje alebo ziadne.. tak neviem..
Ja ockovat dam a ziadnu bezprostrednu reakciu neocakavam, myslim teraz taku tu zavaznu.. rotavirusy ockovat nedam, kedze je to ako chripka, tak to naozaj nema vyznam a tie ostatne komercne ked budem uvazovat, urcite si to predtym nastudujem..
Kazdopadne, v kazdom jednom lieku su pouzite pridavne latky, ktore su vo vacsom mnozstve skodlive, dokonca aj v beznej vode, jedle, ovzdusi, prostredi.. takze aj to je otazne..
Nechcem ani zatracovat tu stranku, alebo podobne stranky, no je to presne ako sme tu polemizovali o odbere pupocnikovej krv, o bezplienkovej metode alebo o UFO.. tolko vela stranok existuje.. skratka aj autor tej stranky vyjadril svoj JEDNOSTRANNY nazor, podlozeny nejakymi faktami, ale nikto z nas nevie, ci nie su tie fakty vytrhnute z kontextu.. napr. ze vakcina obsahuje 47% ortuti. Ale ake je to mnozstvo ortuti? je to viac alebo menej gramov ako obsahuje bezna konzerva tuniaku? A co olovo? To sice vakcina neobsahuje, ale mame ho tolko okolo seba, potrubia, vyfuky, konzervy a je tiez jedovate ako slak.. a o sodiku v mineralkach sa kolko popisalo, aky je skodlivy.. a pritom najviac sodikata mineralka obsahuje 380 mg na liter a 10dkg sunky obsahuje 1800mg.. takze.. treba zvlazit aj ine hladiska..

lulu1983
7. sep 2010

@oacka: babysatka uz dorazila? ake z nej mate dojmy? kristinke sa paci?

merikac
7. sep 2010

@alllexa ved aj ja kojim,,ale lyzovat sa dostanem asi tak az v januari, takze to uz budu deturence dost velke, ci nie?! 7 mesiacov,,to je dost, ci?,,normalne sa mi v hlave vynorila otazka, ze to uz bude ake velke??? 😀 😀

merikac
7. sep 2010

@miki060707 na jupika 0,33l - usetris 0,12/sunar24- usetris 3,35/ na sunaka-detske susienky- usetris 0,17/disney bavlneny uteracik-0,35/ólejova pena do kupela-0,35/ detska zubna kefka elmex-0,45------chces, poslem ti, daj mi do ip adresu

sarai
7. sep 2010

takze rybaciu mast nedavate?

merikac
7. sep 2010

@sarai zas odpovedam, len ja 😀 - ja- ee, a myslim, ze je tu viac dievcat, co spominali, tiez, ze davaju sudocrem, no istotne niektora dava aj rybaciu 😉

katka55
7. sep 2010

babyyy, ja davam malemu na koliky kvapky baby calm. teraz mame druhe balenie, a ked som to narobila s vodou, je to nejake mutne 😖 prve balenie take nebolo... viem, ze niektore lieky mozu byt zmutene, a nie je to vada, ale neviete nahodou, ci je to ok aj pri tychto kvapkach?

lulu1983
7. sep 2010

@sarai rybilku sme vyskusali, ale vratili sme sa k sudocremu

miki060707
7. sep 2010

@merikac tak diki za info o poukážkach, ale to by som tam nekupila, teda nekupujem tam, ja mam tiež plno, čo nevyužijem..ale dakujem ti....

@sarai ja dávam sudokrem, ale pri soni som dávala rybiu, aj detská odporúča tieto dve, švagrina používa z dm, no su rôzne, ale mi sm mali raz červenu ritulu, ale to preto, lebo som dala plienky, čo som mala vzorky, ale to prešlo a už to je ok, ale kto vie, možno ešte nás zaparenina čaká.....

@maxara pekne si sa maxi vyjadrila k tomu očkovaniu, je vidieť, že si si to naštudovala 🙂

adelaine
7. sep 2010

@sarai ja tiez pouzivam sudocrem, rybacia sa mi zdala slaba,
a ked uz mal vystipanu ritku, dala som Imazol pastu

mojalili
7. sep 2010

Zdielam nazor @maxi, i ked som sa nechcela zapojit do temy ockovanie, kazdy ma svoj nazor a naco ho pretlacat....
JA ako letuska som musela mat vsetky ockovania za sebou, na VSETKO co sa nachadza v Afrike, nakolko sme tam lietali....som tu...Deti mam zaockovane beznymi vakcinami, nic navyse nedavam.....aha dala som LILI ockovanie proti kliestovej encefalitide, nakolko sa nachadzam v oblasti, kde je kliestov mnoho...

@merikac - no vidis, ja som piekla, ty vysmazala ...🙂

Prave sme sa vratili od rehabilitacnej, dostali sme pochvalu, ze je velmi sikovny, ukecany, smeje sa krasne a spolupracuje, nadherne je vidiet u neho postup s krčnymi svalmi... 😵 😵 😵

@katy - dakujem za link na fotky, uz som sa do toho zazrala🙂

KOCKY, JA NE SOM SPROSTA A VIEM, ZE ZUBY idu v 6. mesiacoch, ale maly ma zapalene dasna na 2 miestach, zdurene a slintááááá, mozno to potrva mesiac ci dva, ale zuby lezu.... 😒
@sarai - pouzivala som a pouzivam Sudocream ak je to nutne, inak NIČ, len čistú vodu...Skor asi zacnem, ak bude tuha strava a agresivnejsie hovienko🙂

nina88
7. sep 2010

@maxara dobre si to napisala... Presne tak to citim aj ja... Treba zistit tie pomery a citat co najviac, na zaklade jedneho clanku sa neda utvorit nazor...

lulu1983
7. sep 2010

maminky, spia vase deticky v postielke alebo pri vas v posteli, ako nas zazrak? Viete mi poradit nejaku fintu, ako ho naucit na postielku?

sarai
7. sep 2010

@lulu1983 ked vecer zaspi, dam ju do postielky. ale potom v noci si ju davam k nam do postele, lebo ju kojim po leziacky. zaspime pri tom aj ja, aj ona. takze v noci uz spi pri nas.

lulu1983
7. sep 2010

@sarai a cez den? ked ju das do postielky spinka tam?

sarai
7. sep 2010

@lulu1983 davam ju vacsinou do cestovnej postielky, lebo mame poschodovy dom a zdrziavam sa vacsinou dole. tam niekedy zaspi. ale to sa tazko hovori, lebo ona je takmer cely den hore. pocas dna ma asi tak 2x pol hodinovy spanok. inac je furt hore.

tinaki1275
7. sep 2010

@petrap001 mna informovali zo slovenska ze uz nemame narok na ten prispevok pri narodeni ,kedze sa od maja zmenil zakon ..musis to ziadat v tej krajine v ktorej zijes,a aj ked to dana krajina nema je to nas problem ,volala som si kvoli tomu na ministerstvo .. len ak by sme sa vratili zit na slovensko tak nam to daju ..ja mam stale trvaly pobyt na slovensku ale to ich nezujima..ty si v irsku neziadala o matersku?

zrzulka
7. sep 2010

@maxara bodujes... presne o tom celom to je...
my co neockujeme budeme vzdy vytrcat z davu... 😀 ja uz som si davno zvykla na to ze som ina....zatial som presvecena ze ockovat nedame (myslim tbccko , rotavirusy) ono ked si clovek s dietatom pochodi za jeho kratky pobyt na svete tolko co ja so sebou ani za 30 rokov nie tak uz je akysi opatrnny... nechcem spravit tu istu chybu ako pri malej a potom si opat trieskat hlavu 😠
presne ako pises treba zvazovat aj ine hladiska.... aj teraz ten vigantol... je mozne ze sa do nasich pokladikov dostalo nejake % karciogennych latok ( podla toho clanku) avsak kolko mamin tlaci do deti karciogeny vo forme stravy... nad tym sa uz malokto zamysli... tieto rozhodnutoa su vzdy tazke... ked sa rozhoduje za osud niekoho za koho sme zodpovedni...

maxara
7. sep 2010

@nina88 presne tak.... 😉

Inak som sa zabudla vcera pochvalit, vlastne Ninocku, ze sa mi prevratila sama z bruska na chrbatik 🙂 najprv som si myslela, ze nahoda, ale potom som to este trikrat vyskusala a ide jej to 😵 je to sikulka.. a vecer sme to ockovi predvadzali..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre