Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
28. máj 2010

Kafko aj ja by som vyrazila na taky niaky mensi vyletik spojeny s obedikom 😉 Zrzulka a naco ti bude porodny plan?pri tom mnozstve rodiciek co momentalne je sa ti kazdy na neho ...... ☹

maxara
28. máj 2010

bella to si asi mala zaseknute cosi v chrbtici.. to sa mi obcas stane tiez, staci mi zatial trosku pocvicit s chrbtom
😀 takze si velka sikulka, ved taku paradnu tortu, to nedokaze hocikto.. 😀 (nikomu to nepovedz, ale prave som ju dorobila a je v chladnicke.. ked ja si nemozem pomoct, ved ju mam za dvadsat minut hotovu, tak co sa budem srat s niecim zlozitym)

adelaine
28. máj 2010

..pre mna je relaxom uz aj to, ked travim s mm nejaku chvilku trebars pri caji alebo v nejakej kaviarnicke,
hlavne ze vypadneme z bytu...prechadzky uz nevladzem nejako absolvovat,
boli ma po nich podvozok, vsade ma picha 😒 chodim ako kacka....
alebo kino je super 😉

janulienocka
28. máj 2010

Adel tak to musi byt riadna truba, aj moj maly mal zltacku, a pustali deti aj so zltackou ale ta hladina bilirubinu musela byt pod urcitou hranicou. Jasne ze by som dala neviemco za to aby som uz bola s malym doma, ale v prvom rade bolo dolezite aby sme boli v poriadku a potom sa mozem trepat domov. Na svete su vselijake kace ...
My mame zajtra u nas zahradnikov, idu nam robit zahradku, skalku, tuje, travnik ta sa tesim ako mala, lebo toto co tu mame je hotova katastrofa, len dufam ze to pocasie nejako vydrzi ...

kafoditka
28. máj 2010

kocky dik za typy ( ty kokso ja fakt neviem s akymi iy sa pise toto sproste slovo 😕 😕 a to som mala vzdy z diktatov jednotky)
V jednom casaku citam ze TIPY a v druhom zasa ze TYPY...
Tak pani ucitelky, ako to vlastne je?? 😀

adelaine
28. máj 2010

tip na restauraciu
typy aut 😉

maxara
28. máj 2010

mojalili a nema on nahodou gilbertov syndrom, resp. hyperbilirubeiniu? to ma totiz aj mm a nie je to nejaky vazny zdravotny problem. Len ma zvyseny bilirubin a ma teda taku jemne nazltlu pokozku, ale nie nejako vyrazne. No a napr v com ma vyhodu, tak vraj gilbertaci skoro vobec netrpia nadorovymi ochoreniami 😉 akurat, ze mu prednostne spaluje alkohol do krvi a z krvi sa mu tazko dostava prec a preto sa nechtiac strasne dokaze ozrat "za par korun".. malinko mu staci a dlho mu to vydrzi

janulienocka
28. máj 2010

Kafko minule sme to riesili v robote, typ - napr. typ auta - volvo, alebo tip - to je ako inspiracia, rada alebo co, takze spravne malo byt "dakujem za tipy" 😉 🙂

zrzulka
28. máj 2010

Mojalili ale novopredenecka zltacka to je nieco celkom ine. dam vam sem materialy o tom ak chcete precitajte si to, je to dost obsiahlo tam o tom pisane. ja len aby ste nemuseli trcat tak dlho v nemocke aj vy ako my a vlastne kvoli nicomu.... To tiez nie je pre dieta to najidealnejsie lebo neviete co tam moze taky maly cloviecik chytnut.... Predsa len nemocnica 😒
http://sites.google.com/site/vasamamila/
dajte si do vyhladavaca na tej stranke novorodenecka zltacka a vyhodi vam o tom popisane....

stanka33
28. máj 2010

Ahojte, no k tej zltacke nas pustili o den neskor ako obycajne ale my sme ju mali vyse 2. mesiacov, a fakt som sa bala o maleho, nakoniec sme dvali cierne uhlie do mlieka a pomohlo....a dr. mi povedala ze to z toho ze mam velmi mastne mlieko a ze kojene deti ju maju dlhsie tak neviem dufam ze teraz nebude..baby ja vam zavidim tien 36 tt mne zajtra naskoci iba 34

oacka
28. máj 2010

jeeej, maxi, aj mm má gilbertov syndróm! a to som nevedala, že preto furt po stretku s kamošmi vyzerá ako by chlastal dva dni! 😀 😀

maxara
28. máj 2010

oacka 😀 😀 😀

bellablonde
28. máj 2010

adel 1tka za odpoved 😉

kafko ja by som ti poradila, ale taaak dlho sme neboli len my dvaja s petom dakde vonku, ze ma vobec nic nenapada
teda kebyze mame volny den/vecer len pre seba tak by sme si isto rano strasne dlho pospali aspon do 12, potom romantika, potom ist niekam von za mesto sadnut na deku do travy, zahrat si sach, peto precitat polku knihy, ja vylustit malovanu krizovku, dobre sa niekde v KLUDE najest a kavickovat a napokon by sme vecer zasli do divadla 😉

MIRKA !!! vsetko NAJ k narodeninam, aby ta chalani posluchali a nech je Linduska mega dobre babetko 😵

kafoditka
28. máj 2010

no tak dakujem, zasa som o kusok mudrejsia 😉 😀 😀

adelaine
28. máj 2010

ako som pisala nie je zltacka ako zltacka, princip je sice rovnaky, ze sa voz vysenej miere rozpadavaju cervene krvinky,
avsak zavisi na hladine, ktora je u dietata...
ta s vysokymi hladinami je jadrovy ikterus, zrzka kludne si to daj do googlu....urco to tam bude...
ale uz nebudem o tom pisat, potom som tu za mudrlantku 😒

zrzulka
28. máj 2010

ta zltacka je nebezpecna len napr. pri rozdielnosti krvných skupín a Rh-faktorov matky a dieťaťa, u predčasne narodených detí alebo v dôsledku určitých infekcií či iných komplikácií.
U zdraveho donoseneho dietata nepredstavuje ziadne riziko. nas tiez pustili domov so zltackou, slnili sme sa na slniecku ale zmizla az ked dali malej krvnu transfuziu. stani to uhlie aj nam davali a neustale ma podozrievali ze mala malo pije, tym padom malo cika a kaka a preto sa to drzi. ked som ju zacala prevazovat tak zistili ze pije dost ... Aj ja verim ze tentokrat to bude bez nej alebo neviem ci by ma pustili domov. Snad len na reverz....A ci vobec.... Ale trcat takmer dva tyzdne v porodke sa mi teda nechce....

bellablonde
28. máj 2010

moj petulo mal dlho pretrvavajucu zltacku - do roka sme boli sledovani na hemato amb aj na gastro

kafoditka
28. máj 2010

Zltacka je nebezpecna pri rozdielnosti Rh faktorov???? 😲 😲 Ja som Rh negativna a manzel je pozitivny... mam to chapat tak, ze to, ci bude nebezpecna zltacka zavisi od toho, aky Rh faktor bude mat nas maly??

mirka285
28. máj 2010

bella dakujem 🙂 moj Tomas mal tiez zltacku a to mame rovnaku krvnu skupinu j faktor...a stavim sa ze aj teraz ju schytame ale ak to ma byt jedina zla vec,vobec mi to nevadi 😉

zrzulka
28. máj 2010

@kafoditka ja som zistovala len co sa tykalo malej tieto veci.Ona bola riadne donosene babo.... napriklad moja krstna mala tiez presne to iste co ty a ma tri krasne ,zdrave deticky. je pravda ze najstrasia mala len miernu zltacku a dalsim dvom uz museli menit aj krv a dost dlho pobudli v nemocke. Ale bratranec sa narodil este aj v 8 mesiaci takze tam tych rizik bolo viacej. najmladsia sesterka ma problem s bilirubinom dodnes a ona chuda si tiez odniesla RH negativ ale je sledovana.
ja som poukazovala len na to ze v nemocke drzia vsetky deti aj tie ktore by nemuseli.... 😒 jasne ze keby sa nieco vyskytlo tak neriskujem ale mala bola v poriadku az na tu zltacku....

mojalili
28. máj 2010

@maxi, manzel ma vacsinou zlte oci ked je prepracovany, alebo ma nespravnu zivotospravu, mastne jedla a tak....byva casto unaveny, pomaha len klud a spanok a dieta.....neviem ci ma ten syndrom ako tvoj manzel, MM nepije radsej vobec. Kvoli tomu ho nezobrali ani na vojnu, dostal modru knizku.

Kocky, ideme spat, akosi nas oboch lame, a zase ked budem musiet byt v noci hore s LILI, tak radsej si nadspim. Dobruuu a krasny vikend. A nerodte, prva musim byt ja 😉 😉 😉

silvia.vesela
28. máj 2010

kocky, ja mavam tych poslickov cim dalej, tym castejsie....kazdy druhy den, niekedy uz aj kazdy!
Vzdy to nejak prejde, ale je to takeee neprijemneee..... mate to aj vy takto casto??

dugyna
28. máj 2010

@silvia.vesela keby si ich mala dlhsie daj si teplu sprchu..a ak by ani tak nesutupovali tak zbedhni k dr..
ono ich mozes mat aj kazdy den..zavisi od intenzity a dlzky trvania...

dugyna
28. máj 2010

dievcata citam ze sa bavite o zlatcke takze pokila ma ditatko novorodenecku fyziologicku zlatcku tak sa zvaji po 36h po porode a je to v dosledku zvyseneho odburavania cervenych krviniek..nakolko babatko ich po prvoom nadychu uz tolko vela napotrebuje..a preto vznika zlatacka...ktora v priebehu par dni ustupi do 1-2 tyzdna su hladiny bilirubinu ok...

druha variatnta je zlatakca z "nezhody krvnej skupiny" je to hemolyticka choroba novorodencov..ktora vznika v priebehu 24h po porode..a su 3 stupene..najtazsi /tam su nasledky alebo deticky mozu aj umriet pripadne sa rodia mrtve/ potom je stredny-treba davat pozor na bilirubin lebo rychlo stupa a vysoke hladiny by mohli poskodit CNS..dietatko tazko dycha po porode....lahky-urpavi sa v priebehu 2-3tyzdnov...
vsetky 3 tipy su sprevadzane anemniou..
a lieci sa liekmi , fototerapioou a "vymenou krvi"

katy1979
28. máj 2010

Silvia ja ich mam kazdy den. Maternica cvici a trenuje. Ak neprestanu a budu pravidelne potom budem utekat.

adelaine
28. máj 2010

silvi,
mne sa to opakuje uz druhy vecer po sebe...takze ono to bude zrejme coraz castejsie
v tomto tt, v ktorom sa nachadzame....mne to zacina tak, akoby som mala kramy, ta ista bolest 😒

dugyna
28. máj 2010

takze sa tu bavite o dvoch rozdielnych zlatackach..jedna je zlatacka-novorodencka mavaju az 60% deti po pororde a druhe je hemolyticka choroba novorodenca ktora suvisi s Rh inkompatabilitou krvnych skupin matky a dietatka..cize vtedy ked je mamicka Rh negat a babatko Rh pozit /hlavne vtedy/

adelaine
28. máj 2010

kocky, uz nevidim ani citat, co pisete, takze bruuuu noc 😉

kafoditka
28. máj 2010

@dugyna fuha, si ma pekne nastrasila ☹ To mozem teraz dufat a modlit sa, aby bol maly tiez negativny....

dugyna
28. máj 2010

a jdarovy ikterus tu co spominate je vtedy ak hladiny nekoj.bilirubinu prekrocia hodnoty nad 342mmol/l, u nedonosenych deti je to 171-205mmol/l ..a tam je poskodenie CNS --toto je jadrovy ikterus.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre