Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

alllexa
30. máj 2010

Ahojte!
@mojalili - to je blbe, ze nomezes pouzivat ruky:( Ja inak tiez zistujem, ze su take imobilnejsie, i ked na prvy pohhlad nevyzeraju byt extra napuchnute. Asi si dam dole obrucku, lebo za chvilu to bude fakt problem.

mirka, sunny - vy mate ale sny🙂

Aj ja spim pri otvorenom okne, ale kvoli Eurovizii som sla spat trochu neskor... To Nemecko sa mi inak moc nepaci...

pepppe
30. máj 2010

ahojte ja mavam u ztiez do koran okno otvorene,,vsak vonku je teplo,a lepsie sa mi tak spi 🙂 tak mojalili za chvilku to uz budes mat za sebou,,ja si este pockam,ale tiez by mohol prist skor,,,,ako neurazila by som sa 😀 len este neviem ako sa dostanem do nemocnice,asi taxik,,,,,ked nebude mm doma,bude to tak musiet byt

bellablonde
30. máj 2010

@radulka77 diky za pripomenutie, maleho peta som kojila 12 mesiacov takze co-to o vyzive matky a kojenca viem 😉

islo mi o to, ze ked si strazim denny prijem sacharidov do max 300gramov kvoli gest. diab, rovnomerne rozlozenych za cely den, aby babo nemalo cez spolocny krvny obeh narazove megadavky cukru a dovolim si zjest v ramci jedneho jedla
1 mensiu parenu buchtu plnenu slivkovym dzemom s trochou masla , tak po porode si ich nalozim na tanier aspon 3, posypem to cele grankom, cukrom, stedro polejem maslom a ozdobim kopou bananov a slahackou 🙂

mne sa vynimocne nesnivalo nic, obed mame nachystany od vcera, dnes budeme len vegetit 😵

alllexa
30. máj 2010

@mirka285 - inak, nie je Ti divne, ze nam ukazuje uz 36. tyzden - ked Ty tu mas porod vyratany na 4. jula a ja na 1., tak nechapem, ako tu urcuju tie tyzdne. V skutocnosti by sme mali byt na prelome 34/35. tyzdna.

mojalili
30. máj 2010

My spime pri otvorenych oknach, ale nie v spalni, to by tiahlo muzovi na chrbát, a aj balkon byva otvoreny dokoran. Strasne sa potim, 2x sa chodim prezliekat v noci...na wc 6x a viac.....

NO idem hodit živánsku na plech a poumývat schody, lebo som mesiac nic nerobila a susedia uz skarede na mna pozeraju. MM isiel s dcerou do kostola, tak mam chvilku klud.

Taka PERLICKA - moja dcera je zatazena na moje prsia v poslednej dobe 😀 a ked som pri nej, tak ich chyti do ruky a hovori "TRSA TRSA.... a mixuje s nimi" 😀 😀 😀 Samozrejme jej hovorim, ze to sa nema, a ze to su prsia, ale ona to vie ale hovori tomu trsa 😀 😀 😀

luminkasp
30. máj 2010

mojallili, moja tere mi s oblubou chyti prsia a povie, ze musi predsa podrzat bracekovi, ze su plne mliecka, mamina, ty mas take velke prsia 😎 a kruti pri tom hlavou 😀 😀 😀

luminkasp
30. máj 2010

ideme do parku na prechadzku, paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

vierkaha
30. máj 2010

Dobré ránko,
ja som už asi nastavená na nočné vstávanie, lebo som hore haždé dve hoďky, potom o piatej zaspím a sníajú sa mi kvraviny. Dnes napr. že te kočík čo máme vybratý, ale ešte som ho neobjednala, sa stále kazil a furt bol v oprave. Tak teraz pozerám nejaký iný - asi mi už načisto hrabe 😀

petrap001
30. máj 2010

dobre ranko 🙂 no ja som mala strasnu noc akoze..tak strasne ma bolelo pod rebrami ze konec ☹ ani som sa nemohla poriadne pohnut na posteli a kde to este sa otocit.no strasne.tak som od siedmej hore 😖 a veduci isiel spat akurat lebo prisiel z nocnej tak zasa som sama 😖 co budem dnes robit??
pozeram ze niekto tu spomina buchty 😀 😀 hmm dala by som si..ale asi len ja.ale vobec sa mi nechce varit a buchat so vsetkym lebo niekto zrusi nervy 😀 😀
a aj vam sa snivaju take somariny ako mne??? ale ja svoje sny nemam rada,lebo nikdy niesu dobre ☹ sa mi snivalo so zubami,ze mi vypadali zadne 😕 so zubami sa mi snivalo uz dvakrat a dvakrat niekto zomrel ☹ raz babka a raz sused. ja tomu nechcem verit,ale...aj viete ze sa hovori ze ked ma prist niekto novy do rodiny tak niekto ma odist ☹ ☹ dufam,ze to neplati teraz,hoci moja prababka,ktora ma 90 rokov uz nieje na tom najlepsie..len sa stale zlaknem ked sa mi nieco takke sniva..no stacilo,nechcem nikoho deprimovat 🙂 co ma byt sa stane 🙂

aj ja som sa chcel aist prejst so psom,ale akosi zacina prsat 😠

mirka285
30. máj 2010

allexa konik ukazuje co sa mu zachce,tiez tomu nerozumiem,ale vraj napr.35+1 je vlastne 36 tt...tak mozno preto...

achojka
30. máj 2010

mirka hej, lebo on uz 35+1 pocita ako zacaty 36 tt. Mne to presne vychadza, Ja som teraz presne 32+2 a ukazuje mi 33 tt 😀

mirka285
30. máj 2010

Allexa ved tak to vlastne vychadza,mne od pondelka zacina 36 tyzden,akurat ze mi to pise vzdy od nedele....iden varit a poobede spravim ovocny salat,kupila som super zlty melon,mnam

drievko
30. máj 2010

Ahojte ! Fuj strasne ma oblieva pot aj vam je take neskutocne teplo?

achojka
30. máj 2010

@mirka285 Ak mas od pondelka 36+0 tt, tak to ti vlastne zacina 37 tt

mojalili
30. máj 2010

@drievko veru je moja, ja sa denne aj 3x sprchujem, co sama sebe smrdim 😒

kafoditka
30. máj 2010

Jeej baby, akurat mi pipla sms od mojej kolegynky, pred hodinou sa jej narodila dcera Sarlotka 50cm a 3300g 😉 😀
Rodila na Kramaroch, uz to ma za sebou fešanda..

drievko
30. máj 2010

@mojalili no to je brutalne fuj!!§Aj mne je to strasne neprijemne !
ozaj ter. porodu je 40tt alebo 42tt?

achojka
30. máj 2010

@drievko Termin porodu je 40 tt

maxara
30. máj 2010

Ahojte babulky, prave som doranajkovala pri citani vasich nocnych nespavostnych sprav a aj skoro rannych.. ja som vstala sice o 10tej, no hodila som vanu a potom som ju aj celu poumyvala, tak ma to hned unavilo a supla som sa zase na chvilu do postele.. IBAZE, hlad ma vyhnal, tak som tu..
mirka, alllexa - tie tyzdne sa tak pociatju aj normalne, aj dr tym myslim.. ze napr 35+0 uz je zacaty 36ty tyzden, cize ste v 36tom tt.
drievko oficialny vypocitany termin je vlastne ukonceny 40tt +- 2 tyzdne..

maxara
30. máj 2010

no inak tie opatky.. ja tiez rada nosim aspon "nejake" opatky, aj ked na jar a jesen nosim radsej take tie kadejake snurovacie poltopanky, kedze mam strasne siroku nohu a moc toho na mna nezozeniem.. 😒 inak z tych mojich noh som mimoriadne nestastna.. mam priehlavky (kosti) take siroke, ze ani obuv G mi nie je dobra. Takze odkedy je aspon trosku teplo, vytahujem slapky, drevaky, zabky.. no a mam jedny lodicky, ktore su perfektne, nikde ma netlacia a potom mam jedny take paradne vyzeraju byt veeelmi vysoke, ale maju aj podrazku vyssiu a sklon maju taky paradny, ze sa super nosia.. ale teraz nie 🙂

maxara
30. máj 2010

a mne sa velmi paci, ked baby maju take opatky, v ktorych vedia chodit.. strasne mi je smiesne, ked sa pipinka nahodi uplne brutal, topanocky vysokanske, super to vyzera, ked stoji na zastavke a ked sa pohne smerom k autobusu, tak sa idem dogrcat z toho pokyvavania smatlaveho.. nieco ako judinka v smotane. A inak uplne najkrajsie je, ked ma baba take topanky, ze si ich ani nevsimnem. Ja teda nie som moc na detaily, uces, okuliare a ine doplnky ja vlastne si nikdy nevsimnem, az ma to mrzi, ze nikdy nic nepochvalim a nevsimnem si, ze niekto ma nieco take nove.. Ale ked uz si sama vsimnem, tak bud sa mi to velmi paci, alebo velmi nepaci.. Tak mam rada, ked si topanky nevsimnem. 😉
MOJALILI moje ruky tiez zacinaju boliet, prsty rano sa mi nedaju vobec zohnut, dost bolia.. a obrucka uz tiez relaxuje na policke

kafoditka
30. máj 2010

@maxara k tej obrucke.. ja som mala snahu dnes rano si dat dole obrucku aj snubny, namydlila som si ruky a -nic!
Mne nejak spuchli ruky velmi a nemozem s tymi prstenmi pohnut 😕 😕 dostanem ich max. po klb a tam sa to konci..

drievko
30. máj 2010

Dik za info dievcence 🙂

maxara
30. máj 2010

a este pikoska, ten nas slizky podnajomnik ma najnovsiu teoriu.. doteraz nejedol cervene maso, ale teraz najnovsie uz neje ziadne maso a nic, co sa tepelne upravuje.. Takze zacal zrat iba cistu zeleninu a ovocie, vsetko na surovo. Mlieko neviem ci pije, ale cigarety a redbull si neodpustil. A minule, co som tak naznacila, ze ake prekvapko mi nechal na WC, tak to bolo vlastne po tom, ako zacal s touto super stravou. Vysral sa a jeho hovno bolo natolko porozne, ze sa nedalo splachnut. Tak ho prikryl hajzlakom. Potom som isla ja, tak okrem toho, ze som sa tam isla vycurat iba s totalnou nechutou, dvakrat som splachla a nic.. vsetky papiere zmizli a jeho hovno tam plavalo jak nechutna hnilou paprikou smrdiaca milkyway.. hnoj uplny.. dokopy to hovno prezilo asi 10 splachnuti, ja som isla na hajzel vzdy totalne zhnusena a ten magor ked isiel, tak sa mi prisiel este vyskerit do obyvky akoze pekne som vysral, ze? baby fuuuuj..

achojka
30. máj 2010

@maxara Ty sa mas, ze do 10 hod. Ja by som bola stastna, keby som mohla spat aspon do 8 hodiny. Mna uz maly vyhnal z postele o 6:15. V poslednej dobe nedokaze dlhsie spat, takze aj ja vstavam takto zavcasu.

tutifruti
30. máj 2010

Caute zienky.... 🙂
Tak ja som sa dnes zobudila seknutá no ..... v zadku? Neviem to lepšie lokalizovať.... Každý krok mi robí problém.... a to som s dievčatami sama doma.... ☹ Našťastie som navarila včera....
Včera som umyla okno na obyvke, tak si myslím, že to je asi daň.... 😖

Baby včera som prala vecičky pre bábatko a nejaký magor z paneláku si čistil balkón a všetka malta mi skončila na prádle.... Ja ked som to videla, som sa normálne rozplakala ako malá.... mala som tam opratú aj súpravu do porodky.... ☹ Našťastie mi to odpralo, ale taký oznam som vyvesila na dvere na panelák, že dúfam, že tí ľudia pochopia, že nežijú.... no ja ani neviem povedať kde.... to sa hádam nerobí nikde.... no som fakt nasratá.... 😠

maxara
30. máj 2010

@kafoditka no mne ked prvy krat takto rano napuchli prsty, ze ma boleli pri zohnuti, tak uz vtedy som si ju radsej dala dole, lebo som nechcela o nu prist 😉

achojka
30. máj 2010

@maxara Ja by som ho asi zabila, a mam najradsej ludi, ktori sa tvaria, ze ako zdravo ziju, ale fajcia cigaretu o cigaretu

kafoditka
30. máj 2010

@maxara no ja netusim, ako ju dam teraz dole ☹ ☹ ☹

maxara
30. máj 2010

@achojka no ja som bola vcera taka vystavena z toho husteho programu, ze sa ani necudujem, ze som tak dlho potiahla.. ale ani ma nic nebolelo, ani cikat som nebola ani raz, takze spoko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre