Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
3. okt 2010

@ericica no my sme sa tu dnes navzajom postazovali a hned je nam lepsie ze baby?

ericica
3. okt 2010

@monline mon no jasne som sa napraskala za troch....
@mirka285 a co sa stalo???napiste mi v rychlosti ako vidim tak ste toho zas popisali 🙂

monline
3. okt 2010

@mirka285 ja som spokojná, že nie som sama nespokojná...s tým, čo mám doma..čo už, samy sme si vybrali a dokonca je to náš druhý pokus, dokelu 🙂))

merikac
3. okt 2010

@mirka285 rozhodne,,,mam taky pocit, ze ja som to asi privolala vo stvrtok 😀

monline
3. okt 2010

@ericica kritizovali sme našich chlapov, že sú leniví ako vši..no schválne- tvoj je z iného vreca, či takého istého? 🙂

ericica
3. okt 2010

inac kocky vcera rano sme zobrali starsiu dceru k nasim a my sme boli s muzikom sami doma iba s malinkou tak sme navecer isli do mesta sa trochu prevetrat a ked sme dosli domov a ja som isla malu nakojit a ulozit spat tak mi prislo zle az 😲 😲 😲 normalne sa mi zacala hlava krutit a mala som silne zavrate a mala ako by to citila nie a nie zaspat 😖
dvakrat som sa vygrcala a bolo o nieco lepsie.....neviem z coho to mohlo byt....ja si mylsim ze z toho ze sme chytili tretiu laktacnu krizu malinka taha kazdu hodku a nestaci jej asi moj prijem tekutin,
vsetko zo mna vysaje ,tak musim asi viacej pit....dnes je uz o nieco lepsie ale este sa mi sem tam hlava zakruti 😝

bambola
3. okt 2010

@maxara trochu neskoro ale....pozeravam jojku to na markize nepozeram uz len kvoli porote (ale aj kopu inych veci je tam) no a jojka ma fesi moderatorov 😀 😵

bambola
3. okt 2010

@mirka285 mirka tiez mame maxi cosi, je pravda, ze som tu vlozku este neskusala dat von ale pokial je jej dobra tak nevidim dovod. skor o chvilku bude do toho s tou vlozkou kratka tak preto budem musiet vybrat, snad jej ta hlava nebude cestovat 😕

ericica
3. okt 2010

@monline no tak ten moj je extra pripad....akoze ked som dosla s porodky bol vzorovy tatino ....upratal mi cely barak aj ma obskakoval ,ale teraz je uplne zmeneny....akoze prenho je normalne ze dojde z roboty ma navarene decka su okupane ,napapane a spinkaju....
noo a na druhy den ked ho poprosim nech malinku trochu povaruje nech si v klude vypijem kavicku,tak mala zacne trochu mrnkat a uz stoji nado mnou ze aha tu je maminka....to znamena ze uz si ju mam zobrat ved ja som MAMA ....
ale aspon mi pomaha s pecenim ,aj ked je po nom bordel ako v chlieve ale ochota sa ceni....aspon nieco 😅
len keby vsetko neofrflal dokelu..... 😠


monline
3. okt 2010

@ericica to státie nadomnou, že malý plače, to poznám..a to ho mal len pár min

tinaki1275
3. okt 2010

Dobry vecer baby..tak som sa dnes zase vystrasila.. ☹ boli sme s malou vecer na prechadzke-nasej klasickej vecernej- ci skor nocnej 🙂 a ako zvycajne sme u nas v starom pristave zastali u znamych co maju zmrzlinovu cukraren a sadli si tam ,mala bola extremne ziva tak ju mm zobral do narucia ze nech sa poobzera a pokuka..ta sa vytesovala ze vidi kopu ludi ako zvycajne,po 5 min.ju isiel ulozit do kociara a len co ju polozik zacala strasne plakat ..ale tak strasne akoby ju niekto rezal..stalo sa to druhykrat za 3 dni ,dalsich 20 minut some ju skusali ukludnit ani v mojom naruci ani v kociari neprestavala..mne to pripada akoby ju niekde na chrbatiku alebi krku nieco bolelo,pri tom ukladani do kociara..ja neviem mam paniku ze sa to zase zopakuje,taky srdervuci plac to bol aloby ju rezali,ani pri kolikach mi este tak neplakala.. ☹ po 20 min.bola taka vycerpana uz len hikala a potom zaspala ako drevo...dosli sme domov ani som ju neprebalovala len sa pokusila ju nakrmit-scucla len 90ml v polospanku a spi dalej..ja neviem co to moze byt ..ale mam strach. ☹ .

monline
3. okt 2010

@tinaki1275 a plače ti takto len ked ju ideš položiť do kočíka? lebo..vyzerá to, akoby s vami iba cvičila..proste v ňom nechce byť..daniel tiež vrieska ked ho idem položiť, ale potom sa našťastie utíši..zapnem mu macka pu, takú melódiu hrá, strčím cumeľ do pusy a natriasam..po chvíli (asi 10x zapnem macka a 20x vrátim cumeľ do pusy) zavrie oči a zaspí

tinaki1275
3. okt 2010

@monline stalo sa to aj predvcerom,to som bola sama doma a ked som ju isla polozit na prebalovaci pult spustila taky strasny plac,bolo to este horsie ako dnes..volala som mm po 20min,to pokracovalo dalsich 20 min...a tak sme isli do nemocnice k znamej na novorodenecke ze nech na nu mrkne..zobrala je aj moc ,skontrolovala uska..nic nenasla pri zbeznej kontrole..akurat sa jej nezdalo ze malo pribrala posl.3 tyzdne len 450g ..to je cele divne aj mm sa vyplasil,mi sme ju z kocika hned vybrali ale ona plakala akoby ju rezali..

tinaki1275
3. okt 2010

@monline ona inac kocik miluje,a vobec neprotestuje ked ju ukladam alebo do postielky alebo do kociara...

merikac
3. okt 2010

@monline baby,,tak ja v tomto na mm, nemoze ani pol slova povedat,,on je s malou ked mu zavelim,,,aj sa s nou hra,,aj vie kedy je ozaj hladna,,,a rano ju prezlieka a este bude komentovat,,co jej chce obliect,,,len skoda,ze to byva len raz-2x za tyzden a musim mu doslova povedat,,bud s malou, lebo sameho ho to nenapadne 🙂

monline
3. okt 2010

@tinaki1275 ak jej nenašli žiaden problém (čo je veľmi dobre), tak možno fakt začína vymýšľať ..možno jej vadí ak ju ideš položiť ...možno je priveľmi unavená, preto plače tak dlho....s pribratím by to nemalo mať nič, však ked sa tvári spokojne a neplače od hladu, je to ok...

merikac
3. okt 2010

@tinaki1275 mozu to byt truce,pokial je v poriadku,,niektore deti tak nahle reaguju, ked sa im nieco znepaci,,najskor som si myslela, ze ked ju dava mm do kocika, ci ju silnejsie nestisol,,lebo moja mala, je na to velmi citliva, tasa hned roozreve,ked ma malu boliestku,,ale ked pises, ze aj pri tebe to urobila,,tak to bude najskor tym, ze vam dava najavo,,ze toto sa jej vobec, ale vobec nepaci 😉

monline
3. okt 2010

@merikac mne zas muž povie, že nemôže počúvať ako malý plače a že ja ho utíšim oveľa rýchlejšie ako on a že určite plače, lebo je hladný..

merikac
3. okt 2010

@monline tak to ani moj,,,minule sme spolu volali a mla plakala,tak mi to normalne polozil, ze to nemoze pocuvat,,ze co jej robim 😀

tinaki1275
3. okt 2010

@merikac @monline asi som paranoidna,a dufam ze to je fakt len trucovanie,ale ani mm sa to nepozdavalo , nikdy nam este takto nerevala,ona je velmi kludne dieta, a neprotestuje ani ked ju necham samu len tak pomrnkava toto bol bolestny plac...no dufam ze mate pravdu ...ja som asi prehnane uzkostliva 😒

merikac
3. okt 2010

@tinaki1275neboj, nie si sama- my sme vsetky take,, keby sme boli natvojom miete, rovnako by sme panikarili 😉

monline
3. okt 2010

@merikac aj malý sa mi rozreve práve vtedy, ked telefonujem..určite v 4 prípadoch z piatich 🙂
Včera Nika bola s našimi na nákupoch a kúpila novú aviváž, ževraj vyberala pol hodiny, všetky ovoniavala, dnes dala 3x prať a pozerám práve na sušiaky- ona poprala skoro všetky svoje veci, len aby jej tak voňali! Som zvedavá, kto jej to požehlí 🙂

merikac
3. okt 2010

baby,,nahodne som klikla na temu zomrelo mi dieta,,,,,,to je neskutocne bolestiva tema,,,precitala som si len dva prispevky a revem tu ako tur ☹

monline
3. okt 2010

@tinaki1275 máš strach, to je prirodzené..ved uvidíš ako bude ďalej..a čo najlepšie zaberie, ak sa rozplače alebo ako sa tomu plaču vyhnúť...neboj

merikac
3. okt 2010

@monline 😀 😀 - sikovne dievca,,,,ja by som bola vdacna aj tomu, keby si Denis sam vypral...........inac ja v poslednejdobe neviem najst nejaku vhodnu avivaz,mne vsetko smrdi,,akokeby tie vone pomenili,,,,poslednu dobu pouzivam len tescovu zelenu 😀

merikac
3. okt 2010

@monline susis pradlo vo vnutri?

monline
3. okt 2010

@merikac ja som si párkrát čítala príspevky v tej téme, tiež pri tom čítaní plačem..fakt smutné a bolestivé

tinaki1275
3. okt 2010

@monline @merikac dik fakt mi pomoze ked sa takto mozem vystazovat,niekedy mi je tu tak strasne smutno ..a nemam doveru v tunajsich lekarov,teda tuna na Krete v Atenach je to ine..ani teraz nemozem spat len dumam co to bolo ...a som trochu vystresovana aj z roboty ,tento tyzden musim uzavriet zmluvu na buducu sezonu a ta blba cestovka ide menit system poistenia a chcu s nami staklymu delegatmi vykyvat 😒 zase asi budem pracovat bez poistenia, ti sviniari vedia ze zdrav.poistenie mozem mat aj na manzelovu poistku ...ze nebudem mat v zime podporu to je im jedno .. 😖

monline
3. okt 2010

@merikac ja tie detské biele používam..ale teraz nika vybrala zlatý lenor magnifique parfumovaný, vonia to tu, ale ja nemusím až tak intenzívnu vôňu na handrách..suším práve vnútri v tejto izbe, sušiak je pred radiátorom, lebo sa pomaly sušili tie veci..ale najčastejšie sušíme vonku na balkóne...
Nika je veľká baba, musí pomáhať..naučila som ju prať, len žehliť sa jej nechce..ale teraz dala prať trištvrte čistých vecí zo skrine

monline
3. okt 2010

@tinaki1275 asi všade treba bojovať o to, aby sa mal človek lepšie a aby mu štát trocha pomohol..držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre