Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lenkaaninka
10. apr 2010

maxi nechce sa ti dať link na tie guly druhé viem že si to tu dávala ale nechce sa mi to hladať...

kafoditka
10. apr 2010

http://pauzicka.zoznam.sk/hry/Logicke/Kulicky

lenkaaninak tu su, daj si mierne pokrocily level

lenkaaninka
10. apr 2010

díky idem kuknúť 😉

bonsai
10. apr 2010

Ahojte žienky..vidím, že máte ukecanú sobotu..ale skúsim si vás ešte dočítať..lebo ste tu toho popísali.. 😀

maxara
10. apr 2010

kafkooo aky mierne pokrocily... ja mam pokrocily

kafoditka
10. apr 2010

sak taky si aj mne na zaciatok kazala... 😉

idem na chvilu off, do carrefuru

oacka
10. apr 2010

jeeej, bonsai,si tu, vitaj! čo máš nového? budeš chodiť na tú predpôrodnú prípravu do Stonožky? ja idem 22.4. 16:30 na prvú hodinu.
maxi, dnes somnebola s mamkou,tak nevidela obrázky apartmánu, ale ja si myslím,že to zoberieme.
tak čo kočky, idete na ten veľtrh?

oacka
10. apr 2010

karinnka, čítam si postupne tú diskusiu o Šaci a prichádzam k názoru,že si asi treba dohodnúť doktora, mám z tých príspevkov taký pocit, že sa potom počas porodu viac stará,ako keď má iba službu. a všetky sú tam zatiaľ hotové z Dosedlu. on vobec nenastriháva pri porodde. to bude nejaký pokrokový,nie? my tam máme známu mladú lekárku,no ale ja ju asi moc nechcem, na chlapov sú tam lepšie reakcie.

oacka
10. apr 2010

dugy, vidím dlho očakávané fotky! bola si krásna nevesta! fakt vydarené fotečky! 😵 😵

ericica
10. apr 2010

oacka na aku vystavu????
ja sa chystam do nitry na vystavu BOCIAN-vsetko pre dieta......uz sa velmi tesim ako tam mojej bambulke nakupim......

oacka
10. apr 2010

no a potom 30.4. je v bratislave EXPO DIEŤA alebo tak nejako. bude to väčšie ako v Nitre? alebo máme ísť radšej do nitry?

maxara
10. apr 2010

jeej oacka ahoj, ty vzdy prides, ked sa chystam off..
ten apartman mate rezervovany, zatial sice na moje meno, ale potom tesne pred sa dohodneme nejako.. dufam, ze budete spoko..

maxara
10. apr 2010

eri a kedy je ta v NR?

oacka
10. apr 2010

dikes, maxi, my tam potrebujeme len prespať a oddýchnuť,aby sme mohli vyraziť na shopping tour! 😀 😀 😀

oacka
10. apr 2010

bocian je tuším 25.4.

maxara
10. apr 2010

no ja sa nechystam na ziadnu vystavu, chystam sa len s kafkom do toho skladu na hranicnej.. 😀

maxara
10. apr 2010

musim zdrhat, tak zajtraaa

oacka
10. apr 2010

baby, vy cítite nejaké tehu problémy? ja skoroo nič, až mi je to divné.... čím viac som tehotná,tým mennej to vnímam, dúfam,že je všetko ok... už sa neviem dočkať poradne a ultrazvuku.

ericica
10. apr 2010

ja som mala tiez dohodnuteho porodnika a porod bol super a mala som aj nastrih....ktovie ako by to dopadlo keby mi ho nespravil takto som mala len tri vonkajsie a tri vnutorne stichy.... 🙂

ericica
10. apr 2010

hej oacka 25.4.je nr ten bocian......ja mam tie iste pocity ako pri malej.....hroooooooozne ma boli kostrc pri zadku az ma v nej picha....a to hlavne ked viacej stojim 😖

oacka
10. apr 2010

no eri, ale si predstav, že tým,že ten Dosedla nerobí nástrih,tak ich vobec nemusí šiť, proste porodia a hotovo. na druhý deň sedia. alebo jedna písala,že mala jeden steh.

mirka285
10. apr 2010

no trosku skaredsie pocasie vonku a uz klabosite ze ani docitat vas nestiham 😉 tak som bola v tej Kike a kupila som tu prebalovaciu podlozku co sa polozi na vrch postielky ,a jednu taku uplne tenucku deku do kocika za 3 euri...bola zelene tak sa mi hodi aj na leto ku kociku...potom som si supla krevety v Avione...no a hladali sme ten dom v tom Senci co sa nam paci,ulicu sme nasli ale dom nie 😉 tak sme volali realitke co to ponuka a nikto nedvihal..a potom volala realitacka tak sme sa jej pytali a ona ze to neni vidiet od cesty lebo je ten dom taky schovany ale vraj velmi pekny,tak ho pojdeme mrknut cez tyzden,inak je 300 metrov od jazera a hned kusok je aquapark....tak som strasne na neho zvedava,majitelia maju male dieta takze je aj fajn urobeny,vonku je kryty altanok s krbom,smyklavky a len krasny travnik...fotky su super,tak som zvedava aka bude realita...mojalili zboznujem ten slivkovy kolac,myslis ze by som ho zvladla?ak budes mat cas nehodis recept sem na kona?

adelaine
10. apr 2010

...som uspesne pridala fotky mojho bruska 😉 konecne

mojalili
10. apr 2010

KYSNUTE CESTO NA KOLAC
1/2 kg polohrubej múky
malá lyžička soli
1,5 dcl oleja
1 kostka droždia 3,5 dcl mlieka - do toho 2 lyžičky cukru
Urobiť kvások z teplého mlieka, cukru a droždia. Do múky dať soľ, pridať kvások, olej a vymiešať.
Po nakysnutí dať na vymastený plech , pokladať na vrch vocie (ja davam zavarané marhule a slivky teraz), posypem vanilínovým cukrom, škoricou . Keď robím len marhulový, dávam posýpku, ktorá je z masla, polohrubej múky a práškového cukru.

Kočky, zahada ziadna, len treba spracovat cesto a nechat ho pekne vykysnut🙂 S tym mliečkom, davajte pomaly, ak sa vam zda cesto riedke, pridajte trosicku muky, ale myslim, ze netreba....ono ked cesto nakysne, je nadychane....ja ho necham vykysnut cca 20 minut a potom este na plechu 10 minut.

ADELAINE - krasna fotka bruska, taka umelecka 😉

kafoditka
10. apr 2010

Mirka super, rysuje sa vam byvanicko v domceku?? Uau, mne sa paci ta lokalita, ktoru opisujes, dost casto chodievame do aquaparku do saunoveho sveta, len odkedy som tehu tak nemozme... a vzdy som tam okukavala domceky.. paci sa mi ten klud hlavne co tam je.. a blizkost aquparku samozrejme 😉

bellablonde
10. apr 2010

nastrih sa robi kvoli tomu, aby ta prirychlo rodiaca sa (alebo velka) hlavicka nepotrhala az po r..
nastrihnuta hradza sa ovela rychlejsie zahoji ako spontanne roztrhnutie, pretoze je to cisty rez

Dr. Dosedla je zrejme velmi dobry v tom, ze vie urcit podla postupujecho porodu, ci zena zvladne porodit bez nastrihu (idealny stav, ktory si vsetky zelame) alebo staci len mini nastrih (oacka ako pises, netreba nastrihavat vela - ked kocka mala len 1 steh)

Tiez by som bola happy, keby sa mi to podarilo bez.
Pri Petkovi som vnutri nebola potrhana vobec, ja som mala velmi pomaly porod, ale nastrihnut ma musela, aj mi dr. povedala, ze to prave ide robit, samotne nastrihnutie si ani nevsimnete, pretoze je to mini bolest oproti kontrakciam - mala som asi 3 stehy

Ked potom babetka lezali poukladane vedla seba na rannej vizite, Petulo tam bol jediny chlapcek taky obrovsky medzi mini dievcatkami... tak dufam, ze teraz bude babika o dost mensia ako on... i ked to nijako neovplyvnim

mirka285
10. apr 2010

kafko nam sa to tam tiez paci,je to na dobrom mieste,len sme nevideli ten domcek este,iba na fotkach...tak ho chceme pozriet,akurat ze keby sme ho chceli kupit,museli by sme najprv predat byt,lebo miliony z ponozky nevytiahneme 😀

bellablonde
10. apr 2010

joj mirka, presne po takom domceku tuzim 😵

Adelaine, velmi vydarene foto 🙂
Mojalili, dakujem moc za ten recept na parene buchty - som sa ich uplne prezrala, take su makkucke 😵
Dugy, ja som tiez bola v tescu kupovat parak 😀 😀 😀 a popritom este nejake oblecko pre seba aj malicku... uz sa mi to pomalicky zacina nahromadovat - sa vytesujem

kafoditka
10. apr 2010

no tak dufam, ze aj v skutocnosti bude taky pekny 😉 inak mohla by si potom hodit link, aby sme sa aj my ostatne pokochali 😵

mirka285
10. apr 2010

Kako hodim len mi ho Gabko musi pohladat,on to ma v pocitaci...inak vymyslel ze zajtra by som mu mohla naplnit kuriatko s pecienkovou plnkou a k tomu ryzu s hraskom,tak aspon nemusim vymyslat co uvarim..ved to len naplnim a pecie sa to samo,bazantiu polievocku tiez postavim na sporak,tak celkom dobtre vrenie mam na zajtra,nebudem musiet stat pri sporaku pol dna..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre