Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
10. apr 2010

dobru nocku, ja uz idem off

adka1311
10. apr 2010

kafko, uz som si to pozrela, su od 8 do 16tej...dakujem...

mirka285
10. apr 2010

kocky ake mate skusenosto s tymi vecickami z tesca?mam na mysli tie uplne babatkovske vecicky ako su bodycka,dupacky...ja som pocula ze sa tie veci po prani strasne natahuju do sirky,je to pravda?lebo ja som tam kupila len tri bodycka a dve tricka a tie tricka sa mi zdaju siroke uz teraz a to som ich ani neprala ☹

adka1311
10. apr 2010

aj ja sa idem ulozit...dobru noc a sunny, tebe pekne rano 😎 ty to tu vacsinou rano rozbiehas....

zrzulka
10. apr 2010

Adi u nas to iste, ked sme este nemali malu tak sme vzdy varili spolu a teraz vacsinou varim ja. on chysta len ranajky....Ale tak hlavne ze sa venuju drobcom... ja po nom ani nechcem aby varil... Co by som potom robila ja???? 😀 😀 😀

Idem aj ja uz spat tak dobru noc vsetkym ....

zrzulka
10. apr 2010

Mirka ano je to pravda, ja som bodynka a pyzamka nekupovala malej v tescu ... povacsine len nejake outfity... teraz sme jej nieco pokupili lebo moja mama zbiera body na kartu a mala tam nejake zlavy ...

mirka285
10. apr 2010

zrzulka dakujem 🙂 mne sa zatial zdaju celkom kvalitne tie veci z Nextu,ale aj niektore slovenske vyrobky co mam z E shopu...no tak som sama zvedava 🙂 dobru noc kocky,kludny spanok prajem a nech nechodite casto cikat lebo mna to priam ubija 😒

jaruska8
10. apr 2010

Mirka, kamarátka mi hovorila, že veci z Tesca sú úplne super a to je naozaj náročná zákazníčka, to mi ver. 😉 😉 Tak ja jej verím. Nemám odtiaľ toho extra veľa, ale niektorým som neodolala. 😀 😀

sunnygirl
11. apr 2010

Dobé ránko bábiky Júlovky 😉

tak ja som opäť nespala poriadne, ja sa nejako moc bojím o to maličké v brušku, keď sa obrátim z boka na bok, tak to malé tak nahlas zaškvrkoce a potom prudký pohyb v brušku zacítim, Nviem, či sa prevaľuje so mnou, alebo či sa na neho prudko otočím, no neviem 😕 potom sa zobidím v noci a pomali sa otačam, najprv na chrbátik na chvíľku a potom na druhý bok 😒

Mirka, Oacka držím palčeky pri stavaní a kupovaní domčekov, Mirka hoď potom foto. Aj môj sen je tiež mať taký malí domček, možno raz v živote. Teraz máme veľký dvojizbový bytík a ten zariaďujeme 😀

Lenkaaninka: ozaj škoda, že na tej Gaji sa dá len ne živnostenský, majú tam super ceny a aj pekné sú tie oblečenia 😵

Pekné písanie prajem 😎

sunnygirl
11. apr 2010

Kafko:sinak aj ja milujem kysnutý slivkový koláč s posýpkou, moja svokra ho robí fantastický a vie že si ma sní získa, stále mi ho vypeká 😉

sunnygirl
11. apr 2010

nie sinak ale inak

sunnygirl
11. apr 2010

Adka: ďakujem za štafetu 😀 😀 😀

mojalili
11. apr 2010

ADKA - na manzelove otazky odovedam - aky si zvoli hrncek, taky bude mat....zvycajke sa pouziva hrncek s uskom na caj...cca 2,5dcl co je tusim, klasicky.... (pretoze potom toho hrnceka davaako mlieka,tak oleja ci muky). A peciem to pri teplote 180 - 200 stupnov, ja mam rychlotrubu, tak staci mi cca 20min....uvidi, ked bude pekne zlaty, a v strede nie surovy, co zisti spajdlou, tak je to 😉
ZRZULKA - pri prvom babetku som mala na podlozke tiez frote uteracik a bola to dobra vec, nestudenilo to malu....malokedy sa mi stalo, ze sa pocurala....pripadne som tam dala este plienku....toto sa mi zdalo super vec, kedze to predtym som rucne prisivala a tak som dotrhala tu kozenku. Myslim si, ze si taketo este jedno usijem z frote uteraku, nech mam aj dve.... 😉

Kocky, som od 5.hodiny hore, hruuuuza. Sused nahore aky je majster, tak nevie opravit postel ked vrze a dvere ked vrzu, ked ide si zapalit a curanie je pocut akoby cural pri mne.....zlaty rodinny dom 😒 😠

sunnygirl
11. apr 2010

Mojalili: pozrela som tvoj album, chcem sa opýtať, ten stojan je dosť pevný? 🙂

sunnygirl
11. apr 2010

myslím na vaničku

adka1311
11. apr 2010

🙂
pekne ranko vsetkym...
Mojalili dakujem, odovzdala som info mojmu technicky zdatnemu mm a ten slubil, ze dnes tu bublaninu upecie, tak potom dam vediet ci to zvladol.....
ja som dnes v noci tiez spala veeelmi zle a to inokedy problem nemavam, tak neviem, snad to bola len vynimka a tuto noc sa opat dobre vyspim....
Inak u nas svieti slnko ako dive, a ani vcera neprsalo /teda padlio zopar kvapiek, ale to sa nepocita/...tak neviem, ale predpoved o hroooznom uprsanom vikende nevysla - aspon tu u nas v Luznej....
😀

carrie84
11. apr 2010

Dobre rano 🙂
Tak vidim, ze nas dnes viac nespalo 😒 Ja som nemohla zaspat a aj tak som sa asi od 5 uz len prehadzovala ako velryba na suchu .... 😠
Krasne je aj u nas - len skoda, ze musim lezat 😠 Dnes nemam velmi dobru naladu, ked sa nevyspim byvam dost zla (ale horsie je, ked som hladna 😀 )

susane01
11. apr 2010

Dobre ranko, ja som dnes konecne spala ako tak ale niekedy ked maly zobudi ze nieco chce tak uz potom neviem zaspat. 🙂

kafoditka
11. apr 2010

Dobre ranko zienky! 🙂
Ja som sa dnes vyspala KONECNE do ruzova! V noci som bola len raz cikat, inak som prespala celu noc az do 9:30.
Po vyse tyzdni mizerneho spanku mi to fakt bodlo...

Peknu nedelu vsetkym 😉

mirka285
11. apr 2010

Ranko 😉 Jaruska neviem posudit,zatial som tie veci neprala,ale pocula som to a aj tu na konovi je taka tema a pisu tam baby o tom....ale plati to skor na tie bavlnene veci,myslim ze nohavice,svetriky,kosielky tie su ok,lebo su z ineho materialu 😉 tak ja som spala do pol desiatej,tak teraz som mala fukoty rychlo nacistit zeleninku a postavit polievock aby sa mohla aspon dve hodky varit..idem urobit plnku teraz a naplnit kuriatko,Mojallili ked budes mat cas,dnes alebo zajtra hod nam receptik na ten slivkovy kolac,mne sa o nom aj snivalo 😝

adka1311
11. apr 2010

mojalili, bublanina je uz v trube...polovica je s ceresnickami a druha s broskynami, tak uvidime ako to dopadne...ale na plechu to vyzeralo supeeeer....tak pockame tych 20 min. a poreferujem....

kafoditka
11. apr 2010

Miri, vcera ho tu Mojalili davala, tak len kopirujem : 1/2 kg polohrubej múky
malá lyžička soli
1,5 dcl oleja
1 kostka droždia 3,5 dcl mlieka - do toho 2 lyžičky cukru
Urobiť kvások z teplého mlieka, cukru a droždia. Do múky dať soľ, pridať kvások, olej a vymiešať.
Po nakysnutí dať na vymastený plech , pokladať na vrch vocie (ja davam zavarané marhule a slivky teraz), posypem vanilínovým cukrom, škoricou . Keď robím len marhulový, dávam posýpku, ktorá je z masla, polohrubej múky a práškového cukru.

Kočky, zahada ziadna, len treba spracovat cesto a nechat ho pekne vykysnut S tym mliečkom, davajte pomaly, ak sa vam zda cesto riedke, pridajte trosicku muky, ale myslim, ze netreba....ono ked cesto nakysne, je nadychane....ja ho necham vykysnut cca 20 minut a potom este na plechu 10 minut.

adka1311
11. apr 2010

mirka - ja som pri prvom synovi mala dost veci z TESCA a je pravda, ze vacsina tych malych bodyniek a pyzamiek sa mi roztahala do sirky....ale maly bol od 4teho mesiaca poriadna buchticka, tak mi to az tak nevadilo....ale moja skusenost je naozaj taka, ze sa to roztaha do sirky - jednoducho to trosku strati tvar...ale inak som bola spokojna...hoci pri pzyamkach som mala este ten problem, ze malemu boli kratke rukavy 😠
teraz chcem zbehnut do toho wenice, na Hranicknu ako Kafko pisala, ze tam maju celkom OK veci....tak snad mi bude budeuci tyzden dobre a jeden den sa tam vyberiem... 😀
potom poreferujem...
Inak ja vela tych malych veci nechcem, lebo ked si predstavim, ze sa maly narodi v lete a budu horucavy - aj tak ho budem co najviac nechavat len tak na holo v plienocke a budem ho prikryvat lahkou letnou prikryvkou 😉
takze na horsie a chladnejsie dni si vystacime so zopar kuskami....

mirka285
11. apr 2010

Inak ak sa nemylim tak Wenice je celkom dobra turecka znacka.Kafko dakujem,ja som si to asi nevsimla 😒 jaj tak polievka mi tu uz vyvoniava 🙂

kafoditka
11. apr 2010

Miri ano mas pravdu, dovazaju veci z turecka...

tutifruti
11. apr 2010

Dobré ránko.... tak vy už máte navarené.... ja som si dnes pospala..... 😀

Včera sme do noci s mm vyberali mená.... Dievčenské sú Margarétka, Adélka, Terezka.....Chlapčenské Krištof, Artur, Gabriel, Šimon, Jakub.....
Riadny zoznam čo? Uvidíme, čo nám povie doktor na 3D a potom sa budeme rozhodovať...
Chlapčenské mená sa nám vyberali podstatne ťažšie, skoro níč sa nám nepáčilo.... žeby znamenie? 😅

luminkasp
11. apr 2010

tutifruti, mne sa najviac paci terezka 😎

luminkasp
11. apr 2010

suny, dnes sa pokusim o profilovu fotku:D

ja este nemam obed ani zdaleka, este som ani len nezacala a teraz si idem spravit francuzsku manikuru a potom niekedy okolo 13:30zacnem:D

tutifruti
11. apr 2010

Lumi: fakt?.... 😀

bonsai
11. apr 2010

Ahojte..ja som síce spala celkom dobre..ale som hore od 5:45...a kedže som bola hladná, tak som si išla urobiť krupicu..teraz moje najobľúbenejšie jedlo..a aspoň sa mužík mohol vyspať.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre