Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

luludi
15. apr 2011

babulky, musim povedat, ze sa nam celokozene capacky od liliputy osvedcili 🙂 lepsie sa v nich bubovi lozi, mame ovela menej urazov zo smyknutia a skrz tie gumicky ich nevie stiahnut dole, co bol problem pri protismykovych ponozkach 🙂 najprv si ich ale samozrejme musel dokladne obslintat ;) som spokofon 😀 😀 😀

tinaki1275
15. apr 2011

@tutifruti presne suhlasim ,mne to stalo za to ,bolo uzasne byt zrazu bez okuliarov a vidiet vsetko ..ja som bola a este som nadsena..aj ked mam zase trochu dioptrie..a okuliare som si dala spravit ale nenosim ich vobec..proste sa mi stale zda ze vidim skvele aj ked mam na jedno oku 1,5 dioptrie...dokonca soferujem bez nich ,akurat vecer ich v aute potrebujem..
@luludi ja davam malej sandalky vonku normalne s pevnou patou a doma ju mam viac s ponozkami protismykovymi a som z toh na nervy ..stale si ich stahuje samozrejme ale potom ked je bosa uz ju nechavma tak ...mame uz dost teplo a ked je na koberci alebo v ohradke je mi to jedno ..mala som take kozene capacky ale su cislo 18 a uz su jej male.. 😕 nenozem jej do nich napchat nohu ..

tinaki1275
15. apr 2011

inac babule som sa vratila z ockovania ,aj ked jej lezu zuby tak ju ockovala,este nam chyba tretia davka prevenaru a tretia davka proti hepatitide to ze za mesiac...a mala mi uz vo dverach ,len co ju zbadala zacala tak vrieskat ako este nikdy..nechapala som ..dr.mi vravela ze si ju uz pamata z posl.ockovania..vraj jej to robia vsetky deti od cca 8 mesiacov... 😕 tu je ten system ale na nervy ,kazdy mesiac nejake ockovanie .. 😒 a neprestala vrieskat az kym sme zase neboli von z budovy ..este ze tam nikto nebol ,som sa az hanbila..ze si neviem utisit vlastne dieta.. 😠
a inac som ostala v soku z vahy ,mame 8250g 😕 ,takze @maxara opravuj udaj v tabulke.. 🙂 ona mi pribrala tento mesiac okolo 600 g ...ale to bude tym nocnym pitim mlieka..
no dufamz ze nebudeme mat teploty dva dni zase ...idem ja rychlo nieco porobit lebo mam za hodinu a pol zase zubara ☹

tinaki1275
15. apr 2011

juj tu je dnes pusto bez dievcat.. 😒 ja uz idem k zubarovi tak mi drzte palce.. ☹

tutifruti
15. apr 2011

Tak som sa vrátila s angliny... normálne mi dobre padlo íst na chvíľu niekam preč.... Našťastie už zajtra sa mm vracia domov...., aj ked hned má už v nedelu povinnosti pracovné.... ale aspon vypadnem na chvíľu von.....
Už minule som sa bola sama prechádzať po meste.... /podvečer/.... ako mi bolo dobre.... som si tak oddýchla, akoby som 3 hodky spala.... 😅
@tinaki1275 to ste krásne pribrali.... Náš Šimon z váhou stojí... lebo má tie sople a nič mi nechce riadne jesť... ani prsník moc nechce... lebo sa mu zle dýcha..... 😒

luludi
15. apr 2011

@tinaki1275 tinka, ja som aj tieto capaciky kupovala na 12 - 18 mesiacov, nech vydrzia aspon do leta, potom uz zrejme bubo zacne chodit a budem musiet poriesit sandalky, zatial nemam vyhliadnute konkretne, ale viem, ze sa zameriam na take, co maju pruznu podrazku. Inak protismykove ponosky sa vobec neosvedcili 😠 akurat ich hned stiahol a kadetade poschovaval. Jeeeej, aku mas peknu novu fotku 😵

alllexa
15. apr 2011

@maxara - zabudla som Ti napisat do IP - kvoli tabulke - maly ma 8480 g a 75 cm, posledny mesiac pribral len 200g, chudacik, asi preto, ze vela stvornozkuje.

@leanax - ja som davala na striedacku Panadol a Nurofen, ked mal maly nad 38,5, lebo Panadol sa da dat len raz za 6 hodin a to je velky casovy odstup. Teploty sme mali tri dni a niekedy ani lieciky nezaberali, tak som mu davala zabaly, aj v noci to treba sledovat.

@tinaki1275 - chudatko:( Nas aspon pri teplotach nevracal...

@zrzulka - ja som mala ist tiez na operaciu oci, uz som mala vsetko vybavene, aj predoperacne, ale tesne predtym som si to rozmyslela, lebo mi povedali, ze mi nevedia zarucit, ze to budem mat na nule, lebo moja rohovka nie je natolko hruba, a bala som sa, ze mi ostanu napr. dvojky a tym, ze budem mat zrezanu rohovku, tak mozno ani sosovky nebudem znasat tak dobre kao teraz. Tak som si povedala, ze radsej mat vyssie dioptrie a moznost sosoviek, ako nizsie a s rizikom. A podpisuje sa tam taky suhlas, ze som si vedoma rizik, ktorych tam bolo strasne vela popisanych...

Ja som bola dnes u zubneho chirurga, najprv, ze len na konzultaciu, lebo ma k nemu zubna poslala, a potom ze mi termin na sekciu da az o tri mesiace, ale ked si pockam a priplatim, tak mi to urobili hned, aspon to mam z krku... To uz tretia osmicka, ktoru mi tahali.

alllexa
15. apr 2011

@keena - ja mam Teutonku a nie som moc spokojna, nejaka je rozhegana a malo stabilna, ked chodim hore-dole po obrubnikoch. Ale svagrina ju ma tiez a je spokojna. Vanicku sme mali do 7 mesiacov a maly uz bol dost dlhy, a to tam bol aj fusak. Potom sa aj tak zacal usadzat, takze mu to vyhovovalo, ked siel do sportaka.

kafoditka
15. apr 2011

Ahojte babulky 🙂
Tak sme uz doma, maly mi uz akurat zaspal, tak ja v rychlosti pisem, kym mi zasa neskape pc... Stretko bolo ako vzdy super, dobre sme si pokecali, gulasovalo sa, grilovalo a trosku popijalo 😉 Pocasie nam vyslo, aj ked bola trosku zima, ked zaslo slniecko ale v celku bolo velmi fajn... deticky zlate, Misko skonstatoval, ze na to, kolko deti tam bolo, tak bol klud a skoro ziaden plac 🙂 Dievcata, dakujem za pekny den, dobre mi to padlo 😉

@keena ahoj, ja mam teutoniu cosmo a som maximalne spokojna 🙂 jazdila som s nou aj vo velkych snehoch a bez problemov...je stabilna, teutonka ma jedny z najvacsich vaniciek, aj ked my sme sli do sportaka v 5tich mesiacoch. Nie preto, ze by sme sa uz nezmestili, ale moj maly bol zvedavy na okolie, chcel vidiet, tak sme presli do sportaka..V korbicke som mala fusak kaiser a maly sa mi s nim ako 5mesacny v pohode zmestil.. ak chces vediet nieco viac, kludne sa pytaj 😉

noemarta
15. apr 2011

ahojte,
aj ja sa hlasim, dobro dosli, Nela uz spi, uplne bola hotova, uvyletovana... 🙂 🙂 🙂
Veru deturence boli super, strasne pekne sa na nich teraz pozera, su v neskutocnom krasnom veku, kedy sa luuuubia, pekne sa hraju, smeju... teda nasa Nela total excelovala, maleho Danka a Filipka by zjedla, vybozkavala ich, sem tam vybila, ale z lasky....
Grilovacka bola super, a gulaaaaas, perfektnyyyyy, este teraz mam bubliny za usami 🙂 🙂 🙂
Takze diiiiky baby, bolo to super odreagovanie sa, po u mna tak vypatom tyzdni. 😉
Idem, lebo za chvilu k nam pride navsteva. paaa

kafoditka
15. apr 2011

@keena prepac, akurat som si uvedomila, ze kaiser som nemala v korbicke, dlho som pouzivala do vanicky zavinovacku emitex, fusak som tusim davala az do sportaka...

katty17
15. apr 2011

ahojte kocky.
takze uz aj Sandricka sladko spinka. a musime sa pochvalit, vcera dostala novy serblik, a dnes po peknom vylete sa do neho prvy krat vycikala . cize krst serbliku mame za sebou 😀 . potom dala mliecko a uz si sladko spinka 🙂
@maxara - Peti , Misko strasne moc dakujem za dnesny prijemny den. Velmi sa mi pacilo a uz teraz viem povedat ze ak bude pozvanocka aj nabuduce pre nas tak idemeeeeeeee 😀 . Peti, strasne mi chutili tie klobase. Chvalim vyber !!!
@mirka285 - tiez musim pochvalit Gabkov gulas. velka dobrota 🙂 Miri, Gabo je neskutocny sympatak !!! 😉
Babule, tak som rada ze sme sa tam stretli s deturencami. aspon vidime ako sa menia, co dokazu, ako sa vyvijaju.... Sranda ze so vlasne julovciatka ale kazde dieta je uplne ine.... co do vahy, vysky, obratnosti, .... 😀
@monline - teba som dnes videla prvy krat a musim povedat ze si velka symposka 🙂 o malom dankovi ani nevravim. ach tie modre oci 🙂 myslim ze @noemarta a jej nelinka maju buduceho zenicha do rodiny 🙂
@katarina7777 - kati, super ze ste prisli aj vy s maminkou. velmi sa podobate 🙂
@kafoditka, @adelaine - myslim ze nasa sadra dobehla vasich chalanov co sa tyka vahy a vysky. je z nej riadna babizna 🙂

mirka285
15. apr 2011

cauteee...tak aj my sme uz doma,ale Linda je asi plna zazitkov a nie a nie zaspat 😠 a ja som zase plna od jedla,brucho mam jak balon,ale gulas bol super,vlastne cele stretko bolo super,tusim,cim castejsie sa stretavame,tym vacsia pohodicka 😀 @keena ja mam tiez Teutonku a som maximalne spokojna,a nie je teda vobec rozhegana,neviem este som nepocula nikoho,ze by povedal,ze sa mu Teutonka rozhegala- @allexa kade s nou jazdis??a velkost vanicky je nepodstatna,my sme od 5 mesiacov aj tak isli do sportiaku... @maxara Peti nenasla si moju nausnicu?som stratila,fnuk ☹

katty17
15. apr 2011

@mirka285 - miri tento krat nemame nausnicu vo vajci ☹ mozno ju peta najde v tej zadnej spolocenskej miestnosti ....

adelaine
15. apr 2011

babyyy, bolo super 😉
dakujeme Petke a jej mm za pozvanie, ako vdy boli vzorni hostitelia, atmoska super,
gulasikpod vedenenim a usilovnym "miesanim" troch chlapov bolo excelentny 🙂

@mirka285 u nas podobne, risi nie a nie spat, este sa tam nervaci doteraz 😀 😀

katarina7777
15. apr 2011

caute kocky, nas leo tiez len teraz zaspal, cestou domov vobec nespal a potom sa tu este besnil jak divy, evidentne mu cerstvy vzduch a pritomnost deticiek prospeli 🙂
@maxara ako vzdy bolo super, dakujeme aj Miskovi, dufam ze ste tam po nas dlho nemuseli upratovat... a na klobasky este stale myslim... mnaaam 🙂
Vsetci koho som nepoznala su velky simpataci, Mon, Katty, Mirkin Gabo... no vsetci 🙂 a staru klasiku ani nebudem spominat. 😉
idem spat lebo som total kaput, bruuuu noc

monline
15. apr 2011

ahojte baby
dnes sme prežili krásny deň, spolu s vami
ďakujeme Maxi za pozvanie, pohostenie, taktiež všetkým, ktoré ste nachystali dobroty...ďakujeme Noe, že nás odviezla, noe, si zlato 🙂 strašne som rada, že sme sa zišli v hojnom počte a že nám aj počasie vyšlo..keď nefúkalo, bolo krásne...klobásky boli výborné, kuracie mäsko bezchybné, ešte aj Danielkovi chutilo, gulášik výborný (aj keď ja divinu nemusím), koláčik veľmi chutný, fakt eňo ňuňo 🙂
Keď sme odchádzali, bolo mi ľúto Peti, že ju ešte čaká vyupratovanie chalupy, patrilo by sa pomôcť jej, ale keď tie naše drobce nám organizujú väčšinu dňa..☹
Daniel zalomil o ôsmej..ležala som pri ňom a on si položil hlavičku na moju hruď- asi mal potrebu ešte väčšieho pritúlenia ako inokedy...miláčik môj...
Dnes sa Nelka evidentne buchla do Danielka, pusinkovala ho, však dôkaz je v albume..🙂 Aj Linda po ňom kukala, ale potom sme zistili, že to ju zaujali hračky na kočíku 🙂 Sandrička bola najspokojnejšia keď papala, zlatučkááá, má skvelý apetít..Filipko nám predviedol aký je krásny šikovník, za jednu rúčku chodil, veľmi dobručký bol...Leo zamával mihalnicami a boli sme namäkko, to je veľký fešáčik 🙂 Linduška sa ukázala ako samostatný človiečik, dokázala sa najdlhšie zahrať na deke, vonku je veľmi spokojná, je veľmi šikovná, krásne sa postaví kdekoľvek...Ninka je ako vždy úplne dokonalá, spinká, smeje sa, dobručká je, nechápem, čo to Peťa o nej píše, však je to ukážkové dieťatko...malá Bambi bola trošku mrzutejšia, potom si pospala a ako správna žena, nechala sa nosiť na rukách 🙂 Nelinka strááášne vyrástla, má úžasný smiech, ešte teraz ho počujem, roztomilá...Riško zaspal a nechal mamu i ocka posedieť, pokecať, zlatý chlapec...mám ho len na fotkách, keď sa chystali domov, to mi je ľúto..
mám plno fotiek, postupne ich pridám a zoskupím, komentáre nechám na vás 🙂

katarina7777
15. apr 2011

@mirka285 miri nestratila si ju u vas v aute? lebo som si nevsimla pri odchode ze by ti chybala nausnica .

noemarta
15. apr 2011

@mirka285 a pocuj, misku a lyzicku mas, lebo my sme to tam zabudli, petiiiii, teraz zas na oplatku my mame veci u vaaaaas... 😉

noemarta
15. apr 2011

@katarina7777 @mirka285 podla mna si bola uz taka naruziva v aute, ze tam si ju stratila 😀 😀 😀 😀

maxara
15. apr 2011

Cavesteee,
my uz spinkame, tak som sa rozhodla, ze vam este rychlo pri turkotine napisem par teplych slov, nech zavidite vsetky, co ste nemohli dojst 😉 .
Den zacal uzasne, uplne rozbita po vcerajsej zurke som nebola schopna ani ranajkovat. Ale kedze svietilo slniecko, tak som bola aspon dobre naladena. Na chalupu sme dosli okolo 10:30, samozrejme prvi 😉 . Hned som zacala supat cibulu na gulas a pomaly aj krajat. Vylozila som vsetky dobroty, co sme priniesli, trosku upratala, nakrajala som aj chleba. Zakratko dobehla aj Nitraaaa aj s posilou, maminkou. @katarina7777 maminu chvalim, uplne super 😉 riadne zapadla medzi nas. 🙂 Potom sa dovalila Kafko. Filipko spal v aute, takze sme ho dlllho nevideli. Misko zatial rozkuril v krbe vnutri, zapol aj kurenie, potom zalozil ohen vonku a aj gril nakopol, kedze vsetci sme boli poriadne hladni.. Mirka zatial kysla v zapche v BA. S Gabkom dorazili cca o 12tej. Noe nam priniesla so sebou prekvapko, Monline, ktora tu avizovala nejaky neduh, ale nastastie ma posluchla, dala si tvaroh a do rana sa z toho neduhu vyspala 😉 No potom uz len Adel s muzom, Bambi a Katty 🙂 A boli sme takmer komplet, lebo ja som cakala, ze @bellablonde sa mozno dovali a aj @aalexis007 sme cakali. Nuz ale kazdopadne, zabava bola podla mna skvela, vyrazne ju vylepsili klobasky, ktore sme narychlo rano zadovazili, ze pre kazdy pripad. K nim Misko do zlatista ugriloval mirkino napacovane masicko, no radost. Super bolo, ze slniecko pekne vykuklo, hoci teplo zrovna nebolo, ale kym svietilo, tak sa dalo. Decka sa hrali na deke, alebo vnutri. Pacilo sa mi, ze hoci nas tam bolo tak vela, tak sme viacmenej slusne pokecali, lebo vzdy sa nejaka ina skupinka vytvorila vramci vzniknutych okolnosti, napr niekto si cuchol k Lindinej plienke, spustil alarm a tak si kazdy ocuchal svoje dieta. Vsetky naloze sa nasledne isli zlikvidovat dnu a tak sa zase osadenstvo obyvacky preskupilo. Potom zas pokecali kojky, potom zas operky a taaaak. No podla mna bolo super. Rada som opat videla moje konilasky 😀 . Ked nam trosku vyhladlo, zadelili sme este chlapmi vynikajuco vymiesany gulas, akoze nemam voci nemu vobec ziadne vyhrady. Akoze tym, ze kotlik bol k dispozicii iba maly, rozhodli sme sa, ze zamiaky don vobec nedame a dobre sme urobili. Tymto by som chcela pripomenut @katarina7777 ze ked odchadzala Miruska (ako posledna), nahlas som rozmyslala, co jej este zabalim a ajhľa zemiaky.. v pahrebe 😀 tak su chudatka este v alobale, este horuce sme ich brali domov, ale zjest sme ich nevladali, tak ostali na ocot. 😒 Ale urcite su vynikajuce.
No a na zaver, po Mirkinom odchode (Mirka s katkou, zatial co ja som vyprevadzala Adel, Bambi, Katku, predtym Noe a Mon, zramovali vsetok bordel a riady, takze supis) som vsetko upratovala, doumyvala som riady, kotlik, obrus na stol a roztriedovala veci, ked si misko vsimol, ze ninka ma nalozene. No ale tak uzasne, ze ked ju rozbalil, tenkym zufalym hlaskom na mna volal "nuskoooo, potrebujem pomooooc". Isla som kuknut a hroza des, Ninka presrata nie na krize, nie po lopatky, ale po KRK 😕 😕 😲 normalne som ani nevedela, ci sa smiat, grcat alebo plakat. Misko to normalne odfotil 😅 Takze takato bola bodka za skvelym dnom 😵

maxara
15. apr 2011

@noemarta zlatik, misku a lyzicku mam doma, takze prilezitostne 😉 a uz je umyta a nachystana, ale teda toto sa s osratymi pancuchami neda porovnat 😅 😀

kafoditka
15. apr 2011

baby tak aby ste boli v obraze, Filip mi spal 15min a zobudil sa s rehotom a fical az doteraz 😕 musela som ho uspat v golfaci.. kamarat mi poradil vybrat baterku z notebooku a cuduj sa svete, normalne ide 🙂 inak som chcela este povedat, ze dnes bol maly fakt zlaty, tie deticky a zmena prostredia mu prospeli, tesim sa.. 🙂
@mirka285 priznaj farbu, ze ty si tu nausnicu v aute stratila 😀

noemarta
15. apr 2011

@kafoditka zeee , urcite v aute, ved spominala ze chce sexik a gabo sa tvaril ze doma uz bude sladko spat, tak to ryyychlo vyuzila v aute 😀 😀 😉

bellablonde
15. apr 2011

caute baby!
je mi luto, ze my sme sa nemohli zucastnit ...
podla vasich opisov muselo byt jednoducho skvele 🙂
strasne citat o tolkych dobrotach, ja som kvoli zubu dnes cely den na mizernej strave 😔

ja som den nastartovala rano pred siestou, kedy sa sasenke zaziadalo svitorit a hrat sa, t.j. musela som ju vybrat z postielky a nechat lozit po izbe
o osmej som uz sedela u zubara v kresle, spravil mi dva zubky ( z toho 1 vytrhol ☹ ☹ @alllexa ako sa citis? lebo ja este stale mizerne, musim si dat este ibacik) , odtial som vypadla rovno do taxika domov, lebo v mhd by som asi odpadla a autom som pre istotu nesla... akoze nic moc soferovat oblbnuta injekciami 😖
to sa uz mm ponahlal do roboty, takze sme si len vo dverach vymenili info, co robia deti, on skocil do taxika, z ktoreho som ja vyskocila a uz mi zvonil telefon ohladom prekladov. Takze vybavovacky s opuchnutou hubou. Potom chystat obed, najest deti, skusit ich ulozit spat,,,, opatrovatelka dosla o pol3, zobrala petka von a ja som sa isla so saskou trocha poprechadzat na postu a potom ku kamoske na kavicku
Idem spat, lebo som k.o.

Este vam napisem vcerajsiu prihodu...
ked som trochu ukludnena vysla z vane a dala sa oddychovat pred telkou, dosiel mm zo sluzobky. Doniesol mi darcek - balicek s dvoma flaskami s napisom Mojito. Kukam na to, ze fiha, kam sme sa to posunuli vo vztahu, ked mi nosi domov chlast.... a to boli sprchac a sampon s vytazkami toho, co je v mojitku 😀
takze som sa akurat pred chvilou domojitovala a opat ho cakam pred telkou, kedy pride z tej ...... roboty 😅

... btw...odfotila som si uctenku od zubara, aby ste ma nahodou nepodozrievali, ze som trapka, nechcem prist na stretko a vymyslam si 🤐
pripojim? 😀

@tutifruti zlatinko, na teba si vzdy spomeniem, ked mi je najhorsie, ze ty mas este o jedneho certika viac a tiez sa s nimi musis pasovat 😅

macik27
15. apr 2011

ahojte, tak vás po dlhej dobe nakuknem a vy ste mali zase nejaké super stretko 😀 júúúj a takú grilovanú klobásku by som si dala len ste mi chute narobili 🙂

kafoditka
15. apr 2011

@noemarta sikovnica je to 😉 vybavila to po ceste a doma moze uz gabko sladko buvat 😀

maxara
15. apr 2011

@mirka285 Miruska nausnicku nemam 😒 ale najblizsie, ked tam pojdem, tak popozeram, aka to bola?

denisse
15. apr 2011

ahojte baby .. tak vidim, ze ste zase raz mali super stretko ... tak to je super a dufam, ze ked sa raz zase ocitnem na dlhsie v okoli BA, tak sa aj mne podari na takom zucastnit 😉

my sme dnes pre zmenu boli v KE, ale len na kratku navstevu u jednych znamych a domov ... bol s nami moj otec, kedze ja nesoferujem ... a bohuzial sa tam uz asi nedostanem, lebo nemam ako ☹

barunka je super, aj ked poslednych par dni dost mrzuta a slintava, tak asi sa ozyvaju dolne trojky ... no uvidime, co z toho bude ...

tak vsetkym prajem pekny vikend ... nech sa uz konecne polepsi pocasie ... 🙂

noemarta
15. apr 2011

@maxara vsak dobre to zaklincovala Ninka, tak to ma byt, my sme tiez prisli domov a nela sa posrala, asi vsetky deturence nalozili 😉 😉 😉
noooo a nam navsteva nedorazila...... aj som rada, lebo som nejako kulturne unavena. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre