Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

vierkaha
22. apr 2011

@tutifruti tiež dúfam, že sa malému polepší a aj @tinaki1275 prajem skoré uzdravenie
@bambola parádne fotky, malá je krásna a tm sympaťák 😉
@katka55 my máme mať grilovačku v pondelok dúfam, že počasie vydrží

monline
22. apr 2011

@vierkaha vierka toto nie je sranda, nechaj sa vyšetriť..tlak, ekg...neviem čo všetko, ale však si mala príznaky infarktu..či nejakej podobnej neduhy

vierkaha
23. apr 2011

Dobré ránko ,
@monline asi budem musieť, lebo poslednú dobu mi strašne kolíše tlak 😠
Idem ja upratovať, želám vám pekný slnečný deň 😉 😀

mirka285
23. apr 2011

dobre ranko..vidim,ze vsetci sviatkuju a tu je ticho...my dnes ideme grilovat ku nasim...zajtra zase do Sale ku Gabovim rodicom na obed,takze sa nenudime...prajem vsetkym pekne sviatky....

miki060707
23. apr 2011

@tutifruti aj náš šimon mal zápal uška zo soplom, naštastie su sople preč, tak som rada, ale zápal str. sme nemali, určite vam liečiky zaberu, nám pomohli tiež atb

miki060707
23. apr 2011

@vierkaha fúúha, dufam, že ti je už lepšie, potom daj vedieť v akom stave sa ti vrátil mm 🙂
mne malý spí a idem si trošku upratať, lebo vôbec nato nemám čas, kokso, šak nekedy to u nás vyzera hrozne, dnes som o pol 6 ráno vstala dobrovolne, aby som si požehlila kym decká spia, jasne po 6tej sa malý zobudil, tak idem si to ožhelené dať do skrín

dnes je pekný dník 🙂

tinaki1275
23. apr 2011

Babulky pekne sviatky vsetkym prajem a vela sibacov v pondelok maminam a dceram... 😉 my tu take zvyky nemame,tu sa len v nedelu opeka jahna alebo koza 🙄 uplny des...nechcete vidiet ako to ti greci nekulturne potom rukami jedia..ako kanibali.. 😖
ja asi ostanem doma kedze mi je pramizerne.. 😢 aj ked mam odvcera ATB,uz ma zacalo boliet aj druhe ucho a kaslem ako tuberak..mala ma este stale sople a pokaslieva ale to je nic oproti mne..vcera sme poobede isli aj trochu von s malou kedze svietilo slnko a myslela som si z\e mi to dobre urobi ale naopak ...a mala mi vcera predstavte si zaspala o devitaej za 30 sekund...ale to bolo tym ze spala len raz o dvanastej asi 1,5 hodiny a potom von nezavrela oci az do vecera...dnes ostal mm doma ale ja mam tolko roboty ,prania a zehlenia ze nestiham si moc oddychnut...no nevadi aspon nemam malu zavesenu na mne.. 🙂
@tutifruti prajem skore uzdravenie aj vam ,ozaj co su to tie povrazky ? 😕

tinaki1275
23. apr 2011

@vierkaha ty sic davaj pozor s tlakom ni je sranda...a daj si skontrolovat stitnu zlazu ,ja som mala take stavy casto a potom mi zistili znizenu cinnost stitnej zlazy ...

katarina7777
23. apr 2011

zelame vsetkym pekne sviatky, my ideme zajtra na obed svokrovcom , to zas bude prezieranie 🙂

katka55
23. apr 2011

ahojte. tak my sme vygrilovani. fajne bolo. domov sme prisli az o pol 9 a maly cestou v aute zaspal, tak spi chudacik v teplacikoch... som zvedava, do kolkej potiahne. vidim, ze vsetky sviatkujete, takze vela nepisete 😉 my kukame Dobu ladovu, milujem Sida 😀 😀 pekny vecer vsetkym.

bambola
23. apr 2011

Ahojte,

tak my sme boli dnes v sade janka krala, ockovi sme kupili sandalky tak leto moze prist 😎 ci vlastne este cakame slnecne okuliare 😀 ocko s bobou este vecer zasli k dedkovi, ja som zatial nacala jeden preklad a obalila rezne na zajtra 😀 a zistila som, ze to zajtra je ten den ked je vsetko zavrete 😕 😀
aj zajtra chceme ist niekam von, na deku a tak 🙂 len este neviem kam 😕 a samozrejme, ze to musim zase vymysliet ja 😠 vidim, ze vsetci sviatkujete tak snad sa mate aspon tak dobre ako my 😎

inac my sme dnes rano uz mali aj oblievacku lebo mala sa snazila pit z pohara takze pooblievala aj ocka aj mna pri tom ale napila sa 😵 sikulka

tinaki1275
23. apr 2011

no tak takto ticho tu nebolo ano na Vianoce 🙂
ja ledva prezivam,takato chora som este nikdy nebola.. 😒 v hlave mi huci , a mam strasnu migrenu ,usi stale bolia a nic nepocujem..v hrdle akoby som mala desat nozov,do toho tecie z nosa,a kycham v priemere asi 10x za hodinu ,plus ako bonus zachvaty dusivehio kasla...a zabudla som na kamosku teplotu ,ale ta sa drzi v uzadi cca 37,7 ..a mala cely den ako z divych vajec...asi 3 x som sa na nu uz rozkricala..som proste vybuchla..ale hadam mi to odpusti .. 😕 ale ani neplakala len na mna kukala...
no baby tak si uzite vecer a zajtra peknu nedelu .. 🙂

bambola
23. apr 2011

@tinaki1275 aha, ano............tebe som chcela vynadat ci si normalna? 😠 tm doma, stara sa o malu, mas sancu si lahnut a trosku sa vystrabit a ty upratujes? neser ma lebo pribehnem na roh chanie a bratislavy 😀 ked sa nevyliecis nikomu tym nepomozes, prechodis to a potom sa ti to vrati este vo vacsej davke, nehovoriac o tom, ze s atb sa ma lezat . prajem ti skore uzdravenie a neboj leia sa na teba isto nehneva, ale ja sa hnevam 😠 nebudeme ta lutovat ked tu behas s vechtom. tak sup sup lahnut

monline
23. apr 2011

@bambola správne!
@tinaki1275 presne to, čo ti tu bambi píše, ti chcem napísať aj ja..to čo preboha robíš? ty by si nemala z postele vyliezť a nie že žehliť a pod..a nie len deň by mal byť doma tm, ale kým nie si z najhoršieho vonku, teda aspoň tri, kým zaberú ATB..!! prosím ťa pekne maj rozum a lieč sa, práca počká..Leia to zvládne, len ty sa daj do poriadku

tinaki1275
24. apr 2011

@bambola @monline joj babule,mate pravdu ,ale to ani ked sa stara mm sa neda..on sa nevie postarat ako treba..teda necha ma polezat dve hodky ale ona mu reve a nezjedla mu na obed vcer a nic,on nema trpezlivost a dost fantazie ju pri jedle dost zabavit aby otvarala pusu a neuvedomila si ze papa..a tiez sa "citi chory " 🙂 ,sice len pokaslieva ale viete ako je to s chlapmi ked su chori ..este ze mala vcera zaspala do 5 minut a o d deviatej vecer som lezala..ale od bolesti usi a hlavy som nespala do jednej ...dnes uz nemam teplotu ale kycham a kaslem stale..ale myslim ze sa to uz zlepsuje.. 😉

denisse
24. apr 2011

ahojte baby ....
vsetkym prajem krasnu velkonocnu nedelu 😉

@tinaki1275 nech sa ti rychlo polepsi ...

nas vylet v PO sa nam krati ... v piatok sme boli na chate na domasi, bolo super krasne pocasie, parada ...
vcera sme chystali velkonocne jedla a vecer sme mali schizofrenicky - jedna zla a jedna dobra sprava ... segra volala, ze jej nina si asi zlomila ruku, tak s nou isli na kramare, tam jej to zrengenovali a zafixovali a museli cakat, lebo priviezli nejaku havarku ... nakoniec potrebovali este jeden rengen a kym vyriesili tu havarku, tak cakali do 23.00 kym prisli na rad a malej tu rucku v lakti napravali pod narkozou, tak tam museli zostat a zajtra ich snad pustia ... a to len obycajne bezala na ihrisku a potkla sa a nejak nestastne spadla na ten laket ... no ale snad to uz bude dobre ... chudak segra, mesiac pred porodom take stresy ...

a druha sprava dobra, mama sa vecer len tak uplne mimochodom opytala brata, ci sa nebude zenit a on necakane, ze ano, v auguste a ze dnes nam to chceli prist oficialne oznamit a mama ho takto dobehla, tak musel sa priznat uz vcera 😀

denisse
24. apr 2011

fotky z piatkoveho vyletu

bambola
24. apr 2011

@tinaki1275 ide aj o to, ze ak budes aj nadalej chora- teda ti nezaberu atb tak ti da lekar dalsie a vypestujes si odolnost voci nim a to uz fakt potom mozes ist dokelu 😒 len pekne nechaj mm kym sa s nou vytrapi, musi proste na to prist, je to aj pre buducnost, vsak nebude chciet nikomu inemu jest len tebe. u nas je to dokonca tak, ze ked mala vymysla tak ju lepsie nakrmi mm ako ja 🙂
@denisse vidno, ze tebe aj detom domace prostredie prospieva 🙂 tak si este pekne uzite aj ten zvysok 😉

adelaine
24. apr 2011

ahoojte,
tak my sme uz doma z navstevy u rodiny , risi bol napodiv celkom v pohode, spinkal na novom mieste
takmer ukazkovo, trapilo ma akurat to jeho nejedenie ( nakoniec sa z neho stane fifipierko 😒 )
a teraz si chceme uzit cas sviatkov aj doma...

a tu co nove? idem si vas precitat 😉

monline
24. apr 2011

@denisse fííha, vy ste sa aj vo vode máčali? Dievky máš bez debaty krásne...a Ninka chúďatko nech to čím lepšie zvládne..ja som mala zlomenú ruku ked som mala necelé tri roky..nepamätám si to, mama spomína len na to, ako som sa vyhrážala bratovi, že ho zbijem s "tvrdým" 🙂
Takže budete aj svadbovať..no paráda 🙂
@tinaki1275 dúfam, že ležíš a príkladne sa liečiš..nechaj drahého potrápiť sa s Leiou, nech si na seba zvyknú...prípadne rob len také činnosti, ktoré ťa príliš nezaťažia a rýchlo ich zvládneš..dúfam, že na to žehlenie si sa vykašľala...
@bambola dnes ti veru potiahla spánok...koľko nakoniec spala? a len raz za deň?
@adelaine neboj, deti vymýšľajú, majú obdobia, kedy im moc nechutí ale zas inokedy to dobehnú...
My sme vyprevadili svokrovcov (konečne) 🙂 a máme kľud..o chvíľu pôjdem uvariť vajcia a namaľovať..ale počkám na muža, lebo pri malom sa s tým nechcem babrať a Nika je v Pezinku
@maxara @mirka258 @noemarta @kafoditka @bellablonde @merikac a vy ako trávite sviatky? kde ste? hmm??

tinaki1275
24. apr 2011

@monline @bambola mate pravdu viem..som strasna..ale nastastie trochu lepsie mi je dnes a aj ked az tak nelezim setrim sa,tak polehavam po gauci a obcas nieco spravim v kuchyni ....boli sme sa poobede aj prejst 25 minut pri mori lebo mne dobre robi ten vzduch ked som chora..a ani ma to az tak neunavilo len dufam ze vecer Leia dobre zaspi aby som si dobre oddychla ,kedze zajtra ma mm sluzbu cely den tak to bude zatah..
nam sa baby totalne meni spankovy rezim ,az divne ..vstava okolo osmej- pol deviatej rano (co je super🙂)a potom okolo dvanastej maximalne ju musim ulozit a spi aj 2 hodiny ,predtym to bola polhodka..a potom za okolo piatej spi este tak 40 minut ak vobec spi ,vcera vobec uz nespala..,predtym to byvali v taku hodinu aj dve hodiny ..takze asi jej viac vyhovuje ozaj obedny spanok o dvanastej..a ten popoludnajsi mi vynecha.. 😒 no tak to babysitterka bude mat super ked jej bude chrapat od dvanastej do druhej a ja dojdem o pol tretej a bude ma likvidovat do vecera.. 😠

tinaki1275
24. apr 2011

@denisse uplne super a aka je Bara vysmiata.. 🙂 ja Domasu milujem..vyrastla som tam...mali sme tam chatu na Valkove...

kafoditka
24. apr 2011

Ahojte koceny 🙂
Tak som si po dvoch dnoch zapla konecne net a len som vas preletela - @tinaki1275 boze, az ma striaslo, zapal stredneho ucha? ☹ ☹ chudatko, nech sa ti cim skor ulavi a pekne oddychuj v posteli a nie so zehlickou v ruke 😠 Mon s Bambi maju pravdu, s tym sa neradno zahravat, radsej to vylez a na 100% sa vyliec.. 😉
@denisse strasne zlate su tvoje dievcata, Nelkine kucery ani nekomentujem 😵
@vierkaha tebe je uz lepsie??
My sme mali pekny vikend, v piatok sme boli na navsteve, v sobotu cely den v Lehniciach. Strasne bolo teplo a ja som si nevzala tielko, zdalo sa mi to este odvazne na to pocasie a behala som v tricku s kratkym rukavom. Nenatrela som sa opalovacim kremom a samozrejme mi vypalilo slnko vystrih a ruky po kratky rukav.. no nebudem vam hovorit, ako smiesne to vypada, ked sa vyzleciem a to musim do svadby nejak vykryt, aby som v korzetovych satach nejak vypadala.. 😒 no ale tak mi treba.. Dnes sme mali pohodickovy den, doobeda robil mm salat a varil udene maso, hned poobede sme sli na prechadzku, potom tu k nam na zmrzlinu a pred chvilou som ulozila maleho spat. Idu nam naraz horne jednotky a prava dvojka, uz su skoro prerezane, cakam ze kazdym dnom vykuknu 😉
Vecer idem pozriet superstar, zajtra rano cakam sibaca Jakuba, mm ide do prace... Pekny zvysok vecera prajem 🙂

zuzik1983
24. apr 2011

ahojte,no vidim,ze sa tu pisalo pomenej,aspon je to rychlo precitane 🙂 my sme vcera aj dnes boli u svokrovcov na chalupe,mala sa vyblaznila poriadne a este cestou domov v aute zaspala.len co sme sa vratili domov taky lejak sa spustil,sme to vystihli 😉

miki060707
24. apr 2011

ahojte, vidim, že ste prežili pekné dni, fotky su super, no Tinka, dufam, že sa ti polepšilo, chúdatko naše, ... ☹
dnes sme boli aj mi na výletiku, konečne, veď nikam nechodime, tak sme sa tešili, pridávam fotky

noemarta
24. apr 2011

ahojte,
@monline nemam cas na konaaaaaaaaaaaaaaaa 😉
V piatok sme sa flakali, po dvore, upratovala som a taaak... v sobotu sme chceli ist do Lehnic, @kafoditka by sme sa stretli, ale nakoniec sme isli aj so susedovcami a svagrinou a detmi do bojnic, akooooooo mrte ludi 😒 a som sklamana z tej zoo, akooo je v takom stave ako pred 10timi rokmi ked som tam bola na posledy. A Nela a zoo, sem tam ju zaujalo akesi zviera ale ona bola uuuuuplne hotova z detiiiii, chytala ich, nedbala by ich bozkavat vsetky 😀
A dnes sme boli u nasich od obeda v Modre a do teraz som chystala na zajtra, piekla, robila salat, udene...... takze zajtra cakame sibacov a pridu aj nasi na obed, takze bude zas veselo. Takze tak, uzivame si krasny predlzeny vikend a hlavne tatina si uzivame s Nelou. 😉

Baby pre info pisem ak mate rovnaky "problem" ako my s Nelou....
Kamoska mi hovorila ze jej to hovoril lekar.... to co nela v noci nespi a mrnci a pritom spi, a ked sa ukludni tak za pol hodku znovu... vysvetlila mi, ze sa nemam nicoho bat, ze jej nic nie je... ze ona mala presne toto so svojim synom. Zevraj deti do 1,5 maju v noci nocne mory, preto mrncia, nechcu dudel, mlieko nic.... Treba na nich hlasnejsie skriknut a oni sa utisia a spia dalej, ak nie, treba normalne zapnut svetlo. A je to ozaj pravda, ked na nu hlasnejsie skriknem sa utisi a spi dalej. A iny recept na to nie je, cize musim to vydrzat, momentalne je klud, teraz zas napr. dobre spi. len tolko som chcela, ak ma niekto rovnaky problem v noci... 😉

maxara
24. apr 2011

Pekny vecer krasavy 🙂
Tak ja od piatku kmitam. Chcela som si upratat, kedze mm bol doma cez sviatok, ale oco mi prisiel namontovat taku latkovu markizu, docasnu (u nas jednotka docasnosti = jeden furt 😀 😝 ) , tak som sa zdrzala. Ale aspon som sa pohrala so steniatkami, ktore uz chodia a su nadherne, dlhe salamky 😵 . Oco totiz doniesol od veterinara taky odcervovaci sirupcek, tak som ich musela odvazit a dat im ho do pusky. Krasne su 😵. Poobede potom prisla k nam sesternica.. 😒 ma o 2 mesiace mladsieho synceka od Ninky. Tak sme pokecali, zdrbala ma za plavanie.. akoze, myslim si, ze pokial sa jej to nijak netyka, tak ... Tym mi pokazila trosku naladu, lebo na mna normalne vyletela, jak na soplave decko a pritom ani rec o tom nebola. Ja som si pocas ich navstevy malovala vajicka. Tento rok som urobila vyduska, malovane akrylovymi farbami a nasledne pekne prekryte a prestreknute sprejom, takze nakoniec z nich vznikli discotechno vajcia 😀 ale niektore su celkom pekne. No asi nabuduce zase nieco nove radsej vyskusame.
V sobotu som vytriedila sufliky v kuchyni az tak, ze dva zo styroch ostali prazdne 😅, takze zrejme sme tam mali same debiliny, ktore som vyrazila. Kedysi som odkladala kazdu ozaj kazdu prkotinu, ale teraz som nahodou v tom mala jasno, co chcem a co nechcem.. som zistila, ze cim som starsia, tym mam viac jasno 😀 .
V sobotu vecer sme mali spolocnu velkonocnu veceru u nasich. Boli tam obe sestry, najstarsia aj s manzelom 😀 a kedze jej syn byva u nas a chcel sabotovat tu vecer, lebo aj syn druhej ju sabotoval, tak som mu dost jasne naznacila, ze ked tam nebude, tak aj ja ho odsuniem na vedlajsiu kolaj, ako on nas. Cize mlady na moje velke prekvapko prisiel (tak trochu som mu verila 😉 ) a ajhla, ohen na streche. Druha sestra sa skoro rozrevala, ked sme pocas toho, ako Misa (ta najstarsia) isla Brana vyzdvihnut, s ocom hovorili, ako som Brana dokopala k tomu aby prisiel a ze to nakoniec bolo jeho rozhodnutie, na co oco povedal, ze no darmo, ma respekt pred tebou.. Ta druha totiz nema pred svojim synom absolutne ziaden respekt a este je aj cela nervozna a ustekana, na kazdeho je arogantna, drza.. smiat sa som ju nevidela uz pekne dlho ☹ .. Je mi to luto, ale ked to ona nevezme cele inak, tak totalne upadne aj ona a aj zbytok jej vztahu s jej synom. No tak nakoniec vecera prebehla hladko, Kata potom odisla domov a my sme este kvakali. Odchadzali sme okolo 19:30, ale domov sme dosli namiesto o 20tej az okolo pol 21, lebo v Blatnom bola nejaka nehoda, alebo skor niekoho podla mna zrazilo auto, lebo tam bola kopa ludi, policajti nas otocili, ze je cesta neprejazdna a videli sme aj sanitku fofrujucu. Tak sme to otocili naspat do SC a inou cestou domov. Ninka mi zaspava v poslednej dobe iba v mojom naruci. Je to krasne 😵 normalne cely cas na nu pozeram, aka je nadherna a som z toho hotova. Teraz aby ma tak chrbat nebolel som vymyslela objatie v lahu, takze mi to absolutne neprekaza 😵 .
No a ked v sobotu Pampuska zaspala, nachystala som si velkonocne balicky a uplietla som 3 korbace (oco bol na prutiky), jeden pre Miska, druhy pre svokra a treti pre svokrovho uja, lebo v nedelu rano o 7mej sme vyrazali na cestu kolom mm rodiny s mm ocom a sestrou. Cize absolutne nevyspata som nasadla rano do auta a isli sme. Ninka v pohode, kdesi pri TN nalozila do plienky, tak sme ju prebalovali normalne ze traja..prva zastavka bola Prievidza. Po ceste auto pred nami zrazilo tak nestastne zajacika, ze sa chudacik este metal, mozno mal len labku zlomenu alebo take cosi. My sme ho obisli a pozerala som cez zadne okno a stale zil ☹ chudacik, to bol asi velkonocny zajacik.
Potom sme absolvovali vsetky navstevy celkom v pohode, Ninka aj pospala v sedacke trosku, potom v kociku u prababky na dvore ale cestu domov sa uz absolutne nudila a uz s nou bolo na nevydrzanie, chudatko.. ale teda bola statocna. Dosli sme domov o 20tej, ta strasna burka nas len lizla, cela som vypluta, nemam nic upratane, nachystane na zajtra, nemam umyte podlahy, oprate ozehlene.. nemam NIC a na zajtra mam ohlasene minimalne tri navstevy, cize rano budicek a makat. ☹ Takze ozis to bude vesela Velka Noc.
Tak aspon vy si Velku Noc uzite, zelam vam prijemny zbytok sviatkov, vela sibacov a vody, nech ste zdrave mamicky aj dcerenky a synacikom vela mastnych ryb, kusov kolaca a grosov. 😉 😀

@tinaki1275 ty si uz aj chod lahnut.. minimalne tri dni ta tu nechcem citat ! 😠 lez v posteli 😔 Inak tuti povrazkami v suvislosti so zapalom stredneho ucha myslela tie pasiky obvazu namocene v octe, co davaju detom do usi u lekarky. Ja to volam štráfik 😉

@monline tu som, poctivo na vas prdim a uspesne sa mi to dari 😀 asi preto, ze sa ani nezastavim, unavena som jak pes 😝

monline
24. apr 2011

@maxara tak, môžem ísť kľudne spať, prečítala som si poviedku na dobrú noc 🙂

tinaki1275
24. apr 2011

@maxara dakujeme za velkonocnu rozpravku 🙂)

tinaki1275
25. apr 2011

dobre ranko damy 🙂 dufam ze ste vsetky uz dobre pooblievane 😉 ,mna uz roky nikto neoblial..kedze tu sa neoblieva..
my tu mame krasny den, akurat ze mm je v praci,tsk budeme trcat dnu a aj tak s atb velmi von nemozem..tak idem pozriet co dobre mame v telke..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre