Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
15. okt 2010

@sarai fuu a kojis alebo davas UM?ak UM tak asi treba skusit ine a ak koji tak to potom uz fakt neviem ☹
@alllexa ty sa nezdas 😀

monline
15. okt 2010

@merikac Presne- ak mi dojde trpezlivosť, tak mu nedám viac jesť..lebo ak by bol veľmi hladný, tak by nevymýšľal..on sa dokáže najesť aj za 5-7 minút a potom vymýšľa..🙂 a naša noc bola výborná...zaspal pred ôsmou a zobudil sa o pol šiestej na papanie a zase zaspal do pol ôsmej 🙂
@karinnka Ani ja neviem piecť, dokážem len koláče a kysnuté cesto som nerobila ani raz..ale my vlastne máme radi len tie obyčajné bublaniny a podobné záležitosti, čo sú hotové za pár minút....a ešte krémeše, ale tie robím z marína keksov...a k bábätku..ja mám 38, myslím, že máš ešte kopu času rozmyslieť si, či za rok dva či päť nemať ďalšie bábätko..🙂...kojiť by som chcela zhruba do roka, ak sa podarí...a v dome udržiavame cez deň 22 stupňov, niekedy 23, na noc v spálni 21,5, ale pred kúpaním zapínam ohrievač, aby bolo teplejšie a potom až zaspí ešte na chvíľku vyvetrám
@kafoditka..možno je čas skúsiť na noc kašu, ak takto nekľudne spinká, má skoro 4 mesiace, tak to zvládne..niektoré deti sú také, že neznesú dudeľ a napína ich ...a nemajú ani fľašu..ale ak ho to prejde a potom ťahá, tak to nebude to, možno sa mu len ťažko prispôsobuje dudľu a kým necíti mlieko, nechce ťahať, ale najskôr len vymýšľa a upraví sa to 🙂
@carrie84 tak Danko sa vytešoval, že sa pretáča? To je milé..že aj drobčekovia majú radosť z toho, čo spravia :.-) ten môj ked sa pretočí, je skôr z toho zaskočený
@lela1809 tak aj laura zle spinká? máš to náročné..ale to sa polepší, uvidíš..nenechá maminu dlho trápiť...pritom sa predvádzala ako krásne zlaté vzorové spavé dieťatko 🙂
@tinaki1275 veď 130 je dosť, netreba do nej tlačiť viac, ak nechce....drobátko malé 🙂 a podľa mňa ten kamoškin frajer sa zľakol zodpovednosti a chce vycúvať..rád by si ešte užíval a pri dieťati už nebude môcť ☹ slaboch to je
@mojalili..tak ten výťah ti nezávidím, ufff..ale zas- aká kočka štíhla z teba bude? To je skvelá správa, že sa Dankovi zlepšil spánok..pozerala som fotky, fešáčisko to je, fotogenický, usmieva sa krásne aj s lili do objektívu..super
@mirka285 tak ty máš anjelika, správna kočka, vie ako spraviť mame dobre..nechá ju spinkať až skoro do obeda..žiadne kruhy pod očami nehrozia, tak rastiete len do krásy 🙂 a rýchly dobrý obed si spravila, krabie tyčinky môžem...my máme zo včera perkelt zo stehna a cestoviny..
@bambola @allexa mojalili carrie merikač karinka tinaki lela- ďakujem za pochvalu boxerkového Daniela...práve sa mi prebúdza, len tak tak som stihla napísať čo som chcela 🙂

monline
15. okt 2010

@mojalili ja som už jedla fazuľovú polievku, ale fazuľu som z nej jedla len trocha..a malý viac prdel, ale bol v pohode

tinaki1275
15. okt 2010

@mirka285 ja sa bojim ze si niekoho nasiel...je to na nervy ..a ona zije na cypre..no neviem nechcem im do toho zasahovat,bohuzial som ich ale ja zoznamila..☹ o n bol moj svedok na svadbe..je to naj kamos mm..teda bol ...aj mm je totalne nasraty..

monline
15. okt 2010

@sarai na začiatku ked mal Daniel koliky, dávala som infacol a po dvoch týždňoch sa mi zdalo, že to je horšie..tak som prestala dávať a viac nosila na rukách, on plakal najmä preto, že bol už večer veľmi unavený a nevedel zaspať...lebo ak by to bolo bruško, neprestal by na rukách predsa plakať 🙂 ..ale postupne sa to zlepšovalo so zaspávaním a ako rastie, stále je to lepšie..občas ale pomáham rektálnou trubičkou, ak sa mi zdá, že by problém mohol byť tam

tinaki1275
15. okt 2010

@monline slaboch to je ..teraz mi vyvolava,lebo ona mu prestala dvihat telefon ..ze sas nou chce stretnut ..a pod..ona je na cypre a on v atenach ..takze super..

noemarta
15. okt 2010

babyy, tak sa mi nechce upratovat, este musim povysavat cely barak, kupelky uz mam umyte, navarene je, mala spi, takze mi nic nebrani povysavat, aleeeeeeeeee chce sa mi, no neeeeeeeeeeeeee 😉 😉
@monline krpec vyzera ako taky dospelaaak, len v malom, zlatunky je. 🙂
@alllexa pocuj, ty sa nezdas ze tri deti, to vy uz mate s mm takto dopredu naplanovane, hm... o troch detoch sme my nikdy neuvazovali, a uz vobec neplanujeme nic,lebo ked sme planovali, tak sa nam nedarilo tri roky, a ked sme prestali planovat, tak to vyslo, takze u nas je to volny priebeh. 🙂
babyyy, poradte, ukludnite, od vcera sa mala zacina nejak divne sponovat, do pravej strany, ked ju chcem dat na pravy bok, tak sa vytoci jak paragraf... neviem co to je, duuufam, ze teda nic, ze to len tak. A ked si ju dam na ruky tak, zas nohy da dohora, ako keby robila kolisku, a ma ich strasne napnute. 😕 😕 😕 Zeby sa tak natahovala?

tinaki1275
15. okt 2010

@monline waw tak tentokrat si tromfla uricte aj maxi ..🙂

tinaki1275
15. okt 2010

@mirka285 jaj mne teraz kvitnu moje nove paradajky v zahrade este stihnu dozriet do decembra ..😉)dojdi si natrhat..🙂

kafoditka
15. okt 2010

Caute 🙂 Bola som s malym na prechadzke, dosli sme domov a taky bol hladny, ze mi scucol 130ml mlieka len taky fukot 🙂 V DMke som kupila dve mliecne kasicky od ukonc.4.mesiaca, bananovu a ryzovu. Taku, co sa zaraba priamo do flase, vecer mu to skusim dat tak som zvedava, ako pochodim. Baby teraz som volala s kamoskou a ta mi ponukla anionove liecive vlozky, ze vraj su super. Ja mam totiz furt nejaky vytok na intimke, ale nic ma nesvrbi, takze to bude asi v pohode a musim mat stale intimku, tak som si objednala tieto 30ks + 10ks normalnych dennych tak som zvedava, co je to zac... Inak ja mam totalnu nechut k jedlu.. Mala som na ranajky tuniaka s kukuricou a odvtedy nic a ani nepocitujem hlad, uz dva dni..

sarai
15. okt 2010

@mirka285 praveze kojim a je mi luto, ze ma take problemy mala. v tom brusku jej to tak skvrkoce casto, tak jej verim, ze ju to asi boli.

sarai
15. okt 2010

@kafoditka jej, tak mi potom daj vediet, ako si dopadla s kasickami.

sarai
15. okt 2010

@monline nada celkom pekne vecer zaspava. dnes to bola skor vynimka. a nadranom sa puci a bude to asi z toho bruska. lebo ked s nou pocvicim, tak si poprdi. ale tlacit neprestava. akoby to robila uz zo sna. ked ju znesiem dole do kuchyne, tak prestane. mam to akoby zacarovany kruh.

tinaki1275
15. okt 2010

@sarai ja som mala ten isty problem ked som kojila.aj som upravila stravu ..teda skoro som prestala jest🙂..a le mne sa to pravda je upravilo ked som dala specialne UM protikolikove..len to neber preboha ako recept....len koj kym mozes..ale ked tak tak skus moj recept..z homeopatik vraj zabera aj colocynthis..je to v podstate na koliku a naduvanie..mne zabrala chamomilla vulgaris 9ch (kupis v lekarni je to lacne a prirodne) 5 guliciel rozpustis v 50ml preavrenej vody a davas pred kazdym papanim cca 3ml a mozes davat prvy a druhy den a aj extra na vecer ..predavkovat sa to neda..🙂ak to zaberie tak to zaberie do 48 hodi n..tak funguju zvycajne homeopatika(bolo mi povedane)a mne to ozaj zabralo druhy den vecer ..brali sme to az do minuleho tyzdna dokopy cca 7 tyzdnov..ale uz mi to doslo a musim zase objednat lebo vidim ze s pucenim mame zase problem..

tinaki1275
15. okt 2010

@kafoditka aj ja sa chystam od konca 4.mesiaca na kasicky ..uz som si objednala od milupy ..aku znacku si kupila ty?

sarai
15. okt 2010

@tinaki1275 kojit urcite nechcem prestat. aspon tych 6 mesiacov chcem urcite vydrzat. ale rozmyslala som, ze mozno na vecer pred spanim by som dala protikolikove UM. no asi by som ho musela davat po lyzickach, lebo z flasky mi nechce pit. nevies nahodou, ci sa predavaju aj take nejake male balenia UM? alebo jednorazove?

mirka285
15. okt 2010

@sarai ak kojis,nedavaj ziadne UM ani protikolikove to je najvacsia blbost aku mozes urobit....

tinaki1275
15. okt 2010

@sarai tak to neviem moja,len ked zacnes davat UM znizis si produkciu MM to urcite .. umna to tak bolo ..ja by som na tvojom mieste skusila homeopatika,nemozu poskodit ked tak akurat nepomozu ..ver mi ..ja som bola neveriaci tomas ale kupodivu u nas to zabralo skvele.. 😉

mirka285
15. okt 2010

@kafoditka Domi nechcem mudrovat ale kasa je prikrm a najprv treba zacat nemliecnymi prikrmamy,t.j. mrkvou,zemiak,kalerab,cukina,potom pridat ovocne prikrmy t.j. jablka,banany,hrusky a az potom mliecne kase...ak sa mylim tak ma opravte,idem von zatial sa majte....

sarai
15. okt 2010

@mirka285
@tinaki1275 myslite? no ja neviem. ked clovek uz nevie, co ma poskusat. mozno musim len vydrzat a niekedy jej to prejde samo.
chcela som vyskusat nejake jednorazove UM, lebo aj tak si myslim, ze to nebude chciet. uz som jej zo 2x dala, ked som si myslela, ze mam malo mlieka, ale nechcela to. s tymto by som pochodila asi rovnako.
ozaj a odvar z rasce pomaha? niekde som to citala.

tutifruti
15. okt 2010

@sarai vyskúšaj espumisan... my sme ho malému dávali a super mu zabral... teraz dávam biogaiu... ale ten espumisan sa mi zdal lepší... neviem... ale tiez som ho dávala až týžden... pravidelne, až potom bola zmena... UM určite nedávaj... to som urobila ja pri Alžbetke a kojila som do polroka ale s UM a doteraz banujem... vôbec jej to nepomohlo... proste mi revala do roka....

sarai
15. okt 2010

@tutifruti espumisan som davala tak tyzden a nic. zo zaciatku z toho tak viac poprdkavala, ale tlacila stale. preto som skusila baby calm. a kolko si davala espumisanu? mne doktor kazal 25 kvapiek za den. aj v letaku to tak je. ale na nete som videla, ze davali pri kazdom kojeni

tutifruti
15. okt 2010

A ked vás tu tak čítam, tak my spíme celkom OK.... O tej ôsmej krpec zaspí a budí sa okol štvrtej ráno... napapá sa a potiahne do tej siedmej.... Dúfam, že mu to vydrží, aj ked som to tu prezradila... 😅
Ja mám dnes asi tak dve hodky veget... MM išiel s Alžbet a Dorot na anglinu a malého mi zobrala vozit krstná mať 😀
Tak som sa chystala žehliť... ale som si povedala, že sr.ť na to... a tak som si spravila kávu, vyložila nohy na stôl.... 😉

tutifruti
15. okt 2010

@sarai ja som tiez dávala 25kv, ale Dr. mi povedala, že ak by bol problém /čo našťastie nebol/, tak 5 kv. pri každom kojení a po upravení ostat na tých 25 jeden krát denne....
Vyskúšaj ešte tú biogaiu... moja kolegyna má syna, ktorému espumisan moc nezabral... ked prešli na biogaiu, tak majú pokoj... si nevie vynachváliť

sarai
15. okt 2010

@tutifruti dobre, dakujem ti.

denisse
15. okt 2010

ahojte baby ...
my sme dnes boli na kontrolu s klbikmi, stale nemame jadierka, ale striesky su ok tak uz nemusime na siroko balit a dalsia kontrola v januari ...
a dnes som aj ja malej zacala davat biogaiu, tak uvidime ... doteraz som nedavala nic ... obca sab simplex, ale uz dlho som jej ho nedala ... skor pouzivame rurku, ak je problem ..

lela1809
15. okt 2010

@tinaki1275 aj my sa uz mracime v autosedacke... a tesne je na ramienkach.... tak ako u vas...
to s tou kamoskou ma mrzi :( ale zjavne chalan nevie co chce.. tak podla mna to radsej nesilit.. moja segra teraz odchadzala od manzela... tiez sa brali a ze chcu dieta aj ked boli veeelmi mlady na dnesnu dobu.. a teraz sa rozchadzaju a ona riesila byt a vsetko okolo ...

@karinnka ja by som rada kojila aspon do pol roka... len niekedy mam pocit ze uz koncime 😒 ale budeme sa snazit.. ohladom teploty v izbe.. na noc mame 22stupnov a cez den 23stupnov... na kupanie taktiez izbu zohrievame na 25stupnov (aj ked sa musim priznat vacsinou to je 27 a krpec lezi rozbaleny)

@alllexa som este zabudla foto je super 😉 si velka kocka 😉
@noemarta no ja dufam ze tak za dva tri roky tiez by sme mali druhe... teraz si to neviem predstavit... a chcem sa Laure venovat naplno.. tie kocky co maju dve fakt veeeelmi obdivujem ako to zvladaju 😉 ja si niekedy pripadam nemozna aj s jednym...

kafoditka
15. okt 2010

Kocky poradte mi prosim. Kupila som v DMke mliecko s kasickou, ktore sa zaraba do priamo do flase, je to od ukonc. 4.mesiaca. a chcela som to davat malemu na vecer pred spanim. Ale teraz som na pochybach. Volala som kamoske a ta ma odlisny nazor ako Mirka, co sa prikrmu tyka.. Mirka ma sice pravdu, ze sa ma zacinam mrkvickou, zemiakom, potom ovocim a nakoniec kasami, ale toto je mliecko zahustene kasou a kamoska tvrdi, ze to nevadi a mozem mu to v pohode dat len nie casto, aby si nezvykol na sladku chut a neskor neodmietal zeleninu.. A ja teraz neviem - nechcem malemu ublizit, preto ak mate skusenost, poradte..

tutifruti
15. okt 2010

@kafoditka a ty prikrmujes UM? ja si osobne myslím, že aj to je sladšie ako materské mlieko a preto by som kašičku v pohde dala... Neviem aká to je, ja som kedysi kupovala babám tuším nestlé.... také mlieko akoby hustejšie na večer...syte.... Kaše som ja dávala na večer, ale to také lyžičkou až ked už baby pekne jedli samé... čiže postup bol naozaj taký ako písala Mirka

denisse
15. okt 2010

@kafoditka
aka je to kasa?
ja som nelu prikrmovala od pol roka ... v podstate sucasne (plus minus dva tri dni), som jej dala cez obed ochutnat mrkvu a vecer kasu - z obidvoch najpr jedla po lyzicke par dni ... ale kasu som jej davala nemliecnu, zarabala som ju do odstriekaneho materinskeho mlieka ...
tak ja neviem ... otazka je, ci ta kasa je sladsia ako mlieko, alebo len sytejsia ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre