Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

robika
30. jún 2011

Ahojte, prave citam posledne strany a ja nerobim Filipkovi s pipikom nic, mam ? a ako to mam vobec robit, aby som mu nejako neublizila?

@adelaine ja som prave vcera vyriesila problem s kupanim, tiez to bolo tak, ze Filipko plakal, ked sme ho vytahovali z vanicky a asi pred tyzdnom z nicoho nic zacal strasne plakat, ked som ho chcela dat do vanicky, posadit ani nahodou, po stojacky prereval cele rychle kupanie...
vcera ma iba tak napadlo, ze mu dam do vanicky to sedatko a vody som dala naozaj malicko, ledva bola nad sedatko a bola som prekvapena, ze vobec neplakal, iba sedel, dnes uz trosku aj spliechal, asi ma pocit, akokeby vo vode nebol, ked je tak vyssie...

robika
30. jún 2011

zajtra ideme podpisovat najomnu zmluvu, vybrali sme si jeden byt, sice bohvieco to nie je, ale najlepsi z tych vsetkych co sme videli a je to iba na par mesiacov, tak hadam tam vydrzime v pohode...
inak vyber bol naozaj hrozny...
ale ked si to vymalujeme a zariadime, hned to bude vyzerat lepsie...

carrie84
30. jún 2011

@robika Juuuj!Zelam rychle a pohodove stahovanie ;) Konecne budete sami,paradicka!Bytil upravite a bude dobre ;)

maxara
30. jún 2011

Ahojte babule,
tak sme stastne dorazili. Ani neviem cim zacat, tak hadam podakovanim za priania krasnej dovolenky a potom aj, som si vsimla, ze ste si spomenuli na moje meniny 🙂 takze aj za gratulky vdaka.
Dorazili sme domov dnes o 19:15, dom vcelku, psi zivi, Brano nas vital s usmevom a upratanym domom 🙂 .. no spokofon. Ninka uz sladko spinka, konecne vo svojom a ja teda mozem skusit napisat nejake tie moje dojmy.

Moji rodicia alias Bulhari k nam dorazili v den odchodu (v pondelok 19.6.) namiesto o 15tej az vecer o 19tej. Ono to az tak nevadilo, kedze sme mali odchadzat az okolo 22hej, ale tak celkovo z toho nakoniec vyplynulo celkom hekticke balenie, kedze kazdy mal plno pripomienok, poznamok a poziadaviek a ja som bola hlavny strazca Ninky a zaroven balic veci a balic auta. Cize som normalne az nasrata trochu bola.. kazdopadne, vyrazili sme z domu o 21:00, ja za volantom. Zastavili sme sa v Tescu v Petrzalke, aby sme rozmenili peniaze a skratka, zdrzali sme sa tak, ze sme odchadzali z BA o 22:30 😖 . ALE vobec nam to neprekazalo, kedze oco sa pochvalil dovolenkou jednemu znamemu a ten nas hned nasmeroval na uuuuzasnu skratku a kedze mal zrovna cestu v pondelok do Rajky, kupil nam matricu (dialnicnu znamku cez Madarsko) platnu az od 20teho od 00:00 cize najskor sme mohli ist na dialnicu az o polnoci. To aby nam vydrzala az do dnes 🙂 . A kedze tou jeho cestou by sme isli cez Madarsko 2 hodiny cez dediny a na dialnicu by sme sa napojili az kdesi dalej, tak to znelo ako skvely plan. Keby aspon niekto z nas s istotou vedel kade treba ist, alebo keby aspon Madari jebnuti mali normalne znacenie na cestach 😖 .. no co vam poviem, soferovala som ja a teta z navigacie ma stale tahala na dialnicu, moj hlavny navigator oco ma orientacny zmysel este horsi ako mm, cize vzdy som musela zastat a pozerat si mapu v navigacii sama. Nakoniec som nas uspesne dopravila na dialnicu, len jednu cestu som si pomylila, ale nebola to zachadzka, len horsia cesta, takze som isla o hodinu dlhsie, kedze som furt musela brzdit kvoli nejakym zverom. Raz diviak, potom tri srnky, jedna jelenica, zopar zajacov, kuna.. akozeee.. vsetci chrapali, len oco drbal do tej navigacie az mi ju tak zhalucinoval, ze uz ked som bola na tej ceste k dialnici a aj to mesto, kde sme sa mali napojit bola 5 metrov pred nami, tak tam cosi natukal a Anca ma viedla niekam dnu do toho mesta (zabudol dat stop a novy ciel).. ach ti seniori. No nakoniec som to teda vyviezla na dialnicu a potom zalomil aj oco. Ja som potiahla cele Madarsko, uz som sa maximalne musela premahat, az sme dosli na hranice s Chorvatskom a mm ma vymenil. Vtedy sa aj Ninka prebrala a asi hodinku pozorovala cestu. Ja som v momente zachrapala a to som tvrdila vsetkym, ze nedokazem v aute zaspat 😀 . Spala som asi 2 hodiny, ale potom na nejakom odpocivadle ma prebrala strasna kosa, nasi ranajkovali, tak aj ja som si dala a poslali ma spat dozadu, ale tam sa uz nedalo, budila ma tam ninka. Ta zvladla cestu na jednicku, bola super, vacsinu prespala a ked bola hore, tak sme sa zabavali s nejakou hrackou, mama sa s nou hrala kadejako afektovane..
Potom sme dorazili do Nin, kde sme povodne mali namierene, ale kedze cela osadka si predstavovala, ze prideme rovno na plaz s palmami a piesockom, tak prve more co zbadali, tam odbocili a skonstatovali, ze je to rit a zaburina a tam nechcu byt, nech ideme prec. Ja som bola sklamana, lebo som si o Nin citala a chcela som ist prave tam, ale nechceli ani hladat inu plaz ani nic, tak ma prehlasovali a isli sme prec. Smer Zadar. Ako sme tak isli, odbacali sme do kazdeho mestecka, co som si pamatala nazov a bolo po ceste. V Petrcane sme si dali kavu a Ninka kasu, pacilo sa nam tam, ale skonstatovali sme, ze ideme dalej. Opat smer Zadar. V Zadare som chcela ist na trajekt a na odviezt sa niekam na nejaky ostrov, aj sme sa isli smerom tam pozriet, ale ostali sme v nejakej beznej mestskej rannej zapche a vtedy sa Ninka dovracala v autosedacke. Ked sme ju vybrali, celu som ju tam na ulici prezliekala a sedacku vlhcenymi utierkami utierala.. no kazdopadne, bola som nachystana, takze v pohode. Akurat ze nam prave uplaval trajekt, cize sme sli prec zo Zadaru smer Split. Uz ani neviem, kde sme sa este boli kuknut, ale nakoniec som vybrala Vodice, ze je to male rusne mestecko a tiez su tam vraj pieskove plaze. Tak sme tam odbocili a ani neviem ako sme sa mohli tak trafit, ale nejako sme zabrdli rovno k plazi, ktora sa nam na pohlad z auta pacila, tam sme sa museli v slepej ulicke otocit a kedze sme boli uz aj trosku otraveni z toho hladania, tak sme si povedali, ze kuknime tu, ak tu budu blizunko plaze nejake free izby, tak tu ostaneme. A v hned prvej ulicke druhom dome, ale prvom, ktory sme oslovili, bol volny apartman pre 6 osob a dal nam ho typek za 40e za noc pre vsetkych 5 😵 . Az sa mi to nezdalo, isla som dnu kuknut, ze co to bude a bola som unesena. Maly domcek akoby vzadu na dvore, prizemny, sice starsim nabytkom zariadeny, ale bolo tam vsetko, vratane klimy v cene. No proste super. Tak sme to zobrali. Trochu sme sa natiahli, aj Nina dokonca zalomila s nami, takze super. Poobede sme vyrazili na plaz a ostali sme az zaskoceni, aka bola krasna a ako bola strasne blizko, asi 150m. Sice po piesku nechyrovat, ale paradny pozvolny vstup do mora. Bola tam okolo plaze len pesia promenada, takze ziadne auta, vlastne jedina cesta bola ta, po ktorej sme prisli kolmo ku plazi, zakoncena parkoviskom pre asi 10 aut, proste malinka cesta. Kusok dalej, smerom do centra sa plaz zmenila na take tie betonove plosiny, ale aj tie boli napodiv velmi vkusne. V centre mesta bol namiesto plaze pristav s malymi aj velkymi lodami. Centrum mesta zilo aj takto pred sezonou velmi rusnym zivotom. Kopec restik, kaviarni, stankov, obchodikov.. presne toto nasi hladali, takuto slobodnu dovcu si predstavovali, medzi ludmi a zaroven na plazi nech nie su hlava na hlave. Este sme opacili vodu. Skoro som zamrzla, ked som si pichla do vody palec na nohe :-/ . Akoze toto bolo jedine obrovske negativum, s ktorym sme vsak pocitali. Ladova voda. Napriek tomu som tam vbehla aj s mm a ocom, mama akoze varovala velmi ochotne Ninku. Hned som si preplachla slanou vodou moj uhunany nos a hrdlo.
Na druhy den som sa rano zobudila s asi polovicnym soplom, tak ma to povzbudilo zabudnut na tu kosu a odhodlala som sa aj v stredu vliezt do vody. Nasli sme si plazicku na opacnej strane od centra (opacne ako sme boli v utorok vecer) a podho do vody. Akurat sme sa vracali od bojok, s ocom sme sa bavili v plytkej vode, ked sa nam prihovorila akasi teta Ruzena, ani vam nejdem pisat, ze my s ocom sme za cely rozhovor povedali spolu asi 10 slov a ona nam povedala o sebe vsetko mozne, aj o jej kamoskach a tak.. no a skratka ona sa nam prihovorila, aby nam oznamila, kedze sme slovaci, aka je ona prave strasne vystrasena, lebo na mole asi 20m od nas prave ozivuju nejaku utopenu pani a uz ju riesia 5 minut a ona urcite zomrie a ma uz fialove nohy a to ona sa na to nemoze ani pozerat, hoci ako byvala plavkyna za Bojnice zachranovala zivoty a ked bola prvykrat pri mori na 50tku, tak ju v Chorvatsku skoro zozral zralok a ......... ufff, dufam, ze takto presne nedopadnem.
Tetu nakoniec zachranili, pichli jej adrenalin na podporu srdca a vyliali z nej veeela vody, ale podarilo sa. ☹ chuudatko.
Potom som zobrala aj Ninku trosku do vodicky, ci chce ist a taaak sa tesila. Aj ked bola voda studena, velmi tam chcela ist, tak vzdy na 2 minuty a von sme ju vzali. Natierala som ju 50tkou, ale drzala som ju viacej v tieni a s klobucikom na hlave.
V stredu poobede sme isli nakuknut do mesta. Zistili sme, ze hned za rohom od nasho apartmanu mame obchod. Opat sme usudili, ze lepsie miesto sme si nemohli ani najst. Vecer Ninka v meste ochutnala pomarancovy dzus, len tak mlaskala. A zajednali sme si vylet na Kornati lodou na piatok.
Vo stvrtok sa Ninka zobudila so 6timi vyrazkami na pravom licku. Usudila som, ze asi alergia na pomarance. V piatok rano bolo tych vyrazok asi 12, ale stale len na tom licku a boli aj trosku mensie, tak som myslela, ze uz jej to prechadza. Teplotku nemala, bola hrava, vesela.. Na lodi sa jej pacilo, celu plavbu sa bud rehotala na cajkach alebo spala. Na Kornatoch sme sa vykupali v horucom slanom jazere, uplnaaa bomba. Ja som si tam odrela koleno a potom som sa trosku aj nasrala na mojho otca, lebo on ako najvacsi milovnik zvierat neprezieravo nakrmil domaceho osla, co tam len tak pobehovali a potom sme sa toho osla nemohli zbavit. Okrem toho sa k nemu pridal nejaky hlavny osol, ktoremu sa nepacilo, ze on nedostal nic, tak ho tam zacal napadat (toho prveho osla) a potom nam zozral servitky. Skoro mi tam zozrali aj tasku. Nakoniec ho oco odrovnal tym, ze mu do zgrane nalial perlivu mineralku 😅 .
Proste vsetci na nas cumeli jak na debilov. 😖
Cestou spat sa mi uz Ninkine vyrazky nezdali, stale mi vrtali v hlave. Doma som v mm mobile pobrowsila co to o kiahnach, ci to nahodou nemozu byt a akoze mohli by to byt, ale sa mi nezdal ani pocet ani lokalizacia vyrazok, tak som si nebola ista. Ale pre istotu som jej to natrela fenistilom. Teplotu tiez nemala ako pri kiahnach byva :-/ .. no skratka neviem. Kazdopadne, kedze asi ju trosku na lodi zaroven prefuklo a zacala mat soplik, tak vodu mala zatrhnutu az do konca pobytu a taktiez slniecko. Chodila v natreta a v satickach dlhsich, s klobucikom.. a co najviac sme ju mali v chladku. Chudatko malinke. V nedelu sa jej vyrazky rozsirili aj na zapastia, ale nikde inde ich nema, len tam a na tej tvaricke. Ale teda, myslim, ze su to tie kiahne, zajtra ideme lekarke ☹ . A aby som ani ja nebola uplne celkom ok, tak sa mi vyhodila na kozi asi nejaka alergia na nieco, bud slnko alebo sol alebo neviem co, lebo vyzeralo to desne, take ako koprivka a vzdy sa mi to zhorsilo po okupani v mori a pobyte na slnku. Cize aj Ninka, aj ja sme stale porcelanove princezne, ale teda ja uz nie som fosforovo biela, ale len ruzovocervenkasta. A nohy mam s takymi flakmi ako keby som mala psorku ☹ .
Tento tyzden sa trosku pokazilo pocasie, co na ich pomery znamenalo, ze nebolo 30 ale len 27 stupnov a zacal fukat vietor. Tak sme urobili este aj vylety po okoli, isli sme kuknut aj do nedalekeho Sibenika, ze kde sa cvachce nasa @katka55 a veru ten komplex Solaris vyzera velmi dobre. Na plaz som sa nedostala, lebo nikomu sa nechcelo vystupit a potom uz ani zaparkovat, cize.. ale ved katka nam porozprava. Boli sme kuknut aj v Krka narodnom parku, su tam take vodopady a cesticka cez les, velmi prijemna krasna prechadzka prirodou.
Dnes rano sme sa zobudili a vo Vodiciach prvykrat po 4mesiacoch poprchalo. Sme si tak vraveli, ze ako super, na cestu ako stvorene pocasie, takto pod mrakom. Vyrazili v case Ninkinho prveho denneho spanku, tj o 9:13 a domov sme dosli 19:15, takze rovnych 10 hodin, ale tym, ze sme isli cez den, Ninka bola menej pokojna, ked sa zobudila, zastali sme a stali sme dlhsie ako by sme stali bez nej. Ale cestu zvladla naozaj bravurne, sikulka.

Takze keby som to mala zhrnut, tak asi ze mali sme uzasny nos na skvele miesto, skvele ubytko, skvelu plaz, skvele pocasie nam vyslo presne na den. Ninka bola uzasna, zvladla obe cesty (obe predlzene o par hodin) nad nase ocakavania. Na to ze ochorela kiahnami, ze jej aj zubky idu a na to, ze sa prave uci chodit, bola fakt ukazkova. Chorvatsku ako takemu ozaj nemozem nic vytknut, vsade sme sa dohovorili slovensky, prip anglicky, vsade bolo cisto, znacenie na cestach, aj nie hlavnych tahoch bolo presne take, ake si predstavujem, dialnica krizom cez cely stat a popri nej pekne ciste upravene odpocivadla s WCkami a to na kazdom kroku, skvele. Mesta ciste, upravene, vysadene rastliny na namestiach, upravene zahrady, ludia pohodovi, mili, ustretovi. Nikde sme sa nemuseli bat nechat polozene veci, otvorene auto a domaci dokonca mali bezne kluce v zapalovani.
Co mi vadilo bola ladova voda, co sa dalo cakat, ale tak.. posledny den som sa do nej naucila vliezat 😀 . No a moji rodicia vedia byt niekedy riadne katastrofalni 🙂 mama ma miliardu otazok a oco je spomaleny, ale celkovo som rada, ze sme si uzili ozaj skvelu dovolenku. Som spokofon.

Babulky neviem co mate nove, stihla som za cely vecer iba toto tu napisat, tak idem hned citat, lebo puknem od zvedavosti. Tak dufam, ze tento prispevok nebude klinec do nejakej fajnovej temicky :-/

monline
30. jún 2011

@maxara vitaj doma 🙂 tak som si prečítala prehľad, som rada, že ste sa v poriadku vrátili a že ste si to užili..super..Ninku nechaj skontrolovať..a ak má kiahne, tak fenistil kvapky, ale netreba natierať ničím...však ti povie, ono každý má na to iný názor...Danko kiahne nakoniec nedostal..tuto to bolo také tichšie ten čas, čo si bola preč, však sama uvidíš 🙂

maxara
30. jún 2011

@monline no ja som si nastudovala, ze na kiahne vlastne nic sa nedava, iba ked svrbi, tak fenistil gel, tym ponatierat a ak je teplota, tak stiahnut paralenom.. teplotu nema a ani sa neskriabala, az dnes, cize dnes som natrela a preventivne aj tam, lebo som nevedela, ci mam ci nie.. 😒

monline
30. jún 2011

@maxara koľko dní je odvtedy, čo si videla prvé vyrážky?

maxara
30. jún 2011

@monline tyzden akurat 😒 mama vravela, ze asi 10 dni to je a potom zacnu miznut pomaly, nie?

monline
30. jún 2011

@maxara už by mali vysychať pomaly..do 10 dní by mali byť všetky suché, už aj prestane byť Ninka infekčná..ešte stále pribúdajú?

maxara
30. jún 2011

@monline no teraz ma cele prave licko, aj na cele zopar aj na ociach a bradicke a potom cele zapastia, ale na tych ruckach ich ma take blede.. no ja neviem veru. Ale na tom licku kde jej zacali, tak tam uz ich ma take chrastickove

monline
30. jún 2011

@maxara zajtra s nou zbehneš a uvidíš..chúďatko..vidíš..ani nemusím na stretko a aj tak dostane kiahne..☹

maxara
30. jún 2011

@monline necitala som este spat, ale nedostal nahodou aj niekto iny kiahne? 😕 alebo to kde mohla chytit?
idem uz spat, bru.. slubila som mm sex, lebo tam sa moc nedalo a teraz sa citi este furt sviezo 😖

monline
30. jún 2011

@maxara nikto nespomínal kiahne, len náš Mareček si ich priniesol zo škôlky, ale Danka ani Lukáška nenakazil...tak páá..dobrý a dobrú 🙂)

monline
30. jún 2011

@maxara najinfekčnejší sú pacienti dva dni pred výsevom..čiže kdekoľvek, je to kvapôčková infekcia

ericica
1. júl 2011

ahojte konecne trochu volno,....dobre rano kazdemu...
@maxara maxi pecitala som si tvoj maxi prispevvok a musim ninku len a len obdivovat 🙂 nasa edin by 🙂 polovicu cesty prerevala a ktovie aka by bola na dovolenke 😖 ale mali ste fakt uzasnu dovcu vela ste toho pochodili.my sme boli v zadare 7 rokov dozadu a mne sa tam lubilo,a s mm rozmyslame ze keby nam buduci rok evyslo turecko co mame v plane tak to bude chorvatsko len tak nablic ze si nic nezajedname snad bude nieco volne.....
dnes ma nasa babula svoje prve narodky strasne rychlo to uletelo 😲 druha polovica rodinky este spi,ked dam malu spat na predobedny spanok tk sa chystam do mesta nakupit na buducotyzndovu islau nasich drobcov uz sa velmi tesim.....inac som zvedava ci to mala ninka kiahne lebo aj u nas to hrozilo a napokona nas to obislo.....

maxara
1. júl 2011

Dobre ranko,
tak som volala lekarke, ockovanie, ak su to kiahne sa odklada o 2 mesiace, takze ideme sa o 11tej ukazat. Nina mi ako na potvoru robi sceny a nechce spat a uz vidim, aka bude vykaovana v cakarni. 😖 Uz sa mi perie dalsia pracka, jedna uz visi. Maso sa mi rozmrazuje, ideme si uvarit dnes nieco nase domace, pre mna hlavne zeleninove 😵 asi prskovu polievku a druhe uvidime..

@ericica co sme sa pytali a co som sa aj docitala, tak okrem augusta je uplne v pohode ist nablic. Ale v auguste moze (ale nemusi) byt problem. Ak Edinku este kojis, tak mozno to ju ochranilo. Ale my sa uz dlho nekojime, cize raz to muselo prist. No uvidime, dam vediet, ci su to kiahne.

@monline 😀 vdaka Mon, bol dobry 😉

maxara
1. júl 2011

Prave si docitavam cosi vzadu a @sisaa Siska zlatko, bola som s rodicmi a nedala sa nam zatvorit izba, takze maly darcek ak by sa pritrafil, tak by to bolo asi z ducha svateho 😅 😀

maxara
1. júl 2011

Inak baby, ja som vam toho chcela tolko vela povedat a napisat a hoci hento je na tri strany, tak mam este toho kopec v hlave.. co mam teraz urobit?

kafoditka
1. júl 2011

Ranko 🙂 ja som sa fajnovo vyspala, maly bol len raz hore inak pekne spinkal, dobre mi to padlo 🙂
@maxara vitaj doma 🙂 tvoj prispevok som citala na 5x, co som stale musela odbehnut a akurat si hovorim, ze ako podrobne si nam to zreferovala a ty mas v hlave este minimalne tri take prispevky, co? 😀 tak daj 😉 inak ja som v tych Vodicach bola pozriet a teda asi sme boli na uplne opacnej strane plaze aj celkovo Vodic, lebo takto pekne ako opisujes, tam urcite nebolo 😕 Vtedy tam bola miliarda ludi, hlava na hlave, lezali na takom cudnom drevenom mole, ked si chcela zliezt do mora, tak si musela prejst po obrovskych balvanoch.. ale napr. moj kolega bol z Vodic uneseny, tak asi bol v tej lokalite, co vy 😉

mirka285
1. júl 2011

dobre ranko...
@maxara Peti vitaj doma,super,ze vam vyslo aj pocko,ja by som bola sice na nervy keby mi Linda schytala v polke dovci kiahne,takze ta obdivujem,ako to berie v poho....skoda,ze ste si nepozreli ten Nin,naozaj pekne mesto...nooo a jasne,ze napis este co mas v hlave,vsak vidis,ze tu skapal pes ci kon?

zuzik1983
1. júl 2011

dobre ranko,
@maxara ako tak citam,tak ste mali super dovolenku,ty vies vzdy vsetko tak perfektne zhrnut. 😉

noemarta
1. júl 2011

dobre ranko,
@kafoditka super ze si vyspata, asi aj z toho je filip taky nervozny, myslim s tych hnaciek....
@maxara vitaj doma, citam ze ste sa mali fajn, az na tie kiahne, teda ak sa to potvrdi....
@ericica gratulka k prvemu rociku Edinke 🙂 🙂

maxara
1. júl 2011

@kafoditka 😕 to fakt? Ja som bola kuknut aj na opacnej strane, tam sa mi plaz vobec nepacila, ale nikde som ani drevene molo nevidela 😕 , pocuj, a nebola si v nejakych inych Vodiciach? Lebo v navigacii ked som to hladala, tak boli aspon 3 v ponuke, ale len jedny su Vodice, ze cele mesto sa tak vola.

@mirka285 ja som bola z toho nestastna, ale ked som zistila, ze na kiahne vlastne nie je liek, tak som ju len odrziavala viac v chladku a kedze nemala ani teploty a ani nervozna alebo nejaka vyrazne umrncanejsia nebola, tak v pohode. Navyse mama mi ju dost varovala, cize fajn.

@zuzik1983 no dalo by sa aj kratsie zhrnat, ale nie mne 😅

@noemarta veru, no akurat idem k lekarke..

ked sa vratim, a budem mat cas nieco srajbnut, tak este skusim nieco blizsie napisat

katarina7777
1. júl 2011

caute , dlho som tu nebola lebo sa stale niekde flakame 🙂 teraz sme na neplanovanej dovolenke v Lignane, bola som tu pozriet svokru ktora je tu na dovolenke s kamaratkami a tak strasne sa malemu pacilo na plazi a v mori ze som sem hned na dalsi den prisla 😀 je tu strasne vela malych deti a leovi robi more velmi dobre, ked sa kupe tak mu taky priesvitny soplik ide von, pekne ho ta slana voda cisti ... cize ak vahate ci ist k moru alebo nie, tak urcite chodte lebo pre deti je to len dobre 🙂
mam trosku casu tak idem prebehnut co mate noveho ... nemohla som nevidiet kilometrovy prispevok , tak maxi sa asi vratila 😀 vitaj 😝

katarina7777
1. júl 2011

caute , dlho som tu nebola lebo sa stale niekde flakame 🙂 teraz sme na neplanovanej dovolenke v Lignane, bola som tu pozriet svokru ktora je tu na dovolenke s kamaratkami a tak strasne sa malemu pacilo na plazi a v mori ze som sem hned na dalsi den prisla 😀 je tu strasne vela malych deti a leovi robi more velmi dobre, ked sa kupe tak mu taky priesvitny soplik ide von, pekne ho ta slana voda cisti ... cize ak vahate ci ist k moru alebo nie, tak urcite chodte lebo pre deti je to len dobre 🙂
mam trosku casu tak idem prebehnut co mate noveho ... nemohla som nevidiet kilometrovy prispevok , tak maxi sa asi vratila 😀 vitaj 😝

katarina7777
1. júl 2011

a preco sa pricapol prispevok 2x naozaj netusim 😕

este som chcela popriat vsetko naj detickam aj maminkam k narodeninam, meninam a inym sviatkom 🙂 citam ze sa tu oslavovalo vo velkom 😉

katarina7777
1. júl 2011

@maxara my kiahne nemame ... zober si ze to bude mat ninka aspon za sebou a z tvojho popisu ma len taku lahsiu formu ... jasne ze to nemusela dostat zrovna ked ste boli na dovolenke ale co uz 😒

ja malemu s pipikom nic nerobim, ale na buduci tyzden mame ist na prehladku k pedine tak sa jej popytam 😒

@robika super ze sa stahujete prec, radsej byvat v skaredsom a mensom ale hlavne v klude 🙂
@mirka285 ty by si mala zacat meditovat, lebo robotnici a majstri .... len co si na nich spomeniem sa mi zdviha tlak 😠
@kafoditka dufam ze to filipkovi prejde... my bezne kakame 3-4 krat denne ale nie vodove 😒

lutsine
1. júl 2011

@tatianka.g 120 ml.....

adelaine
1. júl 2011

@robika my sme vcera skusili to, ze mm sa siel sprchovat, risko utekal nakuknut, ze co sa to tam deje, ale s revom odtial vyletel, ze vodaaa a kupanie...
stolicku na kupanie nemame, dnes mu poobede skusim napustit taky maly lavorik, dam tam kaceny a damu mu ho na zem, a uvidim ci sa osmeli....

gabika41
1. júl 2011

caute babule... 🙂 tak ja od rana kmitam,z mam upratane,prezlecene postele a stihla som aj nakup v bille...teraz poobede muz este dovezie tortu a upecieme so svokrou piskotu a zajtra nachystame,co sa da a oslava v nedelu moze vypuknut.... 🙂

@maxara....vitaj doma....Vodice su pocas sezony plne...ja nedam dopustit na Lopar.... 😉

@kafoditka...dnes som zistila,ze ja mam opacny problem,lebo malej idu spodne dva zuby a je posledne dni zapecena ako hrom ale nema byt z coho......

inak sa chcem opytat,nie je skoro na jeden spanok denne?lebo mala posledne dva dni ma take tendencie...spi mi zhruba od 9,30 az 10 do 12,30 az 13 a potom jasnacka,ze poobede uz nechce a po 17tej uz neukladam,sa mi to zda dost skoro.....mate to doma uz aj Vy?

bambola
1. júl 2011

ahojte,
konecne nadhera zaspala. ja uz z nej nevladzem ☹
@maxara takze dovca vysla 🙂 vyzera podla opisu, ze bolo uplne super az teda na tie mozno kiahne. uz ste sa vratili? co povedala pedina?

baby ja som si normalne kupila majku v obchode, ja som nanu dostala taku chut a teraz ju tu vyzieram s rozkami 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre