Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

cigaretka5
13. aug 2011

@rolak mne je tiez fuk kto sa s kym hada, ale celkom tom,u nerozumiem, naco je to dobre. Podla mna ak niekto na niekoho skace tak si riesi nejaky vlastny problem ci nespokojnost a to teraz prosim peti a miri neberte osobne

bambola
13. aug 2011

@cigaretka5 u nas je to jednoduche tym, ze ona od ranneho vstavania (bezohladu na to kedy bolo) vydrzi tak cca tie tri hodky, cize najlepsie je ju uspat po troch hodinach. teraz som s nou chcela ist do mesta na vychadzku, ze pospi v kociku a zbehneme kuknut aj ocka v nemocke ale kedze prsi..... 🙄

monline
13. aug 2011

@mirka285 @rolak @bambola @merikac @luludi díky baby za podporu
noc bola horúčková, okolo pol druhej mu veľmi vybehla horúčka, dostal čípok a zábaly..a tŕpla som, či v ňom ostal, lebo sa rozprdel 🙂 tak som čakala, či mu začne klesať v normálnom čase, inak by som mu dala ešte brufen..ale zabralo to našťastie..nad ránom opäť horúčka..ráno sa zobudil o 7, dovtedy samozrejme som kojila možno 8x za noc, ani si nepamätám...nič nechce jesť, všetko absolútne odmieta..len kojím, aspoňže to...jááj a odjedol kúsok napolitánky môjmu otcovi, tak možno trocha energie mu to dalo...môj otec má rituál, že ku káve poptrebuje keksík, a keďže je cukrovkár, tak dia napolitánku..to je jediná sladkosť, ktorú si už 15 rokov dáva..
Danko má dnes lepšiu náladu, teda- pôsobí tak, ale za každú hlúposť sa hneď rozplače, kriví pusu..a keď chodí, tak často padá, je zoslabnutý...aj dnes ráno ho prehnalo, všetko ukazuje na zuby, ale ktovie...
Nika sa teraz zobudila a na raňajky si dala kašu sunarku, tá malému likviduje všetky kaše 😀
Luci mrzí ma to s babkou..aj Ludka- to s tvojou

cigaretka5
13. aug 2011

@bambola no nasa ak sa zobudi o 10 niekedy fici aj do 16 , spi do 18 a ide chrnat na noc 22

bambola
13. aug 2011

@cigaretka5 pockaj sa rozchodi a snad sa skorej unavi 😉
@monline ale zo zubov taketo teploty? 😕 vsak to uz co je 😖

monline
13. aug 2011

@bambola my už sme mali 2 či 3x takéto nad 39 teploty, ktoré aj lekárka potvrdila, že sú zo zubov..takže.- u nás neplatí, že max 38 zo zubov..

rolak
13. aug 2011

@monline ja tak viem,že teploty nie sú zo zubov,ale z toho,že počas rastu zúbkov je telo oslaabené a skôr sa naňho nejaká pliagaa infekcia nalepí...takk či Danko nemá nejakú slabšiu imunitu alebo čo....

bambola
13. aug 2011

tak uz sme po vychadzke a mala aj spi 😉 vonku je celkom teplo , prijemne 🙂 nemuselo by uz prsat

gabika41
13. aug 2011

Zdravim damy...pekny den za mnou a na zaver som sa este poriadne najedla..takze idem travim na divan.....prijemny vecer sa praje... 🙂

luminkasp
13. aug 2011

@monline aj my sme mali cez 39 zo zubov ☹

rolak
13. aug 2011

jeeeeej, mali ste pravdu, dnes ešte lepší deň ako včera 🙂 malá si sama brala jedlo, sama si zobrala baanán a celý zjedla, a teraz uchmatla jablko a poď doňho! to sa už asi 3 mesiace nestalo! a naobed zjedla Hippku 220g celú, to je u nás úplná novinka 🙂 spala 2 hodiny 20 naobed a ešte hodinu podvečer..... takže čakám ďalej,kedy sa to pokazí 🙂 a vykračuje si ako malá opitá lejdy 🙂

mirka285
13. aug 2011

ahojte...tak nakoniec sa dnes vycasilo 🙂 ja som dnes uspesne predala Teutonku,potom som bola pokukat v Babymarkete co maju nove a v Kike...
@rolak no vidis 😉 a zajtra bude este lepsie...
@monline dufam,ze Dankovi sa uz polepsilo... zajtra ma byt fajn teplucko,ideme s Sale na cely den 🙂

monline
13. aug 2011

@mirka285 díky..veru polepšilo sa mu, tak sa teším...mal doobeda teplotu, potom som mu dala brufen a odvtedy nič..teraz som ho vzala spať, ale napil sa mlieka a ožil, blázni sa, chce sa hrať..tak sme sa hrali, teraz práve s nikou lozí do domčeka...
ozaj - v Kike si nevidela ako vyzerajú tie tabule s dózami na hračky? videla som ich v letáku za 40€ a premýšľam, že pod strom by sa hodila..ale neviem, či mu nebude veľmi vysoká

@luminkasp ale ich vytrápia tie zúbky ☹
@rolak ako parádne ti papá, super...Danko pred týmito teplotami tiež pomerne pekne jedol, samozrejme nie tak a toľko ako iné deti, ale k mojej spokojnosti..no ale zas sa to pokazilo ☹
@gabika41 čo dobré si si dala?

rolak
13. aug 2011

@monline to je super,že sa mu polepšilo, celý svet je naprd, ke´d je dieťa choré... Kika hádam od 11 mesiacov nejedla poriadny obed.... tak som sa tento týždeň vytešovala,že asspoň Hippky jej zachutili 🙂 hoci úprimne, mám zlé svedomie,že ju krmim kupovaným...ale ona iné nechce...

rolak
13. aug 2011

@mirka285 a gratulujem k úspešnému predaju! ja uvažujem,že zajtra pojdem k mame do Rozhanoviec, bude sama doma.... všetci sa odtrepú do Dobšinej na preteky, mne sa tam teda nechce,a ani malá by cestu nezvládla, Roman tam išiel už dnes, malá mu lakonicky zakývala pa pa, ešte ani neodchádzal... 😀 a keď vyšiel na chodbu,tak za ním rýchlo zabuchla dvere 😀 tuším sa od tata odmilováva 🙂

mirka285
13. aug 2011

@monline tak to som rada,ze Dankovi je lepsie 🙂 veru dozy som pozerala iba take mensie s vrchnakom,aj som jednu kupila a zavrela tam vsetky cistiace prostriedky,lebo Linda ich stale davala do ust...
@rolak sa ty neboj,tie hippky su podla mna kvalitnejsie jak to co uvaris,lebo su prisnejsie kontrolovane...

monline
13. aug 2011

@rolak u nás podobne, chutia mu najmä hippky, teda- ak sa zjedenie pol fľašky dá tak nazvať ..ale ak mu zmixujem našu domácu sladkú biomrkvu, vývar, kúsok zeleru, varené mäso a ryžu s hráškom, tak mu to chutí

adelaine
13. aug 2011

ahojte zenule,
tak my sme uspesne dorazili domov, risko cestu pekne prespal, ja som poprala veci, navarila veceru a teraz si uzivam kludny vecer, dufam ze to tak aj ostane 🙂
baby, preco mame iny nazov nasej julovkovej temy? 😕 nieco mi uniklo?

monline
13. aug 2011

@mirka285 nieee, myslela som tabuľu na stojane, na kriedy a pod ňou také nádoby na hračky

monline
13. aug 2011

@adelaine tiež som si to všimla...neviem veru

rolak
13. aug 2011

@adelaine ahoj, veru,aj ja som si všimla,že nám zmenili názov,podľa mňa to od nich nie je pekné!

@mirka285 akože mne osobne by to bolo jedno,že je Hipky,ale poznáš babky: nenavaríš jej poriadne, nenaučí sda jesť! a potom k nim prídeme na obed a malá vypľúva polievku a hlavu vytáča do tramtárie... tak je proste zlé decko a vybavená vec 😠
@monline u nás bolo dlho,že tri lyžičky bol obed, potom pol fľašky, tak to už bol veeeeeeľký úspech a teraz týždeň celé fľaštičky, len sa vážne bojím,že dokedy..... podľa mňa jej hippky chutia,lebo majú takú jemnú konzistenciu a aj tie kúsky jedla v tom sú tak jemné....

adelaine
13. aug 2011

@rolak ja si myslim, ze vyzivy detom chutia preto, lebo ich od 8+ prisalaju, a od 11+ som si vsimla, ze tam je aj korenie, ja si citam zlozenie kvoli tomu, lebo podla nazvu sa nedozviem, ci je v danom prikrme mlieko alebo nie...

a u nas je to podobne, risko ma obdobia, kedy zosrotuje vsetko, inokedy zase neje a nepije, tak ako to bolo minule, ked ho bantovali zuby 😖
a inak, mna by porazilo, keby mi babky mudrovali do vychovy a do sposobu akym davam a co davam dietatu jest 😠

rolak
13. aug 2011

@adelaine ja som malej dávala ochutené veci,ja som jej nevarila extra,takže to nebude chuťou ... ani iné výživy nechce, iba Hippky...

mirka285
13. aug 2011

@rolak nic si z toho nerob,Linda tiez nema rada polievky,ona lubi len huste jedlo,alebo omacku...
@adelaine aj nazvy inych tem pomenili,ale neviem preco,a inak vitaj doma 🙂
@monline jaaj tak take som si tam vobec nevsimla,musela som nahanat malu po celom oddeleni 😖

rolak
13. aug 2011

@mirka285 ona normálne,keď vidí,že jej dávam jedlo z fľaštičky a nie z taniera,tak v pohode otvára ústa.... ju oblbnem tak,že jej moje jedlo dám do fľašky 🙂 už sa na to chystám,možno už zajtra skúsim,len sa bojím,lebo keď zistí,že je to ofaj,tak sa zas zatne a nezje nič 🙂

@adelaine tak vieš,že babky si neodpustia poznámku.....aj keď sa s nimi v podstate dosť málo vídam... ja sa normálne dakedy cítim jak slobodná matka... na všetko som sama.....a malá si už tak zvykla 🙂

macik27
13. aug 2011

ahojte...moja slečna zaspala už o pol deviatej čo je super len dúfam že mi nedá ráno o pol šiestej budíček 😅 mne malinká papá naštasie aj to čo jej uvarím a Hipky mám len ako stav núdze...dokonca som jej aj robila broskynovú výživu a celkom jej to chutí i keď je bez skoro bez cukru
@monline nás tiež trápia zúbky ☹ zatial bez horúčky ale s riadnou modrinou v puse a nie a nie sa prerezať...malá už stráca trpezlivosť a začína byť fakt zlá 😠
@rolak babky budú vždy kecať 😀 mňa len vytáča ked mi ju babka ide krmiť kadečím a vôbec sa ma neopýta..naposledy do nej skoro napchala žemlovku a tam kopa tvarohu a malá má alergickú reakciu na mlieko 😠 proste nechcem aby ju krmili bez môjho vedomia

mirka285
13. aug 2011

@rolak Ludi aj moja kamoska musela malemu davat navarene jedlo do hippkovej flase aby to zjedol,takze nebudes prva ani posledna 🙂 a co je Roman stale v robote?Gabo je teraz zase dost domaale chodi s nami von len cez vikedny,cez tyzden chodim s kamoskami a aj mi to tak vyhovuje...

mirka285
13. aug 2011

@macik27 aj Kajka ma modrinu zo zubov?aj my to mame,Linde sa nevedia prerezat ocne a normalne ma modrinu,tak som sa az zlakla ze co to?

mirka285
13. aug 2011

inak napr. Linda zje vsetko co jej dam,vacsinou varim,Hippky uz tak maximalne raz za tyzden,fakt je uplne ukazkovo,ona jedava to co my napr. kasu s maskom,granatir,cestoviny,omacky,plnenu papriku,no fakt vsetko a aj tak ma 9 kil 😀

rolak
13. aug 2011

@mirka285 aaaale, Roman si furt dačo nájde... on musí vrámci roboty dosť behať po východnom Slovensku, a to zaberá kopec času.... a potom tú debilnú Dobšinú riešia.... potom sa ide pobyciklovať, potom s kamošmi na pivko... mne je to jedno... ja si aj s malou urobím program 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre